Pridelava pogač-registracija obrata

zakoni, pravilniki, razpisi,...
BUTTON_POST_REPLY
levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

Pridelava pogač-registracija obrata

OdgovorCOLON # 66521Odgovor levstek008
Pe Okt 31, 2014 8:12 am

SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

Re: Pridelava pogač-registracija obrata

OdgovorCOLON # 66522Odgovor volk
Pe Okt 31, 2014 9:08 am

Za to, da ti bo inspektor nasel pogaco ali pa folijo v kateeri jo dajes v panje v panjih, in bo zahteval racun proizvajalca( bolj pomemben za drzavo je davek). Ce pa pogaco delas sam doma, bos pa moral imeti prostor po predpisih in vse prijavljeno in belezeno. POdobna zgodba kot pri zganjekuhi pred leti, samo ni odmevna.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 66523Odgovor boriss
Pe Okt 31, 2014 1:41 pm

Rezultat "dela" ČZS.

Ker so vpili da ...... so se inšpektorji odzvali. Jasno kot vedno delajo državne službe - s premalo znanja.

Samo jaz nisem tukaj da bi učil vse po vrsti -prvo bi bilo treba koga na ČZS.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 66524Odgovor levstek008
Pe Okt 31, 2014 4:48 pm

Si malo "zloben", anede :lol:
Da je ČZS kriva ker so nekje nekoč sprejel en predpis ki "zadeva" tudi nas, čebelarje....... :roll:

Sem mislil da ima kdo to urejeno...pa vidim da menda noben, al pa to ni za v javnost.

Konkretno, imam beljakovinsko.maščobni nadomestek za čebeljo krmo iz Kanade. Kaj sedaj??
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 66525Odgovor bloop
Pe Okt 31, 2014 7:48 pm

Cestitam, drzavi in vsem sodelujocim! Vecjih neumnosti, kot se jih gremo, se verejetno vec ne moremo iti?

CE bi ze se nekako sprejel neumnost, da mora cebelar registrirati obrat, da zmesa nekaj pogace...............je drugi del katastrofa....

Sladkor kupiti v trgovini z krmo in ne taksnega ki je za ljudi?!?!?!? Kaj a me kdo zaj..... nekaj je torej dobro za ljudi in ni dobro za zivali? Torej je za ljudi sladkor neprimeren, ker ce bi se predelan znasel v medu(kar se tako ne sme), je potem strupen za ljudi ali ..... ?!?!?!

V drugem primeru pa bo kaj? Sladkor za zivali, ki bi se znasel v medu(kar se tako ne sme), bo naenkrat ok za hrano ljudi?

V tej drzavi imamo kup nesposobnezev in mi jim samo kimamo...............

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 66526Odgovor Fizikalec
Pe Okt 31, 2014 9:14 pm

Dejstvo je, da v kolikor uporabljaš pogače moraš imeti hasap in jasno analizo tveganja do sem popolnoma vse ok in sprejemljivo. Enako velja za dodatke v krmo.
Glede sladkorja pa je res huda in pisana na kožo trgovcem. Sladkor za ljudi se da predeklarirat v "krmo za živali" samo nekdo to mora naredit. Torej to stane in jasno šlo bo na račun čebelarjev cena takega sladkorja bo jasno višja. Ta isti sladkor kerega predeklariraš iz uporabe za ljudi nazaj ne moreš to pa jasno ne gre torej kaj bo delal trgovec z njim če mu ostane?

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 66527Odgovor bloop
So Nov 01, 2014 2:10 pm

Ugotovili so da za razliko od ostalega podjetnistva v Sloveniji, ki so ga ze uspesno unicili, se stevilo cebelarjev veca in je pac potrebno se tukaj z neumnostmi nadaljevati, da se se to unici.

Ce so po njihovem razlogi za skrb "varovanje potrosnika", je to po moje edino kar ni za skrbeti, dokler se daje sladkor, ki je namenjen za ljudi.
Seveda ob predpostavki, da nam ne prikrivajo, da nas konkretno zastrupljajo z tem sladkorjem in jih bolj skrbi za cebele kot ljudi :).

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 66528Odgovor boriss
So Nov 01, 2014 4:14 pm

vse tolke "izhaja" iz ČZS.

Včasih je namesto vpitja veliko bolj pametno biti tiho.

fenix
PrispevkovCOLON 138
PridruženCOLON Pe Mar 19, 2010 7:06 pm

OdgovorCOLON # 66532Odgovor fenix
Ne Nov 02, 2014 10:24 pm

In s takimi ukrepi naj bi zveza povečevala število čebelarjev???? S tem kričanjem, da hočemo biti čebelarji enaki kmetom in prejemati subvencije, bomo hobi čebelarji kmalu zaprli obrate, država da evro zahteva tri....
Poleg tega jaz ne bom za nekaj panjev zapravljal časa z inšpektorji in vsem drugim sranjem in mislim da tudi čebelarji začetniki ne... Najbolj da mi bo pa pršu inšpektor pa mi težil zakaj sem kupil sladkor v trgovini za ljudi in ne za živali..... jao mislim katastrofa....

noc
PrispevkovCOLON 8
PridruženCOLON Ne Maj 18, 2014 11:30 am

OdgovorCOLON # 66534Odgovor noc
Ne Nov 02, 2014 10:31 pm

se ne oglašam več, ampak tokrat se moram.

Zakonodaja s tega področja velja od 2006 dalje in je nespremenjena. Na trgu se je v zadnjem času pojavilo ogromno raznih dodatkov k prehrani čebel in so inšpektorji to uradno zaznali v Celju na Celjskem sejmu. Zato povečan nadzor nad prehrano čebel.

ČZS bo problematiko "sladkorja" kot krme uredila s dodatkom smernic (takrat delovna skupina tega pač ni opisala) in če bo vse prav potem bomo strokovno argumentirali, da je konzumni sladkor nadomestilo za med v prehrani čebel in da tveganja praktično ni.

Verjamem, da bodo zadeve urejene do spomladi in bo za čebelarje ostalo enako kot doselj, da se pač konzumni sladkor za čebele lahko uporablja , ne glede kje se ga kupi!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov