PREDLOGI ZA ČLANKE V REVIJI SČ

Izobraževanje, predavanja, tečaji, seminarji,...

ModeratorCOLON dobje

Kako ste zadovoljni z revijo Slčovenski čebelar?

Sem zadovoljen
16
28%
Nisem zadovoljen
8
14%
Nujno potrebna prenove
28
49%
Ne vem
2
4%
Ne berem
3
5%

Skupaj glasovCOLON 57

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

PREDLOGI ZA ČLANKE V REVIJI SČ

OdgovorCOLON # 44480Odgovor Fizikalec
Ne Okt 24, 2010 12:41 pm

Takole predlagam, da se tule podajo predlogi kaj bi kdo rad v SČ prebral oziroma hotel imeti podrobneje napisano. Naprošam tudi za sodelovanje v anketi, hvala.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 44484Odgovor bloop
Ne Okt 24, 2010 1:40 pm

Sam bi z veseljem videl opisanih vec nacinov/tehnologij cebelarjenja.

Glede na to, da imam Kirarjeve panje in je o tem panju veliko premalo napisanega, nekaj malega je napisanega v knjigi, vendar premalo. Tako se mi zdi, da bi bilo zelo lepo prebrati tudi kaj vec o cebelarjenju z to vrsto panja, ki ima nekaj prednosti(jasno tudi svoje slabosti). Seveda bi bilo dobro najti nekoga ki obvlada vecje stevilo teh panjev.

Upam da se se kmalu spomnim se cesa.

Dodam se, da tisti del z "novicami" iz sveta mi je se kar ok, ker je dobro malo izvedeti kaj se dogaja izven nasih meja. Nekatere zadeve iz tujine so tudi pri nas lahko koristne.

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44487Odgovor kravzlj
Ne Okt 24, 2010 7:25 pm

Hej!

Ker sem bolj praktičen čebelar, bi bil vesel če bi bile kake temo, na naredi si sam. Fino bi bilo vedeti kak drug način čebelarjenja, npr. brez satnic, na TBH panjih ipd.

Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44494Odgovor Pike
Po Okt 25, 2010 7:38 am

Izbor vprašanj pod anketo bi moral biti drugače zastavljen. Anketa bi morala biti predvsem nepristranska, kar je pa s stališča v tej dotični temi težko, ker nekako vemo zakaj je objavljena.

Možna odgovor; Nisem zadovoljen, nujno potreba prenove sta praktično eno in isto. Seveda si tisti, ki ni zadovoljen z revijo želi obnove.

Možna odogovora; Ne vem in ne berem želita sploh nista primerna, ker sta zajeta že zgoraj pod tezo nisem zadovoljen.

Možni odgovori nakazujejo na to, da sestavljalec ankete ni zadovoljen z revijo SČ, kar pa v samem smislu ankete kot take ni prav.

Sam bi predlagal tri možne odgovore:
- Sem zadovoljen
- Nisem zadovoljen
- Drugo

Anketa mora imeti nek namen, nekomu želimo nekaj pokazati oziroma dokazati. Preveč subjektivne in celo čustveno sestavljene ankete ( kot obravnavani primer) niso primerne, ker zavajajo anketrianca.

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 44496Odgovor bloop
Po Okt 25, 2010 8:40 am

Pike napisal/-aCOLON Možna odgovor; Nisem zadovoljen, nujno potreba prenove sta praktično eno in isto. Seveda si tisti, ki ni zadovoljen z revijo želi obnove.
Ni nujno da tisti ki ni zadovoljen zeli prenovo. Bi pa morda v taksnem primeru lahko bilo vprasanje "nisem zadovoljen, mi je vseeno za prenovo" :).

Vendar vprasanja so, pa dajmo pomagat ce se da. Sej bi menda vsi radi brali kar se da najboljso revijo.

Moj tokratni dodatek bi morda se bil......... jaz rad preberem prakticne primere, to naredim tako in tako, da dosezem to in to. Velikokrat pa v raznih zadevah prebiramo prevec teoreticnega(to ni sedaj samo za SC misljeno). Lazje je zadeve primerjat ane, kot pa potem domnevat.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 44497Odgovor MaMe
Po Okt 25, 2010 8:50 am

no jaz bi pa dodal ... Da bi se lahko ponovno pojavila tema v SČ ... izdelki z dodano vrednostjo... mislim da je samo enkrat bil objavljen članek z navodili kako narediti milo (žajfo), kar je škoda oz. bi bilo lepo če bi bilo več tega. :D

LP

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 44508Odgovor mg
Po Okt 25, 2010 1:09 pm

Takšno zbiranje tem za revijo je samo dokaz več, da je revija zanič. S takim zbiranjem tem še pa samo bolj tone. Ker reviji ne manjkajo teme, ampak koncept.

Koncepta vam pa živ krst ne bo odkril. Tako kot vam recimo prevaževalec ne bo dal podatka kje medi - vprašajte Fizikalca. Ker take inf. niso nikdar zastonj. Če pa so so pa verjetno zanič ali prepozne.

Sem že omenil, da je tem na raznih forumih - morje. Če pa nimaš koncepta si z njimi nimaš kaj pomagat. Primerjava z medenjem bo odveč.

To zbiranje predlogov, je podobno kot zbiranje medu za vrtce ali podpisovanje. Čebele še pa s tem ne bomo rešili, niti revije.
lep pozdrav

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 44509Odgovor bloop
Po Okt 25, 2010 1:37 pm

Jaz osebno ne resujem revije, temvec zelim cimvec koristnega prebrati.

Koristne podatke o medenju tudi ne pricakujem v SC, ker bo vsekakor prepozno :), to je delo svetovalne sluzbe oz. v nasem primeru napovedovalna sluzba za medenje ali kaj je ze, koristilo bi samo, ko bi bila dejansko kaj koristna, kolikor berem to ravno ni.

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144
PridruženCOLON Ne Jan 01, 2006 9:52 pm

OdgovorCOLON # 44510Odgovor sauc
Po Okt 25, 2010 1:54 pm

Jaz sem že napisal, da bi rad videl v SČ-ju redno vsak mesec, kakšno predstavitev Slovenskih čebelarjev. npr. takrat ko je bil v SČ Voglar - to bi bilo celo za pohvalit ... pa enkrat en prevoznik z tovornjakom ...

Bi pa bilo fajn, da bi ta čebelar razložil kako čebelari, ker po mojih izkušnjah do sedaj, če je le bil čebelar - čebelar, je imel sigurno kakšno zanimivo stvar za pokazat. Če le ni bil iz Ljubljane. :D :D

Zanimivo, da je bil do sedaj argument urednika vedno, da ni prostora za nič novega. Še za osmrtnice rabiš čakat pol leta, da so objavljene.

No tolk o tem, koliko je resnice v tej kosti, ki jo glodamo. :D

Je pa res, da če bi hoteli tak članek napisat, BI MORALI PREMAKNITI RITKE S STOLOV NA LUKOVICI.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44514Odgovor Fizikalec
Po Okt 25, 2010 6:19 pm

Pike napisal/-aCOLONIzbor vprašanj pod anketo bi moral biti drugače zastavljen. Anketa bi morala biti predvsem nepristranska, kar je pa s stališča v tej dotični temi težko, ker nekako vemo zakaj je objavljena.

Možna odgovor; Nisem zadovoljen, nujno potreba prenove sta praktično eno in isto. Seveda si tisti, ki ni zadovoljen z revijo želi obnove.

Možna odogovora; Ne vem in ne berem želita sploh nista primerna, ker sta zajeta že zgoraj pod tezo nisem zadovoljen.

Možni odgovori nakazujejo na to, da sestavljalec ankete ni zadovoljen z revijo SČ, kar pa v samem smislu ankete kot take ni prav.

Sam bi predlagal tri možne odgovore:
- Sem zadovoljen
- Nisem zadovoljen
- Drugo

Anketa mora imeti nek namen, nekomu želimo nekaj pokazati oziroma dokazati. Preveč subjektivne in celo čustveno sestavljene ankete ( kot obravnavani primer) niso primerne, ker zavajajo anketrianca.
Anketo sem namerno tako sestavil ker me zanimajo točno ti odgovori ne pa tisti katere bi pač omogočil. Če nekdo ne bere potem ne more kliknit nisem zadovoljen itd....

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 44524Odgovor Gregor T.
To Okt 26, 2010 9:25 am

Jaz bi več prostora namenil tehnologiji, panjem, tudi predstavitvam čebelarjev, zmanjšal pa bi reklame, turizem in podobno, čeprav je tudi to zanimivo in jaz preberem vse.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44538Odgovor Fizikalec
To Okt 26, 2010 6:28 pm

Kaj si z tehnologijo mislil, mrbit tehnologija-panji ali pa tehnologija in organizacija dela?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 44540Odgovor levstek008
To Okt 26, 2010 7:08 pm

Jaz osebno pogrešam kakšne praktične izkušnje, izkušenih čebelarjev. In to čebelarjev :D !!! Saj so te npr. analize medu čist ok, ampak zajedajo bistveno preveč prostora. Tehnologija, ekonomika, vprašanje "tradicije v Slovenskem čebelarstvu" se mi zdijo bolj pomembni!

Mogoče paše tukaj noter tud mal "čebelarske" kulinarike :D , ampak res malo, tako za popestritev. Tud tukaj na forumu se mi zdi, da bi pasal en sladki kotiček z takimi idejami....jih imam obilo :lol: , kar je najbolj pomembno, so lastoročno preverjene, in niso kopipejsti (piši kao govoriš) iz drugih strani.

No, to bi moralo veljati tud za vse članke ki jih pišemo na tak al drugačen način, ne pa da se jih lepi samo zato ker sem ga nekje prebral.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44541Odgovor Fizikalec
To Okt 26, 2010 7:11 pm

Torej Levstek bi lahko kaj napisal o kulinariki v SČ to bi tud jaz z veseljem prebral :wink: namreč kaj dobrega za na zob pa ni nikol preveč...
Z izjemo, da jaz se samo "bašem" štedilnik pa je ženino delovno mesto heeeh

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 44544Odgovor Gregor T.
To Okt 26, 2010 8:16 pm

Mislil sem vse vrste tehnologij, meni je najbolj zanimiva tehnologija čebelarjenja, pomembno je pa tudi drugo.
Sploh se mi zdi, da čebelarje prvih nekaj let zanimajo samo čebele v ožjem pomenu besede, vse ostalo (ekonomika, društva... pa jim je bolj brez veze), kasneje, pa tudi drugo postaja čedalje pomembnejše in bolj zanimivo. Zato mora biti vsakega nekaj.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44545Odgovor Fizikalec
To Okt 26, 2010 8:22 pm

Če bomo z urednikom najdli skupni jezik bom skušal jaz nekaj zadev pripravit in napisat vsake toliko časa samo prepogosto ne, ker bo potem spet kritika.
Nekako bom skušal opisat in predstavit sistem-pripomočke v mojem čebelarstvu mrbit pa bo še kdo drug kaj napisal. Moj sistem je pač tak, da rabi čebelar enostavne stvari katere lahko izdela sam, poceni ampak da odlično delujejo, da pač je strošek na enoto pridelka čim nižji.

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 44546Odgovor MaMe
To Okt 26, 2010 8:31 pm

Super tole, da vidiš kak potekajo stvari pri naših večjih čebelarjih :) Če bo tole res postalo realnost, bom pa drugo leto tud jz na SČ naročen.

No če se ne motim je nekako poanta vseh vzpodbud k izbolšanju revije v tem, da bi bilo več praktičnih stvari in manj teoretiziranja.

Ampak če lahko potegnem vzporednice s kemijo, kjer se pojavljajo podobni problemi, da se objavljajo vse stvari po slo. revijah, samo da strani niso bele. Torej SČ, je edina revija oz. šansa da nekateri svoje stvari objavijo (ker morajo javno kazati svoja dognanja), v tujini, v bolj renomiranih revijah pa tega nobedn noče, ker jih ne zanima, Tak da je velik na uredniku da drži vajeti v rokah.

LP

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144

OdgovorCOLON # 44549Odgovor sauc
To Okt 26, 2010 9:00 pm

Mislim, da je lahko SČ-ju zgled Srbski Pčelar ....

Tam lahko bereš o brušenju naklad, barvanju naklad, izdelavi pitalnikov ....

Torej ne pametovat nekaj v mesečnih opravilih, vsaka stvar se da napihnit toliko, da jo je za cel članek če le IMAŠ KAKŠNO SLIKO za pokazat.

Za moje pojme, je daleč najboljši članek zadnjih let v SČ tisti o narejencih od g.Seražina. - z zelo nazorno sliko tistih 3 satnih panjev ... HOME MADE :)

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 44556Odgovor JanĹľevec
Sr Okt 27, 2010 7:16 am

Res je prijetno biti v takšni modri druščini, ki se univerzalno spozna na vse. Vsi vedo vse o čebelah, vse o zdravstvenem varstvu čebel, pa o tehnologiji čebelarjenja in vse še o marsičem in tako seveda tudi vse o urejanju in vsebinski zasnovi Čebelarja.

Revija Čebelar ni strokovna revija o čebelah in čebelarjenju, temveč je prvenstveno društvena revija slovenske čebelarske organizacije. In temu je prilagojena tudi vsebinska zasnova tudi ter uredniška politika revije Čebelar.

Z neprestanimi in že več let trajajočimi pritiski raznih interesnih skupin in lobijev v slovenski čebelarski organizaciji se je tako počasi porušila tudi izvirna vsebinska zasnova revije Čebelar in sčasoma je revija postala "koš" v katerega se je zmetalo vse mogoče. V Čebelarju ne urednikuje le urednik revije, temveč urednikujejo še razni drugi gospodje, ki so v slovenski čebelarski organizaciji že "inventar" in imajo zasluge še za veliko kaj drugega kar slovenskim čebelarjem povzroča križe in težave.

Takšna kakršna je celotna slovenska čebelarska organizacija takšna je pač tudi njena revija Čebelar. Revija ni nič slabša in nič boljša od svojega izdajatelja.

To modrovanje o neki novi uredniški politiki in novi vsebinski zasnovi revije ( društvenega glasila ) Čebelar tukaj na tem forumu je seveda le navadno mešanje megle. Najprej je potrebno vedeti kaj si slovenska čebelarska javnost od revije Čebelar sploh želi in kaj v resnici od revije pričakuje. Bo revija Čebelar "strokovna revija za čebele in čebelarjenje" ali bo "društveno glasilo slovenske čebelarske organizacije", ker sedaj resnično ni ne eno in ne drugo, temveč nekaj vmes.

Napadi na urednika so krivični in nepošteni. Nekateri tukaj na forumu se že ponujajo kot souredniki in celo avtorji strokovnih prispevkov kot, da takšnih okrog čebelarja ne bi bilo že sedaj preveč. Dajte že enkrat razumeti, da urejanje takšne revije in v takšnih pogojih ter okoliščinah v kakšnih se danes revija ureja, ne more biti drugačno kot je. S tem je imel velike težave že prejšnji dolgoletni urednik in smo v preteklosti lahko o tem celo veliko prebirali in smo enkrat celo člani tega foruma reševali kožo prejšnjemu uredniku. Gospod Mihalič je odšel vsi drugi pa so ostali.

In krepka je tudi tista, da bi moral urednik revije tudi nujno biti izkušen čebelar. Sploh nobene potrebe ni po tem, ker mora urednik imeti druga znanja, ki jih ločevanje trota od čebele delavke, ne daje. Morali pa bi čebelarji imeti večji vpliv na oblikovanje dolgoročne vsebinske zasnove revije in potem prepustiti urejanje strokovno usposobljenim ljudem, ki vedo kako se takšen medij ureja. Vsi se na vse enostavno ne spoznamo in že sama okoliščina, da nekdo zase misli, da ve vse o čebelah in čebelarjenju, da je to že dovolj, da bi lahko uspešno urejal tudi revijo Čebelar. Malo resnosti prosim !

Če malo kritično ocenim kvaliteto prispevkov na tem forumu po vsebinskem, strokovnem, jezikovnem, pravopisnem in še kakšnem kriteriju, potem si lahko že predstavljam kako bi revija Čebelar bila videti, če bi jo mi urejali. Ob malo več resnosti zgoraj, sedaj prosim še za malo več objektivne samokritičnosti!

Da bi se vsebina revije Čebelar lahko v bližnji bodočnosti spremenila in prilagodila željam, zahtevam in potrebam večinskega dela članstva slovenske čebelarske organizacije, je potrebno najprej vedeti kaj danes ni dobro in s čim bi lahko tisto slabo nadomestili. Vsesplošna kritika vsega seveda ne bo dala prav nobenih rezultatov. Kakšen torej naj bo jutri Čebelar, strokovna ali društvena revija ? Ko bomo to vedeli in se odločili, bomo šele lahko začeli razpravo o temeljnih izhodiščih vsebinske zasnove in drugih okoliščinah oblikovanja in izdajanja.

Po tem kar lahko tukaj preberem, bi želeli, da ostane revija Čebelar takšna kot je, le da bi nekateri od vas morali v njej dobiti več prostora za svoje proste spise ali spise, ki bi jih sami razglasili za "strokovne" prispevke. Ja kako za boga milega, ko pa nekateri najpreprostejšega prostega spisa niso v stanju kvalitetno napisati, urejali pa bi kar revijo Čebelar !!!??

Tako kot ste si izposlovali "uro prostega klepeta" s predsednikom ČZS, si sedaj dogovorite uro klepeta še z urednikom Čebelarja in zvedeli boste veliko kaj zanimivega in svoj pogled na vsebino Čebelarja boste, vsaj nekateri, zelo spremenili. Seveda, če bo urednik upal in smel vse povedati.

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 44559Odgovor igorv
Sr Okt 27, 2010 3:19 pm

Danilo, po mojem bi bilo treba opisat kako se izdelajo pripomočki, ki se jih da izdelati za relativno malo denarja, ki pa pri čebelarjenju veliko pomenijo (pomagajo). To so seveda stvari, ki jih že kar nekaj članov tega foruma uporablja, res pa je da so primerni predvsem za čebelarje nad 100 panji :D

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 44560Odgovor volk
Sr Okt 27, 2010 4:44 pm

Kar se tice clankov v Cebelarju... Ko clovek bere 60 let staro Sodobno cebelarstvo, dobi obcutek, da danes vemo manj, kot vcasih.

Toliko, kot se zdaj stika po panjih in posega v druzine, se ni se nikoli. Clanki bi morali biti sestavljeni tako, da bi bili prakticni ter koristni cebelarjem. Avtorji vse prevec radi izumljajo neke nove stvari, ko je veliko boljsi sistem moc najti v vec kot petdeset let stari knjigi....
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44561Odgovor Fizikalec
Sr Okt 27, 2010 7:55 pm

igorv napisal/-aCOLONDanilo, po mojem bi bilo treba opisat kako se izdelajo pripomočki, ki se jih da izdelati za relativno malo denarja, ki pa pri čebelarjenju veliko pomenijo (pomagajo). To so seveda stvari, ki jih že kar nekaj članov tega foruma uporablja, res pa je da so primerni predvsem za čebelarje nad 100 panji :D
Saj si ti imel samo 8 menda in si naredil del tega kr si videl pr meni, če se ne motim? Torej ti je to pomagalo, da si iz 8 prišel na nekaj čez 100, če se ne motim?? Sedaj pa me počasi prekašaš ej torej učitelj zadovoljen, ko ga učenec prekosi :D

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 44564Odgovor mg
Če Okt 28, 2010 7:31 am

(Janževec) Če malo kritično ocenim kvaliteto prispevkov na tem forumu po vsebinskem, strokovnem, jezikovnem, pravopisnem in še kakšnem kriteriju, potem si lahko že predstavljam kako bi revija Čebelar bila videti, če bi jo mi urejali. Ob malo več resnosti zgoraj, sedaj prosim še za malo več objektivne samokritičnosti!

Na tej strani smo bili vprašani o predlogih za izboljšanje vsebine sč. Lahko pa odpremo stran za izbolšanje vsebine foruma.

V parlamentu se tudi pretepajo (vsaj besedno), pa še tega noben ni uzakonil. Da zgornjih kriterijev ne omenjam.

Revija je kot neke vrste hrana, če je zanič - je ne boš jedel - bral.
lep pozdrav

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 44566Odgovor igorv
Če Okt 28, 2010 10:00 am

Fizikalec napisal/-aCOLON
igorv napisal/-aCOLONDanilo, po mojem bi bilo treba opisat kako se izdelajo pripomočki, ki se jih da izdelati za relativno malo denarja, ki pa pri čebelarjenju veliko pomenijo (pomagajo). To so seveda stvari, ki jih že kar nekaj članov tega foruma uporablja, res pa je da so primerni predvsem za čebelarje nad 100 panji :D
Saj si ti imel samo 8 menda in si naredil del tega kr si videl pr meni, če se ne motim? Torej ti je to pomagalo, da si iz 8 prišel na nekaj čez 100, če se ne motim?? Sedaj pa me počasi prekašaš ej torej učitelj zadovoljen, ko ga učenec prekosi :D
Kje sem še jaz do tega da bi tebe prekosil :D Mi je pa kopiranje opreme ki sem jo videl pri tebi in pri Borisu veliko pomagala, da sem prišel v relativno kratkem času do tu kjer sem sedaj :wink: :) Pa če je pomagalo meni, zakaj pa nebi še komu drugemu...

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 44567Odgovor igorv
Če Okt 28, 2010 10:20 am

mg napisal/-aCOLON(Janževec) Če malo kritično ocenim kvaliteto prispevkov na tem forumu po vsebinskem, strokovnem, jezikovnem, pravopisnem in še kakšnem kriteriju, potem si lahko že predstavljam kako bi revija Čebelar bila videti, če bi jo mi urejali. Ob malo več resnosti zgoraj, sedaj prosim še za malo več objektivne samokritičnosti!

Na tej strani smo bili vprašani o predlogih za izboljšanje vsebine sč. Lahko pa odpremo stran za izbolšanje vsebine foruma.

V parlamentu se tudi pretepajo (vsaj besedno), pa še tega noben ni uzakonil. Da zgornjih kriterijev ne omenjam.

Revija je kot neke vrste hrana, če je zanič - je ne boš jedel - bral.
Saj ni nobeden rekel, da bi jo mi urejali, lahko pa preko foruma predlagamo kaj bi radi videli, da se v čebelarju piše :) So pa tudi nekateri na tem forumu, ki bi lahko marsikaj zanimivega napisali, pa če jih je Noč povabil da kaj napišejo zakaj pa ne.

To kar si napisal, je sicer res, vendar pa ne vem zakaj je nebi "pomagali" oblikovat tako, da bi bila ta hrana zanimiva za čim več ljudi :D

Po mojem, bi SČ moral biti v grobem razdeljen na dva dela.
Prvi del bi bil strokoven (od prikaza različnih načinov zdravljenja, navodil za "domačo" izdelavo različne čebelarske opreme in pripomočkov, itd.) torej izključno za čebelarje,
drugi del pa bi moral biti zanimiv tudi za nekoga, ki mogoče celo ni čebelar (v tem delu bi bili recepti za pripravo raznih jedi kjer se uporablja med in kake druge splošne stvari ki so zanimive tudi ostalim)
Ta dva dela bi morala biti glavna ostalo od raznih potovanj po svetu, reklame in ostalo pa kratko toliko da so :D
Tudi mesečni nasveti mi niso več zanimivi, ker se vsako leto ponavljajo iz njih pa lahko izluščim zelo malo, kar je uporabno za mene. Zraven tega pa v primeru, da jih piše nekdo npr. iz primorske pri meni sploh ne pridejo v upoštev :D :wink:

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 44568Odgovor igorv
Če Okt 28, 2010 10:30 am

Aja, pa da se razumemo... Nisem hotel kritizirat da je v SČ vse slabo... Nekatere rubrike so v redu, druge pa so pač potrebne zamenjave.

Tako je pač moje mnenje :D :wink:

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44569Odgovor Fizikalec
Če Okt 28, 2010 6:01 pm

igorv napisal/-aCOLONKje sem še jaz do tega da bi tebe prekosil :D Mi je pa kopiranje opreme ki sem jo videl pri tebi in pri Borisu veliko pomagala, da sem prišel v relativno kratkem času do tu kjer sem sedaj :wink: :) Pa če je pomagalo meni, zakaj pa nebi še komu drugemu...
Po moji oceni ti čisto nič dosti ne fali v relativno kratkem času si prišel na dokaj "visok" nivo jaz sem leta taval na mestu.... :wink:

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144

OdgovorCOLON # 44591Odgovor sauc
So Okt 30, 2010 7:05 pm

Janževec napisal/-aCOLONPo tem kar lahko tukaj preberem, bi želeli, da ostane revija Čebelar takšna kot je, le da bi nekateri od vas morali v njej dobiti več prostora za svoje proste spise ali spise, ki bi jih sami razglasili za "strokovne" prispevke. Ja kako za boga milega, ko pa nekateri najpreprostejšega prostega spisa niso v stanju kvalitetno napisati, urejali pa bi kar revijo Čebelar !!!??
No, ti ki znaš pravilno členiti svoj SUPER spis, nam razloži kdo je naročnik SČ-ja - čebelarji ali urednik ???? - Komu je SČ namenjen ??? Komu bi moral ugajati ???

Tvoje pisanje je isto sranje, kot če prideš v trgovino po bel kruh trgovec ti pa trobi, da ima samo črnega. Pa vzemi ali pusti - če si dovolj lačen boš tudi tistega vzel.

Povsod se greste po tem načelu - vzemi ali pusti - kot sem že enkrat napisal bodo kupci / naročniki SČ-ja povedali svoje in noben drug z padcem naklade - ne ti še manj pa gospodič urednik

In tak SČ, ki se nam obeta ta mesec z polovico vsebin iz API - EXPA in KONGRESA APITERAPIJE, dvomim da to koga zanima, koliko pa je realnega zanimanja zato SMO VIDELI NA SEJMU V LJUBLJANI in pripadajočimi predavanji. - če kdo neve v Ljubljani je bilo vsega 3 avtobuse čebelarjev .... na predavanju o apiterapiji pa celih 6 komadov ljudi ... :D - je to razlog, da gre polovica SČ-ja zato ???

Kar se pa tiče pritiskov na urednikovanje mora biti pa urednik tak, da bo delal po svoji pameti. Ta urednik pa je postal JAVNO TROBILO JSSČ, ker sam NEVE NIČ O TEM KAJ BI MORALO BITI V SČ in potem je v SČ vse kar se kdorkoli spomni. No zanimivo je to, da urednik sploh nerabi biti čebelar - Ali bomo potem v SČ-ju brali o pasenju krav ????

Predlagam, da se ga zapre za 7 dni v tisto čebelarsko knjižnico in si naj ogleda stare izvode SČ-ja, verjamem da bo imel potem dovolj predlogov za izboljšanje SČ-ja.

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 44594Odgovor MaMe
So Okt 30, 2010 10:36 pm

Malo za hec sem primerjal dve reviji ki jih izdajata dve močni organizaciji v Sloveniji, ki ju poznam . Torej SČ in Planinski vestnik
Mal sem pogledal januarske izdaje letnika 2009

SČ: 40 str, format A5, oglasov 20, naklada 6400 izvodov, letna naročnina 45€

PV:100str,format A5, oglasov 15, naklada 5200 izvodov, letna naročnina 32€

Številke kar veliko povedo interpretira si jih lahko vsak sam.

No pa še en predlog :D Pri PV imajo lepo definirano, katere rubrike želijo imeti v reviji in katere zahteve morajo avtorji izpolniti, če želijo abjavljati, javen je tudi cenik honorarjev, ki jih dobijo avtorji oz. lekotrji itd.. Kakšen tak sistem, mislim da nebi bil greh kopirati, samo da gre na bolje.

Da ne bo pomote, tudi PV ni super cajtng, ravno tako so lani potekale vroče debate, kako naprej, in spremembe so letos res nastopile, seveda ni nekaj revolucionarnega, kot tudi pri SČ ne bo, vendar so pa vidne.

Upam da tudi tale razprava obrodi kak mali sad.
LP

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 44595Odgovor mg
Ne Okt 31, 2010 12:19 am

Je pa ogromna razlika med čebelarji in planinci. Planinci lahko odkrito povejo kar jih moti, pa jim zaradi tega ne bo noben zaprl kakšne poti na planino. Če pa čebelar pove kakšno preveč (da ne omenjamo kritik, sploh pa odkritih), lahko kar hitro dobi obisk inš. in za lase privlečeno kazen.

Zato je pa večina rajši tiho in od daleč (iz varne razdalje) spremlja in tolerira dogajanje ali ne dogajanje. Kaj bomo mi revčki, ko še spisa ne znamo napisat?

V zadnjem SČ sem nekje prebral, da avstrijski čebelar dobi 25 e, neposrednih plačil na čebeljo družino - po evropski zakonodaji. A še mi nismo v Evropi? Seveda mi smo na robu.
lep pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov