SLOVENSKI ČEBELAR v digitalni obliki

Izobraževanje, predavanja, tečaji, seminarji,...

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

SLOVENSKI ČEBELAR v digitalni obliki

OdgovorCOLON # 38953Odgovor Kočevski med-ved
Ne Feb 07, 2010 10:02 am

Revija slovenskih čebelarjev Slovenski čebelar le ni tako slaba revija , kot bi jo nekateri želeli prikazati. Vsi tisti, ki niste člani ČZ SLO si lahko na spodnjem naslovu pogledate posamezne št. lanskih izvodov revije.
http://www.czs.si:80/slovenskicebelar_arhiv2009.php
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 38955Odgovor Pike
Ne Feb 07, 2010 10:12 am

Sam osebno ne želim prikazati, da je revija SČ slaba. Ampak roko na srce dobra pa tudi ni. Nekako uredniškemu odboru ne uspe spraviti skupaj uporabnih in zanimivih člankov. To ne velja samo za revijo SČ ampak tudi za podobne revije, ki jih izdajajo zveze. Ker ni domačih tem pa beremo na sploššno o Kitjaski, Avstraliji in podobno.

Dolgo časa sem bil naročen na angleško revijo Budgerigarworld (ne vem, če sem prav napisal). Revija je A4 format in govori samo o papigah skobčevkah. Zanimivo branje, nekaj znanstvenih prispevkov, izkušnje vrhunskih gojiteljev z vsega sveta, veterini je bilo namenjeno vsaj nekaj A4 listov. Veliko skic, slik, praktični nasveti in podobno. Mislim, da imam še nekaj številk doma, če bi kdo želel to pogledati.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 38956Odgovor Fizikalec
Ne Feb 07, 2010 10:17 am

Če dodam moje mnenje sta letošnji dve št. pravi dizaster čisto nič uporabnega ni za najdi, da o št. 1 in članku o žičenju satnikov sploh ne govorimo.
Če bodo napovedi medenja v stilu tega članka potem samo lahko rečem "bog pomagaj" :?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 38958Odgovor Kočevski med-ved
Ne Feb 07, 2010 10:29 am

Vsi z vsem prav gotovo ne bomo zadovoljni, posebno pa ne izkušeni čebelarji, ki imajo za sabo veliko uspešnih let dela in pred sabo računalnik in splet. So pa med nami tudi starejši čebelarji kateri iz revije izvejo marsikaj koristnega.
Se mi pa zdijo dobri začetki Delo čebelarja po mesecih g V Fajdige.
(Danilo in Boris, mi smo to že dali skoz.)
Marsikaj koristnega se lahko naučimo tudi o pridnih Belokranjskih čebelarjih, naših bližnjih sosedih.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 38960Odgovor Fizikalec
Ne Feb 07, 2010 10:36 am

Ja Branko mesečna navodila jaz sploh ne dajem vmes med kritiko. Bolj vse drugo zdi se mi, da imamo preveč novic iz tujine in nobene rubrike izkušnje domačih čebelarjev praktikov. Iz tistega z tujine se starejši ne morejo nič naučiti še mene tisto ne zanima.
Priznati pa treba, da članek o žičenju pa vrtanju je daleeeeeč pod nivojem, če bi ta stric malo pobrskal po internetu bi najdo dovolj že na tem forumu, da napiše ornk članek.

Blazix12
PrispevkovCOLON 8
PridruženCOLON Ne Okt 17, 2010 6:49 pm

OdgovorCOLON # 44428Odgovor Blazix12
Sr Okt 20, 2010 7:17 pm

ja če pišejo naj pišejo vsaj o sloveniji ne pa o kitajskem nevem če je 10 slovencev ki jih zanima kaj se dogaja na kitajski. meni se dozdeva da bodo zdaj začeli aktivno obulati starejše teme

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44429Odgovor Fizikalec
Sr Okt 20, 2010 7:24 pm

Vse kr imam najbolj za skritizirat na ČZS pa je revija SČ ta je zadnji 2 leti takooooooooooo nazadovala kr se uporabnih vsebin tiče, da te lahko kap. Moram reči, da noter ne najdem (razen mali oglasi pa kaka obvestila :D ) popolnoma nič pametnega kaj šele uporabnega.
Men se zdi odkar so g. Miheliča upokojili, da je šlo vse po zlu novio urednik o čebelarjenju (po moje) nimam pojma kaj in kdo je v UO pa ne vem itaq ima urednik zadnjo besedo samo je res porazno.
Pisci jasno Šivic z potopisi, Meglič z gozdom Mrtuljkom ipd. tko, da ena sama žalost :? :? :? :?

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144
PridruženCOLON Ne Jan 01, 2006 9:52 pm

OdgovorCOLON # 44430Odgovor sauc
Sr Okt 20, 2010 10:22 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONVse kr imam najbolj za skritizirat na ČZS pa je revija SČ ta je zadnji 2 leti takooooooooooo nazadovala kr se uporabnih vsebin tiče, da te lahko kap. Moram reči, da noter ne najdem (razen mali oglasi pa kaka obvestila :D ) popolnoma nič pametnega kaj šele uporabnega.
Men se zdi odkar so g. Miheliča upokojili, da je šlo vse po zlu novio urednik o čebelarjenju (po moje) nimam pojma kaj in kdo je v UO pa ne vem itaq ima urednik zadnjo besedo samo je res porazno.
Pisci jasno Šivic z potopisi, Meglič z gozdom Mrtuljkom ipd. tko, da ena sama žalost :? :? :? :?
Sem že mislil, da znam samo jaz jamrat. :? :? :?

Meni se zdi, da bodo kmalu lahko iskali novega urednika, tako kot že iščejo novega v napovedovalni službi. :D - bo kmalu prišel rezultat - padec naklade SČ ....

Žalostno je to, da gospodič Borko ni ne čebelar, niti neve kaj je čebela (to so mu najbrž do sedaj že povedali), niti ni čebelarski mojster (kar bi moral biti pogoj za urednika !!), niti nima čebel, je samo nek diplomiran pedagod iz Ljubljane .... (ali nekaj podobnega ... ).

Lepo je, da zna igrat kitaro, ampak dokler nebo začel oznanjat Božje besede v SČ SMO LAHKO KAR ZADOVOLJNI. :D :D

Sem pa že v eni temi nekje pisal o tem, da je polovica SČ namenjenega vsak mesec za take in drugačne članke o kvaliteti medu. Dvomim, da imajo tiste 2 dekleti na ČZS toliko napisat o kvaliteti medu. :):):) - nevem zakaj potem še interne kontrole medu ... ? :D

Kogar zanima kvaliteta medu gre na HACCP pa tam sliši vse kar rabi vedet.

Kje so tisti prispevki čebelarjev praktikov (izkušnje naših čebelarjev), predstavitev znanih čebelarjev ... pa še nekaj jih je ...

Čebelarjenje v nakladnih panjih po mesecih .... KJE JE TO LETOS ?????

SČ je postal javno trobilo JSSČ ... žalostno ... :roll: :roll: :roll:

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44432Odgovor dobje
Če Okt 21, 2010 6:03 am

sauc napisal/-aCOLON
Fizikalec napisal/-aCOLONVse kr imam najbolj za skritizirat na ČZS pa je revija SČ ta je zadnji 2 leti takooooooooooo nazadovala kr se uporabnih vsebin tiče, da te lahko kap. Moram reči, da noter ne najdem (razen mali oglasi pa kaka obvestila :D ) popolnoma nič pametnega kaj šele uporabnega.
Sem že mislil, da znam samo jaz jamrat. :? :? :?

Meni se zdi, da bodo kmalu lahko iskali novega urednika, tako kot že iščejo novega v napovedovalni službi. :D - bo kmalu prišel rezultat - padec naklade SČ ....

Žalostno je to, da gospodič Borko ni ne čebelar, niti neve kaj je čebela (to so mu najbrž do sedaj že povedali), niti ni čebelarski mojster (kar bi moral biti pogoj za urednika !!), niti nima čebel, je samo nek diplomiran pedagod iz Ljubljane .... (ali nekaj podobnega ... ).

Lepo je, da zna igrat kitaro, ampak dokler nebo začel oznanjat Božje besede v SČ SMO LAHKO KAR ZADOVOLJNI. :D :D

Sem pa že v eni temi nekje pisal o tem, da je polovica SČ namenjenega vsak mesec za take in drugačne članke o kvaliteti medu. Dvomim, da imajo tiste 2 dekleti na ČZS toliko napisat o kvaliteti medu. :):):) - nevem zakaj potem še interne kontrole medu ... ? :D

Kogar zanima kvaliteta medu gre na HACCP pa tam sliši vse kar rabi vedet.

Kje so tisti prispevki čebelarjev praktikov (izkušnje naših čebelarjev), predstavitev znanih čebelarjev ... pa še nekaj jih je ...

Čebelarjenje v nakladnih panjih po mesecih .... KJE JE TO LETOS ?????

SČ je postal javno trobilo JSSČ ... žalostno ... :roll: :roll: :roll:
Vprašanje:
Pod katerim Nickom boš nastopal, pod prvim ali drugim? Sauc ali ....?
Brez zamere
lp

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44435Odgovor Pike
Če Okt 21, 2010 7:36 am

Kako je to možno, da se sauc prijavlja iz istih IP-jev kot jaz?! Prosim, da se to čim prej uredi. Hvala!

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44436Odgovor Pike
Če Okt 21, 2010 7:37 am

Dobje, kar se po moje uporabe psevdonima tiče pa uporabljam ves čas enega. Bi lahko kar direkt vprašal, nimam nič za skrivati!

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144

OdgovorCOLON # 44437Odgovor sauc
Če Okt 21, 2010 8:49 am

dobje napisal/-aCOLONVprašanje:
Brez zamere
lp
Jaz bi tudi rad vedel, kateri nick se mi še pripisuje :D :D.

Lahko pa tukaj samo še napišem, da imam en račun, če pa ti vidiš še kakšnega ga pa zaradi mene, *mile volje* lahko zbrišeš, se mi neboš *pretirano zameril*.

Če pa ima pol foruma isti ip bo treba pa kaj drugega popravit :D :D :D ...

Kar se pa tiče *Pike* pa niti nevem kdo je (tako kot tudi za tebe ne ...) ... morda so pa krivi virusi, ki so zavzeli moje računalo zadnje dni. :D

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44439Odgovor dobje
Če Okt 21, 2010 9:59 am

sauc napisal/-aCOLON
Brez zamere
lp

Lahko pa tukaj samo še napišem, da imam en račun, če pa ti vidiš še kakšnega ga pa zaradi mene, *mile volje* lahko zbrišeš, se mi neboš *pretirano zameril*.

Kar se pa tiče *Pike* pa niti nevem kdo je (tako kot tudi za tebe ne ...) ... morda so pa krivi virusi, ki so zavzeli moje računalo zadnje dni. :D
Pike napisal/-aCOLONKako je to možno, da se sauc prijavlja iz istih IP-jev kot jaz?! Prosim, da se to čim prej uredi. Hvala!
IP nima nič zveze s forumom, ampak Pike in sauc imata isti IP
To bosta sama uredila,
Kdo je kdo se kar sama dogovorita.
S tem nimam jaz nič, pa tudi forum ne!
Virusi pa razsajajo ja, ravnokar se na terenu izvaja ceplenje

Lp
Lp

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44443Odgovor Pike
Če Okt 21, 2010 10:39 am

dobje napisal/-aCOLON
sauc napisal/-aCOLON
Brez zamere
lp

Pike napisal/-aCOLONKako je to možno, da se sauc prijavlja iz istih IP-jev kot jaz?! Prosim, da se to čim prej uredi. Hvala!
IP nima nič zveze s forumom, ampak Pike in sauc imata isti IP
To bosta sama uredila,
Kdo je kdo se kar sama dogovorita.
S tem nimam jaz nič, pa tudi forum ne!
Virusi pa razsajajo ja, ravnokar se na terenu izvaja ceplenje

Lp
Lp
Jaz ne bom z nikomer nič urejal, ker nisem nič prirejal!
Bi se pa to dalo na primernejši način sporočiti, da je enak IP.

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 44444Odgovor dobje
Če Okt 21, 2010 11:03 am

Pike napisal/-aCOLON

Jaz ne bom z nikomer nič urejal, ker nisem nič prirejal!
Bi se pa to dalo na primernejši način sporočiti, da je enak IP.
Primerneje kot sauca vprašati pač nisem mogel, tebe nisem omenjal?
Sicer pa sam vidiš Ip- je pa bi sam vse brez pompa uredil pred menoj!
Lp
Vili

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44461Odgovor Fizikalec
So Okt 23, 2010 1:31 pm

Tole temo ste spet zapacali tokrat se pač s Saucem strinjam SČ je ornk mimo revija napram temu kr bi morala biti in kr je nekoč bila pa naj reče kdorkoli kr hoče. Enako velja za ONS (verjetno ta služba čaka na nekoga) zato zaposlujejo samo začasno, da prebrodijo krizo dokler ta "posvečeni" ne diplomira in pride potem pametovat o nečem jasno o čemer bo vedel zelo malo ali nič. Kjer se na kmetiji vsako leto gospodar zamenja tam slabo zeloooo slabo poslujejo-kmetujejo.. :shock: Urednik revije SČ pa nikakor ne more biti nekdo, ki ni čebelar oziroma iz "stroke" pedagog gor ali dol.

Sem to mislil zadnjič na Lukovici načeti pa je časa sfalilo in že kdo sem preveč "kritiziral" kaj šele, da se spravim na revijo bi me tko odrli :D :D :D

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 44472Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Okt 23, 2010 6:15 pm

Kater teme pa predlagate v čebelarju in katrega avtorja?

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 44475Odgovor mg
So Okt 23, 2010 11:09 pm

Predlagam; zanimive teme o čebelah in čebelarstvu, po možnosti avtorjev, ki so čebelarji. Če je za čebelarstvo kaj relevantnega, tudi avtorjev ne-čebelarjev.

Lahko se pa pobrska po forumu, ki je v določenm segmentu čebelarstva neizčrpen vir tematike za čebelarsko revijo?

Mi je ostala v spominu reklama za Večer ali Dnevnik; Mi za vas preberemo (fižol), da bi vi lahko prebrali (časopis).

Seveda. Traba je imeti fožol.
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44476Odgovor Fizikalec
Ne Okt 24, 2010 8:46 am

MG to se predlagal uredniku letos, ko je menda v 2 št. izšel tisti članek o satnikih in žičenju katerega je spisal gospod, ki je nastopal službo na ONS. Če bi prebrali kerikoli forum bi najdli za tak članek bistveno pametnejši zapis pa očitno se to urednika ni prijelo :D tko, da se bojim, da bomo naleteli spet na gluha ušesa....
drugače pa bi vsekakor moral SČ vsebovat vsaj 2 strani za "poklicne" čebelarje oziroma predstavit sisteme prevažanja ter vse kr se rabi za čebelarje od 100 panjev naprej. Trenutno si večji čebelar (ali nekdo, ki to hoče postat) ne more z revijo pomagat nič.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 44477Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Okt 24, 2010 12:22 pm

Pozdravljeni,

ali ima kdo konkreten predlog. Tema: , Pisec:?

Danilo, ali bi ti kaj napisal glede dela poklicnega čebelarja?

absolutno bi rad, da se zadeve izboljšujejo, zato bi rad konkretne predloge.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 44478Odgovor Fizikalec
Ne Okt 24, 2010 12:34 pm

Kje si pa ravno mene najdo? Že tule velikooo pišem :shock: V kolikor nebo nikogar drugega prav lahko kaj napišem predlagam pa, da tule (ali pa odpre moderator novo temo) zberemo predloge ti pa kot predsednik ČZS potem v dogovoru z urednikom urediš, da se potem to sorazmerno "letnemu času" objavi. Vsekakor pa so sedaj vsi tiho noben ni konkretno napisal kaj želi. Jaz bom težko kaj napisal za čiste začetnike oziroma čebelarje do 60 panjev lahko pa za tiste z malo več.
Moje področje je lahko "naredi si sam" ter vse kr se tiče polnjenja medu, izdelava in zbijanje satnikov, prevozi itd...
Vse to so zadeve, ki so narejene v lastni režiji po zelo sprejemljivih cenah in uporabne tudi za tiste z manj panji.
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 44479Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Okt 24, 2010 12:36 pm

dogovorjeno, odpri posebno temo.

Uredniku bom naročil, da kontaktiras tabo danilo in napiši članek za december, na temo Naredi si sam...

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144

OdgovorCOLON # 44481Odgovor sauc
Ne Okt 24, 2010 1:13 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON Vsekakor pa so sedaj vsi tiho noben ni konkretno napisal kaj želi.
No jaz še zbiram ideje v svoji glavi. Ko bo kakšna dozorela jih bom napisal.

Prva bi bila mogoče ta, da razmislijo na ČZS naredit kakšno anketo in jo priložit SČ v naslednjih mesecih. Anketo o uporabnosti SČ-ja (raziskavo kaj čebelarji sploh berejo in kaj bi radi v SVOJI reviji prebirali).

Vsaka nisko proračunska revija, ki ji je kaj za kvalitetno vsebino in PREDVSEM branost ima take ankete.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 44482Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Okt 24, 2010 1:16 pm

Glede ankete jo vsako leto o delu ČZS izvedemo na regijskih posvetih, kjer je približno 400-500 enketirancev. med njimi so tudi vprašanja glede SČ.

tudi letos bo tako.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov