Podpora čebelarstvu

zakoni, pravilniki, razpisi,...
BUTTON_POST_REPLY
Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

Podpora čebelarstvu

OdgovorCOLON # 43717Odgovor Odisej
Sr Sep 15, 2010 12:11 pm

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=1475

Če prav razumem in berem, bo bolj malo ostalo za neposredno pomoč čebelarjem. Ali se motim ?

Lep dan vsem.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 43718Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Sep 15, 2010 12:24 pm

Spoštovani,

na podlagi evropskega programa se pripravi Uredba in le ta je že v pripravi.

večji del sredstev naj bi bil namenjen ukrepu varoza po programu NVI ( sredstva za zatiranje varoze), zatem sofinanciranju čebelarske opreme ( predlog je 80% sofinanciranje opreme po seznamu) , pomoč čebelarjem začetnikom ( 3 panje , 3 družine, točilo) in interna kontrola medu.

Uredba naj bi bila sprejeta do 15.10. 2010.

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144
PridruženCOLON Ne Jan 01, 2006 9:52 pm

OdgovorCOLON # 43721Odgovor sauc
Sr Sep 15, 2010 1:54 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONUredba naj bi bila sprejeta do 15.10. 2010.
Se da to uredbo kje prebrati ? Predvsem me zanimajo pogoji za sofinanciranje oz. pomoč za začetnike.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 43722Odgovor Odisej
Sr Sep 15, 2010 1:54 pm

Nacionalne čebelarske programe so komisiji predložile vse države članice. Programi obsegajo različne ukrepe: nadzor varoze, racionalizacija sezonskih selitev panjev, podpora laboratorijem, obnova čebeljega fonda, programi aplikativnih raziskav in tehnična pomoč.
Iz tega se da sklepati točno to, kar sem napisal: le manjši delež bo ostal za neposredno pomoč čebelarjem.
Če pa je naša uredba (v pripravi) drugačna in namenja več sredstev "praktikom", pozdravljam tako usmeritev.
Večji del sredstev naj bi bil namenjen ukrepu varoza po programu NVI ( sredstva za zatiranje varoze
Ob tem sem pomislil na drugo, trenutno aktualno temo: pomanjkanje zdravnikov, o katerem je toliko govora.
Kot da je samoumevno, da nas je slovencev vsak dan več bolnih in kot da je samoumevno, da je varoza nekaj normalnega v čebelarstvu.
PREPREČEVATI, bi morala biti mantra tako pri boleznih ljudi kot pri čebelah.
Tako pa smo se kar sprijaznili in navadili, da je nenormalno biti zdrav in da čebele brez varoze in ostalih bolezni ne obstajajo.
Hmmm ...

Lep dan vsem.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 43728Odgovor MaMe
Sr Sep 15, 2010 2:43 pm

Meni osebno se zdi da to vseeno ne bo rešilo problema.
Zakaj?
Vsi se strinjamo da so panji in točila predagi. In kot kaže je edina rešitev sofinanciranje. Vendar ... čebelar ki se bo prijavil na ta razpis, bo moral kupiti opremo od prodajalca, da bo dobil original račun. In sem prepričan da se bo ob večjem povpraševanju dvignila tudi cena, ne pa tudi kvaliteta.
Trgovci bodo še naprej kupovali najbolj škart robo v Srbiji in jo tlele prodajali za 2-3 kratno ceno, saj bodo čebelarji primorani kupovati od njih in bo ob višji ceni tudi tistih začetnikov in subvencionirancev dovolj, da bodo lepo živeli, osatli pa naj plačajo enako ali pa se obriši pod nosom.

Lep primer je Ploštajner. Letos je izdeloval nakladne panje za čebelarske krožke in je imel dela čez glavo. Temu primerno se je bil tudi njegov odnos na celjskem sejmu. Kjer je lepo rekel, vzemi in sprejmi moje pogoje ali pusti. Pred leti pa je oglaševal v SČ, da ima na voljo večjo količino panjev. Da ne bo pomote, njega sem navedel le kot primer, boh ne daj da bi dvomil v kvaliteto oz. lepo, da ima vsaj nekdo dela vrh glave.

Torej moje mnenje je, da bi bilo dobro premisliti o drugi plati zmage.

Kaj bi jaz naredil? Zaobšel trgovce in se direktno povezal z proizvajalci. Le na tak način, ko ne bodo prodali vsega sran.., se bo začela dvigati kvaliteta in tudi cena bo postala bolj objektivna.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 43729Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Sep 15, 2010 2:44 pm

sauc napisal/-aCOLON
BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONUredba naj bi bila sprejeta do 15.10. 2010.
Se da to uredbo kje prebrati ? Predvsem me zanimajo pogoji za sofinanciranje oz. pomoč za začetnike.

Spoštovani,

je uredba na MKGP v nastajanju, glede začetnikov bodo zadeve podone kot do sedaj, nekoliko samo nadgrajene. Več v tem trenutku ne vem, ker se še usklajuje... zato je to samo okviren predlog in ni zadeve še dokončna.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 43730Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Sep 15, 2010 2:55 pm

MaMe napisal/-aCOLONMeni osebno se zdi da to vseeno ne bo rešilo problema.
Zakaj?
Vsi se strinjamo da so panji in točila predagi. In kot kaže je edina rešitev sofinanciranje. Vendar ... čebelar ki se bo prijavil na ta razpis, bo moral kupiti opremo od prodajalca, da bo dobil original račun. In sem prepričan da se bo ob večjem povpraševanju dvignila tudi cena, ne pa tudi kvaliteta.
Trgovci bodo še naprej kupovali najbolj škart robo v Srbiji in jo tlele prodajali za 2-3 kratno ceno, saj bodo čebelarji primorani kupovati od njih in bo ob višji ceni tudi tistih začetnikov in subvencionirancev dovolj, da bodo lepo živeli, osatli pa naj plačajo enako ali pa se obriši pod nosom.

Lep primer je Ploštajner. Letos je izdeloval nakladne panje za čebelarske krožke in je imel dela čez glavo. Temu primerno se je bil tudi njegov odnos na celjskem sejmu. Kjer je lepo rekel, vzemi in sprejmi moje pogoje ali pusti. Pred leti pa je oglaševal v SČ, da ima na voljo večjo količino panjev. Da ne bo pomote, njega sem navedel le kot primer, boh ne daj da bi dvomil v kvaliteto oz. lepo, da ima vsaj nekdo dela vrh glave.

Torej moje mnenje je, da bi bilo dobro premisliti o drugi plati zmage.

Kaj bi jaz naredil? Zaobšel trgovce in se direktno povezal z proizvajalci. Le na tak način, ko ne bodo prodali vsega sran.., se bo začela dvigati kvaliteta in tudi cena bo postala bolj objektivna.
Računi veljajo od kjerkoli v EU in ni potrebno , da je oprema kupljena pri nas v Sloveniji. Moram se pozanimati, ali računi veljajo tudi za opremo iz držav izven EU.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 43731Odgovor MaMe
Sr Sep 15, 2010 3:01 pm

To je pa super slišati, da ni vse vezano na 3 - 4 trgovce 8)

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 43732Odgovor Odisej
Sr Sep 15, 2010 3:13 pm

Letos so veljali tudi za opremo, kupljeno v državah izven EU (subvencije za nakup opreme, opravljen v letu 2009).

Lep dan vsem.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov