IZVEDBA USPOSABLJANJ IN IZOBRAŽEVANJ DO KONCA LETA 2008

Izobraževanje, predavanja, tečaji, seminarji,...

ModeratorCOLON dobje

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 30976Odgovor Fizikalec
So Nov 08, 2008 5:29 pm

Kakšno predavanje pa je to bilo in kje, mrbit Rakičan?

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 30977Odgovor divji cebelar
So Nov 08, 2008 6:03 pm

[quote="Fizikalec"]Kakšno predavanje pa je to bilo in kje, mrbit Rakičan?[/quote]
________
Da, Rakičan.
Sem te pogrešal, ker sem upal, da bova po predavanju šla na kavo in kakšno "pametno" rekla! :D

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 30978Odgovor Fizikalec
So Nov 08, 2008 6:14 pm

Ja glede na ibor predavatelj se mi je zdelo (da razen kave pa klepeta z tabo) bi vse ostalo bilo uničen dan... :D

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30979Odgovor volk
Ne Nov 09, 2008 8:40 am

Glede tega bom napisal takole:

Kar se tice znanja predavateljev,ce si zacetnik,neizkusen,je super.Vsak predavatelj podaja svoje ideje,najveckrat jih ni mozno videti pri njem doma.Tako mi nekdo poje o superucinkovitosti 9 satarja,nekdo drug,kako je veliko tocil,pa ceprav je padal 14 dni dez......Znanja polni.

Bom raje opisal sistem v Siriji.Tam je drzava odlocila,da je cebelarstvo pomembna stvar.Tako imajo postavljenih 20 sol,izobrazevalnih centrov.Izobrazili so 100 strokovnjakov,ki so potem znanje sirili naprej.danes je preko 5000 strokovnjakov s podrocja cebelarjenja.Vseh cebelarjev je 15000.Jasno imajo podane smernice,kje so najucinkovitejse pase,zdravljenje.....Samo,da se razumemo,da bi tam nek predavatelj mlatil slamo,bi ga poslali k Alahu na zagovor.In cebelarstvo uspeva.

Drug,meni bolj poznan sistem.Vietnam,6 najvecji izvoznik medu.Drzava plansko(komunizem) doloca,kje bodo nasadi medonosnih rastlin(kava,bombaz,cajevec,longan,litchi..).Inh cebelarstvo je plansko.

V sloveniji,pa sami veste.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 30980Odgovor boriss
Ne Nov 09, 2008 9:31 am

V Sloveniji pa imamo tržno čebelarstvo. Čebelarji prodajamo prav vse kar se da prodati. Nekateri znanje prodajajo samo enkrat. Ker za dvakrat ga ni dovolj.

In meni osebno planski sistem čebelarjenja ni pisan na kožo. Sovražim stanje ko sem odvisen od drugih. In kot plansko čebelarstvo jaz nikoli ne bi uspel narediti tako čebelarstvo kot sem ga. In plansko čebelarstvo smo imeli že.

Slovenija je imela Agromel, ki se je "malo" zadolžil in iz njega je nato zrasel Medex.

Takrat je propadlo na tisoče družin in panjev - žal.

Plansko čebelarstvo v bistvu ne gre in tudi tam ne bo šlo prav dolgo.

lp

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30983Odgovor volk
Po Nov 10, 2008 2:31 am

Boriss,imas prav,tudi jaz ne maram da mi nekdo sedi za vratom.Vendar ne smemo biti tako crnogledi.Razlika med planskim gospodarstvom in trznim je velika.Vendar je do sedaj vietnamu uspelo postati eden najvecjih izvoznikov medu.Cetudi jutri sistem pade,kar tudi bo,saj imajo mednarodne sankcije,ker so imeli nekaj medu kontaminiranega s antibiotiki.Cetudi sistem pade,so cebelarji ze potegnili veliko denarja.
Tako kot je bilo v Jugi vse plansko,tudi hiperinflacija,se je vseeno drzava s planskim gospodarstvom pobrala.Da ni bilo tega,slovenci danes ne bi imeli toliko premozenja v nepremicninah.En slovenski revez danes proda hisico za 200000 evrov,naredil pa jo je s kreditom,ki ga ni nikoli placal(hiperinflacija).Res smo se zadolzili,vendar je zadolzitev danes 10 krat vecja na prebivalca,kot je bila leta 1992.S tem da v tem trznem gospodarstvu nismo pridobili nic,kvecjemu izgubili.
Sam bi rad videl,da bi bila drzava naklonjena cebelarjem,da bi bili planski nasadi(vietnam je zaradi potreb cebelarjev v 5 letih povecal nasade kave...za vec kot 2 krat),planski odkup medu,po dobri ceni( s tem,da vietnamcev nihce ne sili,da prodajo med eni firmi,po izbiri,lahko ga na ulici)....
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 in 0 gostov