Objava filma

Tekoča obvestila o predavanjih za čebelarje
BUTTON_POST_REPLY
Vespa velutina
PrispevkovCOLON 21
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 12:27 pm

Objava filma

OdgovorCOLON # 56325Odgovor Vespa velutina
Po Sep 03, 2012 6:11 pm

Na Youtube sem naložil film o tradicionalnem čebelarjeju s kitajsko čebelo in njegovo modernizacijo z uvedbo panjev s premičnim satjem, ki sem ga s podnapisi sicer opremil že pred tremi leti, vendar sem ga do sedaj prikazoval le na predavanjih o čebelarstvu na Kitajskem.
Vredno ogleda, res nekaj povsem drugačnega kot smo vajeni pri nas.

http://www.youtube.com/watch?v=1KrqOUDm ... e=youtu.be

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 56327Odgovor volk
Po Sep 03, 2012 7:41 pm

Lep film. A za film rabis avtorske pravice? Rabil bi namrec nekaj takega za v Kambodzo. Prevod v kmerscino bi naredil sam.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Vespa velutina
PrispevkovCOLON 21
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 12:27 pm

OdgovorCOLON # 56328Odgovor Vespa velutina
Po Sep 03, 2012 8:32 pm

zivjo!

ja naceloma bi jih rabil ampak za ta konkretni film jih je nemogoce dobiti, kot je nemogoce izvedeti kdo je avtor, zalozba, lastnik... karkoli. Izvira iz casov, ko se je na kitajskem vsa lastnina, vkljucno z intelektualno, stela za skupno, tako da mislim, da ce ga zelis predvajati, ni nobenih priblemov. V tej konkretni datoteki so podnapisi ze prilimani, tako da lahko pri meni dobis cisto, in posebno datoteko z dolocenim casom za podnapise, da samo zamenjas slovenscino s kmerscino.

V Kambodzi tudi v vaseh se vedno cebelarijo v hlodih? ce mene vprasas je to sicer bolje. Z uporabo satnic pri ceranah si bodo nakopali iste probleme kot jih imamo z medonosno cebelo.

lp

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 56343Odgovor volk
To Sep 04, 2012 12:26 pm

Anze, S Cerano zal nihce ne cebelari v Kambodzi, zal so ene 1000 let pred tem. So samo roparji na divje cebele. Tako kot v Laosu.

Je pa v Kambodzi cebelar, ki cebelari s Cerano, v panjih ki smo jih naredili po nacrtih iz ene Šrilanške knjige. Na Šrilanki namreč čebelarijo v kvadratnih nakladnih panjih, manjse mere kot je lr. Podoben sistem kot dadantov. Za med so polnaklade.

Bi bil pa tak film zanimiv, ker je dovolj poducen za zacetnike. Zanimivo je tudi da vzgajajo matice za Cerano.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov