Tehnična pomoč čebelarjem -najava razpisa 2012

Tekoča obvestila o predavanjih za čebelarje
èebelca
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Sr Maj 04, 2011 8:11 am

OdgovorCOLON # 53263Odgovor èebelca
Ne Feb 12, 2012 11:23 am

Oldy napisal/-aCOLON
čebelca napisal/-aCOLONPrvo leto sem hodila pomagati čebelarju, da sem videla kako to sploh gre.

Drugo leto sem nabavila 6 panjev + 4 družine. Vsak teden ali 14 dni hodila po "mentorja" 30 km stran in ga peljala nazaj.

Tole, da nam država malo pomaga pa se mi zdi čisto ok. Ne vem zakaj se tega nekateri tako otepate :roll:

Tako kot sem napisala...kdo bo čebelaril je odvisno od posameznika in volje.

Aja, pa zakaj naj bi začetniki matrali čebele? Na kakšen način že?

S tem ko nabavljamo in se širimo pomagamo še komu drugemu ne samo čebelam in samim sebi...se vam ne zdi?

Lp Jasmina
No pa da ti na to odgovorim. Poznam čebelarja, ki je začel čebelarit, kupil od mene 1 panj z družino in naknadno še eno družino. Rekel sem mu, ko bo v dilemi kako in kaj in če česa ne bo vedel naj me pokliče, da mu pomagam. Čebelar se je javil, ko je hranil čebele za vzpodbujanje zalege, da so mu že ful nanosile in je imel 1 točenje ( seveda sladkorne raztopine ). Sem mu razložil kako in kaj in kaj je točil. Nato se ni več oglasil razen v jeseni, ko je bilo v panju vedno manj čebel in je bila na vidiku katastrofa, propad družin zaradi premalo hrane v brezpašnem času in neuničevanja varoze. Drugo leto, je bilo približno enako, tako, da določeni ne čebelarijo ampak mučijo čebelice
Drugi primer:
Pozno v jeseni sem prodal panj z čebelami. Ko sem čebelarja videl čez 2 meseca sva se pogovarjala in me je vprašal, kako dolgo še mora imeti zaprte čebele.

Saj ne govorim, da ste vsi začetniki takšni ampak bolje, da je nadzor nad takšnimi in čebelice ne trpijo. Kdor pa želi resno čebelarit, pa je vesel vsakega dobrega nasveta in navodil.

Ali se poznava? Mislim da.....

LP
Se popolnoma strinjam z Vami in žal mi je za tako neznanje in neumnost začetnikov in žal se dogaja. Kdor se odloči za čebelarja mora pa le malo več narediti kot le kupiti panj in čebele. Ljudje smo si res različni. Važno je kako vsej stvari pristopiš in se najno pripraviš. Jaz sem si nadzor priskrbela...in sigurno bo še.

A midva da bi se poznala? Ne vem če...

medo4
PrispevkovCOLON 358
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53282Odgovor medo4
Po Feb 13, 2012 1:15 pm

čebelca napisal/-aCOLON
Oldy napisal/-aCOLON
čebelca napisal/-aCOLONPrvo leto sem hodila pomagati čebelarju, da sem videla kako to sploh gre.

Drugo leto sem nabavila 6 panjev + 4 družine. Vsak teden ali 14 dni hodila po "mentorja" 30 km stran in ga peljala nazaj.

Tole, da nam država malo pomaga pa se mi zdi čisto ok. Ne vem zakaj se tega nekateri tako otepate :roll:

Tako kot sem napisala...kdo bo čebelaril je odvisno od posameznika in volje.

Aja, pa zakaj naj bi začetniki matrali čebele? Na kakšen način že?

S tem ko nabavljamo in se širimo pomagamo še komu drugemu ne samo čebelam in samim sebi...se vam ne zdi?

Jaz pa se čisto nič ne sekiram glede razpisa sem pa bil na tekočem kdaj bo . Čeprav izpolnjujem vse pogoje mi ni na kraj pameti prišlo , da bi se prijavil. Čebelariti sem začel leta 2006 z tremi družinami z zelo starimi panji v enem je letnica 1932. Sam sem naredil čebelnjak in veliko pripomočkov , tri leta je pri meni trajalo ,da se je začel vračati denar.
Imel sem tudi dobrega mentorja tako , da mi kar gre. Lani sem imel na obisku enega gospoda in je v čebelnjaku videl rfs točilo takoj mi je rekel, o to so bile pa subvencije z veseljem sem ga popravil , ne ta denar so pa prinesle moje čebele in točilo je rabljeno.
Kaj hočem povedati?
Zanimivo bi bilo vedeti kaj se bo dogajalo z to opremo ,ki je bila financirana z pomočjo države. Potrebno bi bilo imeti čebelarja začetnika pod nadzorom to lahko stori društvo kjer je včlanjen. Ker , če misli nekdo samo na hiter zaslužek ,katerega pri čebelah ni potem pa neha in opremo proda je bolje, da dobi pomoč nekdo ki reseno čebelari.

Lp
Lp Jasmina
No pa da ti na to odgovorim. Poznam čebelarja, ki je začel čebelarit, kupil od mene 1 panj z družino in naknadno še eno družino. Rekel sem mu, ko bo v dilemi kako in kaj in če česa ne bo vedel naj me pokliče, da mu pomagam. Čebelar se je javil, ko je hranil čebele za vzpodbujanje zalege, da so mu že ful nanosile in je imel 1 točenje ( seveda sladkorne raztopine ). Sem mu razložil kako in kaj in kaj je točil. Nato se ni več oglasil razen v jeseni, ko je bilo v panju vedno manj čebel in je bila na vidiku katastrofa, propad družin zaradi premalo hrane v brezpašnem času in neuničevanja varoze. Drugo leto, je bilo približno enako, tako, da določeni ne čebelarijo ampak mučijo čebelice
Drugi primer:
Pozno v jeseni sem prodal panj z čebelami. Ko sem čebelarja videl čez 2 meseca sva se pogovarjala in me je vprašal, kako dolgo še mora imeti zaprte čebele.

Saj ne govorim, da ste vsi začetniki takšni ampak bolje, da je nadzor nad takšnimi in čebelice ne trpijo. Kdor pa želi resno čebelarit, pa je vesel vsakega dobrega nasveta in navodil.

Ali se poznava? Mislim da.....

LP
Se popolnoma strinjam z Vami in žal mi je za tako neznanje in neumnost začetnikov in žal se dogaja. Kdor se odloči za čebelarja mora pa le malo več narediti kot le kupiti panj in čebele. Ljudje smo si res različni. Važno je kako vsej stvari pristopiš in se najno pripraviš. Jaz sem si nadzor priskrbela...in sigurno bo še.

A midva da bi se poznala? Ne vem če...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 53287Odgovor Fizikalec
Po Feb 13, 2012 3:13 pm

medo4 napisal/-aCOLONJaz pa se čisto nič ne sekiram glede razpisa sem pa bil na tekočem kdaj bo . Čeprav izpolnjujem vse pogoje mi ni na kraj pameti prišlo , da bi se prijavil. Čebelariti sem začel leta 2006 z tremi družinami z zelo starimi panji v enem je letnica 1932. Sam sem naredil čebelnjak in veliko pripomočkov , tri leta je pri meni trajalo ,da se je začel vračati denar.
Imel sem tudi dobrega mentorja tako , da mi kar gre. Lani sem imel na obisku enega gospoda in je v čebelnjaku videl rfs točilo takoj mi je rekel, o to so bile pa subvencije z veseljem sem ga popravil , ne ta denar so pa prinesle moje čebele in točilo je rabljeno.
Kaj hočem povedati?
Zanimivo bi bilo vedeti kaj se bo dogajalo z to opremo ,ki je bila financirana z pomočjo države. Potrebno bi bilo imeti čebelarja začetnika pod nadzorom to lahko stori društvo kjer je včlanjen. Ker , če misli nekdo samo na hiter zaslužek ,katerega pri čebelah ni potem pa neha in opremo proda je bolje, da dobi pomoč nekdo ki reseno čebelari.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53288Odgovor Fizikalec
Po Feb 13, 2012 3:18 pm

Medo sem mal siciral tisto solato, da sem razbral kero je tvoj post. Ja hvalevredno, če si tako zalaufal in takom bi moralo biti namreč zelooo malo efekta je od denarja, ki ga dobiš kr tako pa ne pri vseh, da neu spet kdo užaljen.

Jaz sem za moj prvi kamion najel kredit od takrat naprej pa grem navzgor. Kapital rabiš krkoli ali česarkoli se hočeš lotevat drugače ne gre. Načeloma je tako, da dobiček treba investirat, da se množi in od tega vsi profitirajo. Ceneje ko pridelaš lažje tržiš, ljudje lažje kupujejo več je obseg poslovanja. Nakupuješ-širiš sam torej se veriga obrača in vrti in tako mora biti, če si dober gospodar.

Torej, če si prišel tako daleč boš pa mrbit kdaj uporabo to možnost pa skoristo tudi subvencijo, če si dober brez nje boš tudi z njo še boljši...

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 53291Odgovor MaMe
Po Feb 13, 2012 5:20 pm

Kaj se bo dogajalo s to opremo?
No jaz lahko dam praktičen primer. Lani sem kupil Ploštajnerjeve panje po tako smešni ceni, da se jih ni splačalo delat. Kdo jih je prodal. En mladenič, je na očetov račun izkoristil subvencijo, panje pa nato prodal.
Verjamem da bo tega še več.
Zagotovo pa je tudi nekaj fiktivnih računov pri začetnikih za družine, kdo lahko kontrolira spomladi če so tiste čebele res kupljene in za kaki denar.

No pač .... jaz sem lani profitiral pa čeprav nisem direktno dobil subvencij :)

Marko P
PrispevkovCOLON 247
PridruženCOLON Ne Mar 07, 2010 4:25 pm

OdgovorCOLON # 53292Odgovor Marko P
Po Feb 13, 2012 5:50 pm

Dobro, jaz iščem AŽ 10S od Kržeta 8kos,
če kdo ... veste kam lahko pošljete ponudbo,

lp

Marko P.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53293Odgovor Fizikalec
Po Feb 13, 2012 5:54 pm

Men se zdi da tega 5 let nebi smel prodat?

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53297Odgovor Oldy
Po Feb 13, 2012 11:56 pm

Tebi se ZDI, ker upoštevaš zakon in si prepošten. Kaj pa drugi "poštenjaki" delajo pa si lahko samo mislimo.

LP
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53299Odgovor Fizikalec
To Feb 14, 2012 12:03 am

Ja maš prav zato pa nikol ne bom obogatel, ker sem neumen a ne? :D

namornara
PrispevkovCOLON 11
PridruženCOLON Pe Okt 14, 2011 10:56 pm

OdgovorCOLON # 53301Odgovor namornara
To Feb 14, 2012 1:29 am

vidim da mora bit kr velik začetnikov da je subvencija tako hitro pošla??? dokler se začetnik znajde subvencije že več ni ni ni ni

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53307Odgovor Oldy
To Feb 14, 2012 11:41 am

:lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: [/img]
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

malina
PrispevkovCOLON 35
PridruženCOLON Če Okt 13, 2011 4:15 pm

OdgovorCOLON # 53318Odgovor malina
Sr Feb 15, 2012 12:54 am

subvencije so bile za začetnike in tudi za ostale čebelarje, Teh je pa veliko.

LP

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

Samo par predlogov

OdgovorCOLON # 53320Odgovor go-ahead
Sr Feb 15, 2012 8:53 am

Pri razdeljevanju sredstev:
povečati vlogo Čebelarskih društev
povečati vlogo ČZS pri razdeljevanju sredstev
povečati vlogo mentorja

Zakaj

Ker ne poznam čebelarja začetnika, ki brez podpore zgoraj naštetih uspešno s polnimi panji dočakal drugo leto čebelarjenja.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

Re: Samo par predlogov

OdgovorCOLON # 53325Odgovor JanĹľevec
Sr Feb 15, 2012 1:11 pm

go-ahead napisal/-aCOLONPri razdeljevanju sredstev:
povečati vlogo mentorja

Zakaj

Ker ne poznam čebelarja začetnika, ki brez podpore zgoraj naštetih uspešno s polnimi panji dočakal drugo leto čebelarjenja.
Popolnoma napačno. Izdelati konkretne in transparentne pogoje za pridobitev vseh javnih sredstev ob striktnem upoštevanju in spoštovanju določenih načel kot so načela enakopravnosti, splošne informiranosti, javnosti, zakonitosti, preglednosti in druga.
Nihče, ki se že ukvarja ali se želi ukvarjati s čebelarjenjem ni dolžan biti član čebelarskega društva in ne ČZS ter ne rabi imeti uradnega mentorja. Mora pa izpolnjevati z zakonom in podzakonskimi predpisi določene pogoje od prijave čebelarstva na MKGP in drugih institucijah ter druge pogoje.
Razpisni pogoji lahko od kandidatov zahtevajo izpolnjevanje le tistih pogojev, ki so z zakonom ali drugim obče veljavnim predpisom določeni in ničesar drugega, Tudi NPK ne morejo in ne smejo zahtevati.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

Re: Samo par predlogov

OdgovorCOLON # 53331Odgovor bloop
Sr Feb 15, 2012 5:52 pm

go-ahead napisal/-aCOLONPri razdeljevanju sredstev:
povečati vlogo mentorja

Zakaj

Morda jih ne poznas a vendar so. Sam sem prvo zimo "izgubil" druzino a je bilo zaradi padle matice, sem jo pridruzil drugi pa je bila tista druzina toliko boljsa.
V cebelarskem drustvu, nekaj posebnega nisem spoznal. Obiskal pa sem tecaje za zacetnike, kar je do neke mere zadostilo.
Potem je bilo potrebno prebrati nekaj knjig.
Mentorja v pravem pomenu tudi nisem imel, preprosto se ni nihce spuscal v ta panjski sistem. Bilo je pa nekaj cebelarjev, na katere sem se lahko obrnil z kaksnim vprasanjem, za kar sem jim hvalezen, ostalo sem delal po obcutku(prenos prebrane teorije v prakso v moje panje).
Kolikor vem, nisem edini z taksnim zacetkom in zivimi cebelami, po prvi zimi.

Je pa super zapisati, povecati vlogo CD in CZS, kaj pa imata ti dve organizaciji z mojimi subvencijami?
Lahko samo se tam nekoga naucimo kako se izpolnjuje obrazce, caka na pravi datum, mi mu posljemo racune in potrebne podatke on pa naj se za.... in nam izpolni vsem clanom, pa da potem vidimo kdo bo dobil subvencijo ???

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 53333Odgovor go-ahead
Če Feb 16, 2012 9:12 am

Mogoče sem bil premalo jasen.

Izhajam iz tega, da so sredstva namenjena čebelarjem začetnikom, zato naj bi jih oni dobili.

Mentorja obvezno rabiš, ker sicer s čebelami ne boš prišel v drugo leto (pustimo izjeme, ki imajo dovolj samoiniciative in želje po znanju, da sami hodijo okoli čebelnjakov). Iz literature se boš težko naučil, kdaj je čas za zdravljenje, in s kakšnimi zdravilia. Tudi matičnjake boš težko dobil na satju. Hkrati bi mentor tudi lahko zaplenil opremo, ki bi ostala propadlemu čebelarju začetniku in jo posredoval novemu čebelarju začetniku (saj je temu namenjena).

ČZS rabiš za pripravo primernega razpisa na katerem bodo sredstva dostopna vsem začetnikom, ne pa najbolj hitrim kvazi začetnikom. Razpisne pogoje lahko določaš le ob sodelovanju čebarjev, čebelarskih društev in ČZS.

Čebelarsko društvo rabiš za nadzor mentorja v zvezi z uvajanjem začetnikov in zaradi iskanja potencialnih začetnikov.

Je pa res če želimo ohraniti balkanska načela poslovanja in dodeljevanja sredstev je vse zgoraj navedeno brezpredmetno.

AJMO DA SE DOGOVORIMO!

Krypton
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON So Mar 06, 2010 1:05 pm

OdgovorCOLON # 53334Odgovor Krypton
Če Feb 16, 2012 11:27 am

Da še jaz postavim svoj lonček.

Moje mnenje je da so sredstva za čebelarja začetnika neumnost. To je isto, kot bi dal vsakemu občanu subvencijo, da si kupi eno kravo. Kdor želi imeti čebele in ima čebele rad, bo pa že napraskal tistih nekaj sto evrov za začetek. Ker po tem se še le pričnejo stroški. Smešno in neumno je vlagati dnar v nekoga, ki sploh ne ve v kaj se spušča.

Zadeva z mentorjem:
Mentor že, ampak kakšen? Če imaš slabega mentorja boljše, da ga nimaš. Tudi mentorji bi morali svoje znanje dokazovati. Pustimo tiste neumnosti, da bi mentor lahko zaplenil premoženje dobljeno na razpisu, ker je to proti zakonito, ker bi moral vstopati v prostore.... Pravna podlaga... itd.

Ne more te nekdo, ki čebelari v AŽ panju poučevati o tehnikah čebelarjenja v nakladnem panju in obratno.

Čebelarji itak združujemo vse najslabše lastnosti Slovencev, (zavist, škodoželjnost, faušija....)

muha
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Ne Jan 18, 2009 6:36 pm

OdgovorCOLON # 53344Odgovor muha
Če Feb 16, 2012 10:06 pm

EJ, pa kolk pisanja o tem. to je že zgodovina... če si bil zraven OK, če nisi bil ti nič več ne pomaga!!!
Sredstva so razdeljena in pika. Premlevanje kaj bi bilo in kaj je prav itd... brez veze!!
Jest že komaj čakam prave pomladi in čebel izven panja!!! Jeb,.. se mi za nepovratna sredstva, glavn da čebele prezimijo in da bodo zdrave!!!

No, če pa še kakšno kilo meda prnesejo pa še tolk bolš

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 53555Odgovor MaMe
To Feb 28, 2012 9:55 am

Včeraj sem malo poizvedoval na ministrstvu kako je s subvencijami.

Moja vloga je bila 40. povrsti ob (16.11 uri) in sem dobil subvencijo.

Mogoč je komu v pomoč, če je tudi na trnjih in čaka na odgovor.

LP

Brane
PrispevkovCOLON 56
PridruženCOLON To Avg 10, 2010 2:47 pm

OdgovorCOLON # 53557Odgovor Brane
To Feb 28, 2012 10:52 am

MaMe napisal/-aCOLONVčeraj sem malo poizvedoval na ministrstvu kako je s subvencijami.

LP
Me prav zanima, kam si poklical. Jaz sem danes klical tja in sem dobil odgovor, da bodo odločbe izdajali šele čez 3 mesece, do takrat pa se ne ve, kdo je dobil in kdo ni dobil subvencije. :?
lp Brane

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 53559Odgovor MaMe
To Feb 28, 2012 11:08 am

Jaz sem poslal mail :)

faca
PrispevkovCOLON 7
PridruženCOLON To Jun 21, 2005 4:09 pm
KrajCOLON Primorska

OdgovorCOLON # 53560Odgovor faca
To Feb 28, 2012 12:10 pm

Ob 16:11, v petek ali ponedeljek?

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 53564Odgovor MaMe
To Feb 28, 2012 3:08 pm

Jaz sem oddal v torek. Hec hec, normalno da petek. Torej je v 50min. razpisa prišlo že 40 vlog. Zdaj lahko približno preračunaš kje si.

LP

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 53569Odgovor JanĹľevec
To Feb 28, 2012 7:41 pm

Fantje je imel vsak izmed vas kar svojega poštarja, ki je od vas direktno odbrzel v Ljubljano na agencijo. Mogoče pa bosta nov minister in nova vlada tako ekspresno pospravila tudi tiste uradnike na agenciji, ki mislijo, da so tako pametni, da se smejo norčevati iz cele Slovenije. Janša nekaj stoka kako ima teh uradnikov preveč v službi in tokrat ima idealno priložnost, da se jih vsaj nekaj po kratkem postopku reši. Če seveda s svojim stokanjem misli resno.

èebelca
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Sr Maj 04, 2011 8:11 am

OdgovorCOLON # 53574Odgovor èebelca
To Feb 28, 2012 9:46 pm

MaMe napisal/-aCOLONVčeraj sem malo poizvedoval na ministrstvu kako je s subvencijami.

LP
bravo...čestitam

LP Jasmina

cebelar_23
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Ne Feb 26, 2012 9:03 pm

OdgovorCOLON # 54178Odgovor cebelar_23
So Apr 07, 2012 10:49 am

A je mogoče že kdo dobil uradni odgovor s strani ministrstva ?

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 54179Odgovor noc b
So Apr 07, 2012 12:58 pm

Vabimo vas, da se udeležite javne razprave glede Uredbe o izvajanju programa ukrepov na področju čebelarstva v Republiki Sloveniji v letih 2011-2013, ki zajema ukrepe: tehnična pomoč, nadzor nad varozo, kakovost medu in obnova čebeljega fonda. Razprava se bo nanašala na ukrep Tehnična pomoč in na podukrepa sofinanciranje nakupa čebelarske opreme in pomoč čebelarjem začetnikom. Potekala bo v četrtek, 19. aprila ob 16. uri na sedežu ČZS. V prvem delu bo natančno pojasnjen potek letošnjega razpisa in razlogi za takojšnje zaprtje, v drugem delu pa boste imeli priložnost, da poveste svoje mnenje in predloge za spremembe, ki bodo pomenile izboljšanje ukrepa.
Na javni razpravi bodo sodelovali predstavniki Ministrstva za kmetijstvo in okolje in Agencije RS za kmetijske trge.
ČZS, JSSČ

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

OdgovorCOLON # 54202Odgovor trotek
Po Apr 09, 2012 8:35 am

No če koga zanima - bil sem predzadnji v vrsti oddanih popolnih vlog, 110 mesto sem zasedel :D vloga je bila oddana na pošto 17:49. Vse vloge po tej uri in minuti ne bodo izplačane. Odločbe gredo ven maja. Aja vseh vlog je bilo 301.
tudi trotje prispevajo

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 54206Odgovor JanĹľevec
Po Apr 09, 2012 9:21 am

Nekaj takega je možno samo v deželi Butaliji, ki se uradno sicer imenuje Slovenija, vodijo pa jo seveda čistokrvni Butalci.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 54208Odgovor boriss
Po Apr 09, 2012 10:07 am

Morda malo nesramno. Učinek tega porabljenega denarja bo bolj slab - še preveč ga dajo.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov