Tehnična pomoč čebelarjem -najava razpisa 2012

Tekoča obvestila o predavanjih za čebelarje
volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 53050Odgovor volk
Sr Feb 01, 2012 11:05 am

Jaz osebno ne rabim nobenih subvencij. Ce cebelar ni sposoben da bi tako cebelaril, da bi cebele njega zivele, in jasno se same sebe , potem mu niti subvencije ne pomagajo. Subvencija ti je samo v pomoc. Je dobrodosla. Vendar smo slovenci kot kure. Streses nekaj zrn koruze na tla, in se sklofajo za eno zrno.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 53051Odgovor igorv
Sr Feb 01, 2012 11:45 am

trotek napisal/-aCOLONčisto nič ne pomaga jamrat in obtoževat czs, ki ni nič kriva. Vsi smo vedeli za kaj se gre in vsak je poskusil po svojih najboljših močeh. Vlogo je bilo potrebno oddati čimprej.
Tud jaz se strinjam s tem. Obtoževat sedaj ČZS je nesmiselno. ČZS je glede tega razpisa naredila vse kar je pač lahko (obvestila je člane kdaj naj bi bil razpis, pomagala izpolnjevat vloge, itd.). Edino stvar ki jo zares lahko pripišemo ČZS je to da je "preveč" informirala ljudi in je zato za te subvencije letos takšna "gužva". :D :D

Je pa tako da če malo prebereš uradni list in pogledaš na stran MKGP imaš dostop do vseh informacij. Tako že sedaj lahko v grobem veš kaj bo subvencionirano naslednje leto, kdo izpolnjuje pogoje in vse ostalo. Potem se je samo še treba prej pripravit (nabavit stvari po 16. 10. za naslednje leto, shranit račune, dobit potrdila o plačilih računov in ostalo potrebno dokumentacijo - vse piše v uradnem listu) in čakat na objavo razpisa, ki bo po predvidevanjih (če pogledamo objave iz prejšnjih let) nekje med 20. in 30. januarjem naslednje leto.

Se pa strinjam, da bi bilo dobro če bi bilo sredstev več na razpolago, čeprav bi jaz verjetno bil za nekoliko drugačen sistem subvencioniranja kot je sedaj. Ampak to ni stvar te debate. Pri skupni višini sredstev pa lahko vpliva ČZS (ali vsaj poskusi) da bi bila te čim višja in bi tako čim več čebelarjev lahko do teh sredstev prišlo.

Je pa spet tudi res da je vprašanje koliko takšne subvencije resnično vplivajo na dvig čebelarstva v Sloveniji. Mislim da tako kot so sedaj zastavljena ne veliko. Če pa bi bile zastavljene nekoliko drugače bi bil pa verjetno rezultat dosti boljši. Tudi tu pa je pomembna vloga ČZS.

Lep pozdrav!

MD
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON Pe Dec 10, 2010 11:10 am

OdgovorCOLON # 53052Odgovor MD
Sr Feb 01, 2012 1:38 pm

Naslednje leto bodo subvencije porabljene že v 5 minutah po objavi. Sekunde bodo odločilne in ne minute.

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 53053Odgovor igorv
Sr Feb 01, 2012 2:31 pm

Ja bog pomagaj, bo pač kakor bo.

Mogoče bo pa več sredstev na razpolago ali pa bo kakšna druga sprememba, glede na to da so bila letos sredstva tako hitro porabljena. ker takega "navala" ni po moje na ministrstvu nihče pričakoval.

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 53054Odgovor igorv
Sr Feb 01, 2012 3:25 pm

MD napisal/-aCOLONNaslednje leto bodo subvencije porabljene že v 5 minutah po objavi. Sekunde bodo odločilne in ne minute.
No v tem času je malo težko oddat, glede na to, da je potrebno dokumentacijo po objavi sprintat, spisat vse podatke in odnest na pošto.

Pa tud razpisno dokumentacijo je potrebno prebrat (vsaj bistvene dele glede oddaje) da se ti zaradi hitenja ne zgodi da pozabiš kakšno prilogo vstavit al pa so kakšne spremembe pri oddaji glede na lansko leto, ker potem je vloga nepopolna in jo moraš dopolnit. Če jo pa moraš dopolnit si pa že krepko prepozen.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 53056Odgovor Fizikalec
Sr Feb 01, 2012 7:47 pm

No pa se je okrcalo MKGP na TV čebelarji brez meja :roll:

namornara
PrispevkovCOLON 11
PridruženCOLON Pe Okt 14, 2011 10:56 pm

OdgovorCOLON # 53058Odgovor namornara
Sr Feb 01, 2012 10:50 pm

tole je bol lari fari in ne za začetnika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 53060Odgovor go-ahead
Če Feb 02, 2012 9:57 am

Na Primorskem se ob pomoči velikih subvencij sadijo oljke. Kar je pri tem zanimivega je to, da se z tem ubadajo razni funkcionarji, direktorji in ostali pomebneži. Pravih kmetov je malo.

Tako da res, Ministrstvo za kmetijstvo bo moralo korenito prevetrit razpisne pogoje na vseh področjih ne samo čebelarskem.

Ali obstaja možnost, da je nekdo kupil oljke dobil subvencijo, jih izruval in prodal naprej?

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 53062Odgovor mg
Če Feb 02, 2012 8:11 pm

volk napisal/-aCOLONJaz osebno ne rabim nobenih subvencij. Ce cebelar ni sposoben da bi tako cebelaril, da bi cebele njega zivele, in jasno se same sebe , potem mu niti subvencije ne pomagajo. Subvencija ti je samo v pomoc. Je dobrodosla. Vendar smo slovenci kot kure. Streses nekaj zrn koruze na tla, in se sklofajo za eno zrno.
Žalostno pri celi zgodbi je to, da ministrstvo v povezavi z vse krivimi sploh izda razpis, ki čebelarje prikaže kot brezglave kure. Še bolj žalostno, da čebelarji nasedejo kurjemu razpisu.

Ker razpis ni bil namenjen kuram, nego tistim pri koritu, za kere ima Slovenščina v svojih narečnih izpeljankah par mastnih imen (vsak si lahko postreže s sebi najljubšim).

Tako, da ta razpis ni po principu; kdor prvi pride, prvi melje - ampak; za tiste pri koritu.
lep pozdrav

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 53066Odgovor igorv
Če Feb 02, 2012 9:36 pm

mg napisal/-aCOLON Tako, da ta razpis ni po principu; kdor prvi pride, prvi melje - ampak; za tiste pri koritu.
Daj lepo te prosim ne govori bedarij. Nobenega korita ni tu, pa nobenih vez. Enostavno je treba spremljat uradni list in spletne strani MKGP. Pa seveda pravi čas oddat vlogo.

Jaz razumem da je nekdo jezen ker je na nekaj računal in mu tega ni uspelo že v štartu izpeljat, ker se ni prej pravočasno pripravil, samo lepo vas prosim da nehate obtoževat vse poprek in podolgem, ker s tem nič ne prispevate k celotni zadevi, edino na celotno sliko čebelarstva mečete slabo luč. Tako kot naprimer prispevek včeraj na kanalu A. :roll:

Drugače pa kar se subvencij tiče bi moralo bit zastavljeno tako, da do kvote naprimer 50 panjev sploh do subvencij ne moreš pridet. Ko pa prideš do te kvote pa lahko kaj dobiš da razviješ na večje število in s tem ustvariš tržne viške. Vsako financiranje čebelarstev, ki že nevem koliko let vstrajajo pri nekem številu 20-30 panjev je brezveze, ravno tako je financiranje začetnikov za katere sploh ne veš če bo čebelaril ali bo čez leto ali dve ugotovil da to pa ni za njega. Ampak to je samo moje mnenje. :)

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53067Odgovor Fizikalec
Če Feb 02, 2012 9:42 pm

Moje mnenje je enako tvojemu samo zato boma pribita na križ oba :D :D

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53068Odgovor Oldy
Če Feb 02, 2012 11:37 pm

No pa se pridružujem z mnenjem in ......upam, da bomo preživeli. :)

LP
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 53069Odgovor Mandelj
Pe Feb 03, 2012 12:02 am

Končno en lep zaključek tega dribljanja.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 53072Odgovor mg
Pe Feb 03, 2012 4:22 pm

Najprej je treba razlikovat razpis za sredstva iz nekega programa od subvencije in panje od čebeljih družin. Seveda ob hkratnem razumevanju povezave med akterji ( v tem primeru med kuro in zrnom ali prašičkom in koritom).

In ne se sekirat, to so samo stari pregovori (ki bi jih nekateri radi ukinili oz. zamenjali za mlinarske). Za tiste, ki jih ne razumejo so itak bedarije. :wink: .

Veliko uspeha na ...... dirki.
lep pozdrav

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 53073Odgovor SAUC2
Pe Feb 03, 2012 4:55 pm

Zgleda, da sem samo jaz videl na kanal A en znan obraz, ki je razlagal kaj je lansko leto dobil za subvencije.

No tisti predlog o 50 panjih bi bil kar dober, naj dobijo subvencijo samo tisti, ki upajo imet 41 panjev prijavljenih - davek pa to.

èebelca
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Sr Maj 04, 2011 8:11 am

OdgovorCOLON # 53191Odgovor èebelca
Če Feb 09, 2012 1:41 am

ja dajte no fantje...ne razumem vas. Tole kdo bo čebelaril ali ne je vse odvisno od posameznika

Mladino je treba spodbujat in začetnike. Vi ki imate 50 plus panjev ne rabite subvencije, itak trdite da Vas čebele živijo. Nas ki imamo pa 10 minus panjev naj nas pa država :lol:

Pozdravljam razpis in višino subvencij. Pohvale predsedniku ČD NM, za informiranost, seveda tudi ČZS.

Dokumentacijo oddala 16:02

LP Jasmina

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 53192Odgovor Gregor T.
Če Feb 09, 2012 8:41 am

Če hoče država podpirat majhne čebelarje, je že prav da so suvencije tudi za manjše. Samo lahko bi bil procent sofinanciranje manjši, npr. 50 %, da bi zraven lahko prišlo več čebelarjev. Tamali s svojo razpršenostjo bolj skrbimo za enakomerno poselitev in s tem opraševanje in kulturno dediščino. Posebej bi morala biti pa rezervirana sredstva za večje, že v osnovi ločena sredstva za tiste z do 40 panjev in tiste z več. Tavelki ste bolj pomembni za pridelavo medu.

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53193Odgovor Oldy
Če Feb 09, 2012 9:24 am

No, moje mnenje pa je, da bi subvencija bila vezana na število panjev.
V primeru, da pa se včlani nov čebelar, pa se bi mu plačalo oz. nabavilo 5 panjev z čebelami in takšen čebelar bi moral imeti prva tri leta mentorja, ki bi ga poučeval in mu pomagal, kajti veliko čebelarjev na začetku zaradi neznanja izgubi voljo.

Dandanes se povsod gleda samo na svojo korist od parlamenta pa do društva. Malo bi morali razmisliti globlje, kaj s takšnimi stvarmi pozitivno doseči.
Glede letošnjega razpisa se slišijo samo negativne stvari, nobene pozitivne, razen tistih, ki bodo prejeli zasluženo subvencijo, saj so se pravi čas pripravili in oddali in so zadostili zakonskim zahtevam. Ti niso nič krivi. Pa saj smo navajeni videti samo negativne stvari in jih pograjati, pozitivne pač ne.
O, Slovenija, od kod lepote tvoje.......

LP
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

info@begic.si

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 53203Odgovor bloop
Če Feb 09, 2012 1:34 pm

Neumnost, da bi se zacetniku placalo ali nabavilo 5 panjev z cebelami.

Sam sem zacel pred nekaj leti in z tem, da bi mi kdo takrat nabavil panje in cebele mi bi pomagal le z financne plati, hkrati pa bi naredil skodo. Ne znas ceniti ne tistih panjev ne cebel. Potrudi se raje obdrzati druzino ali dve nekaj let.

Pricel sem z dvema druzinama, roje so mi res podarili, za kar sem jim hvalezen, panje pa sem kar lepo placal. Ko sem videl, delo pri 2 druzinah, sem se lahko odlocal ali sem za cebelarjenje ali ne, sedaj vidim, da mi je zelo vsec in da bom to pocel v obsegu, ki ga bom uspel obvladovati bolj ali manj sam.

Do sedaj nisem prejel nikakrsne financne pomoci od drzave in je tudi letos ne bom, sem se malo pozanimal a sem raje odstopil od namere, pa ceprav sem imel v lanskem in se tem letu kar za nekaj tisoc € porabe, glede cebelarstva.
V tem trenutku bi mi sicer subvencija nekaj tisoc evrov kolikor bi je teoreticno lahko dobil, koristila ker bi tudi dejansko izboljsala moje moznosti urediti vse do nivoja kot zelim.
Tako da, ce sedaj pogledam teh nekaj let nazaj, do sedaj si upam trditi, da bi mi vsak denar prisel prav a bi hkrati zadevo lahko dojemal drugace, prav bi mi pa prisel sedaj, ko tudi vem dejansko kaj zelim dolgorocno, kaj potrebujem hitro in je za to potrebnega kar nekaj denarja.

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53208Odgovor Oldy
Če Feb 09, 2012 2:20 pm

No, koliko je takšnih, ki imajo 2,3 ali 5 panjev pa vidim, da ne čebelarijo ampak mučijo čebele. Če pa bi imeli nad seboj nadzor do tega ne bi prišlo. Glede panjev pa, novinec ali začetnik ne bi smel dobiti več subvencije, ker se moral prvo dokazat. Za one panje glede novinca pa sem mislil, da dobi subvencijo in določen del sam plača. Več subvencije pa ne bi dobil. Tako pa so sedaj tisti ki imajo tri panje dobili ohoho, tisti, ki pa imajo več in bi jim bilo bolj potrebno pa ne pridejo zraven.
Tudi jaz do danes nisem prejel niti en evro, pa bi mi še kako prav prišel.........

info@begic.si

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53212Odgovor Fizikalec
Če Feb 09, 2012 3:49 pm

čebelca napisal/-aCOLONMladino je treba spodbujat in začetnike. Vi ki imate 50 plus panjev ne rabite subvencije, itak trdite da Vas čebele živijo. Nas ki imamo pa 10 minus panjev naj nas pa država :lol:
Hja kolegica z tem kr si napisala bi se lahko strinjal ampak nek star (menda kitajski) pregovor pravi, da je lačnega treba naučit ribe lovit ne pa mu ribe dajat.
To pomeni, da bi v tvojem primeru morali ribe dajat lačnim, da pa jih lahko dajemo pomeni, dajih mora nekdo ujet ali pa znati ujet a ne? Če smatraš, da ti čebelariš zato, da delaš izključno korist kao naravi in te mora država podpirat iz tega vidika potem je tu nekaj zelooooo narobe. Če primerjam še lov rib oprema za ta namen je tudi zeloooo draga samo nikjer jo ne financira država. Pa se ribe ujame pa vrže nazaj :D večina je športnih ribičev, komercialni ulov pa je drugačen a ne?
Taka primerjava, da treba podpirat take z 10 minus panji zdrži vodo samo, če potem taki 10 minus panji ne "ogrožajo" ali zelo zavirajo komercialnih čebelarjev. Trenutno pa je tako, 500 m stran, pa zapora zarad HG pa še kaj. ČZS je jasno najbolj zadovoljna z tem naraslo je št. čebelarjev plačilo članarine se veča, proračun je debelajši samo dolgoročno za Slovensko čebelarstvo dela medvedjo uslugo.

Drugače pa država je oprostila vse čebelarje kake koli dajetve do 40 panjev torej je že to lepa gesta daleč prelepa. 40 panjev je cca 1200 kil meda na leto, po povprečni ceni 4€ je to 4800€ kr je polovica bruto plače navadnega delavca v gospodarstvu. Torej malo se zamislite, ko iščete podporo države????
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53213Odgovor Fizikalec
Če Feb 09, 2012 3:55 pm

Pa da me nebo kdo narobe razumel nisem proti 10 minus panjem in čebelarjem samo trenutna politika ni pravilno zastavljena. Pogoji za začetek so zelo enostavni vsak rata čebelar, ker dobi 3 panje in 3 družine ampak iz tega ne rata nič večinoma. Jaz nimam podakov koliko teh je iz 3 panjev prišlo na 30 recimo? Koliko medu, CP in ostalih pridelkov pošljejo v prehransko verigo? Kakšno je stanje tam kjer se ti začetniki pojabljajo? Ali se pasišča zapirajo itd..itd..

Te podatke bi moral nekdo spremljat in potem potegnit črto pa napisat rezultat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53214Odgovor Fizikalec
Če Feb 09, 2012 4:01 pm

bloop napisal/-aCOLONV tem trenutku bi mi sicer subvencija nekaj tisoc evrov kolikor bi je teoreticno lahko dobil, koristila ker bi tudi dejansko izboljsala moje moznosti urediti vse do nivoja kot zelim.
Tako da, ce sedaj pogledam teh nekaj let nazaj, do sedaj si upam trditi, da bi mi vsak denar prisel prav a bi hkrati zadevo lahko dojemal drugace, prav bi mi pa prisel sedaj, ko tudi vem dejansko kaj zelim dolgorocno, kaj potrebujem hitro in je za to potrebnega kar nekaj denarja.
Subvencija ni pametna rešitev sploh ne za usmerjena ali bolj "poklicna" čebelarstva. Tu bi morali biti na voljo krediti z zelo ugodno obrestno mero in dobo odplačevanja. Višina kredita pač vezana na promet čebelarstva, tržne pogoje in politiko poslovanja. vse kr ima pač ne vem 100 panjev ali gor in seveda pogojno vezano na pač zaposlitveno delovno mesto in še veliko zadev bi se najdlo. Le tako bi dvignili nivo čebelarstva, in spravili na imembe vreden nivo in pridelali dovolj ne kot sedaj premalo.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 53215Odgovor MaMe
Če Feb 09, 2012 4:55 pm

In poanta vsega je .... Kdor dobro čebelari ne rabi subvencij, pa ali ima 5 ali 500 panjev. Sicer pa smo vsi enaki in se nobeden od nas ne brani kakega evra, ki pade od strani ;)

Mal heca more bit! ;)

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 53216Odgovor igorv
Če Feb 09, 2012 9:14 pm

čebelca napisal/-aCOLONja dajte no fantje...ne razumem vas. Tole kdo bo čebelaril ali ne je vse odvisno od posameznika

Mladino je treba spodbujat in začetnike. Vi ki imate 50 plus panjev ne rabite subvencije, itak trdite da Vas čebele živijo. Nas ki imamo pa 10 minus panjev naj nas pa država :lol:
Tale izjava glede tega da je država dolžna koga vzdrževat je malo za lase privlečena. Drugače pa se bi jaz pod določenimi pogoji (mentor...) mogoče strinjal da naj se subvencionira začetnike s 3 panji in 3 družinami (ali pa tudi 5 je čisto vseeno), samo potem pa po moje do kvote 50 panjev ta oseba (in tudi nobena druga) nima več pravice do subvencij. Vsak ki bo s temi družinami vredu gospodaril lahko v nekaj letih pride na 150 do 200 panjev (seveda če ima tak namen) v nasprotnem pa če ne bo gospodaril z njimi tako kot je treba je pa še teh 3 družin krepko škoda.

èebelca
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Sr Maj 04, 2011 8:11 am

OdgovorCOLON # 53218Odgovor èebelca
Pe Feb 10, 2012 12:11 am

Prvo leto sem hodila pomagati čebelarju, da sem videla kako to sploh gre.

Drugo leto sem nabavila 6 panjev + 4 družine. Vsak teden ali 14 dni hodila po "mentorja" 30 km stran in ga peljala nazaj.

Tole, da nam država malo pomaga pa se mi zdi čisto ok. Ne vem zakaj se tega nekateri tako otepate :roll:

Tako kot sem napisala...kdo bo čebelaril je odvisno od posameznika in volje.

Aja, pa zakaj naj bi začetniki matrali čebele? Na kakšen način že?

S tem ko nabavljamo in se širimo pomagamo še komu drugemu ne samo čebelam in samim sebi...se vam ne zdi?

Lp Jasmina

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 53221Odgovor mg
Pe Feb 10, 2012 9:58 am

Čebelica, ne se sekirat. Eni bi imeli taka pravila, da bi samo oni dobili finančna sredstva. In taki so v čebelarstvu vedno največji problem. Na razpise se prijavljajo (ne vsi) taki, ki so čebele zašuštrali, potem pa iščejo pomoč od države in razpisov - dirkači, kdo ima bliže pošto (zato se država iz njih norca dela, ko jih gleda kako se pulijo za par fičnikov).

Tisti, ki ima 100 in več čeb. družin in ima koliko toliko urejeno čebelarstvo se takim razpisom lahko samo :lol: . Kaj šele, da bi od njih kaj pričakoval :wink: .
lep pozdrav

igorv
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 53237Odgovor igorv
So Feb 11, 2012 12:50 pm

mg napisal/-aCOLONČebelica, ne se sekirat. Eni bi imeli taka pravila, da bi samo oni dobili finančna sredstva. In taki so v čebelarstvu vedno največji problem. Na razpise se prijavljajo (ne vsi) taki, ki so čebele zašuštrali, potem pa iščejo pomoč od države in razpisov - dirkači, kdo ima bliže pošto (zato se država iz njih norca dela, ko jih gleda kako se pulijo za par fičnikov).

Tisti, ki ima 100 in več čeb. družin in ima koliko toliko urejeno čebelarstvo se takim razpisom lahko samo :lol: . Kaj šele, da bi od njih kaj pričakoval :wink: .
Saj se ne gre za to da bi se nekdo "pulil" za neka sredstva, samo zakaj jih nebi nekdo izkoristil če so pač na voljo (vsaj pri meni je tako).

Vsaj za sebe lahko rečem da sem nabavil tiste stvari ki bi jih tako ali tako in niti ene stvari nisem nabavil, ki je drugače nebi. Samo če je mogoče do nekih sredstev pridet zakaj pa nebi poskusil. Če jih bom dobil ok drugače pa tudi vredu.

V to razpravo sem se vključil samo zato, ker se govori da je potrebno za pridobitev sredstev nevem kakšne veze, pa ne vem kaj še. Drugače se v to brezplodno razpravo sploh vključeval nebi.

Kot sem že enkrat napisal je bilo samo treba čim prej oddati popolno vlogo in to je to. Za mene je s tem zaključena ta razprava in vas sve skupaj lepo pozdravljam.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 53242Odgovor mg
So Feb 11, 2012 7:46 pm

No, to se čistu drugače sliši. Veliko sreče na razpisu.
lep pozdrav

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 53247Odgovor Oldy
So Feb 11, 2012 9:02 pm

čebelca napisal/-aCOLONPrvo leto sem hodila pomagati čebelarju, da sem videla kako to sploh gre.

Drugo leto sem nabavila 6 panjev + 4 družine. Vsak teden ali 14 dni hodila po "mentorja" 30 km stran in ga peljala nazaj.

Tole, da nam država malo pomaga pa se mi zdi čisto ok. Ne vem zakaj se tega nekateri tako otepate :roll:

Tako kot sem napisala...kdo bo čebelaril je odvisno od posameznika in volje.

Aja, pa zakaj naj bi začetniki matrali čebele? Na kakšen način že?

S tem ko nabavljamo in se širimo pomagamo še komu drugemu ne samo čebelam in samim sebi...se vam ne zdi?

Lp Jasmina
No pa da ti na to odgovorim. Poznam čebelarja, ki je začel čebelarit, kupil od mene 1 panj z družino in naknadno še eno družino. Rekel sem mu, ko bo v dilemi kako in kaj in če česa ne bo vedel naj me pokliče, da mu pomagam. Čebelar se je javil, ko je hranil čebele za vzpodbujanje zalege, da so mu že ful nanosile in je imel 1 točenje ( seveda sladkorne raztopine ). Sem mu razložil kako in kaj in kaj je točil. Nato se ni več oglasil razen v jeseni, ko je bilo v panju vedno manj čebel in je bila na vidiku katastrofa, propad družin zaradi premalo hrane v brezpašnem času in neuničevanja varoze. Drugo leto, je bilo približno enako, tako, da določeni ne čebelarijo ampak mučijo čebelice
Drugi primer:
Pozno v jeseni sem prodal panj z čebelami. Ko sem čebelarja videl čez 2 meseca sva se pogovarjala in me je vprašal, kako dolgo še mora imeti zaprte čebele.

Saj ne govorim, da ste vsi začetniki takšni ampak bolje, da je nadzor nad takšnimi in čebelice ne trpijo. Kdor pa želi resno čebelarit, pa je vesel vsakega dobrega nasveta in navodil.

Ali se poznava? Mislim da.....

LP

info@begic.si

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov