Tehnična pomoč čebelarjem -najava razpisa 2012

Tekoča obvestila o predavanjih za čebelarje
dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 53008Odgovor dušans
Po Jan 30, 2012 7:24 pm

Meni je razpis všeč, žal pa je premalo denarja. Kdor ima vpliv, naj se bori za več.

Ko je bilo financiranje 50 % pa je denar ostajal.

Za tak razpis in pod takimi pogoji se je pač potrebno pripraviti vnaprej, ne pa takrat, ko je razpis odprt.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 53009Odgovor Fizikalec
Po Jan 30, 2012 7:32 pm

Ja vsi se ne bojo mogli in vse ne bodo mogli oddat isto uro, ko je raspis zunaj. Tu je problem,ker se ne kupuje zato, da bi kak napredek bil ampak zato, ker pač ti skor vse šenkajo torej kr preveč simpl dobiš ponavadi ne rodi sadov (moje mnenje)
Če je pogoj, da uspeš z nečim raspis nek potem nisi dober "čebelar" večno ne moreš računat na to, da ti bo nekdo nekaj dajal ampak kaj sam narest spet (moje mnenje)

krvavec
PrispevkovCOLON 80
PridruženCOLON So Avg 07, 2010 5:16 pm

OdgovorCOLON # 53010Odgovor krvavec
Po Jan 30, 2012 8:03 pm

Še komentar iz moje strani. Moje mnenje je da je bilo letos glede razpisa dobro obveščeno, pa tudi na eventualna vprašanja so na ČZS ažurno odgovarjali. Tako je ČZS na svoji spletni strani 16.1 objavila najavo da naj bi razpis prišel 27.1.2012 v javnost(bo objavlen), tako da kdor vsaj malo spremlja stran ČZS je vedel kdaj bo. V našem društvu so bili vsi člani obveščeni o podrobnostih razpisa(kaj lahko uveljavlajo, predvidena objava, kvota denarja/glede na število družin).Tudi kakšen nasvet smo komu podelili.

lp

Marko P
PrispevkovCOLON 247
PridruženCOLON Ne Mar 07, 2010 4:25 pm

OdgovorCOLON # 53011Odgovor Marko P
Po Jan 30, 2012 8:49 pm

Se strinjam s Fizikalcem, subvencija bi lahko bila nekaj višja od
DDV, pri tako visokih subvencijah pa upam da se bo vsaj spremljalo
rezultate,

lp

Marko P.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 53012Odgovor noc b
Po Jan 30, 2012 8:50 pm

dušans napisal/-aCOLONMeni je razpis všeč, žal pa je premalo denarja. Kdor ima vpliv, naj se bori za več.

Ko je bilo financiranje 50 % pa je denar ostajal.

Za tak razpis in pod takimi pogoji se je pač potrebno pripraviti vnaprej, ne pa takrat, ko je razpis odprt.
ja naloga ČZS je, da se bori za več!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53013Odgovor Fizikalec
Po Jan 30, 2012 9:09 pm

Marko P napisal/-aCOLONSe strinjam s Fizikalcem, subvencija bi lahko bila nekaj višja od
DDV, pri tako visokih subvencijah pa upam da se bo vsaj spremljalo
rezultate,

lp

Marko P.
Ja recimo 30% sofinanciranje 20% odbiješ DDV in si plačal samo 50% to bi bil realen pogoj oziroma deleže sofinanciranja. 80% je debilno in odločno preveč za moje pojme ampak o tem ne odločam jaz. Sedaj se kupuje zato da se kupuje kakšen bo efekt tega pa je ?????????????????
Tule je ČZS pokregala čebelarje med sabo jaz dvomim, da je MKGP sestavilo samo tak % in vse pogoje?

krvavec
PrispevkovCOLON 80

OdgovorCOLON # 53014Odgovor krvavec
Po Jan 30, 2012 9:14 pm

Fizikalec tukaj te popravim. Ministrstvo res financira 80% celotnega zneska. Vendar znesek ki ga uveljavljaš je brez DDV. Torej ministrstvo plača 60%celotnega zneska, kupec pa 40% (20% ter še DDV-20%). V primeru pa da imaš podjetje je pa malo drugače.
lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53015Odgovor Fizikalec
Po Jan 30, 2012 9:19 pm

Če ti ne znaš uredit, da DDV ne plačaš to ni moj problem in ne problem države ampak tvoj osebni. DDV in vse kr se okoli davkov vrti ni problem, če iskoristiš vse pravne možnosti, ki ti jih država ponuja, če tega ne znaš pa ti žal noben ne more pomagat....

krvavec
PrispevkovCOLON 80

OdgovorCOLON # 53016Odgovor krvavec
Po Jan 30, 2012 9:31 pm

Sam osebno nimam težav glede davka. Se je pa komentar nanašal na tvoj odgovor Marku P. Tam si napisal » in si plačal samo 50% to bi bil realen pogoj oziroma delež sofinanciranja. 80% je debilno in odločno preveč za moje pojme«. Hočem ti samo povedati da je že sedaj tako da država plača 60%. To je 10% več kot predlagaš ti. Drugače pa v tej državi ne more imeti vsakdo z 5-timi panji svoje podjetje. Teoretično je mogoče da ima vsako podjetje. Bi bilo pa zanimivo videti vsakega z svojim podjetjem.

Lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53017Odgovor Fizikalec
Po Jan 30, 2012 9:39 pm

Nisi razumel jaz sem napisal, da bi delež države moral biti 30% pa nič več, če za namena DDV pačoseba ni registrirana ga mora plačat, če je pa ga dobi vrnjeno. Za DDV ne rabiš podjetja in taki z 5 panji tud dvomim, da bo na tak raspis šel. Statusnih oblik je veliko in vsak lahko uredi samo potem ne gre ribarit v kalnem kot se to sedaj počne :D

dobbdobb
PrispevkovCOLON 103
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 8:21 pm
KrajCOLON Sv.Trojica

razpis

OdgovorCOLON # 53018Odgovor dobbdobb
Po Jan 30, 2012 9:53 pm

Glavno je da se denar porabi,saj luft pa denar vedno krožita,osali pa se znajdite.

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 53020Odgovor go-ahead
To Jan 31, 2012 9:01 am

Neverjetno denarja ni več!!!!

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 53023Odgovor Mandelj
To Jan 31, 2012 11:12 am

Me prav zanima, koliko jih je letos ostalo praznih rok? Več sreče čez eno leto :)

Počasi se bo bolj splačalo loto špilat, kot pa subvencije lovit, vsaj v čebelarstvu.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53024Odgovor Fizikalec
To Jan 31, 2012 11:15 am

Mrbit pa čebelarit tako, da ne loviš subvencij?

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 53026Odgovor mg
To Jan 31, 2012 1:15 pm

Take sorte; loto - lovilne subvencije so namenjene lenuho - dobičkarjem, ker tisti, ki dela se s tem nima časa ukvarjat.

Čebelarji so kot kmetijska panoga itak v nezavidljivem - krivičnem položaju, ker ostali dobijo subvecijo na ha. obdelane površine, čebelar pa loto na čeb. družino, ki oprašuje ta ha. površine.

In ne ponavljajte pregovora; Kdor prvi pride, prvi melje. Ker ni ustrezen in je v tem primeru zavajajoč. Seveda, stvar politike je da zavaja in laže - v tem primeru "Čebelarjem".
lep pozdrav

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 53033Odgovor MaMe
To Jan 31, 2012 6:08 pm

Tudi sam sem mnenja da je tole loterija. Ampak je pa res, da toliko obvestil pred razpisom na to temo še do tega leta ni bilo. Je pa na vsakem posamezniku ali se hoče it to loterijo ali ne, na koncu vsega je brezveze jokat.

En razlog zakaj je tak hiter pošel denar je gotovo tale .... Ker je lani veliko ljudi ostalo brez sredstev, so šli nazaj v trgovino in sturnirali račune, ter jih ponovno dobili po 16.10, da so uporabni tudi letos. To je itak javna tajna in zagotovo bo letos enako.
Če mene vprašate je tale datum načrtno izbran da se tole lahko dela. Če bi bil datum 1.1 tega nebi bilo, ker morajo imeti vse trgovine zaključene vse račune v novem letu.

Se strinjam, da bi morali spremeniti sistem, na bolj pravičnega. Da se čebelarji med sabo nekaj kregajo je škoda. In sam nimam prav nič proti, če je čebelar ki ima X krat več čebel kot jaz dobi tudi več sredstev brez da se skušava kdo bo prvi na poštnem okencu.

Je pa tudi škoda da se vse začetnike pumpa z mislijo, da bodo dobili 3 panje, 3 družine in točilo, dam roko v ogenj da na tem razpisu ne bo niti 20 začetnikov uspešnih. Bi bilo mogoče celo bolje, da tega sploh nebi bilo, pa bi vsak začel z enim, dvema panjema, ki bi jih podaril starejši čebelar (kot včasih) in bi bili vsi že na začetku lepo prizemljeni in dobili izkušnje iz prve roke ter prijatelja, mentorja (tudi sam sem nasedel tem sladkim besedam o začetnikih in se fletno opekel :) )

LP
M

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 53035Odgovor JanĹľevec
To Jan 31, 2012 7:22 pm

O tem pišejo tudi že blogerji.

Povezava: http://plagiator-plagiator.blogspot.com ... novno.html

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53036Odgovor Fizikalec
To Jan 31, 2012 7:27 pm

Še ena lepa zadeva, ki kaže kakšni smo SLO čebelarji aleluja ej...

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 53037Odgovor JanĹľevec
To Jan 31, 2012 7:40 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONŠe ena lepa zadeva, ki kaže kakšni smo SLO čebelarji aleluja ej...

Mi je kar nekako lepo, da se na takšne razpise nikoli nisem prijavljal in se mi tako zaradi tega ni potrebno jeziti.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 53038Odgovor Fizikalec
To Jan 31, 2012 7:45 pm

Sma že dva taka Divji :D kolk vroče krvi je zarad tega lohk še koga kap ej :D :D

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 53039Odgovor MaMe
To Jan 31, 2012 7:49 pm

Ajd da se še bolj nasmejimo :) .... Sem bil ravno v trgovini, ko je možakar kupoval ometalnik za čebele. Pa se s trgovcem malo pogovarjata, kaj bi še kupil ker bo dobil subvencije. In na koncu ga je trgovec prepričal, da je kupil še novo motorno točilo, tako da je možakar moral iti še prej na banko po dnar. Upam da je na računu pustil vsaj tolk da si lahk kupi barvo za lase in prikrije vse te sive lase ki so pognali v zadnjih dneh :)

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 53040Odgovor noc b
To Jan 31, 2012 8:17 pm

Dobr da imamo ČZS da je vedno za vse kriva. Pred leti je bilo 50% sofinanciranje , je bila ČZS kriva ker se ne splača kupit opreme z takim sofinanciranjem .
Sedaj je preveliko sofinanciranje in je kriva ČZS. Potem je kriva ČZS, da je bil razpis na petek ...
pa kriva ČZS da veljejo računi od 16. oktobra dalje, čeprav je 16. oktober datum veljeve EU Uredbe...
pa ČZS JSSČ je bila kriva lani za slabo informiranost...
letos so večinoma vloge napisali svetovalci, ki so že nekaj mesecev ( z mano na čelu ) opozarjali, da je zanimanje ogromno in da bodo sredstva hitro pošla. še JSSČ je pomaga čebelarjem petek popoldne, soboto dopoldne, ...
ČZS je kriva da je tako malo sredstev na razpolago.

in še bi lahko našteval. res dobr da imamo ČZS, da je vsega kriva.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 53041Odgovor levstek008
To Jan 31, 2012 8:34 pm

MaMe napisal/-aCOLONAjd da se še bolj nasmejimo :) .... Sem bil ravno v trgovini, ko je možakar kupoval ometalnik za čebele. Pa se s trgovcem malo pogovarjata, kaj bi še kupil ker bo dobil subvencije. In na koncu ga je trgovec prepričal, da je kupil še novo motorno točilo, tako da je možakar moral iti še prej na banko po dnar. Upam da je na računu pustil vsaj tolk da si lahk kupi barvo za lase in prikrije vse te sive lase ki so pognali v zadnjih dneh :)
Hee, to pa je zgodba.... :lol:
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 53042Odgovor olševèan
To Jan 31, 2012 9:23 pm

Marko P napisal/-aCOLONPozdravljeni,

ravno ko sem nabavljal točilo so mi povedaki za razpis (sobota),
danes v ponedeljek (rabim potrdilo za HACCAP) pa je verjetno
že prepozno.
Takšna vrsta razpisov je za tiste, ki imajo veze in poznanstva,
tako se to ne dela.
Zakaj stvar na EKO skladu špila?
Sredstva morajo dobiti tisti, ki so zanja najbolj upravičeni,
če je takšnih več se sredstva procentualno zmanjšajo,
to je samo moje mnenje,

lp

Marko P.
Marko tukaj pa se ne strinjam s tabo. To, kdaj bo MKGP objavil razpis, je pisalo na tem forumu in na strani čzs. Tako da pri tem veze ne igrajo kake vloge.
Jaz sem v petek skoraj celi dan čakal na razpis. Objavljen je bil okoli 15.20 v uradnem listu. Ob 15. 50 sem imel vse papirje izpolnjene in oddane na pošti (oddal sem papirje ki so bili objavleni, to se pravi da sem jih skopiral). To se pravi da sem pol ure po objavi oddal pošto.
Na take razpise je treba bit pripravljen, sploh pa za tak denar.
Tako da šeenkrat povdarjam da je težko reči da imam veze... le informiran moraš biti, kako in kaj.
Seveda najbolj pomembno pa je da je vloga POPOLNA, kar pa zna biti problem če ti pri tem nihče ne pomaga (nam začetnikom) :D

Kar pa se tiče EKO skladov, stvari sicer ne poznamo prav dobro, vendar pa dvomim da je tam tako povpraševanje kot za to subvencijo. :P

Marko P
PrispevkovCOLON 247
PridruženCOLON Ne Mar 07, 2010 4:25 pm

OdgovorCOLON # 53043Odgovor Marko P
To Jan 31, 2012 10:37 pm

Nisem vedel da bodo pomembne minute,
kako lahko vnaprej vem kakšni bodo pogoji v razpisu -
lahko samo ugibam, tudi če so objavljeni ni rečeno da bo to to.
V petek sem bil do 16h in še verjetno kaj več v službi,
lahko bi vzel dopust in čakal, da bo razpis res ravno takrat in ne morda v
ponedeljek?

Pri ECO skladu je tako, da pridobiš predračun, se prijaviš na razpis,
po določenem času te obvestijo če je v vlogi kaj narobe ali manjka,
nato sledi odobritev subvencije. Po dokazilu o plačilu in izvedbi
predložene storitve povrnejo del sredstev.

Sredstev je na voljo seveda bistveno več, vendar se obravnavajo na
določeno obdobje (npr. 3mesece).

Pri čebelarjih pa je na voljo visoka subvencija za tistih nekaj prvih. Če je stvar postavljena tako, bo subvencijo dobilo vedno samo nekaj prvih, skrajša se samo čas možen za oddajo vloge.

Vsekakor pa je moje mnenje, da večina stvari(podjetij, sp,..) deluje kot pri čebelah:
V dobri družini, z manjšim vložkom, so rezultati bistveno boljši kot v slabiču.

Lp

Marko P.

kimi123
PrispevkovCOLON 77
PridruženCOLON Če Okt 15, 2009 5:33 pm

OdgovorCOLON # 53044Odgovor kimi123
To Jan 31, 2012 11:01 pm

Marko P pa veš zakaj na ECO skladu ni problema. Zato ker ECO skladu cela Slovenija plačuje davke zato pa je tam dosti denarja. Kajti v ECO sklad se steka del denarja od trošarin na bencin. Poleg tega je tam subvencija samo 25%, poleg tega pa so še določeni pogoji da moraš recimo za okna uporabit samo draga lesena okna in ne naprimer moreš vzet plastična v isti kvaliteti,... Tako da če že nekej pišete ne mešat jabolk pa pomaranč med sabo. :shock: :roll: :!:

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 53046Odgovor igorv
Sr Feb 01, 2012 12:11 am

Da še jaz dodam svoje mišljenje

Naša ČZS res včasih naredi tako da bi si jaz želel da bi bilo drugače ampak v tej situaciji pa ni po mojem nič kriva.

Glede subvencij pa je zadeva takšna. Pred mislim da cca. dvema letoma je začela veljati Uredba ki določa po kakšnem ključu se bodo razdeljevala sredstva za obdobje 2010-2013. V njej tudi piše koliko so stvari subvencionirane in za katere stvari je možno dobit subvencijo. Torej je glede tega znano vse (tudi obdobje od kdaj do kdaj se šteje nabavljena stvar v določeno leto). Na strani ČZS in na tem forumu je bilo že pred cca 10 dnevi povedano da naj bi razpis izšel v uradnem listu 27.1., torej je dilema samo še ob kateri uri in kdaj bo na voljo razpisna dokumentacija na podlagi katere se potem vloge oddajajo.

Torej je bilo potrebno samo zadeve že prej pripraviti kolikor se je dalo (na podlagi podatkov ki so bili lansko leto potrebni za popolno vlogo) in računov. Potem je bilo samo potrebno čakati na omenjeni dan in potem po razpisu čim prej v skladu z njim izpisati in oddati vlogo na pošto.

Sicer je res da je objava v uradnem listu in potem objava razpisne dokumentacije kar nekaj časa trajala (tako da nisi vedel ali sploh tisti dan bo ali ne) ampak kdor čaka pač dočaka. Razvoj dogodkov pa je bil takšen: objava v uradnem listu ob cca. 15:05, nato pa objava na spletni strani MKGP ob cca. 15:48 in potem se je vse skupaj začelo.

Potrebno je bilo samo še razpisno dokumentacijo sprintal in izpolnit vlogo ter priložit vse ostale priloge (predvsem račune) in vse skupaj čim prej oddati na pošto (meni je uspelo ob cca 16:20 in upam da sem bil dovolj hiter).

In to je bila vsa umetnost.

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 53047Odgovor MaMe
Sr Feb 01, 2012 6:58 am

Jaz sem bil na pošti 16.10 :)

Zdaj bo zanimivo videti kdo bo res dobil. Jaz vse skupi jemljem bolj kot hec, itak bi vse stvari kupil tako ali tako, tak da se ne sekiram preveč ali bo ali ne.

Aja... Je pa res tudi to, da so mnogi gledali samo stran ČZS, tam je bila objava približno uro kasneje kot v uradnem listu, tak da je mnogim že tam šla ena ura :/

LP
M

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 53048Odgovor go-ahead
Sr Feb 01, 2012 8:54 am

noc b napisal/-aCOLONDobr da imamo ČZS da je vedno za vse kriva. Pred leti je bilo 50% sofinanciranje , je bila ČZS kriva ker se ne splača kupit opreme z takim sofinanciranjem .
Sedaj je preveliko sofinanciranje in je kriva ČZS. Potem je kriva ČZS, da je bil razpis na petek ...
pa kriva ČZS da veljejo računi od 16. oktobra dalje, čeprav je 16. oktober datum veljeve EU Uredbe...
pa ČZS JSSČ je bila kriva lani za slabo informiranost...
letos so večinoma vloge napisali svetovalci, ki so že nekaj mesecev ( z mano na čelu ) opozarjali, da je zanimanje ogromno in da bodo sredstva hitro pošla. še JSSČ je pomaga čebelarjem petek popoldne, soboto dopoldne, ...
ČZS je kriva da je tako malo sredstev na razpolago.

in še bi lahko našteval. res dobr da imamo ČZS, da je vsega kriva.

Sicer čebelarim šele nekaj let, vendar so spremembe v delovanju Čebalaraske Zveze tako očitne,da sem res zadovoljen z izboljšavami na bolje.

Z subvencijami so pa vedno tudi na drugih področjih bile težave. Tudi na EKO skladu. Šele zadnja leta ko imajo sredstev na pretek, lahko do njih pridejo tudi normalni smrtniki. Pričakujem da bo do tega prišlo tudi na področju čebelarstva.

Nekaj predlogov:
- razpisno dokumentacijo objaviti nekaj dni pred dnem vložitve vlog,
- mogoče zmanjšati delež subvencije po posamezniku,
- če je mogoče povečati maso sredstev,

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

OdgovorCOLON # 53049Odgovor trotek
Sr Feb 01, 2012 8:58 am

čisto nič ne pomaga jamrat in obtoževat czs, ki ni nič kriva. Vsi smo vedeli za kaj se gre in vsak je poskusil po svojih najboljših močeh. Vlogo je bilo potrebno oddati čimprej. Jaz sem uspel ob 16:30, bomo videli kako bo.
tudi trotje prispevajo

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov