Razpis tehnična pomoč čebelarjem

Tekoča obvestila o predavanjih za čebelarje
BUTTON_POST_REPLY
BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

Razpis tehnična pomoč čebelarjem

OdgovorCOLON # 39399Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 19, 2010 3:36 pm

Datum: 19. 2. 2010

S P O R O Č I L O Z A J A V N O S T

OBJAVA JAVNEGA RAZPISA ZA UKREP POMOČI ČEBELARJEM ZA LETO 2010

Ljubljana, 19. 2. 2010 – Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je danes v Uradnem listu RS objavilo javni razpis za ukrep »Tehnična pomoč čebelarjem«, za katerega je namenjenih 80.000 evrov nepovratnih sredstev. Delež prispevka EU znaša 50 odstotkov. Prijava na razpis mora biti na Agencijo RS za kmetijske trge in razvoj podeželja posredovana po priporočeni pošti do objave obvestila o zaprtju razpisa, če bodo porabljena vsa sredstva oziroma najkasneje do 31. avgusta 2010. Vlagatelj lahko vlogo vloži tudi na vložišču agencije.
Predmet javnega razpisa je dodelitev nepovratnih sredstev za ukrep »Tehnična pomoč čebelarjem«, ki vključuje dva ukrepa, in sicer »Sofinanciranje čebelarske opreme – sofinanciranje nakupa čebelarske opreme« in »Pomoč čebelarjem začetnikom - financiranje prvega nakupa«.
Upravičenci za ukrep sofinanciranja čebelarske opreme so čebelarji, ki opravljajo čebelarsko dejavnost na ozemlju Slovenije in so med drugim vpisani v Centralni register čebelnjakov. Čebelarji lahko med drugim uveljavljajo sofinanciranje nakupa čebeljih panjev, zaščitne opreme, sušilnika za cvetni prah in črpalke za med. Podpora za ukrep pomoč čebelarjem začetnikom pa je namenjena začetnikom za nakup prvih treh panjev.
Agencija bo odpirala in obravnavala vloge ter zahtevala odpravo njihovih pomanjkljivosti po vrstnem redu oddaje vlog, oziroma po vrstnem redu popolnih vlog, ki izpolnjujejo predpisane pogoje do porabe razpoložljivih sredstev.

* * *
Dodatne informacije
Več informacij o objavljenem javnem razpisu lahko zainteresirani po njihovi objavi v Uradnem listu RS dobijo:

na spletni strani Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:
http://www.mkgp.gov.si/si/javni_razpisi/

in Agencije RS za kmetijske trge in razvoj podeželja:
http://www.arsktrp.gov.si/si/javni_razpisi/

oziroma na telefonski številki ARSKTRP: 01/580-7792 od ponedeljka do četrtka od 8.00 do 15.30 ure in v petek od 8.00 do 14.30 ure.

Vprašanja se lahko posredujejo tudi po elektronski pošti na naslov aktrp@gov.si.

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 39478Odgovor Mandelj
Če Feb 25, 2010 8:49 pm

Pozdravljeni, sem čebelar začetnik in sem oddal popolno vlogo za vpis v CRČ (Centralni Register Čebelnjakov) 23.2.2010. Javni razpis za Tehnično pomoč čebelarjem pa je bil objavljen 19.2.2010. Izpolnjujem prav vse pogoje za čebelarja začetnika, trenutno tudi obiskujem tečaj za čebelarje začetnike. Zato nameravam zaprositi za dodelitev pomoči čebelarjem začetnikom - financiranje prvega nakupa. Sedaj pa sem opazil en problem in sicer, v razpisni dokumentaciji piše v 4. poglavju, 5. točka, druga in tretja alinea, citiram:

"- na dan objave javnega razpisa za sofinanciranje prvega nakupa panjev in čebeljih družin mora biti vlagateljev čebelnjak že vpisan v CRČ. Za datum vpisa se šteje datum prejema poplne vloge za vpis v CRČ;
- na dan objave javnega razpisa vlagatelj ne sme imeti vpisanega čebelnjaka več kot eno leto. Za datum vpisa se šteje datum prejema popolne vloge za vpis v CRČ;"

Torej potemtakem jaz letos ne bom deležen podpore, ker sem vlogo za vpis v CRČ oddal 3 dni prepozno, naslednje leto pa tudi ne, ker bom ob tem času že vpisan v CRČ več kot eno leto.
Zanima me ali sploh obstaja kakšna možnost, da kljub vsemu pomoč za financiranje prvega nakupa vseeno prejmem.

Najlepša hvala za odgovore, Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 39479Odgovor Fizikalec
Če Feb 25, 2010 8:53 pm

drugo leto brez problema dobiš to vem za letos pa ne vem...

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 39480Odgovor Mandelj
Če Feb 25, 2010 10:32 pm

Od kje to veš? Ker kot lahko vidiš v razpisu je jasno tudi napisano, da ne smeš biti v CRČ registriran več kot eno leto, ker če drugo leto to spregledajo, ne vem zakaj še letos ne spregledajo tega za moje pojme nepomembnega datuma :)
Hvala za tako bliskovit odgovor.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 39484Odgovor Odisej
Če Feb 25, 2010 11:17 pm

Po črki razpisa letos res ne izpolnjuješ pogojev, jih boš pa drugo leto, če bo razpis objavljen dovolj zgodaj.
Morda pa bodo letos spregledali te res nepomembne 3 dni.

Lep dan vsem.

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 39488Odgovor dušans
Pe Feb 26, 2010 12:17 am

Mogoče bi naredil novo prijavo na razpis?

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 39490Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 26, 2010 7:47 am

Hell1 napisal/-aCOLONPozdravljeni, sem čebelar začetnik in sem oddal popolno vlogo za vpis v CRČ (Centralni Register Čebelnjakov) 23.2.2010. Javni razpis za Tehnično pomoč čebelarjem pa je bil objavljen 19.2.2010. Izpolnjujem prav vse pogoje za čebelarja začetnika, trenutno tudi obiskujem tečaj za čebelarje začetnike. Zato nameravam zaprositi za dodelitev pomoči čebelarjem začetnikom - financiranje prvega nakupa. Sedaj pa sem opazil en problem in sicer, v razpisni dokumentaciji piše v 4. poglavju, 5. točka, druga in tretja alinea, citiram:

"- na dan objave javnega razpisa za sofinanciranje prvega nakupa panjev in čebeljih družin mora biti vlagateljev čebelnjak že vpisan v CRČ. Za datum vpisa se šteje datum prejema poplne vloge za vpis v CRČ;
- na dan objave javnega razpisa vlagatelj ne sme imeti vpisanega čebelnjaka več kot eno leto. Za datum vpisa se šteje datum prejema popolne vloge za vpis v CRČ;"

Torej potemtakem jaz letos ne bom deležen podpore, ker sem vlogo za vpis v CRČ oddal 3 dni prepozno, naslednje leto pa tudi ne, ker bom ob tem času že vpisan v CRČ več kot eno leto.
Zanima me ali sploh obstaja kakšna možnost, da kljub vsemu pomoč za financiranje prvega nakupa vseeno prejmem.

Najlepša hvala za odgovore, Matej

Bom preveril in dal odgovor!

lp
Boštjan

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 39491Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 26, 2010 8:05 am

Matej,

ne najdem kje si dobil ta podatek. ali mi lahko posreduješ to. da bom lahko preveril.hvala

Boštjan

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 39510Odgovor Mandelj
Pe Feb 26, 2010 1:44 pm

Te kriterije sem našel na spletni strani Ministrstva za kmetijstvo - Javni razpisi, v podtemi Tehnična pomoč čebelarjem, kjer je v elektronski obliki

- razpisna dokumentacija
ter
- javni razpis za oddajo vlog

Še spletna stran:
http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.g ... larjem.pdf

Lahko pa vam pošljem tudi po mailu...

Hvala za pomoč.[/code]

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 39511Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 26, 2010 2:01 pm

Zaprosil sem na MKGP za odgovor, ki je sledeč!

Glede na letošnje zahteve uredbe in javnega razpisa, stranka ne izpolnjuje pogojev za dodelitev sredstev iz tega ukrepa. Pripravlja pa se novi program ukrepov, ki pa po vsebini v okviru tehnične pomoči (čebelarji začetniki) načeloma ne bo bistveno odstopal od sedanjega. Prizadevanja pa tečejo tudi v smeri, da naj bi se vse vsebine za dodelitev sredstev iz tega ukrepa določile v uredbi, ki pa mora biti izdana do konca leta in kar bi pomenilo, da bi se v naslednjem letu za ta urep lahko prijavili že v januarju in bi še izpolnjevali zahtevo glede vpisa v CRČ.

Lep pozdrav
Boštjan BRECL

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 39514Odgovor Mandelj
Pe Feb 26, 2010 5:12 pm

Najprej hvala za ta prispevek. Torej iz tega prvega razpisa, ki je bil objavljen 19.2.2010 ne bom deležen sredstev. Vendar pa pripravljajo novi razpis - če sem prav razumel, oziroma program ukrepov, ki bo izdan nekje do konca tega leta in naj se potem prijavim na tistega...

Če si kaj narobe razlagam naj me prosim kdo popravi, ker res ne bi rad zamudil še enega roka :D

Vsem hvala za pomoč in naj medi!

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 39536Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Feb 27, 2010 8:30 am

Točno tako. Pripravlja se nov program za naslednje obdobje in lahko se zgodi ( upam) da bo še nekaj več sredstev za začetnike in nekaj več sofinanciranja ostale čebelarske iopreme. več se bo vedelo kmalu.

lep dan

Boštjan

rhus975
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Pe Feb 26, 2010 9:28 pm

OdgovorCOLON # 39538Odgovor rhus975
So Feb 27, 2010 8:56 am

No, super. Sam sem imel točno enako vprašanje. Moram pa reči, da me ni nihče razumel kaj sploh hočem, ko sem o tem povpraševal. Smešno bi bilo, da bi zaradi tako ponesrečenih pogojev izgubili to, kar je prav nam namenjeno. Torej pričakujemo nove možnosti za pridobitev pomoči.

Lep dan
Andrej

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 39539Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Feb 27, 2010 9:00 am

če bo še kakšno vprašanje sem vedno na voljo. če bom le lahko, bom odgovoril!

lp

Boštjan

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 39794Odgovor Mandelj
Pe Mar 05, 2010 9:49 am

Z ministrstva za kmetijstvo sem dobil sledeč odgovor... in me zanima ali bom drugo leto lahko uveljavljal le, tiste nakupe, katere bom opravil šele po 16. oktobru 2011, kot je razbrati iz njihovega dopisa.

Številka: 092-174/2010 - 3
Datum: 1. 3. 2010

Zadeva: Vprašanje glede tehnične pomoči čebelarjem

Spoštovani g. Matej Mandelj,

Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja je 25. 2. 2010 prejela
vaš elektronski dopis,
v katerem prosite za informacijo glede razpisa.
Odgovor je pripravil gospod dr. Franc Potočnik.

Vaša možnost za dodelitev nepovratnih sredstev za ukrep Tehnična pomoč
čebelarjem je nična.

Kot izhaja iz javnega razpisa, pogoji:
"na dan objave javnega razpisa za sofinanciranje prvega nakupa panjev in
čebeljih družin mora biti vlagateljev čebelnjak že vpisan v CRČ. Za datum
vpisa se šteje datum prejem popolne vloge za vpis v CRČ" in dejstva, da je
bil javni razpis objavljen dne 19. 02. 2010, vi pa ste vlogo za vpis
čebelnjaka poslali CRČ šele 20. 02. 2010, torej dva dneva po objavi, v
tržnem letu 2010, ki traja od 16. oktobra 2009 do 15. oktobra 2010,
dejansko niste upravičen vlagatelj. Članstvo v društvu ali zvezi društev ni
v neposredni povezavi z vašo upravičenostjo za vlaganje vloge.

Z letošnjim letom se zaključuje triletno programsko obdobje. Agencija še ne
ve, kateri ukrepi se bodo vodili v naslednjem obdobju 20011-2013 in pod
kakšnimi pogoji. Če se bo (pod)ukrep nadaljeval, ter bo javni razpis za
2011 objavljen pred 20. 02. 2011 domnevamo, da boste takrat upravičen
vlagatelj. Pozorni pa boste morali biti na časovno okno upravičenosti
izdatkov - izdatki bodo upravičeni šele od 16. oktobra 2011.

Pri tem je nerelevantno vaše mnenje glede "pomembnosti" roka. Pogoje za
dodelitev sredstev postavlja Vlada RS na predlog Ministrstva za kmetijstvo,
gozdarstvo in prehrano - dajalec sredstev in ne morebitni prejemnik.

Lep pozdrav, Zdenka
Dunajska 160, 1000 Ljubljana, SI - Slovenija
Tel.: +386 1 580 7792

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 39815Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Mar 05, 2010 4:05 pm

Matej

prgram 2011-2013 se sedaj pripravlja. Kaj več ti bom lahko povedal kmalu.
je pa res , da po vsej verjetnosti bodo veljali računi po 16.10. 2010.
ni pa še to 100%

lp

rhus975
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Pe Feb 26, 2010 9:28 pm

OdgovorCOLON # 40339Odgovor rhus975
So Mar 13, 2010 7:47 pm

Ponovno prebiram razpis, ker me je danes nekdo spet prepričeval, da ni nobenih takšnih pogojev.
Kot da je namen, da se dela neko zmešnjavo, da se izplača čimmanj sredstev.
Sedaj pa je treba paziti celo na datum izstavljenih računov!! Torej. če letos na sejmu v Celju kupim panje, nimam šans, da račune uveljavljam.

LP
Andrej

malina
PrispevkovCOLON 35
PridruženCOLON Če Okt 13, 2011 4:15 pm

OdgovorCOLON # 52869Odgovor malina
To Jan 17, 2012 10:51 pm

mandelj

Verjetno si že ugotovil nadaljevanje zgodbe:
2010 nisi bil registriran do datuma izdaje Uredbe
2011 novi pogoji - za čebelarja začetnika je bil upravičen tisti čebelar, ki je imel opravljeno predavanje o zdravju čebel. Tega predavanja na začetnih tečajih 2010 nismo imeli in so ga za nas organizirali šele marca 2011 potrdila smo dobili po zaključku razpisa, tečajniki 2011 še niso končali, na razpis so se lahko prijavili sami tisti s končano NPK-čebelar. Sicer so pa sredstva za čebelarje združili, zato jih je pa tudi tako hitro zmanjkalo.

2012 - naj bi bil enak razpis kot 2011- s tem, da moraš paziti na datume računov in se prijaviti za tehnično pomoč čebelarjem, ker nisi več čebelar začetnik.

Jaz imam zaradi teh razpisov in pogojev, ki jih postavljajo in spreminjajo zelo slab občutek. Ko pa sprašuješ in vrtaš naprej, se pa izgovarjjajo eden na drugega (Ministrstvo-Agencija-Veterina)

Me prav zanima, kakšni bodo letos pogoji in koga bodo letos nate....li.

Lep pozdrav

Meta

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 52871Odgovor Mandelj
Sr Jan 18, 2012 12:00 am

Ugotovil in pustil vse skupaj že zdavnaj, imel sem vse že naštimano notarsko overjena potrdila, čakal sem samo še na NVI, potem pa NVI naredi te tečaje in izda potrdila že zdavnaj potem, ko denarja ni več.

Ne bom rekel, da se ne da priti do sredstev, ampak začetnikom so dali zadnji dve leti šah mat glede teh sredstev, sem se pa tudi sam veliko naučil - posledično :)

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 52881Odgovor zver
Če Jan 19, 2012 9:29 pm

prenehaj in začni še 1x
tij se samo fèi

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 52882Odgovor mg
Če Jan 19, 2012 10:42 pm

Osel gre 1x na led. Kakšen čebelar moraš bit, da greš 2x na led? Slovenski.

Stanovnik je dobro povedal; hrbti voljni biča.

Upajmo, da je to zgodovina in bo nov razpis prinesel novejše, pravičnejše, vsem dostopne in ugodne pogoje za dodelitev sredstev, ki so na voljo. Da se ne bo treba nobenemu izgovarjat s polomljenimi pregovori;kdor prej pride prej melje (dobi sredstva). Ker v mlinu je res prej mlel tisti, ki je prej prišel - so pa mleli tudi ostali (ne samo par prvih).

Rivalstva, protekcionizma.... sploh omenjal ne bom. Počakajmo in vidimo.
lep pozdrav

ruger
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Pe Feb 19, 2010 11:03 pm
KrajCOLON ILIRSKA BISTRICA

OdgovorCOLON # 52885Odgovor ruger
Pe Jan 20, 2012 9:37 am

verjetno si opazil, da je to program do 2013 za dodelitev subvencij, torej do takrat ne pričakuj sprememb v razpisu.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov