Dimnik

Prostor za debate, ki ne sodijo nikamor drugam.
BUTTON_POST_REPLY
marko72
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Po Okt 14, 2013 1:03 pm

Dimnik

OdgovorCOLON # 61218Odgovor marko72
Po Okt 14, 2013 1:06 pm

Pozdravljeni, zanima me če je dovoljeno imeti dimnik v čebelnjaku?
Prostor kjer imam panje je izoliran tako da vročina nebi škodila zdravju družin, mel pa bi peč ker si nameravam zase urediti ležalni prostor za domačo apiterapijo, in pozimi v mrazu nebi tvegal kakšne pljučnice.
Torej ali lahko postavim notri peč na drva s dimnikom?
Najlepša hvala vsem za odgovor.
Naj medi!

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 61219Odgovor Odisej
Po Okt 14, 2013 3:25 pm

Marko, od apiterapije pozimi ne bo kakšnega posebnega haska, saj bo aktivnost čebel minimalna.
Moral bi odpreti panje na stežaj za kaj več, zima pa ni pravi čas za kaj takega.

Morda pa imaš v mislih zgolj sprostitev v bližini čebel ...

olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 61224Odgovor olševèan
Po Okt 14, 2013 9:22 pm

Problem bi bil tudi v tem, da bi bila temperaturna razlika prevelika, poraba hrane bi se povečala itd...

marko72
PrispevkovCOLON 3

OdgovorCOLON # 61229Odgovor marko72
To Okt 15, 2013 8:45 am

del kjer imam panje imam ločen od prostora za točenje in v tem prostoru bi bila peč in dimnik.....prostora sta med sabo ločena z 16 cm debeline tervola...
bolj me skrbi da bi imel probleme z inšpekcijo, vendar nikjer nisem zasledil da čebelnjak ne sme imeti dimnika?

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 61230Odgovor volk
To Okt 15, 2013 9:08 am

Sam celo dogrevam cebele, ne vem zakaj vidis probleme. Ce lahko kuris veje na njivi, lahko tudi v cebelnjaku. Le tako naredi da ga ne zakuris.
Poraba se pa ne dvigne, od kod ta informacija?
Dvigne se sicer spomladi, ker imas vec zalege v panju kot drugod.
Ker pa ni zimske gruce, cebele pobirajo hrano povsod po satju in ne odmrejo na satju poleg hrane.
Res je pa da je v topli zimi poraba vecja, ker cebele vec letijo zunaj. Ce pa so panji na toplem, zunaj pa mraz pa ni letalk.
edini problem je, da moras ves cas dogrevati, bognedaj da en dan grejes, drug dan ne.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

marko72
PrispevkovCOLON 3

OdgovorCOLON # 61231Odgovor marko72
To Okt 15, 2013 11:58 am

hvala za ta odgovor, sam sem stran od čebelnjaka doma 1 km tako da ne bo nikakršen problem hodt zakurit, imam tudi že merilnike za temperaturo in podobno.
Kako je pa z inšpekcijo? Namreč dimnik na strehi, in bo takoj rom pom pom da je bivalni objekt???
Imate kaj literature na demo dogrevanja čebel, kakšne morajo biti temperature da ne pride do šoka ipd?
Je to bolj napredno čebelarstvo? Sam sem namreč še začetnik.

medo4
PrispevkovCOLON 358
PridruženCOLON So Nov 20, 2010 8:28 pm
KrajCOLON ®etale (haloze)
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 61233Odgovor medo4
To Okt 15, 2013 5:45 pm

Pozimi sploh ni dobro ropotat po čebelnjaku še slabše je če boš odpiral panje. Nikjer še nisem prebral ali slišal da kdo pozimi izvaja apiterapijo. Za človeka ni dobro , če mu je z ene strani toplo z druge pa hladno sem imel tako službo in počasi te začne vsepovsod trgat. Čebele naj imajo pozimi mir in naj jih narava predrami ko bo čas zato, kot je tudi najbolj prav. Pozimi se pa lahko zdraviš z čebeljimi pridelki pa še dimnika neboš potrebovaljavascript:emoticon(':idea:').

Lp,Medo4

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 61236Odgovor boriss
To Okt 15, 2013 7:08 pm

če bo lih vsak dan ropotal jim nau hudega. Čeprav bi se kar strinjal - daj jim mir.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov