Saj ni res, pa je.....

Rojstvo otroka in podobni dogodki, ki spremenijo življenje.
BUTTON_POST_REPLY
levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

Saj ni res, pa je.....

OdgovorCOLON # 42296Odgovor levstek008
Če Jun 17, 2010 12:03 am

Me pokliče sosed, da je na njegovi parceli blizu vasi roj čebel. Ravno prav, si mislim, imam še nekaj naklad praznih, napolnim jih....

Pridem na parcelo, pogledam kje je roj........ aaaa, u p.m. kdo bo plezal za njim??? Tako visoko, da nima nihče tako dolgih lojter! Roj pa lep, se mi je kar smejal....

Z podalškom in lestvam nisem siguren , da ga bom ogrebel, pa še dol lahko čofnem....Kaj narediti.....

Grem na ene tri bevande da se malo ohladim, in ko me bevande ravo prav primejo me spreleti genijalna ideja:

Kaj če bi, glede na to da sem lovc, tisto vejo na kateri visi roj, glatko malo z šibrami odstrelil :D :D :D !

Za ogrebst je previsok, če ga ne ogrebem, bo odletel, se pravi nimam kaj izgubit.....

Na hitro še dve bevadici( da bom "bulši" zadell), po naklado, noter sat odkrite zalege, ocenit kam bo padla veja, tja položit naklado, po puško, debele šibre, preverit da ni na oni strani kamor padejo šibre nobenega, dober naslon za strel( veja je kljub vsemu tanka), malo strelnega popravka, in potem............kabuuum!!!!

Jep, roj se mi je še vedno smeja na veji...... :( :( ..... Rahlo obupan poskušam še enkrat( sej nismo na orožnih vajah TO), kar bo pa bo, brez popravka potegnem sprožilec....... in vejo glatko malo odžaga!!!

Zanimivo, da se ob padcu ni takoj razletel, sem skočil zdravn(od naklade cca,2m) jih po večini pretresel v naklado(s smetišnico), kar jih je pa ušlo, pa so se obesle na bljižno vejo, cca,2m visoko, tako da sem jih proti večeru dokončno ogrebe v naklado.....

Vem, teško verjetno, ampak kakor kdo hoče......

lp Matej

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 42297Odgovor kravzlj
Če Jun 17, 2010 12:16 am

Hej!

Hehe, ta je pa lovska.
Dobro si se rešil problem. Jaz sem letos 3 roje dobil od neznaega čebelarja.
En je prišel k sosedu, blizu meje med najinema parcelama. Drugi je bil v BTC-ju, tak mali bogi, ene 0.5 kg morda.
En je bil pa zadnjič pri gasilnem domu Trnovo- Ljubljana. Se peljem domov s motorjem, nakar mi začnejo v čelado priletavati muhe. ZUaprem vizir in vidim da so to nekam vlke "muhe", pogledam nazaj in vidim roj. Šel sm prašat gasilce, če ga smem ogrebsti, in čez pol ure sem bil že nazaj v bojni opremi =D

Naj roji!

Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 42298Odgovor zver
Če Jun 17, 2010 1:09 am

moj kolega ima za ta namen rekrutirana kar dva lovca.... v sezoni.

ima namreč sama velika drevesa v okolici.
tij se samo fèi

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 42299Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Jun 17, 2010 2:59 am

Lepo :lol:

Tudi tukaj se puske uporablja za podobne namene.
Jaz sem u starih casih uporabljal ogledalo - jih z soncem malo oslepis/ogrejes pa se presedejo...

Jaz sem letos imel en roj ki se je usedel tako visoko, da sem rabil respetin da si ga ogledam.
Spegel/ogledalo ni pomagalo.
Veja pa tako debela da bi moral imeti kanon da jo odstrelis...
Zvecer pa se me je roj usmilil, so se dvignile, jaz pa se malo sekiral, ker sem si mislil da jo bodo popihale?
Kam u nasi divjini?
Heee, heee... Vedo pa kje jim je dobro? So pa sle domov, nazaj u panj.
Po desetih urah cepenja na veji. . . Go figure?

Lp vsem...
Regards,
Frank

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 42476Odgovor levstek008
To Jun 29, 2010 11:26 am

Ko lovim roje....pri prijatelju....

Jebela, še dobr da sem lovc :D
(malo prevelika slikca....)

http://www.shrani.si/?1c/wN/3e3IL0u3/img8669.jpg

Je pa res, da tokrat ni šlo tako gladko....

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov