Venerova metoda - film

Tuje in domače spletne strani povezane s čebelarjenjem.
BUTTON_POST_REPLY
MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

Venerova metoda - film

OdgovorCOLON # 44543Odgovor MaMe
To Okt 26, 2010 8:15 pm

Našel sem en star a vseeno zelo zanimiv film za nakladne čebelarje. Priporočam pa ga tudi drugim, da malo širijo obzorja :D

http://shareflare.net/download/58317.58 ... v.mkv.html

ko odprete tole stran morate kliknit na ikonco (free) za zastonj nalaganje filma, potem pa vpisati kodo in počakati 45 sekund da se stvari naložijo. In potem samo še klikneš in dol potegneš film.

Zelo zaželjen tudi kakšen komentar starega mačka. Ker predstavitev metode se mi zdi lepo nazorna in izpiljena.

LP

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144
PridruženCOLON Ne Jan 01, 2006 9:52 pm

Re: Venerova metoda - film

OdgovorCOLON # 44547Odgovor sauc
To Okt 26, 2010 8:51 pm

MaMe napisal/-aCOLONNašel sem en star a vseeno zelo zanimiv film za nakladne čebelarje. Priporočam pa ga tudi drugim, da malo širijo obzorja :D

http://shareflare.net/download/58317.58 ... v.mkv.html

ko odprete tole stran morate kliknit na ikonco (free) za zastonj nalaganje filma, potem pa vpisati kodo in počakati 45 sekund da se stvari naložijo. In potem samo še klikneš in dol potegneš film.

Zelo zaželjen tudi kakšen komentar starega mačka. Ker predstavitev metode se mi zdi lepo nazorna in izpiljena.

LP

Mene zanima če je to to ? da ne vlečem za BV dol :D

http://www.youtube.com/watch?v=yowHcsbzLdo

http://www.youtube.com/watch?v=-H8HqmeM ... re=related

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 44548Odgovor MaMe
To Okt 26, 2010 8:54 pm

to je to, sam da so to izseki, tam je pa cel 43min film.

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 44550Odgovor pavel
To Okt 26, 2010 9:40 pm

Vener je imel že nekoč davno predavanje o svojem načinu čebelarjenja in načinu prevoza nakladnih panjev mislim da v Ljubljani. Takrat še niso bili Državni čebelarski posveti v Celju.
Takrat sem pričakoval, da se bo več naših čebelarjev odločilo za njegov način prevozov, a nisem videl nobenega.
Je pa film vreden ogleda.

lp pavel

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

Re: Venerova metoda - film

OdgovorCOLON # 44646Odgovor SAUC2
Sr Nov 03, 2010 2:45 pm

MaMe napisal/-aCOLONZelo zaželjen tudi kakšen komentar starega mačka. Ker predstavitev metode se mi zdi lepo nazorna in izpiljena.
No jaz nisem ravno stari maček, ampak moram na videno vseeno to napisati.

V eni knjigi sem bral o tem, da vnema čebel po prinašanju medu v panj pade, ko imajo več kot 10 - 15 kg medu nad zalego. Pri mojem poiskusu se je to potrdilo. Res pa je, da panj ni bil dvomatičen niti nimam bagrema ... :D

Moje mnenje je, da če nimaš super paš ti nebodo medu nosile čez medno kapo.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 44648Odgovor Fizikalec
Sr Nov 03, 2010 5:40 pm

Madona, če je nad zalego med čebele NE grejo višje velja načelo, da višje nimajo kaj iskat to potrjuje 3 etažni AŽ in tudi nakladni torej treba naklade zamenjat ali v 3 etažnbem medišča oziroma satje menjat....

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 44659Odgovor volk
Če Nov 04, 2010 9:01 am

Mislim,da je g. Panker to jasno povedal marsikomu. Zato je slednji tudi izdelal svoj panj, kjer je visina satnikov toliksna, da cebele ne delajo vencev. Troetazni panj je zase zgodba....

Kar se pa tice dvomaticnih sistemov, tam je zgodba malo bolj drugacna, ker zasnova gnezda ni enotna, ni celovita, zato cebele nosijo tudi drugod. Podobno je tudi pri prestavljanju zalege....
Ali pa sistem cebelarja, ki ima plodisce loceno od medisca in prestavlja matico.....Enkrat gre matica z malo zalege gor, drugic pa dol...
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov