nova spletna stran

Tuje in domače spletne strani povezane s čebelarjenjem.
BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

nova spletna stran

OdgovorCOLON # 41775Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Maj 22, 2010 8:46 pm

ČZS bo za namen kampanije OHRANIMO ČEBELE vzpostavila posebno spletno stran, kjer bodo tekoče informacije o aktivnostih projekta.
Stran se še vzpostavlja, trenutno je na spletni strani samo pe+
http://www.ohranimo-cebele.si/

vsebine se bodo sproti dopolnjevale!

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 41782Odgovor JanĹľevec
Ne Maj 23, 2010 6:48 am

To je sicer vzpodbudno, vendar če na to stran ne boste spustili malih ljubiteljskih in osveščenih čebelarjev in ste si to rezervirali za zganjanje demagogije raznih politikov, politikantov, večnih funkcionarjev in vsevednih slovenskih čebelarskih "strokovnjakov", vedno znova objavljajo že stokrat prežvečene "resnice", potem ste zgrešili bistvo namena postavitve strani.

Zgrešili ste tudi že s konceptom zamišljene kadrovske sestave tega "sveta za rešitev čebele", ki razen nakladanja in ponavljanja "starih resnic" ne bo k "rešitvi" čebel doprinesel nič koristnega. Čebele bo potrebno reševati z dejanji in ne z milozvočnimi besedami.

valterp
PrispevkovCOLON 167
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 2:02 pm
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 41824Odgovor valterp
To Maj 25, 2010 9:06 pm

Zakaj se vsaka nova stvar že na začetku diskreditira? Vsako poizkušanje nekaj spremeniti, nekaj narediti na novo ali drugače se daje v nič. V vsaki stvari se išče slaba stvar in pa kaj je tu proti meni. Sem sicer še zelo nov v čebelarskih vrstah in me moti, ker je toliko pesimizma in negitivizma v vsaki stvari. Vem, ker sem še nov ne poznam, kako sistem deluje, vem pa da vsak sistem se da spremenit, je pa v takšni organizaciji kjer je povprečna starost cca. 59 let to veliko težje in je potrebno veliko več energije. Pa tudi določeni interesi in karteli, ki so v naši ljubi deželici, kjer skoraj vsak vsakega pozna, stvari ne bodo izpustili kar tako iz svojih krempjev. Opažam, da so se z prihodom g. Noč-a, pričele dogajat spremembe, ČZS je aktivnejša kot je bila včasih, to se opazi tudi po medijskih objavah, ki jih je več. Koraki so majhni, saj revolucije danes ni ravno primerno delat. Kdor more, zna in je v teh krogih izkušen, naj raje pomaga. Bodimo optimisti, poiščimo v dejanjih ČZS dobre stvari in v pozitivnem duhu predlagajmo kako bi pa mogoče lahko bilo še bolje. Lepa beseda vedno lepo mesto najde.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 41829Odgovor cebelar_novinec
To Maj 25, 2010 11:28 pm

......

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 41830Odgovor Micky
Sr Maj 26, 2010 6:06 am

Kaj pomaga ko se gremo na eni strani "rešitelje čebel", na drugi strani se pa zastrupljamo. Dokler država ne prepove zastrupljanja narave so vsi projekti brez veze. Spet bo nekdo mastno zaslužil.
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

valterp
PrispevkovCOLON 167
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 2:02 pm
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 41832Odgovor valterp
Sr Maj 26, 2010 8:18 am

Že res, samo nekje je potrebno začet. Država ne bo kar od danes na jutri prepovedala zastrupljanje, predvsm zato ker so določeni lobiji premočni. Danes je pač tako, da vse akcije potrebujejo medijsko podporo. Je pa tudi res, da mora bit ČZS servis vsem čebelarjem, tako tistim, ki imajo več sto družin, kot tistim, ki imajo le eno ali dve družini, pa še vsem vmes. Pa tudi na to dejstvo se mora še ČZS prilagodit in navadit. Nekaj se v tej smeri že dogaja, med drugim tudi sobotni izlet v organizaciji ČZS na ekološka čebelarstva v Avstriji.
Glede tega pa da bo nekdo spet mastno zaslužil, saj kje pa ne. Današnja družba je pač "narajena " na denarju. Poglejmo na primer meni nekoliko bližjo organizacijo gasilstvo. Če ne bi pred leti sprejel kako mora bit gasilec oblečen na intervenciji bi še danes gasili napol goli in bosi, ampak trgovci so služili mi gasilci pa primerno zaščiteni gasimo. Pa drugi primer: civilna zaščita; v večini primerov so samo štabi, ki dobijo za vsako sejo denar, vojske pa v glavnem tako ali tako nimajo oziroma smo to kar gasilci, ki pa smo tako ali tako prostovoljci.
Pa da se ne oddaljimo preveč od teme, jaz sem samo zato, da se akcije ki jih izvaja ČZS sprejmejo z optimizmom in podporo. Morda tudi sami kdaj kaj naredimo, pa čeprav prostovoljno, če bo to pomagalo našim čebelam. Problem čebel v Sloveniji je potrebno čim bolj in čimvečkrat predstavit javnosti, da bo javnost res spoznala in da bodo ljudje spoznali, da je to res velik problem, saj če bomo čebelarji jamrali samo mad seboj ne bo nič drugače kot je. Imamo pa to srečo, da so čebele pri ljudeh kot nekaj pozitivnega, dobrega in potrebnega nam vsem.
Vsaka čast pa Boštjanu (Bosteku) za njegov doprinos in izdelavi čebelarske info točke. Internet je medij današnega časa pa če hočemo ali ne.

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 41834Odgovor Micky
Sr Maj 26, 2010 11:02 am

valterp napisal/-aCOLONŽe res, samo nekje je potrebno začet. Država ne bo kar od danes na jutri prepovedala zastrupljanje, predvsm zato ker so določeni lobiji premočni. Danes je pač tako, da vse akcije potrebujejo medijsko podporo. Je pa tudi res, da mora bit ČZS servis vsem čebelarjem, tako tistim, ki imajo več sto družin, kot tistim, ki imajo le eno ali dve družini, pa še vsem vmes. Pa tudi na to dejstvo se mora še ČZS prilagodit in navadit. Nekaj se v tej smeri že dogaja, med drugim tudi sobotni izlet v organizaciji ČZS na ekološka čebelarstva v Avstriji.
Glede tega pa da bo nekdo spet mastno zaslužil, saj kje pa ne. Današnja družba je pač "narajena " na denarju. Poglejmo na primer meni nekoliko bližjo organizacijo gasilstvo. Če ne bi pred leti sprejel kako mora bit gasilec oblečen na intervenciji bi še danes gasili napol goli in bosi, ampak trgovci so služili mi gasilci pa primerno zaščiteni gasimo. Pa drugi primer: civilna zaščita; v večini primerov so samo štabi, ki dobijo za vsako sejo denar, vojske pa v glavnem tako ali tako nimajo oziroma smo to kar gasilci, ki pa smo tako ali tako prostovoljci.
Pa da se ne oddaljimo preveč od teme, jaz sem samo zato, da se akcije ki jih izvaja ČZS sprejmejo z optimizmom in podporo. Morda tudi sami kdaj kaj naredimo, pa čeprav prostovoljno, če bo to pomagalo našim čebelam. Problem čebel v Sloveniji je potrebno čim bolj in čimvečkrat predstavit javnosti, da bo javnost res spoznala in da bodo ljudje spoznali, da je to res velik problem, saj če bomo čebelarji jamrali samo mad seboj ne bo nič drugače kot je. Imamo pa to srečo, da so čebele pri ljudeh kot nekaj pozitivnega, dobrega in potrebnega nam vsem.
Vsaka čast pa Boštjanu (Bosteku) za njegov doprinos in izdelavi čebelarske info točke. Internet je medij današnega časa pa če hočemo ali ne.
Seveda, saj se strinjam s tem. Ne nasprotujem tem premikom. Obratno, podpiram jih. Le malo sem skeptičen.
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 41837Odgovor cebelar_novinec
Sr Maj 26, 2010 11:54 am

Micky napisal/-aCOLON Seveda, saj se strinjam s tem. Ne nasprotujem tem premikom. Obratno, podpiram jih. Le malo sem skeptičen.
Ja, že lansko leto je bivši kmetijski minister predlagal uvrstitev čebele na seznam ogroženih vrst. Potem je vse potihnilo.

Vsako leto je enako. Spomladi in zgodaj poleti je rompompom in potem vse utihne.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 42330Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Jun 18, 2010 2:27 pm

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42363Odgovor cebelar_novinec
Po Jun 21, 2010 5:50 pm

Boštjan Noč :

denimo, da ta akcija uspe in čebelo uvrstimo na seznam ogroženih vrst.

Kakšne bodo posledice, pozitivne in negativne za čebelarje ?

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 42365Odgovor JanĹľevec
Po Jun 21, 2010 9:42 pm

Zanimivo razmišljanje o akciji podpisovanja peticije "ohranimo čebelo" na:
http://ljubiteljskocebelarstvo.mojforum ... out46.html

Ni potrebno, da se z vsem kar je tam zapisano tudi strinjamo, nekaj soli pa pa je vendarle mogoče zaznati v tem zapisu.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 42367Odgovor levstek008
Po Jun 21, 2010 9:52 pm

Lej, saj ti ni treba ničesar dobrega za SLOVENSKO ČEBELARSTVO storiti........ MA TUDI MINIRATI GA V OSNOVI TI NI TREBA....

Pusti nas, Slovenske Čebelarje. morebiti nam še kaj rata...... negativcem ni nikoli....

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 42406Odgovor mg
Če Jun 24, 2010 9:19 am

Veš kaj Levstek. Kdo pa si ti da govoriš v imenu čebelarjev? Novinec in še marsikdo, ki malo drugače čebelari so pa samo napredni čebelarji. Pa to še ne pomeni, da so ostali slabi čebelarji.

Če si pa žveplal v čebelnjaku, pa ne rabiš še po forumu. Jaz bi recimo zelo rad slišal odgovor g. Noča, na vprašanje Novinca.
lep pozdrav

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 42407Odgovor levstek008
Če Jun 24, 2010 11:15 am

mg, pa ne da si se streznu?????

Sem pa pozabil pripisati- ste imeli možnost v živo z g.Noč-om "podebatirati" o vsem, kar vam leži na duši. Vam je dal možnost, vi pa??????????

Najlažje je srat pod raznimi "nadimki ala pinkopalinko", ko pa vam mož da možnost da se srečate in pogledate, pa prpo stisnt!!!!

Eh, si mi dober.....

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42414Odgovor cebelar_novinec
Če Jun 24, 2010 12:29 pm

levstek008 napisal/-aCOLONmg, pa ne da si se streznu?????

Sem pa pozabil pripisati- ste imeli možnost v živo z g.Noč-om "podebatirati" o vsem, kar vam leži na duši. Vam je dal možnost, vi pa??????????

Najlažje je srat pod raznimi "nadimki ala pinkopalinko", ko pa vam mož da možnost da se srečate in pogledate, pa prpo stisnt!!!!

Eh, si mi dober.....
Dej se mal umiri levstek.

Oprosti, samo zakaj bi se jaz v enem dnevu peljal 400km na enourni sestanek kjer bi postavil vprašanje na katerega lahko dobim odgovor tudi tukaj ? Boštjan Noč kot vidim redno pregleduje tale forum in bi lahko odgovoril na moje vprašanje.
Mogoče pa vodstvo ČZS niti nima odgovora na to vprašanje....

Očitek, da nam je dal možnost in mi nismo hotli je čista manipulacija s tvoje strani. Saj je vsak dan tukaj na forumu!

Tvoje pizdekanje kako smo prpo stislni pač ne pali. Mogoče si sam zrasel v svojih očeh nam pa si le pokazal, da si brez pravih argumentov. Kot že mnogi si se zatekel k identitetam in manipulaciji.

Še zmeraj čakam tvoj odgovor v neki drugi temi in odgovor Boštjana Noča v tej. Do takrat je bolje, da nam ne očitaš "nesodelovanja" ;) Imaš pa pravico še naprej izigravat advokata....ah

Tale akcija je bila zastavljena površno in na hitro in posledica je, da občani podpisujejo tole peticijo, čebelarji pa ne. Tako pridemo v nemogočo situacijo in rezultat bo kot sem že večkrat napisal ta, da bo akcija zatonila v pozabo. Ideja je sicer odlična....ampak... :(

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 42415Odgovor levstek008
Če Jun 24, 2010 12:57 pm

Čisto enostavno- ker taki forumi so za nas, za resno reševanje pa je potrebno malo več angažmaja, ne samo tako kucanje po tipkovnici ko imaš čas in ko se ti da!

Mož je bolj moder kot jaz in se ne ubada z takimi preseravanji na forumu kot se gremo mi.

Si predstavljaš da vsakemu od nas odgovarja, pa replicira, pa zanikuje, pa lepi bližnice.....

ps. Vsa moja družina je podpisala peticijo, ker se nam to zdi prav.... vi pa kakor hočete...

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42416Odgovor cebelar_novinec
Če Jun 24, 2010 1:01 pm

levstek008 napisal/-aCOLONČisto enostavno- ker taki forumi so za nas, za resno reševanje pa je potrebno malo več angažmaja, ne samo tako kucanje po tipkovnici ko imaš čas in ko se ti da!

Mož je bolj moder kot jaz in se ne ubada z takimi preseravanji na forumu kot se gremo mi.

Si predstavljaš da vsakemu od nas odgovarja, pa replicira, pa zanikuje, pa lepi bližnice.....
Ne vidim, da bi predsedniku SPOS-a to predstavljalo kakršnekoli težave.... to je spet le izgovor levstek. Daj saj ne rabi Noč advokata.....

Saj ni nobeno preseravanje. Jaz sem v temi, ki jo je Boštjan Noč odprl postavil vprašanje, ki se nanaša na tole peticijo in je relevantno za vse čebelarje. Če nekateri v tem vidite bavbav ne morem pomagat. Dotaknilo pa se bo prej ali slej vseh nas zato je bolje, da sedaj vemo vsaj približno kaj bo vse eventualna uvrstitev čebele med ogrožene vrste prinesla v naša čebelarstva.
Mene zanima kako se bo to odrazilo konkretno na čebelarje. Čisto preprosto, ne na okolje, ne na čebele, ne na kmete ampak na nas, čebelarje....
Potihem se že govori, da če se bo kaj preveč zbirokratiziralo bodo nekateri mali čebelarji začeli zapirat čebelarstva. Že sedaj jim gre na k. pritisk. Vsi so tiho ko miši, ne upajo si nič povedat kar jim leži na duši. Raznorazne birokratske ovire, ki jih ne se slepit, lahko prinese tole pa bodo porinle še zadn žebu!
Mogoče pa bo to pašalo "veliki" kliki in zato ni odgovora ? ?

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 42417Odgovor dušans
Če Jun 24, 2010 2:36 pm

V gradivu kampanije piše:

NAMEN KAMPANJE:

* Razglasiti čebelo za ogroženo v Sloveniji in EU;
* Osveščanje splošne javnosti o pomenu čebel;
* Izobraževanje in usposabljanje mladih čebelarjev;
* Povečati čebelje paše - saditev medonosnih rastlin in dreves,
* Uvrstitev medovitih rastlin v program KOP;
* Povečati število raziskav s področja ohranjanja čebel, s poudarkom na raziskavah o kranjski čebeli;
* Odpraviti škodljive posledice uporabe fitofarmacevtskih sredstev;
* Skrb za čisto okolje in vode je tudi skrb za čebele;
* Spodbujanje naravi prijaznega gospodarstva (zelene ekonomije);
* Ukrepe podpreti s čebelarskim zakonom.

Kaj vse to pomeni za čebelarja?

LP

Dušan

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 42418Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Če Jun 24, 2010 2:58 pm

Pozdravljeni!

Odgovor kaj želi ČZS s projektom Ohranimo čebele je jasno napisan v ciljih kampanije.

Ne vem za kaj bi ogrožensot čebele pomenila slabega za čebelarje.
Če bo čebela razglašena za ogroženo, potem bodo naše zahteve še bolj utemeljene in sicer:

- da se poveča sajenje medovitih rastlin
- da se medovite rastlin vključujo v program KOP ( kmetijsko okolski program ) in s tem bi se kmetom dala spodbuda za sejanje ajde, facelije, ..
- da se poveča število razsikav o vplivih raznih FFS predvsem na Kranjsko čebelo
- da se čebele uvrsti v program KOP ( spodbujanje ohranjanja avtohtonih živali)
- da se zmanjša uporaba FFS ( če bo čebela razglašena za ogroženo, bo potrebna še večja skrb za ohranjanje)
- da se še bolj poudarja pomen čebele kot opraševalke in s tem nepogrešljive v verigi pridelave hrane

Upam, da sem zadovoljivo odgovoril.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42419Odgovor cebelar_novinec
Če Jun 24, 2010 3:03 pm

g. Noč,

vse lepo in prav. Vse to je lepo slišat in izgleda super.

Mene zanima kakšna "pravila" in zakone bo prinesla uvrstitev čebele med ogrožene vrste ? Zakaj ste o tem tiho ?

Jaz ne vem a ste vsi slepi ali kaj al pa se ne razumemo kakšno je moje vprašanje.

Zgoraj navedeno je vse idilično. Govora je o tem kaj bomo mi kot čebelarji lahko zahtevali.

KAJ BODO PA ZAHTEVALI OD NAS ?

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 42420Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Če Jun 24, 2010 3:13 pm

Ne vem zakaj bi kaj zahtevali od nas?

odgovoril sem, kaj bo čebelar pridobil.

in smatram, da veliko.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42421Odgovor cebelar_novinec
Če Jun 24, 2010 3:32 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONNe vem zakaj bi kaj zahtevali od nas?

odgovoril sem, kaj bo čebelar pridobil.

in smatram, da veliko.

Jaz ne vem no. Očitno se ne razumemo. Vi ponavljate eno, jaz ponavljam drugo. Jasno je, da so tile predlogi sami po sebi dobri in dobrodošli.

Vprašajte se zakaj čebelarji ne prijavljajo več pomorov čebel. Zna se zgodit, da bo podobno situacijo prinesla tale iniciativa za uvrstitev čebele med ogrožene vrste. Ko bo enkrat čebela uvrščena na ta seznam bo to dalo neverjetno moč birokratom in raznim lobijem, še večjo kot jo imajo sedaj ko se čebelarji bojijo prijavljat pomore čebel.

O tem vidim kar nočete govoriti, je neka tabu tema..... pri večini to nekako pali, lepe in plemenite ideje iz "programa", nekaterim od nas pa se zdi to samo smoke screen in ni nas malo. To verjetno veste glede na rezultate peticije ko čebelarji v društvih odklanjajo peticijo in je niso pripravljeni podpisat.

Prišli smo do zanimivega stanja na terenu, da občani peticijo podpisujejo, čebelarji pa ne. Nekaj je hudo narobe.

----
Še ena stvar je, ki me strašno zanima. Menda imate pripravljen program kaj naj bi se in kdo naj bi raziskoval ?

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 42422Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Če Jun 24, 2010 3:38 pm

zadeve je potrebno gledaati pozitivno.
Trudimo se izboljšati pogoje za čebelarjenje.
Seveda pa ima vsak pravico do svojega mnenja in razmišlanja. jest sem predstavil svoje videnenje.
Glede peticij imamo že ogromno podpisov z vseh strani, večinoma čebelarji podpisujejo.

glede raziskovanj pa ni nobenega programa še ( saj jest ne vem zanj) .

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 42423Odgovor Fizikalec
Če Jun 24, 2010 3:46 pm

Novinec zakaj pa se ti zdi čudno da ne prijavljajo?
Če imaš v CRČ prijavljano 40 družin imaš pa jih 80 ali več boš težko kaj prijavo razen če izgubiš vse pa še takrat ne, da kdo ne vidi kolk je panjev. Torej prvo morajo čebelarji si naliti čistega "vina" potem bojo podatki o odmrtju kolk tolk realni sedaj pa so vredni en d...k oprosti izrazu.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42424Odgovor cebelar_novinec
Če Jun 24, 2010 3:56 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONzadeve je potrebno gledaati pozitivno.
Trudimo se izboljšati pogoje za čebelarjenje.
Seveda pa ima vsak pravico do svojega mnenja in razmišlanja. jest sem predstavil svoje videnenje.
Glede peticij imamo že ogromno podpisov z vseh strani, večinoma čebelarji podpisujejo.

glede raziskovanj pa ni nobenega programa še ( saj jest ne vem zanj) .

lp
Zelo diplomatski odgovor ;)

in zelo zanimiv citat iz spiska podpisnikov peticije na spletni strani ...
Ob tem pa ne bi smeli nasedati posameznim "strokovnjakom" s Kmetijskega ministrstva, ki so pred nekaj leti predpisali uporabo strupov v kmetijstvu.
Z uvrstitvijo čebele med ogrožene vrste prihajajo novi predpisi, ki nam mogoče ne bodo všeč.

Fizikalec napisal/-aCOLONNovinec zakaj pa se ti zdi čudno da ne prijavljajo?
Če imaš v CRČ prijavljano 40 družin imaš pa jih 80 ali več boš težko kaj prijavo razen če izgubiš vse pa še takrat ne, da kdo ne vidi kolk je panjev. Torej prvo morajo čebelarji si naliti čistega "vina" potem bojo podatki o odmrtju kolk tolk realni sedaj pa so vredni en d...k oprosti izrazu.

Fizikalec, ha pa smo tam!
Zato bi morali v čebelarstvu odpraviti te "birokratske" omejitve, ki to situacijo dejansko povzročajo. Razvoj čebelarstva je splošni interes in čebelarstvo ne bi smelo biti regulirano kot ekonomska dejavnost.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 42425Odgovor Fizikalec
Če Jun 24, 2010 4:38 pm

Ha pa na žalost ni res čebelarstvo je ravnotako ekonomska dejavnost kot vse ostalo, če nekdo to hoče.
Veliko ljudi se ukvarja z fotografiranjem "za dušo" so pa taki, ki to počnejo za ekonomiko saj je sedaj vse lepo urejeno samo čebelarjem to ni všeč. Eni bi pač ribarili v kalnem torej dobro zaslužili in nič davka plačali. Tisti kateri to počnejo ali počnete za dušo ste v teh mejah tudi noter problem je tistih keri to prikazujejo kot za "dušo" in splošno dobro v resnici pa so pač enaki meni torej ekonomika.
40 družin je tam okoli 1-1,6 tone medu kr v denarju pomeni od 3000 do 5000€ ali celo več torej, če do tega zneska nisi obdavčen je po moje to povsem lepo ali pa se motim?

Če bi čebela bila na seznamu ogroženih bi verjetno dobili subvencijo na panj oziroma ČD zato tega ne bo kr tako zlahka doseči. Država za čebelarstvo nameni tam okoli 1m€, če se ne motim problem je, ker ta denar ostane oziroma operira ČZS z njim torej verjetno tud ČZS ni interes, da ji odščipnejo dober kos pogače in ga preusmerijo v subvencije?
Malce tako na glas razmišljam, da ne bo spet kreganja zaradi tega !!
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 42426Odgovor kravzlj
Če Jun 24, 2010 4:42 pm

Hej!

Če bo čebela ogrožena, potem ko bodo čebelarju umrle družine bo on kazensko odgovoren?
Kaj bo čebelarski zakon? Nam bo narekoval kako točno čebelarit? Če ne uporabiš satnic, in točiš dvakrat letno, če ne zdraviš s STRUPI ki jih daje država, kaj boš potem? Kršil?

Lepo se mi zdi, da bi se sejalo medovite rastline, kot sem tudi sam predlagal.

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 42427Odgovor Fizikalec
Če Jun 24, 2010 4:45 pm

Luka kršiš v primeru, če živali rediš na način "mučenja" zaradi tega, če ti nimaš satnic in ne uporabljaš kemije to ni kršitev edino družine ne smejo "trpet" oziroma odmirat. Če nekdo uporablja kemijo še ni nuja, da je naredil vse pravilno noben ni perfekten...

Sem prejle pozabil po moje NOBENEMU čebelarju ni za to, da mu družine odmrejo razen res mrbit kakih "cvetk" je povsem enako kot, da ti propade krkoli drugo. Tud če kupiš avto ga ne nameravaš stolči samo se pa tud to zgodi kdaj.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 42430Odgovor cebelar_novinec
Če Jun 24, 2010 10:28 pm

Fizikalec : pa kaj pol, če je n EUR zaslužek na toliko in toliko panjev ?
Fora je v tem, da je čebelarstvo servis s katerim je posredni "zaslužek" ostalih vpletenih ( državljanov ) 4x večji od zaslužka samega čebelarja.
Seveda je določene skupine ljudi težko pripravit do pogleda z druge strani.

Namesto, da bi obdavčili nad 40 bi morali dat nad 40 subvencije ;) Potem bi se še vsi kmetje lotili čebelarjenja hehe... ;)

Boštjan Noč :

kar se raziskav tiče.
Predlagam konkretno neodvisno raziskavo o tem koliko posredno ( v EUR ) korist prinaša 1 panj na 10 satih. Pa da ovrednotimo 1 panj v tem današnjem kapitalizmu.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 42431Odgovor JanĹľevec
Če Jun 24, 2010 10:30 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONPozdravljeni!

Odgovor kaj želi ČZS s projektom Ohranimo čebele je jasno napisan v ciljih kampanije.

Ne vem za kaj bi ogrožensot čebele pomenila slabega za čebelarje.
Če bo čebela razglašena za ogroženo, potem bodo naše zahteve še bolj utemeljene in sicer:

- da se poveča sajenje medovitih rastlin
- da se medovite rastlin vključujo v program KOP ( kmetijsko okolski program ) in s tem bi se kmetom dala spodbuda za sejanje ajde, facelije, ..
- da se poveča število razsikav o vplivih raznih FFS predvsem na Kranjsko čebelo
- da se čebele uvrsti v program KOP ( spodbujanje ohranjanja avtohtonih živali)
- da se zmanjša uporaba FFS ( če bo čebela razglašena za ogroženo, bo potrebna še večja skrb za ohranjanje)
- da se še bolj poudarja pomen čebele kot opraševalke in s tem nepogrešljive v verigi pridelave hrane

Upam, da sem zadovoljivo odgovoril.

Odgovor zelo težko koga zadovolji in še nepopoln je. Kakšen je dejanski cilj peticije in komu je namenjena? Peticija praviloma pomeni pritisk civilne družbe ali skupine državljanov na oblastne organe, da razrešijo nek pomemben in občutljiv družbeni problem. Komu je torej ta peticija namenjena in kdo bi njene cilje moral ter v kakšnem času uresničiti ? Vsaka "peticija, ki ni ciljno usmerjena , ni konkretna in temelji le na izzivanju čustvenega odnosa publike do nekega problema, je že v osnovi zgrešila namen in je lahko dolgoročno celo škodljiva.

Država že sedaj ČZS vsako leto nameni okrog 2,2 milijona evrov sredstev. Kako jih ČZS porabi pa je seveda že drugo vprašanje in kaj ima od tega davkoplačevalskega denarja velika večina slovenskih čebelarjev seveda tudi.

Cilj peticije, ki temeljijo na zahtevi sajenja medovitih rastlin seveda ni sporen in je tovrstne aktivnosti mogoče izvesti brez peticij v sodelovanju z MKGP, kmetijskimi organizacijami, lokalnimi skupnostmi in ter kmeti in drugimi lastniki zemljišč. Na kake velike denarje kot oblike posebnih vzpodbud tukaj na kratki rok ne kaže računati in za kaj takega kakih velikih denarjev niti ni potrebno. Ob denarnih dobra praksa pozna še kar nekaj drugačnih oblik stimuliranja in se jih kaže poslužiti.

Druga polovica navedenih ciljev v peticiji pa v ozadju skriva podlage kako v ČZS pridobiti še več davkoplačevalskih sredstev. Čebelarji konkretne koristi od realizacije teh ciljev ne bi imeli nobenih, razen, da bi se jim pogoji čebelarjenja lahko še zaostrili oziroma bi se lahko dogodilo, da čebelarji na nekaterih kritičnih področjih sploh ne bi bili upravičeni ne do posebnih vzpodbud in ne do morebitnih odškodnin.
Glede "raziskav na področju čebelarstva" pa se skriva interes nekaterih večnih raziskovalcev do pridobitve novih sredstev iz tega naslova, ki so že do sedaj pridno raziskovali, potovali in se udeleževali raznih simpozijev in drugih "strokovnih srečanj" po Evropi in ZDA, pa od njih vse do danes ni kake omembe vredne koristi ne za čebelo, ne za čebelarje in ne stroko samo. Večino tega kar smo potem lahko prebrali iz poročil "teh strokovnih raziskav" smo že pred tem lahko prebrali na svetovnem spletu. Razlika je le v tem, da je tisto na spletu bilo v angleškem, francoskem ali nemškem jeziku, to doma pa v slovenskem.

Nečemu pa se je Noč modro izognil in to je že dolgo zahtevani Čebelarski zakon. Za ta zakon se določen lobi slovenskih čebelarjev že dolgo bori in ob tem nočejo nikomur razkriti kaj v resnici želijo, da bi ta zakon urejal in kako bi kaj urejal. Tukaj so zelo skrivnostni, čeprav je nekaj stvari vendarle pricurljalo in če so informacije točne, potem s tem zakonom velika večina malih in ljubiteljskih čebelarjev nikakor ne bi bila zadovoljna. Celo še več, ta zakon bi v resnici bil usmerjen proti malim čebelarjem in bi jih hudo omejeval ter utesnjeval kar bi imelo zelo hude posledice za ohranjanje pokritosti teritorija države s čebelami in potem bi v Sloveniji čebela res postala ogrožena.

Danes še v Sloveniji čebela ni ogrožena živalska vrsta in to predvsem ali pa tudi izključno po zaslugi velike množice nekaj tisoč malih ljubiteljskih čebelarjev ter po zaslugi nekaj vestnih vzrejevalcev matic.
Njena ogroženost tudi ni izključno v tehnologiji kmetijske proizvodnje, temveč so razlogi njene ogroženosti drugje in teh ogroženosti peticija niti ne omenja. In prav o tem bi se morali začeti odkrito ter brez fige v žepu začeti v državi pogovarjati. Vendar se ne bomo, ker so nam pomembnejša denarna sredstva, ki jih dobi ČZS in bi jih rada za svoje prireditve ter ambicije pridobila še veliko več. Zameriti tistim, ki ti dajejo denar pa se le ne kaže. Lažje je vsake toliko časa zganjati malo demagogije, izrabiti čustva neosveščenih in neinformiranih ljudi in tako biti v centru pozornosti. Nič ne škodi in nič ne koristi. Nekaj pa se le dogaja, toliko da se ve da smo tu.

22.05.2010 se je podpisovanje peticije začelo in danes smo 24.06.2010 in zbranih ni kaj veliko več kot 1000 podpisov, če k tem elektronskim prištejemo še tiste na kakšnih papirjih. To pa je malo, zelo malo. Samo iz čebelarskih družin bi se moralo brati okrog 10 do 12 tisoč podpisov in še najmanj toliko od drugih okoljsko osveščenih državljanov, da bi na koncu lahko razglasili, da je bilo podpisovanje peticije uspešno in bi to potem vzbudilo neko potrebno pozornost pri oblastnih in drugih državnih organih. Če bo podpisov bistveno manj od 25.000 bo potrebno biti korekten in slovenski javnosti razglasiti, da podpisovanje peticije ni uspelo in na to avanturo kar najhitreje pozabiti. Za škodo, ki bi lahko zaradi tega nastala, pa bi morala predsednik ČZS in Upravni odbor ČZS odstopiti.
Zadnjič spremenil 1, dne JanĹľevec, skupaj popravljeno 0 krat.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov