Čebelarska info točka

Tuje in domače spletne strani povezane s čebelarjenjem.
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

Čebelarska info točka

OdgovorCOLON # 41373Odgovor bostek
To Maj 04, 2010 10:14 am

Na hitro sem spravil skupaj 2 strani, kjer so na voljo: seznam slovenskih čebelarjev(ČZS) ter seznam poginov ter podobnih dogodkov, povezanih s čebelami. Te še sicer zbiram in bomo videli kako bo.

Čebelarski info portal

Mapa čebelarjev pa bo narejena v obliki, ki bo primerna za avtomobilske navigacije, kjer si bo uporabnik naložil podatke in potem preko navigacije poiskal čebelarja v bližini, pogledal podrobnosti, telefonsko številko, email in naslov ter kateri med ponuja. Seveda pa te bo potem navigacija pripeljala direktno do čebelarja samega.

Vse kritike, predlogi in komentarji dobrodošli. Za vsakršne napake v seznamu se iskreno opravičujem
Zadnjič spremenil 4, dne bostek, skupaj popravljeno 0 krat.
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 41374Odgovor jure.ti
To Maj 04, 2010 11:10 am

Zelo uporabna zadeva!
Vsekakor jo pozdravljam!
JurE

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41382Odgovor bostek
To Maj 04, 2010 1:58 pm

Še nekaj popravkov: http://cit.gajba.net/

Glede poročil o poginih pa sem našel podatke na upravi za zaščito in reševanje, vendar potem vidimo samo prijavljene primere... ostale pa ne
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41391Odgovor dobje
To Maj 04, 2010 5:51 pm

Nekaj novega!
Bravo Boštjan!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 41392Odgovor Fizikalec
To Maj 04, 2010 6:09 pm

Ja tole pa je zelo pametna zadeva mrbit bi bilo pr posamezni točki za dodat kjer ponujajo tudi turizem in ne samo prodaja meda?
In jasno treba vse čebelarje spravit gor....

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41420Odgovor bostek
To Maj 04, 2010 9:10 pm

Seveda lahko dodam tudi ostale podrobnosti... seveda pa rabim podatke - lahko tudi kakšne slike. Torej če bi kdo rad kaj dodal oz spremenil na tem seznamu naj mi sporoči.
Lahko dodam tudi turistične kmetije oz druge dejavnosti posebej, morda bom dodal še čebelarske trgovine, muzeje itd.

Gps verzija bo verjetno izšla že ta teden, tako da če kdo uporablja garmina jo bo lahko že preizkusil, za druge navigacije pa bo potrebno še kaj popravkov da bo delovalo.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 41432Odgovor JanĹľevec
Sr Maj 05, 2010 7:22 am

Zamisel je sicer všečna in bo mogoče kdaj komu celo zadeva koristila, čeprav zadeva kakšne večje uporabne vrednosti ne bo imela.

Nekaj opozoril glede tega projekta nikakor ne bo odveč.

1. če bo kdo iskal znanega čebelarja in vzrejevalca matic Janka Pislaka tam kjer je trenutno lociran, ga nikoli ne bo našel. Lociran je v kraju Apače v Apaški dolini pri Gornji Radgoni, čeprav v resnici prebiva in čebelari v Apačih pri Kidričevem na Dravskem polju.

2 Opozoriti je potrebno na določila Zakona o varstvu osebnih podatkov in sicer:

- na tej mapi smete brez posebne osebne privolitve konkretnega čebelarja na določeni lokaciji objaviti številko čebelnjaka, če vam jih bo MKGP odstopilo

- ČZS vam ne sme predati seznama slovenskih čebelarjev z njihovimi osebnimi podatki, ker bi s tem grobo kršila določila omenjena zakona in si nakopala inšpekcijski nadzor urada Informacijske pooblaščenke ter v posledici tudi ustrezno globo, ki jo bo plačala odgovorna oseba ter seveda tudi ČZS kot pravna oseba

- prav tako vam seznama slovenskih čebelarjev z njihovimi osebnimi podatki ne sme predati MKGP

- v to mapo torej lahko vnesete le tistega konkretnega čebelarja, ki bo k temu sam osebno dal pisno privolitev in tiste njegove osebne podatke za katere bo sam navedel, da se lahko v tej mapi objavijo

Svetujem vam torej previdnost pri tem, da ne bo nepotrebnih nevšečnosti in pravnih ter finančnih posledic za avtorje tega portala in skrbnika teh map.

Lep pozdrav![/b]

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41433Odgovor bostek
Sr Maj 05, 2010 7:45 am

Vsi ti podatki so javni dostopni na http://www.slovenskimed.si/Si/ kjer sem jih tudi dobil. S tem pa je seznanjena tudi ČZS, zato ne vidim večjega problema s tem. S tem ko se javno objavi naslov se javnosti poda tudi lokacija. Tako da v bistvu na tej strani ne bo več podatkov kot na zgoraj podanem naslovu, razen če se bo vsebina še dopolnjevala glede na želje čebelarjev samih.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 41434Odgovor JanĹľevec
Sr Maj 05, 2010 8:17 am

bostek napisal/-aCOLONVsi ti podatki so javni dostopni na http://www.slovenskimed.si/Si/ kjer sem jih tudi dobil. S tem pa je seznanjena tudi ČZS, zato ne vidim večjega problema s tem. S tem ko se javno objavi naslov se javnosti poda tudi lokacija. Tako da v bistvu na tej strani ne bo več podatkov kot na zgoraj podanem naslovu, razen če se bo vsebina še dopolnjevala glede na želje čebelarjev samih.

To kar navajaš sicer drži, vendar so te podatke vnesli sami čebelarji za točno določen namen in pri tem niso nikjer izrecno navedli, da se smejo njihovi osebni podatki uporabljati tudi za druge namene.

To, da je tudi ČZS obveščena, da se ti osebni podatki čebelarjev snemajo in uporabljajo za druge namene je le oteževalna okoliščina za samo ČZS, ker je po zakonu dolžna osebne podatke zaščiti in preprečiti njihovo nepooblaščeno uporabo brez predhodne privolitve vsakega posameznega čebelarja.

V vašem primeru pa gre kar za skupek osebnih podatkov posameznika od lokacije prebivališča, imena in priimka, telefonske številke in elektronskega naslova kar skupaj tvori občutljiv nabor in to zakon izrecno prepoveduje. Posebej pa še v primerih kot je vaš, ko gre za primer, da osebne podatke zbirajo, obdelujejo in jih posredujejo v javnost nepooblaščene osebe, ker forum Slovenski čebelarji nima statusa pravne osebe in ne registrirane odgovorne osebe in tako tudi nima izdelanega in vzpostavljenega sistema varovanja osebnih podatkov.

Hitro se vam lahko dogodi, da boste tako vi, ki vodite ta forum, kot tudi na ČZS doživeli obisk inšpektorjev urada Informacijske pooblaščenke in posledice za oboje so lahko precej neprijetne.

Edino kar si morate za nadaljevanje tega projekta zagotoviti je, da si od vsakega čebelarja, ki ga želite na tej mapi predstavljati, pridobite pisno privolitev ( lahko tudi po elektronski poti ) iz katere mora biti jasno razvidno katere osebne podatke dovoljuje, da jih vodite in predstavljate v mapi.

Vsaj na ČZS bi nekaj o tem morali vedeti in vas na to opozoriti.

Lep pozdrav!

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41435Odgovor bostek
Sr Maj 05, 2010 8:22 am

Jih bom še kontaktiral in se bomo dogovorili kako naprej.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41450Odgovor Kočevski med-ved
Sr Maj 05, 2010 11:54 am

Od Boštjana Tovornika, ki ureja Čebelarsko info točke sem pred dvema urama dobil ponudbo. Mislim da tudi ostali.
Poslal sem mu vse podatke ki je želel in se podpisal da se strinjam da so ti podatki dovoljeni za namen ki je opisan.
Lp
LP
Koèevski med-ved

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41452Odgovor bostek
Sr Maj 05, 2010 12:47 pm

Tudi tisti, ki niste dobili emaila, mi lahko tukaj na zasebna sporočila pošljete vaše podatke.
Trenutno stvar izgleda takole: Mapa
Kliknite na rumeno ikono na Kočevju, odprl se vam bo oblaček. Potem pa kliknite na moder +, ki je desno zgoraj in odprle se vam bodo podrobnosti. Tako bodo potem izgledale vse predstavitve, dodam pa lahko tudi video posnetke.

Na tej strani pa sem sedaj naložil podatke, ki sem jih dobil od uprave za zaščito in reševanje in so zapisani pomori od leta 2006 naprej. Tisti prijavljeni seveda.
http://cit.gajba.net/

Bom pa na obeh naredil še kakšna iskanja, izbiro podkategorij itd.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 41457Odgovor JanĹľevec
Sr Maj 05, 2010 2:58 pm

Pozdravljeni!

Predlagam vam, da namesto izraza "pogini čebel" uporabite izraz "pomori čebel", ker že stoletja med čebelarji velja, da čebela ne pogine, temveč umre.

Predlagam pa tudi, da se na karti sproti označujejo žarišča "hude gnilobe", kar bi lahko imelo zelo koristne posledice za vse čebelarje širšega prostora okrog žarišča.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 41460Odgovor Fizikalec
Sr Maj 05, 2010 5:16 pm

Tole z osebnimi podatki je tolk butasto, da bolj ne more biti. Meni po domače "dol visi" kaj kdo z mojimi podatki dela, če mi pošlje mail z neko reklamo ga pač zbrišem ali dam med spam. Če me pokliče pa kaj ponuja boma v 5 sekundah končala :D :D :D torej me to zelo malo skrbi.
Res pa je tko čist ok kdor bo hotel bo pač dal "dovoljenje", da se uporabi to in komu je pač interes.
Čebelarji se med sabo kdaj pa kdaj obiskujemo skor vsak od nas poseduje navi napravo torej zakaj nebi lahko mimogrede snel en paket info točk čebelarjev pa me kdaj pa kdaj garmin postavi pred njegovo hišo, če bo za klepet?
Jaz imam na moji web strani že dolgo garmin koordinate napisane torej se do mene pripelje kdorkoli z navi napravo direkno v dvorišče :D

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41466Odgovor bostek
Sr Maj 05, 2010 8:16 pm

Stvar je v tem da npr. pošlješ en napačen mail in te prejemnik prijavi... sam sem doživel tole in mi je grozilo okoli 10.000€ kazni! Inšpekcija te privije do konca

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41467Odgovor Kočevski med-ved
Sr Maj 05, 2010 9:42 pm

Ja zaenkrat sva na Čebelarskih info točkah označena le Danilo in jaz. Kaj pa ostali čakate.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 41471Odgovor Micky
Če Maj 06, 2010 6:05 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONJa zaenkrat sva na Čebelarskih info točkah označena le Danilo in jaz. Kaj pa ostali čakate.
Lp
Saj niti ne vem kako naj se označim !!??
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41472Odgovor bostek
Če Maj 06, 2010 6:54 am

Vsi ki želite da vas dodam mi morate poslati svoje podatke na zasebno sporočilo in potem vas jaz vnesem. lp

Danes sem še dodal možnost video predstavitvenih posnetkov na strani:

Slika
Večja slika

Dodam pa lahko povezave na storitve kot so youtube, google video in podobne. Tako da če ima kdo še kakšen svoj posnetek mi ga lahko doda.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41501Odgovor bostek
Pe Maj 07, 2010 7:58 am

Počasi se podatki nabirajo. Sedaj sem dodal še hitro izbirno okno zgoraj desno, ki te pripelje do izbranega čebelarja na mapi. Dodal knjigo gostov ter vremensko napoved. Če ima še kdo kašno idejo naj le pove.

Dopolnil sem še tudi nekaj dogodkov.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41546Odgovor bostek
Po Maj 10, 2010 9:00 am

Danes sem objavil prenovljeno stran, tako da upam da je malo bolj všečna. Dodal bom še nekaj storitev, dodatkov tako da bo bolj zanimiva.

Kaj menite?

http://cit.gajba.net/

(če vam strani ne osveži pravilno si počistite predpomnilnik - firefox - orodja -> počisti nedavno zgodovino -> označite predpomnilnik in čas: vse)

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 41549Odgovor Gregor T.
Po Maj 10, 2010 11:25 am

Zelo dobro si tole zastavil, samo škoda, da se več čebelarjev ne prijavi

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41579Odgovor bostek
To Maj 11, 2010 8:32 am

Dodan je bil še 1 čebelar, ter 2 dogodka, povezave na facebook ter youtube skupino. Dodal pa sem tudi možnost povezave za vse ki uporabljate skype.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41617Odgovor bostek
Sr Maj 12, 2010 7:55 am

Danes sem še spremenil izbiranje po kategorijah - iskanje, ter dodal nekaj točk.

Predlogi dobrodošli

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41640Odgovor bostek
Če Maj 13, 2010 7:32 am

Danes sem dodal še nekaj točk, kategorijo "Vzreja matic", ter stran Zabava, kjer lahko igrate zanimivo čebelarsko igrico.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41672Odgovor bostek
Pe Maj 14, 2010 7:36 am

Dodana še kategorija "Društva", tako da vabim vsa čebelarska društva da se vpišejo. lp

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41715Odgovor bostek
Po Maj 17, 2010 10:07 am

Dodane so bile 4 točke, prav tako pa sem naredil možnost pregleda zadnjih vnešenih točk, ter pregled približajočih se dogodkov. Tako se bodo pretekli dogodki prestavili v arhiv.
Na strani Pomori čebel pa sem dodal tudi video o nevarnosti uporabe FFS.

alividmar
PrispevkovCOLON 14
PridruženCOLON Sr Sep 02, 2009 4:17 pm
KrajCOLON Postojna

OdgovorCOLON # 41717Odgovor alividmar
Po Maj 17, 2010 12:00 pm

Mogoče bi pri pomorih čebel dal izbornik za vsako leto posebej
oz. aktualno leto v drugi barvi (vsako leto v svoji barvi)?

LP

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41718Odgovor bostek
Po Maj 17, 2010 12:08 pm

Ja to še imam v planu. Morda po barvah, ali pa če bom naredil tudi iskanje - da lahko izbereš kategorijo in leto.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41788Odgovor bostek
Po Maj 24, 2010 7:29 am

Dodan je bil obrazec za vnos točke - čebelarstva, dogodka, društva...

Tako da lahko sami vpišete nov vnos, bolj enostavno in hitro kot po elektronski pošti.

Vabljeni

Vnos

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 41953Odgovor bostek
Sr Jun 02, 2010 10:26 am

Zopet sem malo preuredil stran - dodal par povezav na recepte, nekaj novih kategorij, obrazec za vnos točk, pa še par malenkosti.

Stran je sedaj dosegljiva na http://www.cit.si/

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov