pravila

Pohvale, graje, pripombe in predlogi obiskovalcev ter administratorjeva obvestila.

ModeratorCOLON dobje

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

pravila

OdgovorCOLON # 67991Odgovor boriss
Ne Avg 02, 2015 9:44 pm

Saj je jasno da tu gor ne bo nasvetov kako narediti kontejnerček?

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

Re: Prevozni čebelnjak

OdgovorCOLON # 67992Odgovor cebelrcek
Ne Avg 02, 2015 9:52 pm

Zakaj pa ne bo nasvetov? A ni forum namenjen temu, da si čebelarji med seboj pomagamo?

Če predpostavimo, da tvoji zadnji dve povedi držita, še vedno ni najboljši! Najboljši kontejner je lažji od vašega in oblečen z aluminijem, ne pa težko pocinkano pločevino ...

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 67995Odgovor cebelrcek
Ne Avg 02, 2015 10:08 pm

Forum ima 2179 uporabnikov. Jaz ti ne zamerim, če nočeš deliti nasvetov, vsekakor, pa ni na mestu, da imaš v tej temi že tri objave in nisi odgovoril na nobeno izmed mojih treh vprašanj!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 67996Odgovor boriss
Ne Avg 02, 2015 10:10 pm

Na nobeno od treh vprašanj ne bom odgovoril - in če bo kdo drug bom odgovor brisal.
boriss napisal/-aCOLONNO ja recepti kako meni delati konkurenco ne bodo tule! (o tem ni debate)

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 67997Odgovor cebelrcek
Ne Avg 02, 2015 10:17 pm

boriss napisal/-aCOLONNa nobeno od treh vprašanj ne bom odgovoril - in če bo kdo drug bom odgovor brisal.
Ta je pa huda! Diktatorska! Kaj menite ostali uporabniki? Je tako prav? Je to namen foruma ali je medsebojna pomoč, izmenjava mnenj, informacij ipd. tisti namen zaradi katerih so forumi nastali?

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 67998Odgovor boriss
Ne Avg 02, 2015 10:25 pm

Vsi ste imeli priložnost forum kupiti - niste ga. Torej ste se odločili za moja pravila (lastniška!)! O tem ni debate!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 68001Odgovor levstek008
Po Avg 03, 2015 9:08 am

boriss napisal/-aCOLONVsi ste imeli priložnost forum kupiti - niste ga. Torej ste se odločili za moja pravila (lastniška!)! O tem ni debate!
Po tem odgovoru je meni nekaj jasno (nisem vedel da si ga kupil)

Mislim da bo potrebno bo skreirati NOV FORUM, kje bo svoboda izražanja (nikakor ne žaljenja ali podjebavanja) osnova. In ne brisanje takih in drugačnih objav, katere so na mestu in "lastniku" niso po volji.

Sicer pa, če maš tako "najboljši" prevozni panj, se ti kakšnega drugačnega mnenja ni treba bat.....Al ne??
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

joe1982
PrispevkovCOLON 108
PridruženCOLON To Dec 25, 2012 4:24 pm

OdgovorCOLON # 68002Odgovor joe1982
Po Avg 03, 2015 12:22 pm

E dragi Boris mislim da na ta način si in boš zmeraj bolj osamljen tu in tam.Očitno smo sami krivi ker smo narobe razumel ta forum-deljenje izkušenj ,izmenjava idej...Pa veselo brisanje :D

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68003Odgovor boriss
Po Avg 03, 2015 12:30 pm

Prvič čebelarček ne govori o panju temveč o čebelnjaku!

Kar pa se cenzure tiče pa imam joa1982 dovolj.

Prvo pravilo je da se na tem forumu NIKOLI NIKOGAR več ne ŽALI. ČE bi se on tega držal ne bi brisal!
Drugo pravilo je da se pač stvari ki jih jaz prodajam tu ne reklamira (če so mi konkurenca). IN "zastonj" rešitve stvari ki jih punujam se pač tu ne bodo pojavljale! Tega je resnici na ljubo hudo malo.

O vsem ostalem se lahko piše - na osnovi kulturnega izražanja. Ta forum je moj že nekaj mesecev in razen par žalitev nisem nič brisal - in naprej bom jasno vse žalitve brisal (pa tudi kako neumnost zaradi katere bi koga moralo biti sram - pa ga iz neznanega razloga ni). Vse kar je bilo vrednega sem do sedaj pustil nedotaknjenega.

En tak
NOV FORUM, kje bo svoboda izražanja (nikakor ne žaljenja ali podjebavanja)
je neskončno težko narediti - posebej ker se vedno najde kak joe1982 ki naredi točno tisto v oklepaju!

Tok da na tem forumu je prvo pravilo
nikakor ne žaljenja ali podjebavanja
če vam je všeč pišite. ČE se s tem ne strinjate - bolje da vas ni.

Upam da bo z dobrim delom (dost brisanja "podjebavanja") enkrat ratal ta forum sprejemljiv za vse tiste ki so z njega odšli ravno zaradi podjebavanja.

Cena za to da ta forum vzdržujem pa je pač to da mi članki tu ne bodo delali konkurence. Dovolj je bil en dokaj nesramen mizar iz okolice Celja ki mi v obraz pove da mi je "ukradel panj " (njegove besede) in se mi potem še zelo nesramno reži - iz tega dela posel.

Obstaja pa še možnost da bom reklamiranje na forumu zaračunaval - o tem še ni dokončne odločitve.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 68004Odgovor levstek008
Po Avg 03, 2015 1:33 pm

Domnevam, da si misliš, da maš prav. Se bodo že člani odločili al bodo še sodelovali v tem forumu.

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68005Odgovor boriss
Po Avg 03, 2015 1:36 pm

O takem kot je bil so že glasovali (samo 5 vas še sodeluje od 2500) - tako kot je bilo ne gre. Torej bomo poizkusili drugače.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 68007Odgovor Fizikalec
Po Avg 03, 2015 9:09 pm

Noja tule se jaz kr strinjam z Borisom dokler gre za neke osnove in dokler nekdo dela zase mi je še razumljivo. Zadnje čase pa se je našlo kr veliko takih "šnofašev" ki iz tega delajo posel. Torej 99% idej ne pride na plano, ker tisti keri kaj pogruntajo so tiho torej ne vem zakaj bi moral bit Boris samopostrežba?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 68008Odgovor levstek008
Po Avg 03, 2015 10:28 pm

Ne, Danilo, tle ne gre za šnofanje.....Možakar sprašuje za kontejnerček z 12-timi panji, nekaj enostavnega in ne za vaše kontejnerje z 60+panji.

Lp Matej

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 68010Odgovor cebelrcek
Po Avg 03, 2015 11:20 pm

Lastnik foruma prihaja s poslanstvom foruma oz. forumov na splošno (Slovenski Čebelarji žal ne spada več mednje) v navzkrižje interesov. Jasno, njegov je, on je 100 % regulator, za kar ima vso pravico in komur kaj ne paše gre od tukaj. Še enkrat bom ponovil: gre od tukaj. Koliko uporabnikov bo ostalo bo pokazal čas.

Levstek, ne se preveč truditi. Kot bi rekel Danilo; prepričevati prepričane ...

Zadnji stavek spodnje povedi pove vse!
boriss napisal/-aCOLONNa nobeno od treh vprašanj ne bom odgovoril - in če bo kdo drug bom odgovor brisal.
Mislim, da bi marsikdo še kaj napisal, pa raje modro molči, saj bi s svojim komentarjem izkazoval, da je na forumu še vedno aktiven ...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68011Odgovor boriss
To Avg 04, 2015 6:21 am

levstek008 napisal/-aCOLONNe, Danilo, tle ne gre za šnofanje.....Možakar sprašuje za kontejnerček z 12-timi panji, nekaj enostavnega in ne za vaše kontejnerje z 60+panji.
Nihče mu ne brani, da "tako enostavno stvar" pogleda in naredi. Napisal sem samo da na tem forumu nau receptov kako naj to naredi.

In "kontejnerček" za 12 panjev z nosilnostjo eno tono ni lih enostavno narediti dobro. Nekaj sešvasaš skupaj kar hitro (takih je ogromno) - da je dobro rabiš veliko več.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68012Odgovor boriss
To Avg 04, 2015 6:35 am

cebelrcek napisal/-aCOLON......
Mislim, da bi marsikdo še kaj napisal, pa raje modro molči, saj bi s svojim komentarjem izkazoval, da je na forumu še vedno aktiven ...
Imaš povsem prav. Imate samo en "mali" problem če naute pisali tega foruma nau več (in s tem tudi znanja ki je na njem). In tisto ko si napisal "modro" se meni ne zdi preveč modro - če ne pišeš ne dobiš znanja (kar itak večini čebelarjev (kljub neskončno veliko predavanj) izredno primanjkuje.

Tega foruma nisem potreboval in mi bolj malo koristi. Želel sem samo da se znanje (in res veliko znanja tu sem jaz napisal) ohrani. Dejstvo je da bi forum aprila ugasnil če ga ne bi kupil - sedaj imate možnost da ga obdržite. Če ga ne želite - pač glasujete (z ne - pisanjem).

Pravila pa so pač kakršna so. Sam sebi se zdim velik bedak, ker sem leta in leta vse vsakomur ponudil vse zastonj - in to se je pač končalo. Sedaj so nekatere stvari še zastonj ostalo se plača.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68013Odgovor boriss
To Avg 04, 2015 7:06 am

joe1982 napisal/-aCOLONE dragi Boris mislim da na ta način si in boš zmeraj bolj osamljen tu in tam.Očitno smo sami krivi ker smo narobe razumel ta forum-deljenje izkušenj ,izmenjava idej...Pa veselo brisanje :D
E dragi joe1982 jaz čisto dobro živim brez ljudi ki me žalijo.

muha
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Ne Jan 18, 2009 6:36 pm

Re: pravila

OdgovorCOLON # 68014Odgovor muha
To Avg 04, 2015 8:41 pm

g boriss

ali ni izumitelj panja 11+3 g Grajš ???

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68016Odgovor boriss
To Avg 04, 2015 8:46 pm

Grajš je izumil Grajšev panj (in tok ga je skrival da ga nikoli nisem videl).

Moj panj je pač pobrana ideja o postavitvi satov od drugih - izvedba pa je moja - lahko bi rekli da imam poseben "model" - če bi se hotel odločiti za patentno zaščito.

Mene ne moti prav zelo če jih kdo naredi (take kot jaz) za sebe če gre pa delat posel iz mojega modela - pa je vsaj nesramen - če ne še kaj več. Nihče nikomur ne brani da izumi (dodela) svoj model.

Moj model ima z grajševim skupnega samo to koliko satov in kako so postavljeni notri.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 68017Odgovor Fizikalec
To Avg 04, 2015 8:58 pm

levstek008 napisal/-aCOLONNe, Danilo, tle ne gre za šnofanje.....Možakar sprašuje za kontejnerček z 12-timi panji, nekaj enostavnega in ne za vaše kontejnerje z 60+panji.

Levstek saj jaz znam brat kaj sprašuje..Boris je takih kontejnerčkov to zimo naredo kake 10 al še kakega več znanje iz izkušnje da so narejeni kot treba je dobil od svojih velikih. Pa tud vsaj tri velike primerke je mel mal ponesrečena v začetku ampak še zmer se z njimi čebelari. Mali ali veliki isto šmorn na terenu ga vsak vidi in ni mogoče omejit dostopa samo hudič je v podrobnostih. Kr se malih tiče, če ga ženska lahko brez vsake fizične moči naloži in zloži potem je prav narejen.
Kot drugo Boris je že 1x dobro nasankal konkreten primer točilo. Leta 2005 sta bli 12s točili tipa seražin samo 2 v sloveniji njegovo in moje. Mojega je naredil njegov pokojni foter in izničil vse napake prototipa kerega ima Boris še vedno. Občasno mal kleje čez njega ampak toči še zmer. :mrgreen:
Potem je bil nekoč (kot se začno vse pravljice) točno en z nikom čebelarček ime ni pomembno pa bi pubec rad mel tako točilo. Boris tega takrat ni delo fotr pa je naredo vsake par let kako serijo pač butična izdelava pa ni hude računice. Boris je dovolil takrat, da zadevo mal pomeri poslika in si točilo naredi. Do sem nekak prav ampak brat je študiral mehatroniko torej projekt točilo je romal na nek razpis občine ali čega za raziskovalno nalogo. O tem je bil cel pdf na netu (to je boris sicer nekaj takrat uredil, da so dali dol čist pa menda ni rešo) od idejne skice do konkretnega izdelka z vsemi detajli še kaka nože za struženje so uporabili. Pa še kako poleg je ratalo za trg torej od takrat sem se tudi jaz zaklel, da vidi pr men vsak lohk vse merjenje in slikanje detajlov pa odpade. To je bil poden od podna in višek nesramnosti ko se nekdo tako okiti z tujim perjem....

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 68018Odgovor cebelrcek
To Avg 04, 2015 9:09 pm

... nekateri so mnenja, da je to Grajšev panj (11+3) v sklopu omar po vzoru Borisa Seražina [Vir] V zahvali piše tudi, da Boris nesebično deli lastne načrte [Vir]. To bi bilo fajn dati v preteklik in dopisati, da lastnih načrtov ne deli več, saj je začel proizvajati čebelarsko opremo. Manjka pa še poved, v kateri bi pisalo, da je kupil forum Slovenski Čebelarji tj. največji čebelarski forum v Sloveniji(!) in da na njem cenzurira tudi prispevke ostalih čebelarjev, ki bi delili lastne(!) načrte in informacije in s tem pomagali kolegom čebelarjem. Pri tem v opravičilo navaja, da je odrešitelj foruma, saj da če ga on ne bi kupil, potem foruma ne bi bilo več.

Uporabniki se sprašujejo ali je smiselno, da takšen forum obstaja, če deluje po podobnem principu kot poročila v S Koreji :lol:

muha
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 68019Odgovor muha
To Avg 04, 2015 9:17 pm

torej panj 11+3 NI vaš izum, ampak imate izpeljanko... In ne vem, če vas je mizar iz okolice Celja kopral, saj so njegovi panji bolj podobni Grajšu kot pa vašim ( glej globina panja, prostor med dnom in sati, vpetje prečnih satnikov itd..).
Da ne bo pomote , nisem jaz mizar iz okolice Celja, ampak imam njegove panje 11+3.

lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68020Odgovor boriss
To Avg 04, 2015 9:24 pm

Poj ziher ne misliva istega - ker tole kar si ti napisal ni moj panj (in po tem kar si napisal jaz takega panja ne bi hotel imeti niti pod razno). On osebno je na Celjskem sejmu izjavil "delam tvoj panj".

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 68021Odgovor Fizikalec
To Avg 04, 2015 9:29 pm

cebelrcek napisal/-aCOLON... nekateri so mnenja, da je to Grajšev panj (11+3) v sklopu omar po vzoru Borisa Seražina [Vir] V zahvali piše tudi, da Boris nesebično deli lastne načrte [Vir]. To bi bilo fajn dati v preteklik in dopisati, da lastnih načrtov ne deli več, saj je začel proizvajati čebelarsko opremo. Manjka pa še poved, v kateri bi pisalo, da je kupil forum Slovenski Čebelarji tj. največji čebelarski forum v Sloveniji(!) in da na njem cenzurira tudi prispevke ostalih čebelarjev, ki bi delili lastne(!) načrte in informacije in s tem pomagali kolegom čebelarjem. Pri tem v opravičilo navaja, da je odrešitelj foruma, saj da če ga on ne bi kupil, potem foruma ne bi bilo več.
Jaz še nisem videl, da bi cenzuriral prispevek kjer nekdo deli SVOJE načrte torej to nau držalo. Kot drugo ona navedba zgoraj že drži ampak zelo dobro sortira z kom kaj deli. A se tebi sploh sanja kolk večerov in kolk ur sma včas predebatirala na skypu, ko sma iskala rešitev za neko določeno zadevo??? Včas tud do 1 ure zjutraj pa tud krneki stvari sma vrgla v smeti kolk jih je od prej preden sma se spoznala pa sam bog ve. Kot drugo kr se načrtov tiče je itaq BV keri se spozna na mizarstvo si načrt naredi mal slabši pač en panj kupi pa skopira in kot tretje ko on to zreže pa na cnc vse zreska zvrta je cena taka, da jaz niti z prstom ne mignem, da to delam sam.

muha
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 68022Odgovor muha
To Avg 04, 2015 9:39 pm

no pol bo pa to ...
Drgač mam pa mnenje o Vas in o Danilotu, kar se tiče čebelarstva , za oceno 5( si pomagam z vašimi in njegovimi izjavami in navodili).

lp

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 68023Odgovor cebelrcek
To Avg 04, 2015 9:41 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJaz še nisem videl, da bi cenzuriral prispevek kjer nekdo deli SVOJE načrte torej to nau držalo.
Seveda ne, ne moreš videti, ker je cenzura hitra. Lastnik foruma je izjemno ažuren. Dokaz za cenzuro imaš spodaj.
Eno izmed mojih vprašanj je bilo kje se ugodno kupi trapezni navoj :roll:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 68024Odgovor boriss
To Avg 04, 2015 9:47 pm

V trgovini - tega odgovora nisem brisal (ker ga nihče ni napisal)

Cenzura pa je hitra samo če sem kje blizu in če je stvar povsem neumna - in ni prav nobene škode če tega ne vidi nihče drug. Zvedam se da če bi kaj dobrega kdaj zbrisal da poj kritike ne bi bilo nikoli konec.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 68025Odgovor Fizikalec
To Avg 04, 2015 9:48 pm

za trapezni navoj pa ne rabiš foruma. Izbereš firme kere to delajo zaprosiš za ponudbo pa je. Verjetno tega nauš kupoval kot to kopujemo mi mal več torej boš moral kupit po maloprodajnih cenah. Direk proizvajalec se nau ubadal stabo za 4 ali 8 kosov zato pač je lastna izvedba načeloma dražja kot serijska proizvodnja nekje.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 68026Odgovor cebelrcek
To Avg 04, 2015 9:49 pm

boriss napisal/-aCOLONV trgovini - tega odgovora nisem brisal (ker ga nihče ni napisal)
Tega ne vem, vem pa da si zatrdil, da boš brisal!

muha
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 68027Odgovor muha
To Avg 04, 2015 9:52 pm

No kar se tega tiče, da ne izdajaš poslovnih skrivnosti ( dec pač to trži) se pa povsem strinjam!!
G Borris , načrti Vašega točila so še zmeraj na netu ( tudi tukaj mislim, da ste upravičeni, da se zadeva izbriše, saj je Vaš izum!!)

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov