Za začetnike - mesečna opravila

Pohvale, graje, pripombe in predlogi obiskovalcev ter administratorjeva obvestila.

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

Za začetnike - mesečna opravila

OdgovorCOLON # 40316Odgovor bostek
So Mar 13, 2010 8:59 am

Zdi se mi pametno, da bi bila za vsak mesec odprta tema za začenike, kjer bi lahko izkušeni čebelarji opisali opravila, ki jih izvajajo tekoči mesec ter tudi začetniki vprašali kar jih zanima.

Odprl bom temo v oddelku za začetniku in bomo videli kako bo.
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40318Odgovor kravzlj
So Mar 13, 2010 9:06 am

Hej!

Tako ja, to rabimo =D

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

sadjar
PrispevkovCOLON 78
PridruženCOLON Po Mar 08, 2010 12:08 pm

OdgovorCOLON # 40331Odgovor sadjar
So Mar 13, 2010 6:47 pm

Živijo! Tudi jaz se pridružujem temu predlogu,kljub temu,da imamo svetovalno službo bi bilo dobro,če se še na forumu kaj izve iz prve roke od izkušenih čebelarjev. Lp

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 40333Odgovor davca
So Mar 13, 2010 6:58 pm

Najbrž za posamezna področja - mikrolokacije - Slovenije opravila niso istočasno. Pa tudi paše so z zamikom. Pri nas, npr. rojijo čebele šele junija. Mesečna opravila bi morali prilagajati na svoje okolje. Zato bi bilo v redu, če bi pisali, da na Primorskem opravimo prvi pregled takrat pa takrat, na Štajerskem kasneje, ............... Seveda zato, da ga začetniki ne bomo, ne bodo, lomili. Ko sem začela čebelariti, sem odpirala panje že pred 15 marcem, motila čebele, povzročala nosemo,......... No, po nekaj letih sem se pa "skulirala" in letos nisem opazila še nobene noseme. :)
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 40334Odgovor Fizikalec
So Mar 13, 2010 7:02 pm

Če je 10 stopinj lahko odpreš in čebelam ne škodi vsaj ne v dobri veri, da se prepričaš, čeje vse ok takozvane "štihprobe"
Problem začetnikov ni v zgodnjem posegu ampak v preveč posegih, po vsakem posegu družina rabi 48 ur, da se normalizira zato v medenju NE odpirat panjev gubimo nekaj kil meda pa še veliko drugih stvari je kere so proti preveč odpiranju.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 40346Odgovor mg
So Mar 13, 2010 8:57 pm

Štiri zime nazaj sem jan. ali feb. bilo je malo nad 0 C*, na bradi enega panja opazil čebele - hodile in tresle so s krili. Odprl sem panj-nič hrane. Gnezdo sem ralzmaknil za en sat - tam dodal meden sat in zaprl. Ko se je otoplilo na 15 C* sem družino pregledal in vse je bilo OK.
Ampak to je res izreden primer. Drugače panjev ne odpiran če ni vsaj 10-15 C*
lep pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov