KVALITETA PRISPEVKOV

Pohvale, graje, pripombe in predlogi obiskovalcev ter administratorjeva obvestila.

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

KVALITETA PRISPEVKOV

OdgovorCOLON # 39967Odgovor volk
So Mar 06, 2010 7:06 pm

Glede na zadnje polemike na forumu,bi izpostavil nestrokovnost piscev.
Dejansko se vecinski del foruma ukvarja sam s seboj.Kar se strokovnosti tice,pa je vse skupaj ubogo.

V resnici,kar se teorije tice,je ze veliko napisanega.Kar pa se tice prakse,pa so prispevki sama zalost.

Zato spodbujam vse,da se malo vprasajo,kaj sploh zelijo od foruma.Ali zelijo na njem najti kake nove informacije in spoznanja,ali pa mislijo da vedo vse,in zelijo voditi polemike.Vecinoma brezsmiselne,in sama izguba casa.

Zato vas vse prosim in pozivam,da ste bolj produktivni.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

Re: KVALITETA PRISPEVKOV

OdgovorCOLON # 39971Odgovor Andrej-Admin
So Mar 06, 2010 7:50 pm

volk napisal/-aCOLONGlede na zadnje polemike na forumu,bi izpostavil nestrokovnost piscev.
Dejansko se vecinski del foruma ukvarja sam s seboj.Kar se strokovnosti tice,pa je vse skupaj ubogo.

V resnici,kar se teorije tice,je ze veliko napisanega.Kar pa se tice prakse,pa so prispevki sama zalost.

Zato spodbujam vse,da se malo vprasajo,kaj sploh zelijo od foruma.Ali zelijo na njem najti kake nove informacije in spoznanja,ali pa mislijo da vedo vse,in zelijo voditi polemike.Vecinoma brezsmiselne,in sama izguba casa.

Prosim pomagaj

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 40005Odgovor Fizikalec
So Mar 06, 2010 9:41 pm

volk napisal/-aCOLONGlede na zadnje polemike na forumu,bi izpostavil nestrokovnost piscev.

Volk jaz sem tule dal gor uporabnih reči pa nikogar ne zanima ali ni zanimalo torej čemu naj se človek trudi? Prej sem bil deležen kritike, da to ni dobro pa on material ni ok itd..itd... na tak način ne more priti do napredka.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 40006Odgovor Andrej-Admin
So Mar 06, 2010 9:46 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON

Volk jaz sem tule dal gor uporabnih reči pa nikogar ne zanima ali ni zanimalo torej čemu naj se človek trudi? Prej sem bil deležen kritike, da to ni dobro pa on material ni ok itd..itd... na tak način ne more priti do napredka.
Od danes bo vse drugače

Vi samo pripravite tak cvetni prah kot si mi ga Ti takrat dal, bil je pogon na turbo kubik...

Od danes AKCIJA, DA NAS BODO PROSILI NA KOLENIH, DA SE USTAVIMO, TODA ŠLI BOMO ŠE HITREJE

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 40009Odgovor divji cebelar
So Mar 06, 2010 10:00 pm

Danilo tu gre za razlike v konceptih čebelarjenja in različnih doktrinah. Šefom foruma bi kazalo predlagati, da to upoštevajo in notranjo strukturo foruma zastavijo tako, da se med sabo ne mešajo teme, ki so zanimive za profesionalne čebelarje s tistimi ljubiteljskimi in še kakšnimi. In, da se med sabo ne mešajo tudi različne doktrine.

Primer: kdor o nakladnem čebelarjenju nima nobenih osebnih izkušenj naj v takšnih temah ne smeti in modruje in seveda obratno. In tako naj bi veljalo za vsa druga področja. Kdor o ekologiji ne ve nič naj o tem molči in ne naklada neumnosti. Glede zdravstvenega varstva naj bo enako. Nekaj veljajo le osebne izkušnje in znanje. Vse drugo in če tega ni mogoče v praksi preizkusiti potem ni veliko vredno.

Za postavljanje vprašanj in dajanje odgovorov pa bi morali imeti poseben prostor, da se s tem ne smeti vsepovsod. Seveda pa je na eno vprašanje mogočih več različnih odgovorov in v takem primeru naj bo razprava strpna in argumentirana ter predvsem izkustvena. Navajanje ameriških ali kakih drugih tujih virov in sklicevanje nanje našim začetniškim čebelarskim kolegom ne more veliko pomagati. Ti rabijo predvsem izkustvena znanja dosežena v naših pogojih čebelarjenja.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 40011Odgovor Andrej-Admin
So Mar 06, 2010 10:07 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONDanilo tu gre za razlike v konceptih čebelarjenja in različnih doktrinah. Šefom foruma bi kazalo predlagati, da to upoštevajo in notranjo strukturo foruma zastavijo tako, da se med sabo ne mešajo teme, ki so zanimive za profesionalne čebelarje s tistimi ljubiteljskimi in še kakšnimi. In, da se med sabo ne mešajo tudi različne doktrine.

Primer: kdor o nakladnem čebelarjenju nima nobenih osebnih izkušenj naj v takšnih temah ne smeti in modruje in seveda obratno. In tako naj bi veljalo za vsa druga področja. Kdor o ekologiji ne ve nič naj o tem molči in ne naklada neumnosti. Glede zdravstvenega varstva naj bo enako. Nekaj veljajo le osebne izkušnje in znanje. Vse drugo in če tega ni mogoče v praksi preizkusiti potem ni veliko vredno.

Za postavljanje vprašanj in dajanje odgovorov pa bi morali imeti poseben prostor, da se s tem ne smeti vsepovsod. Seveda pa je na eno vprašanje mogočih več različnih odgovorov in v takem primeru naj bo razprava strpna in argumentirana ter predvsem izkustvena. Navajanje ameriških ali kakih drugih tujih virov in sklicevanje nanje našim začetniškim čebelarskim kolegom ne more veliko pomagati. Ti rabijo predvsem izkustvena znanja dosežena v naših pogojih čebelarjenja.
Ja to bi bilo fajn upoštevati.. Tisti, ki to obvladate, je na vas, da definirate kaj in kako...

Seveda je potrebno biti zelo previden, da se en drugega ne žalimo...

Mislim, da je nujno urediti kake PDF zbornike, predstavitve društev, dati možnost... je za premisliti

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 40013Odgovor Fizikalec
So Mar 06, 2010 10:12 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONDanilo tu gre za razlike v konceptih čebelarjenja in različnih doktrinah. Nekaj veljajo le osebne izkušnje in znanje. Vse drugo in če tega ni mogoče v praksi preizkusiti potem ni veliko vredno.

razprava strpna in argumentirana ter predvsem izkustvena. Navajanje ameriških ali kakih drugih tujih virov in sklicevanje nanje našim začetniškim čebelarskim kolegom ne more veliko pomagati. Ti rabijo predvsem izkustvena znanja dosežena v naših pogojih čebelarjenja.

Ja se definitivno strinjam cel čas sem zagovornik "izkušenj" in dokumentiranih preizkušenih zadev. Nekako za to tu ni posluha vmeša se cela četa prispevkov, ki za naše čebelarstvo skoraj nobene koristi nimajo. Tako temo rastegnemo, zajebemo in pristanemo na prepričevanju prepričanih.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 40015Odgovor Andrej-Admin
So Mar 06, 2010 10:16 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
divji čebelar napisal/-aCOLONDanilo tu gre za razlike v konceptih čebelarjenja in različnih doktrinah. Nekaj veljajo le osebne izkušnje in znanje. Vse drugo in če tega ni mogoče v praksi preizkusiti potem ni veliko vredno.

razprava strpna in argumentirana ter predvsem izkustvena. Navajanje ameriških ali kakih drugih tujih virov in sklicevanje nanje našim začetniškim čebelarskim kolegom ne more veliko pomagati. Ti rabijo predvsem izkustvena znanja dosežena v naših pogojih čebelarjenja.

Ja se definitivno strinjam cel čas sem zagovornik "izkušenj" in dokumentiranih preizkušenih zadev. Nekako za to tu ni posluha vmeša se cela četa prispevkov, ki za naše čebelarstvo skoraj nobene koristi nimajo. Tako temo rastegnemo, zajebemo in pristanemo na prepričevanju prepričanih.
Ti boš znal povleči rdečo nit

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 40018Odgovor Fizikalec
So Mar 06, 2010 10:25 pm

Ne moremo nič, če koncept ni jasno zastavljen in se zmeraj krešemo ter dobimo 1001 odgovor pa nobeden ravno prav.
Meni bi bilo lažje zadeve urejat na forumu tako pa imam par ljudi na skypu in se z njimi ubadam pa ene par ne telefonu. En del zadev je rešenih prek Borisovega foruma kjer je vsake zadeva tematsko urejena in se samo občasno treba kaj razložit.
namen foruma naj nebi bil ogrooooooooooooooooooooooooooooomno pisanja (vsaj jaz tako smatram) z tem pomembne reči zgubimo in se rastegne ko jara kača pa kasneje noben nične najde in se ponavlja.
lahko ga razdelite na koncepte;
-eko, bio
-začetniki
-profesionalci
-oprema
pa šekaj bi se najdlo....

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40023Odgovor dobje
So Mar 06, 2010 10:46 pm

Stvari se urejajo in se bodo s skupno dobro voljo uredile.
Premik je narejen, o nas samih pa je kakršne strani hočemo, takšne bomo imeli!
Današnji dan se mi zdi res pozitiven in če pogledam, smo se v glavnem držali smeri in polno idej je bilo danih!
Hvala vsem za dobre smernice!
Zadnjič spremenil 1, dne dobje, skupaj popravljeno 0 krat.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 40024Odgovor cebelar_novinec
So Mar 06, 2010 10:49 pm

O izkušnjah, dokumentaciji in sploh vsem :

In kaj je narobe z izkušnjami francozov, britancev, američanov in nemcev ?

Jaz se z nekim negiranjem izkušenj čebelarjev po celem svetu nekako ne strinjam. Jaz niti čebelarit ne bi začel, če ne bi bilo teh ljudi preko male luže do Britanije in preko velike do Amerike, ki so mi s pomočjo Interneta pokazali tudi malo drugačno pot. Mene prekladanje tistih naklad pri dedku, fotranje s pogačami in tretiranje s palčkami pač ni zanimalo, niti mi ni dišalo preveč.

Potemtakem se moramo znebiti vseh mesečnih koledarjev saj mesečni koledar v Piranu ne more biti enak tistemu v Bohinju ali Lendavi.

Izkušnja američana je enakovredna našim izkušnjam. Dobro je pač poznati lokalne razmere in malo raziskati kako in kaj. Mene zanimajo stvari kot so v kakšne panje se čebele same najraje selijo. V kateri vhod raje letijo, spodnji ali zgornji. Za nekatere nepomembne zadeve. Takih izkušenj je tukaj bore malo in je treba posećt po tuji literaturi ali pa povprašati ljudi čez lužo, ki dejansko opazujejo panje v naravi. Je s prenosom tega njihovega znanja k nam pa četudi nimamo izkušenj in dokumentiranih "zadev" kaj slabega ? Po mojem mnenju ne.

Ne vem kaj se tako otepate tudi tujih izkušenj. Otepate se celo tistih, ki so dokumentirane. A mora met vsak doma laboratorij in delat neke raziskave al kaj ?

Forumi niso znanstveni simpoziji. So namenjeni druženju. So kot nekakšna gostilna ;) So zakladnice tako znanja kot balasta. Tako pač je.

Zato, ker sem verjel izkušnjam ljudi in podatkom iz interneta, ki so bili tudi dokumentirani danes čebelarim. Če bi verjel "domačinom" z ogromno izkušnjami in "delovne dobe" danes niti čebelaril ne bi. Namreč vsi so me prepričevali, da mi bodo čebele pomrle. Danes pač pokažem fakiča in jim razložim da sem še tu.

Slika

Nisem pa verski fanatik in bom pomagal čebelam s cukrom in antivaroznim sredstvom če bom ocenil, da je to potrebno. Paušalno pa pač cukra in pesticidov v panje ne bom dajal.

Zato tudi mislim, da novincem ni treba "onemogočit" predstavitve tudi tujih čebelarstev in čebelarskih izkušenj, tujih panjskih sistemov in tujih pristopov. Narodi s teh področij so pionirji čebelarstva. gruntali so stvari in gruntali in pogruntali. Danes jim verjamemo. Nekaterim ljudem od daleč pa bomo verjeli čez 10 let ?
Ne vem zakaj bi sedaj pa za čebelarstvo veljalo neko posebno pravilo, da pa moraš osebno probat, da poročaš o nekem uspehu. Mora biti ravno obratno. Osebno moraš probat, če hočeš poročat o neuspehu !

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 40031Odgovor divji cebelar
So Mar 06, 2010 10:58 pm

Čebelar-novinec malo si prehitro bral. Govora je bilo o svetovanju čebelarjem začetnikom, ki si z neko ameriško, avstralsko ali kitajsko čebelarsko izkušnjo res ne morejo nič pomagati. Drugače pa se v glavnem s tabo strinjam. Seveda je potrebno spremljati vse kar se na področju čebelarjenja dogaja kjer koli po svetu in uporabiti vse tisto kar se v naših razmerah da in kar je lahko čebelam in nam koristno. Tukaj se ne razhajamo.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 40032Odgovor Andrej-Admin
So Mar 06, 2010 10:59 pm

Vsem dati možnost, narediti zbornike, predstavitve alternativnih pristopov...

zbirati je nujno video predstavitve

Potreben je brain storming...

Tehnologija omogoča marsikaj

Iz vsega tega se izlušči najboljše

Naredi se PDF knjižice, ki se dograjujejo, napiše se verzija 1.00, 1.01, 1.1, 2.0 itd...

Počasi se vse znanje, gradiva, dokumentacija zbere, To je dobro tudi kot zgodovinski arhiv

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 40037Odgovor cebelar_novinec
So Mar 06, 2010 11:13 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONČebelar-novinec malo si prehitro bral. Govora je bilo o svetovanju čebelarjem začetnikom, ki si z neko ameriško, avstralsko ali kitajsko čebelarsko izkušnjo res ne morejo nič pomagati. Drugače pa se v glavnem s tabo strinjam. Seveda je potrebno spremljati vse kar se na področju čebelarjenja dogaja kjer koli po svetu in uporabiti vse tisto kar se v naših razmerah da in kar je lahko čebelam in nam koristno. Tukaj se ne razhajamo.
Ravno to sem hotel povedat. Jaz sem začetnik in ravno z neko ameriško in konkretno britansko izkušnjo sem si pomagal. Implementiral sem njihove dizajne in dosti njihove filozofije. Le za malenkost sem se odmaknil. Kako ? Beri spodaj...

Seveda ko začenjaš ne moreš ostati gumpec in moraš raziskati kaj se v tvoji neposredni bližini dogaja z naravo in čebelarstvom nasploh. Fizikalec mi je hitro povedal že na začetku koliko približno hrane v naših koncih čebela potrebuje za prezimitev in sem tudi to implementiral v dizajn panjev ;)

Danes pa se mi je že popolnoma zbistril moj način čebelarjenja in to s pomočjo tujih čebelarjev, s pomočjo literature, lastnih izkušenj in izkušenj forumašev, tako, da se s tem, da si s tujimi izkušnjami čebelar novinec ne more pomagati ne morem strinjat. V mojem primeru so mi te izkušnje bile najbolj koristne.

Fak. Pol pa spet v krog. Kdo kaj pričakuje od čebelarjenja .... ;) In kar pričakuješ v skladu s tem implementiraš.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 40038Odgovor divji cebelar
So Mar 06, 2010 11:21 pm

Vsi pa znanja ne morejo iskati po internetu. Nekaj zaradi nepoznavanja tujih jezikov, nekaj zaradi tega, ker niti razumeli ne bi tega kar se tam svetuje, ker osnovnih znanj in izkušenj nimajo in še veliko je razlogov. Tvoja izkušnja je specifična in je ni mogoče posplošiti.
LP

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 40039Odgovor volk
So Mar 06, 2010 11:22 pm

Prebral sem vase prispevke.
Sam vidim bistven problem v tem,da ko nekdo napise neko dobro stvar,da ga vsi potolcejo.V tem se strinjam z Danilom.
Zato mislim,da bo forum se vedno,tako kot gostilna.Ker se vedno pojavi,kdo,ki bi negiral,pa metal kolena.Tega nihce ne more zaustavit.Niti moderator niti admin.
Zato mislim,da bo bolje pametne stvari opisat,ko bomo omogocili,da se na strani slovenski-cebelarji.com
objavlja clanke.Tam bo lahko vsak napisal dolocene vidike znanja in prakse,ki jo pozna.

Slovenija je obmocje,kjer je mikrolokacija pomembna za cebelarjenje.
Morda bo podforum za ČD(cebelarska drustva) dober za izmenjavo nasvetov cebelarjev,ki imajo cebele na podobni mikrolokaciji.

Sam sem prijavljen tudi na Borisov forum,in lahko recem,da ni zasmeten.Sem nekaj napisal tam,me je Boris korektno opomnil na dolocene stvari.In sem to popravil.
Bistvena je zavest cebelarjev.

Dobro pa bi bilo lociti teme.Ce je npr.tema o cebelarjenju o nakladnih panjih,pa nekdo tam veselo prepricuje,da tak sistem cebelarjenja ni nic,potem rusi namen tistega dela foruma.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 40040Odgovor cebelar_novinec
So Mar 06, 2010 11:53 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONVsi pa znanja ne morejo iskati po internetu. Nekaj zaradi nepoznavanja tujih jezikov, nekaj zaradi tega, ker niti razumeli ne bi tega kar se tam svetuje, ker osnovnih znanj in izkušenj nimajo in še veliko je razlogov. Tvoja izkušnja je specifična in je ni mogoče posplošiti.
LP
Zdej se vrtiva malo v krog pa vseeno....

No, samo tudi ko se kdo potrudi in prenese in prevede kakšno izkušnjo je odziv ponavadi negativen in označen za nestrokoven ali pa to za nas enostavno ne velja.

No bo že.

.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 40041Odgovor volk
Ne Mar 07, 2010 8:24 am

Problem je,ko lahko vsakdo komentira prispevek.In slovenska vecna navada je kritika.In tako bo na forumu vedno,ker drugace ne bi bil forum.
No prispevki na http://www.slovenski-cebelarji.com/
bi pa to stvar resili,ker bi tam komentar pomenil,da kritik ali pa hvalitelj,napise clanek.In to strokoven.
Novinec,glede na to,da je v tujini veliko stvari,se lahko uredi,da so taki prispevki in raziskave v za to dolocenem delu strani,tako,da bo razvidno,da so to raziskave,ki niso vedno primerne in veljavne za nas okolis.

Velikokrat se godrnja cez kvaliteto Slovenskega cebelarja.Forum je postal gostilna,kjer se meri dolzino penisov in cebelarske potentnosti.No
http://www.slovenski-cebelarji.com/
pa lahko postane portal,na katerega lahko vsak,ki zeli in je pripravljen,napise strokoven prispevek.

Torej imeli bomo cerkev,gostilno ter pokopalisce.Cerkev je Slovenski cebelar,gostilna forum,pokopalisce pa http://www.slovenski-cebelarji.com/
kjer lahko postavite svoje ideje kot spomenike.
Zenske v cerkev,moski v gostilno,filozofi pa na pokopalisce.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 40049Odgovor Andrej-Admin
Ne Mar 07, 2010 10:32 am

volk napisal/-aCOLONProblem je,ko lahko vsakdo komentira prispevek.In slovenska vecna navada je kritika.In tako bo na forumu vedno,ker drugace ne bi bil forum.
No prispevki na http://www.slovenski-cebelarji.com/
bi pa to stvar resili,ker bi tam komentar pomenil,da kritik ali pa hvalitelj,napise clanek.In to strokoven.
Novinec,glede na to,da je v tujini veliko stvari,se lahko uredi,da so taki prispevki in raziskave v za to dolocenem delu strani,tako,da bo razvidno,da so to raziskave,ki niso vedno primerne in veljavne za nas okolis.

Velikokrat se godrnja cez kvaliteto Slovenskega cebelarja.Forum je postal gostilna,kjer se meri dolzino penisov in cebelarske potentnosti.No
http://www.slovenski-cebelarji.com/
pa lahko postane portal,na katerega lahko vsak,ki zeli in je pripravljen,napise strokoven prispevek.

Torej imeli bomo cerkev,gostilno ter pokopalisce.Cerkev je Slovenski cebelar,gostilna forum,pokopalisce pa http://www.slovenski-cebelarji.com/
kjer lahko postavite svoje ideje kot spomenike.
Zenske v cerkev,moski v gostilno,filozofi pa na pokopalisce.
super

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40062Odgovor imker
Ne Mar 07, 2010 1:48 pm

Da bi postal forum koristem predlagam:

1.moderatorji in administratorji naj bodo čebelarji ,ki npr cebelarijo vsaj 10 let v več kot 10 panjih!
2. naj se legitimirajo, nihče od teh ne more biti anonime!!! Izpolni naj svoj obrazec. Naj bodo obvezno pripravljeni pokazati svoje čebele
3. vsak naj skuša napisati, kako sam čebelari in ne , kako drugi narobe delajo! In se podpiše!
4. piše naj se kratko, ne "nakladanje", kar nekateri počnejo in si krajšajo svoj čas, se izživljajo nad nami.
5. če se pišejo novosti, naj se omenja -navede ime avtorja...
Poglejte si www.pcelinjak.com ,vsak stoji za tem, kar je napisal.
Skoda, da imajo na tem forumu glavno besedo anonimneži, ki zavajajo mlade čebelarje, sedaj so dobili še to moč, da mečejo prispevke po svoji volji v koš. Strinjam se s nekaterimi kolegi, ki pravijo, da je postal ta forum prava revščina, dodajam, ni realna slika slovenskega čebelarstva.
Jaz se bom v bodoče oglašal le še v rubriki Kompatibilnost panjskih sistemov...sicer pa je svet vsak dan večki!
L.p. I.J.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 40066Odgovor cebelar_novinec
Ne Mar 07, 2010 2:19 pm

imker napisal/-aCOLONDa bi postal forum koristem predlagam:

1.moderatorji in administratorji naj bodo čebelarji ,ki npr cebelarijo vsaj 10 let v več kot 10 panjih!
2. naj se legitimirajo, nihče od teh ne more biti anonime!!! Izpolni naj svoj obrazec. Naj bodo obvezno pripravljeni pokazati svoje čebele
3. vsak naj skuša napisati, kako sam čebelari in ne , kako drugi narobe delajo! In se podpiše!
4. piše naj se kratko, ne "nakladanje", kar nekateri počnejo in si krajšajo svoj čas, se izživljajo nad nami.
5. če se pišejo novosti, naj se omenja -navede ime avtorja...
Poglejte si www.pcelinjak.com ,vsak stoji za tem, kar je napisal.
Skoda, da imajo na tem forumu glavno besedo anonimneži, ki zavajajo mlade čebelarje, sedaj so dobili še to moč, da mečejo prispevke po svoji volji v koš. Strinjam se s nekaterimi kolegi, ki pravijo, da je postal ta forum prava revščina, dodajam, ni realna slika slovenskega čebelarstva.
Jaz se bom v bodoče oglašal le še v rubriki Kompatibilnost panjskih sistemov...sicer pa je svet vsak dan večki!
L.p. I.J.
1. S tem se nikakor ne strinjam. Zakaj bi moral negdo čebelarit deset let, da bi lahko bil moderator na čebelarskem forumu ?

2. Na forumu se ti nihče ni dolžen legitimirat in ti karkoli pojasnjevat. Niti ni dolžen karkoli kazat in dokazovat. Forumi so namenjeni izmenjavi izkušenj in MNENJ ter kratkočasenju. Imaš vso pravico nekoga spraševat, dvomit v njegovo pisanje, se pritoževat....nimaš pa pravice karkoli zahtevat ali nekomu govorit, da kakorkoli zavaja in ali/laže. Za to so potrebni neposredni dokazi.
Na vsakemu je, da se sam odloči kako ti bo ali sploh odgovoril na tvoja vprašanja.

Ti bi kar obrazce talal haha.

3. Obseden si s temi zadevami preveč.... tudi ti si eden izmed tistih, ki ravno to počne. Govoriš kaj kdo sme in kaj kdo narobe dela.

4. Imaš možnost ne brat prispevkov določenih ljudi ali jih celo dati na ignore. Ta opcija je na voljo že od antičnih časov interneta. Daš uporabnika na ignore in nikoli več se ne bo izživljal nad tabo bogi.

5. Zavajaš pa tudi ti s svojimi prispevki. Realna slika slovenskega čebelarstva je še na kvadrat hujša od stvari, ki se tukaj dogajajo.
Hvala za sporočilo kje vas bomo od sedaj lahko brali. Po forumu brskat namreč ne znamo a ne. Rabimo ene 10 let....

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 40067Odgovor zver
Ne Mar 07, 2010 2:21 pm

zdravo,

Malo prepozno sem zagledal tole temo...

cebelar_novinec je povedal nekaj stvari, kot bi jih želel tudi sam.

Dodal bom pa še tole. Težko bo na forumu prevladala strokovnost (ta je namreč v strokovnih člankih, knjigah...), saj za strokovno pisanje rabimo podlago. Tudi tako definirano, da je ponovljiva.

Tu nas pa večina piše neke izušnje iz terena ter doda še svoj čustveni značaj. To jaz smatram kot forum.

Seveda je pa dobrodošli in celo zaželjeno imeti rubriko, kjer bi se objavljali strokovni prispevki (lektorirani, mgoe celo recenzirani...) ampak kdo bo to plačal?

Meni je ta forum pomagal premostiti marsikatero prepreko na samem začetku. Več glav pač več ve.

V tej točki le prosim, da se naj zgodovina foruma hrani, dokler server zmore. Potem pa na kak drug format in zapis. Mogoče se bo kdo kdaj lotil naredi povzetek načina slovensekga čebelarjenja iz foruma :) zaka pa ne (malo za hec).

LP zver
tij se samo fèi

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 40069Odgovor volk
Ne Mar 07, 2010 4:13 pm

No,sam zelim,da dojamete,da bo forum locen od E casopisa,ki naj bi bil pod stranjo http://www.slovenski-cebelarji.com
Na forumu se pac kvasi marsikaj.
Za E casopis pa se zahteva strokovnost.
Ko se ze govori o predstavitvi clanov,sam na forumu ne podajam svojih podatkov,na Borisovem forumu pa.
Ker sem pa na tem forumu en od moderatorjev,pa naj povem,da cebel nimam 10 let,pac pa nekaj let manj.No Boris ima na forumu mejo,za velike cebelarje,da oskrbujejo cez 60 druzin.No,pred nekaj dnevi sem pregledal kar nekaj druzin cez to stevilko.Sicer jih imava z bratom skupaj.

Drugace pa sem en od clanov Nadzornega odbora Cebelarske zveze kraljevine Kambodze,sem tudi v nadzornem odboru drustva v Sloveniji,Cebele pa imam v Sloveniji,potem v Kambodzi,pa na Andamanskih otokih.

Vendar vsa predstavitev ne pomeni veliko,ker ne pove realnega stanja o znanju.
Kar se tice clankov na http://www.slovenski-cebelarji.com/
ti naj bi bili strokovni,strokovnost clankov bo pregledana,napake ter nejasnosti pa resene,z samim avtorjem.
Tam naj bi nastala neka oblika knjiznice znanja,ki bi jo lahko dopolnjevali razni cebelarji.Zahteva pa bo znanje.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40070Odgovor dobje
Ne Mar 07, 2010 4:26 pm

volk napisal/-aCOLONNo,sam zelim,da dojamete,da bo forum locen od E casopisa,ki naj bi bil pod stranjo http://www.slovenski-cebelarji.com
Na forumu se pac kvasi marsikaj.
Za E casopis pa se zahteva strokovnost.
Ko se ze govori o predstavitvi clanov,sam na forumu ne podajam svojih podatkov,na Borisovem forumu pa.
Ker sem pa na tem forumu en od moderatorjev,pa naj povem,da cebel nimam 10 let,pac pa nekaj let manj.No Boris ima na forumu mejo,za velike cebelarje,da oskrbujejo cez 60 druzin.No,pred nekaj dnevi sem pregledal kar nekaj druzin cez to stevilko.Sicer jih imava z bratom skupaj.

Drugace pa sem en od clanov Nadzornega odbora Cebelarske zveze kraljevine Kambodze,sem tudi v nadzornem odboru drustva v Sloveniji,Cebele pa imam v Sloveniji,potem v Kambodzi,pa na Andamanskih otokih.

Vendar vsa predstavitev ne pomeni veliko,ker ne pove realnega stanja o znanju.
Kar se tice clankov na http://www.slovenski-cebelarji.com/
ti naj bi bili strokovni,strokovnost clankov bo pregledana,napake ter nejasnosti pa resene,z samim avtorjem.
Tam naj bi nastala neka oblika knjiznice znanja,ki bi jo lahko dopolnjevali razni cebelarji.Zahteva pa bo znanje.

Članke za http://www.slovenski-cebelarji.com/ pa sprejema volk.
Mislim, da jih nekateri že imate in jih kar korajžno pošljite!

Lepo popoldne želim

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 40076Odgovor Andrej-Admin
Ne Mar 07, 2010 9:51 pm

dobje napisal/-aCOLON Mislim, da jih nekateri že imate in jih kar korajžno pošljite!

Lepo popoldne želim
Moja frenda vrhunska strokovnjakinja s podrpočja prehrane, zdravljenja s hrano itd...
Andrej, hvala za poročilo. Lepo si zastavil stvari.

Čebelarji so zelo pomembni za več stvari: zavzemali se bodo za čisto okolje, širili druge ideje naprej (v svojih krogih in izven njih, se pravi pomembni so kot množica ljudi), zaradi negativnega vpliva na rastline bodo upam tudi proti gensko spremenjeni hrani itd.

Zdravi otroci, zdrav narod je gotovo primeren slogan za eno od podakcij. Premišljevala sem, mogoče bi bilo ime našega »gibanja« lahko NAJ BO SEDAJ SKRIVNOST DODAJAM JAZ HEEE …

To potem zajame vse – hrano, naravna zdravila, gibanje, izobraževanje, kmetovanje, varstvo okolja … in na koncu še zdravo gosporasko rast, v zelenih panogah, ki imajo bodočnost. Pa da ne pozabim zdravo zdravstveno blagajno, ki ima sedaj stalno luknje …

Tudi jaz sem si zamislila neko shemo delovanja, oblikovno drugačno od Nikolayeve, vsebinsko pa vsekakor zelo blizu.

Ljudje sledijo našim namenom, tako, da....
V določene kroge sem že zbobnal, da bomo taboljši...

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov