slovenski čebelarji

Pohvale, graje, pripombe in predlogi obiskovalcev ter administratorjeva obvestila.

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
posliki
PrispevkovCOLON 6
PridruženCOLON Ne Jun 08, 2008 10:47 am

slovenski čebelarji

OdgovorCOLON # 33868Odgovor posliki
Ne Apr 05, 2009 12:11 pm

Čas bi bil da vse zastarele prispevke odgovorni urednik briše ,. Ko pregleduješ ta prispevke ne veš kdo je bolj neumen , saj so nekateri stari tudi po več let, Mislim da Forum potrebuje ljudi , ki se spoznajo na lekturo . in sposobnost urejanja foruma.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 33872Odgovor Fizikalec
Ne Apr 05, 2009 5:53 pm

Ja z tem se pa kr strinjam imaš kak predlog? Piši Andreju ali komu, ki te zadve ureja oziroma NEureja in se zmenite...

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 33875Odgovor Misko
Ne Apr 05, 2009 6:50 pm

Kako to misliš kar vse zastarele prispevke ali kako? Jaz sem tako razumel.
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 33876Odgovor FRANK IZ KANADE
Ne Apr 05, 2009 10:04 pm

Ne vem zakaj se mora stalno nekaj zveciti na temle forumu?
Bog ve, da smo imeli ze prevec "hudih" besed tukajle in izgledalo je, da so nas sirokoustniki zapustili in tudi vecino dobrih ljudi od tod izgnali. Izgleda pa, da nekaterim se zmeraj ne ugaja, da tale nas forum se vedno uspeva, ceprav se vecina clanov in gostov ne oglasa.

Jaz se se zdalec ne znajdem, na tehle "skatlah," tako kot se vi tamladi? Toda sem pa clan mnogih forumov po svetu in u vseh se prispevki drzijo, cez cas dajo u arhive, ker so zelo pomemben del vsakega foruma!

Vem pa da so odprte tudi klepetalnice, tam se pa lahko nekdo zaklepeta kolikor mu je volja in vsakih toliko casa se tudi tema spreminja in vse o cem se je pa kaj reklo, se pa kar preprosto pozabi in tudi po dolocenih dneh izbrise.
Tale forum pa zal ni klepetalnica, ceprav nam vcasih tudi tako izgleda. . . Ni pa temu namenjen - niti ni tako planiran.

Kaj pa bi hotel tak clovek u mestni knjiznici!?
Upam da taksen tip ne prikoraka prvic u knjiznico in jim svetuje da vse knjige, stare cez eno leto, (ali pa se manj?) vrzejo u smeti? Jaz bi si mislil, da ce bi - bi to vsaj bilo cez nekaj casa, ko je ze vse knjige vsaj enkrat prebral?!
(Toda taka zelja bi u najlepsem slucaju izgledala malo kilava, ce nebi ze mejila na noro?)
Osebno sem prebral ogromno knjig, katerih se se niti ne ne spomnim vec. To pa ne pomeni da jih bom iz svojih knjiznih omar - stran vrgel?! Tam so, in tam bodo ostale, ker imajo svoj namen za sedanjost kot tudi bodocnost! Ljudem delajo ogromno uslugo. Nima veze koliko so stare? Bolj so stare - vec so vredne in bolj redke so, bolj jih uceni ljudje iscejo.
(ker ce pogledamo skozi zgodovino - iz casa u cas se pojavijo tudi tipi ki uspejo kaj pozgati in u smeti vrzti...)
Zaradi takih pa je potrebno stare zapise se bolj varovati!? Tisti z znanjem in malo pod palcem, pa jih zbirajo z namenom da jih "sovrazniki" nikoli ne dosezejo.

Forum je nekaj slicnega kot pa knjiznica, mar ni?
Forum je elektronska knjiznica, kjer se knjige pisejo dnevno! Pa kaj komu kozo z r... trga, ce so stari zapiski tukaj vsem na raspolago!?
Vcasih je treba malo pobrskati in veliko se lahko tam najde. Lenuhom pa seveda kaj takega nagaja? Torej takoj stran s tem - da lahko na novo uprasajo, mar ni tako?

Arhivi so tukaj zato da da se iz njih lahko kaj pobrska in kaj novega nauci? Ce pa se ljudem ne da brskati - pa verjetno ze vedo, kaj in kako se takim streze?
Jaz nimam namena da bi komu pamet solil, ker sem mnenja da jo clovek ima, ali pa je nima. Nobena sol tukaj ne pomaga. . .
Forum ni casopis, katerega beremo, ko sedimo na straniscu in ko pa koncamo, si pa zadnjico z njim obrisemo?!

Dosti truda, da cez mnoga leta nabranega znanja niti ne omenjam, je slo u pisanje teh prispevkov - sedaj pa naj bi jih nekdo z enim majhnim pritiskom na gumb - kar izbrisal !???
Sam tudi zelo dobro vem da se cebelarjenje in cebelarska thnologija stalno boljsa in spreminja - toda to pa se ne pomeni da se mora vse staro izbrisati!?
Dosti znanja je se u teh starih knjigah in tukajsnjih prispevkih, o katerih ljudje, novi cebelerji, tudi ne tako novi, se niso nikoli slisali. Pri nas celo Indijanci imajo rek: "Jaz sem ze pozabil, to kar drugi nikoli niti ne bodo vedeli."

Vem da sem u zatonu in narejen po starem kopitu, toda o vecini vsebin, s katerimi danasnja mladina pride na dan, me je pa kar posteno sram! Le kako pa nameravajo to naso oblo resiti???
Posebno pa me zbada ta pohabljena in grda spraha! Madonca, se dobre slovenscine veliko domacih ne obvlada - tukaj in kdo ve kje se pa naj bi jo unicevali? Saj jo, vsakokrat ko kaksno bleknejo. . !?
Se pa tudi zavedam, da nimam u sebi nobene "politicne" zilice na katero bi se lahko obrnil in tole povedal, tako kot nekateri, "ki karajo, toda nikogar pa ne okarajo?)
Jaz jo povem - tako kot jo vidim!

(Niso pa vsi taki. Zelooo veliko jih je dobrih in boljsih od mene - toda taki se pa ne bodo oglasili in ve se zakaj ne.)

Mogoce se pa lahko tudi motim?
Regards,
Frank

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33877Odgovor dobje
Ne Apr 05, 2009 10:41 pm

Frank, zopet si mi polepšal večer! Hvala!
Ne motiš se in še kako prav imaš. :ploska
Prav je, da se stvari arhivirajo, saj nikoli ne veš, kdaj bodo nekomu koristile in na teh straneh je polno znanja, tudi tistih, ki so morali tako ali drugače oditi.
Ja res je forum ta ali nek drug podoben knjigi, arhiv pa knjižnici, zato je tudi prav, da skušamo pisati to knjigo čim lepše, kulturno in v svojem lepem slovenskem jeziku. Ob pisanju pa se zamislimo, da naše pisanje ni namenjeno le dvema, da zaradi napačne črke ne nastane vojna, da so naše vrstice namenjene danes praktično celemu svetu.
Morda komu kdaj kje spodleti, zato imajo forumi moderatorje in admine, da nenamerne spodrsljaje popravljajo, ali nanje opozarjajo, namerne pa brišejo in jih tudi sankcionirajo :nicjasno.
Vsaka pisana beseda je del neke celote, zato se potrudimo, da bomo vanjo vtkali bogastvo, ki ga premoremo!

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33886Odgovor Timijan
Po Apr 06, 2009 11:49 am

Če bo že kdo kaj brisal (a Bog ne daj, razen kakšnih kregov), naj nikakor nikoli ne zbriše Frankovih postov!! V njih je vse: od krvavega profesionalizma, do najbolj melodične muzike za čebelarje - ljubitelje čebel in Narave. So kar pravi kažipot za prihodnost čebelarstva in tudi sveta, kajti obe Poti sta nezdružljivo povezani.

Lp vsem, best regards to Frank, t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 33892Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Apr 06, 2009 4:22 pm

Hvala Vili in Timijan... Sam ne gledam za nobene posebne, kaj se jim ze rece? Special treatment...
Vsaj nekateri, na tem nasem forumu se trudimo, da se pogovori vrtijo okoli nasih cebelic in njim slicnih reci? Dostikrat se pa klepet zapelje kam na stransko pot in vcasih se pa to, kar se skrbno zacne mesati u piskru, lahko celo malo preostro zacini, ce ne - celo prevec zakuha, hee...

Da sem pa na zgornji post odgovoril je bilo pa zato ker se mi je zdelo malo neobicajno da bi se nekdo, ki je samo prispeval par postov - iznenada nasopiril in zacel predelovati, sekati ali pa celo cenzurirati nase dolgoletne prispevke!?
Sem mnenja, da nas Andrej na kaksno tako ne bo nasedal, ceprav je to samo na mislih nekoga ki je z tem prisel na dan. Ne bom pa tukaj modroval, zakaj vsiljevati taksno idejo? Kako naj bi mu to pasalo in zakaj, tudi tega se ne bom dotaknil. Vzrokov je prevec, in vsi, tukaj vstrajajoci forumovci, jih nekaj ze predobro poznamo.

Tako. Sedaj pa se vrnimo nazaj med nase cebelice...
Zavidam vam vase vreme in rozice, kater ze vase mickene puncke kar zabavajo z delom na katerega so cakale celo zimo?!
Tukaj pa se ni nic takega za videti nit se pricakovati. Dva dni nazaj nas je sneg zasul in to po par toplih dneh z nekajdnevnim velikim dezjem. Tako da so vode u nekih nasih rekah ze narasle cez 6.5 metrov nad normalo! (Red River u Manitobi pa je ze par tednov 13.5 metrov nad normalo!!!
Ja, je kar zalostno kako nas tudi narava takole klati? Mar ni dosti da ljudje ze posteno trpijo zaradi teh svetovnih kriz, katere smo si seveda kar sami nad sabo nagrebli z naso pozresnostjo..?

Jaz upam da mi narava ne naredi prevec skode pri vikendu - ne da bi se je ustrasil? Je ta, fizicna napora, da je vsako leto malo bolj tezavna, hee, he... Saj tukaj pravijo: " Ne postajam nic mlajsi?" Tako, nekam priblizno vse skupaj gre?
Izgleda pa da za nekaj casa ne bom vedel, kaj in kako je tam pri cebelcah? (Ce so se pri zivljenju?)
Tam so sedaj velike poplave in ravno vceraj so kazali filmcke na nasih novicah - tako da niti ne morem tja, ker je voda celo na nekaj mestih odnesla autocesto...
No ja, Bog ima vse to u svojih rokah! On bo pa to uredil, kakor mu pac pase in kakor si On misli da mi zasluzimo. Tako bo to On, tudi vsem nam razpodelil, mar ne?

Lep dan zelim vsem, u zelo pogresanem, domacem raju. . .
Regards,
Frank

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33900Odgovor Timijan
To Apr 07, 2009 7:38 am

Dragi Frank, nič ne pogrešaj "domačega raja", tam, kjer si, je tudi lahko raj, če si ga malo sam narediš; le zadovoljen moraš biti s svojim življenjem, okolico in vremenom, pa je raj. Garantirano - sem živel nekaj let tam daleč ... Pa tudi ljudje tukaj, v raju, ne vedo zanj, ker se nenehno nekaj pritožujejo, kar pa ni značilnost paradiža.

Lahko pa prideš sem nazaj. Tu v Beli krajini, kjer je pomlad malo zgodnejša od kake Gorenjske, je dovolj poceni hišic, zidanic, še Angleži jih radi kupujejo. Pridi, sedaj si še pri močeh.

Tudi tu so precejšnje razlike v razvoju družin glede na pokrajino. A vse skupaj pa ni podobno tvojim razmeram, razen morda kje tik pod Triglavom. :D

Razmisli o moji ideji. Best regards, t

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33903Odgovor Pike
To Apr 07, 2009 8:04 am

Ne vem no, ampak naša država ravno ni hvale vredna v primerjavi s Kanado. Je pa Slovenija ni kaj!

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33904Odgovor Kočevski med-ved
To Apr 07, 2009 8:12 am

Če bi Frank prišel nazaj k nam potem bi pa imeli zagotovo tudi pri nas raj. O, kaj besed bi mleli na račun čebelic.
lep pozdrav v Canado, Frank in hvala, ko vedno pravi čas stopiš na žulj, nekaterim.
LP
Koèevski med-ved

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33906Odgovor dobje
To Apr 07, 2009 11:46 am

Pike napisal/-aCOLONNe vem no, ampak naša država ravno ni hvale vredna v primerjavi s Kanado. Je pa Slovenija ni kaj!
Ne vidim, kje Frank opeva Kanado, ker vem, da ima raje svojo slovenijo!
Ne vem v čem je Slovenija tako slaba?
Frankova sporočila je treba prebrat!

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33907Odgovor Pike
To Apr 07, 2009 12:31 pm

Nisem mislil Franka in njegove Kanade. Mislil sem primerjavo med Kanado in Slovenijo na splošno. Verjemi, Franka berem mnogo dlje kot ti.
V čem je Slovenija tako slaba? Rade volje ti razložim na PM.

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33908Odgovor imker
To Apr 07, 2009 2:00 pm

...če bi se Frank vrnil domov, "bi jo zbrisal " kmalu nazaj ali pa bi ga pobralo. ...Tako je bilo z vsemi, ki so to naredili (morda je kje jakšna izjema),tam si lahko še barvo čebel lahko izbere izbere po mili volji...
dobje napisal/-aCOLON
Pike napisal/-aCOLONNe vem no, ampak naša država ravno ni hvale vredna v primerjavi s Kanado. Je pa Slovenija ni kaj!

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33910Odgovor Kočevski med-ved
To Apr 07, 2009 4:32 pm

imker napisal/-aCOLON...če bi se Frank vrnil domov, "bi jo zbrisal " kmalu nazaj ali pa bi ga pobralo. ...Tako je bilo z vsemi, ki so to naredili (morda je kje jakšna izjema),tam si lahko še barvo čebel lahko izbere izbere po mili volji...
dobje napisal/-aCOLON
Ivan, mislim ali sem pa napačno prebral, V Kanadi si še panja in okvirja ne smeš privoščit takega kot bi želel. Ali se morda motim?

Frank je vsaj tako napisal nedolgo tega.
LP
Koèevski med-ved

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 33911Odgovor FRANK IZ KANADE
To Apr 07, 2009 4:55 pm

Hvala vsem za pripombe.
Glede raja in kje lahko je, ali pa ni, bi se pa lahko malo na dolgo debatiralo.
Za mnoge je Kanada pravi raj in pol! Za druge pa je lahko celo pekel? Menda ima k temu za prispevati velikost in celo teza mosnje, cloveka z katerim bi se taka debata vodila?
Tukaj ljudje stalno bevskajo, da ce moras vedeti/povprasati za ceno - tega pac ne zmores!? Tudi veliko jih pravi: " Pa denar - ni vse..."
To, po moje pravijo samo tisti kateri imajo polno in tezko mosnjo. Ta ki pa denarja nima, ali pa vsaj ne dosti za normalno zivljenje, tak clovek pa ima zelo veliko za dodati k zgornjim besedam.

Jaz sem prijadral u tole dezelo, kjer se cedi med in mleko - pa denar raste na drevesih? Nobeden se ni zmenil zame. Polegal sem po zelezniski postaji u Torontu. Policaj me je vsakih nekaj ur vrgel ven skozi ena vrata - jaz pa nazaj notri, skozi druga!
Niti pozirka vode nisem dobil za stiri dni! Bil sem neviden!
Ta crni so pa zelooo vidni in takoj se jim ljudje zacnejo priklanjati in streci! Saj Bog ne daj, da bi jim kdo stopil na zulj? Zaceli bodo kricati na ves glas, da je to racizem ali pa se kaj hujsega!?

Ja, sem jedel iz smetiscnih kangel, u kaksni temni ulici, za restavracijami.
Ne slisi se to prevec lepo in dostojno, toda ko ti je trebuh prazen ga je treba vsaj malo potolaziti. Nisem bil vzgojen da bi kradel, ropal in na kaksen tak nacin dobil kaj za pod zob? Tako da sem se kar prelevil nazaj in kot divja zival - pocel kot sem najbolje znal!
Kmalu sem tudi pogruntal da je najboljsi 'smorgersboard" pred bajtami tabogatih.
Anglescino sem se naucil na cesti, nobeden me ni potiskal, silil, mi placal 50 dolarjev na uro, da bi sel u solo in se naucil tukajsnjega jezika. Niso mi dali opremljen apartma, za ves cas dokler se ne naucim jezika in si najdem dobro placano delo. Ne, niso mi nic dali, kot to delajo tacrnim ze za desetletja! (vecina le-teh sploh nikoli ne dela!) Niso mi nic dali, ker mi - belci, smo u guzvi nevidni!!!
Celo ko sem si nasel delo u mizarni, mi niso dali iste place kot pa tem ki so imeli dokaze da so sli u solo. Ceprav niso niti vedeli kaj je cink, kaj se znali nekaj zacinkat? Samo lim in pnevmaticne pistole, za streljanje zebljev, poznajo in so pa imeli placo petkrat visjo od mene.
Ja prijatelji, na tem, novem svetu, ni bilo nobene pravice. Tako da sem kar kmalu doznal, da se mora iti delat tja kjer ni tacrnih, ni Indijancev, in kjer nima veze koliko in kaj imas u glavi?! Taglavno je da znas zagrabiti lopato in kramp, imas dober hrbet - to je: "veliko misic in malo pameti. . ."

Tako sem prebil 32 let u rudniku, kjer so vsaj "skoraj" placali za to kar si naredil. Bilo je dokaj preprosto: Vec si izkopal vec si zasluzil. Globlje in dalje je bil nas moto!
Seveda tudi tam ni bilo vse crno na belim. Toda ko pa si nekaj kilometrov pod zemljo in sonce tam ne sije? Tam se pa racuni malo drugace obravnavajo.

Ko pa je moj kriz, po vseh teh letih, le zacel kapitulirati, so me pa tudi tam pocasi zaceli "ven porivati!" Ja, so mi dali nekaj za moj trud. So mi dali skoraj tri jurje na mesec, za zlomljen kriz. Toda, ko pa so moji rudarji leta 1998 sli na strajk, so me pa spet u rudnik vrgli, ker pa sem samo tam zdrzal en teden - pa so mi ocitali da mi pod nos dajo dobro placano delo - jaz ga pa nocem delati!? Tako pa u pokoj in nobene place za zlomljen kriz!
Ze skoraj 15 let se z njimi prerekam. Sem celo nekega mozakarja najel da bo on zzame to nazaj dobil. Nic pa ni. Advokati tukaj nas delavce ne poslatajo. Sploh ni nobenega ki bi se z "kompenzacijo na delovnem mestu" ukvarjal. Jih je pa kar precej ki se s tem ukvarjajo - samo na strani podjetij! (Ja, tam kjer je denar!?)
Ko pa sem dosegel 65 let - so mi pa se penzijo na pol utrgali, ces - starcek ima preveliko placo, ker nam drzava po tej starosti placa starostno penzijo u katero smo celo zivljenje prisiljeno placevali!

99 procentov mojih sodelavcev ze vec ni med nami. Moje mascevanje do te rudarske kompanije je pa tako, da vsaki dan ko se jaz zjutraj dvignem iz postelje - jim pa to zelooo greni zivljenje, ker mi morajo izplacevati penzijo in placevati za rcnije, katere iz leta u leto postajajo bolj mnozicne. Tako da jaz nameravam, njim greniti zivljenje, vsaj tja nekam do 100 let. Seveda ce le Bog da in se Matilda ne prikaze, heeeee4, heee. . .

Ja Timijan, tudi jaz dostikrat gledam po Bolhi in si u mislih kupujem kaksno tako zidanico z nekaj sto trami in sadovnjakom. . . Tudi ceene so dobre, kot omenjas. Lepo bi pa tudi bilo ce bi mi dali nazaj bajto ki so nam jo tardeci po vojni zaplenili. Ni bila samo bajta, vila je bila...
Bega me pa to da je tezko zapustiti tukajsnje korenine, ko clovek ima mulce ki se zmeraj skoraj dnevno rabijo svojo mamco!?
Tudi to, kar je Imker omenil, mi stalno skace u glavo...
Najtezje pa je to, da ce bi jaz prisel domov bi pa to lahko samo bilo za 6 mesecev. Ce bi jaz samo zamudil za en dan ali pa dva - potem pa zbogom vsa moja rudniska in drzavna penzija! Jo izgubim po sestih mesecih! In ko se pa gre o denarju - pa to vsi tukaj vzamejo zelo resno. Samo za nas tamale seveda! Za bige sefe - bigshote, so pa seveda pravila igre povsem drugacna! Kasnemu od teh bi pa potem celo dali kaksen milijon, ali pa dva, nagrade - bonusa, ce bi le-ta zmogel mojo penzijo odtrgat!?

No ja, mogoce imate sedaj u mislih majhno slikco, zakaj se jaz tukaj ne pocutim ravno u raju?
Regards,
Frank

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 33912Odgovor FRANK IZ KANADE
To Apr 07, 2009 5:12 pm

[Quote)
Ivan, mislim ali sem pa napačno prebral, V Kanadi si še panja in okvirja ne smeš privoščit takega kot bi želel. Ali se morda motim?

Frank je vsaj tako napisal nedolgo tega.[/quote]

Je pa res. Tukaj se ne da cebelariti u panjih ki nimajo premicnih - to je "z lahkoto izvlecenih" satov.
Jaz sem nasemu inspektorju omenil Warre panj, (sem imel par dolgih panjev) pa on ni bil prevec vesel.
Me ni nikoli obiskal ker ve da pri meni ne bo nasel nobenih bolezni, itd. Pa tudi je predalec u divjini?
Po tem pogovoru sem pa, ko sem prisel k vikendu in gledal okoli panjev za sledi medvedov - sem na tleh nasel zobotrebec. Seveda jaz okoli cebel ne hodim z zobotrebcem u ustih. Me je pa motilo, ker sem vedel da je nekdo resetaril okrog mojih cebel in to se pa z mano ne da. . .
Takoj sem pregledal panje. (tukaj ti nekateri lahko ukradejo medene sate, ce ze ne vse panje. Tudi HG se je ze tu in tam kakemu u panj podtaknila)
Tako, panji so bili normalni. Me je pa motilo, dokler jaz nisem rekel zeni da naj poklice tega inspektorja in ga uprasa kaj je u mojih panjih iskal?
Ja, klinc je priznal da je bil tam, z namenom da bi mi te Warre panje pozgal ker so protizakoniti. (seveda si jih jaz nisem naredil)

Ja so letvicarski in sate se da izvlect - toda pa vzame malo znanja in casa. Za tega ku... je pa to prevec in on bi to hotel pokuriti da si prihrani delo.
(Tudi po zakonu me mora vsaj enkrat letno obiskati. On to seveda naredi na papirju.)

Zakon je pac zakon! Je samo tako dober kot si ga nekdo na visokem stolcku sam predstavlja?
Regards,
Frank

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 33914Odgovor Timijan
To Apr 07, 2009 6:18 pm

Ja Frank, ko sem se prvič vrnil domov iz najbolj kapitalistične dežele na Vzhodu in ljudem povedal, kaj jih čaka v tapravem kapitalizmu, so se tako smejali, da so jim tekle solze. Sedaj pa jim tečejo, ker je postalo res: že 15 let, praktično odkar sem jih zapustil, niso dobili povišane plače, pa so državni. Tudi Imker ima delno prav, a bistvo je v srcu, saj lahko prideš za 6 mesecev, tudi žena, spomladi pa nazaj, po penzion. Zakaj ne? Odvisno, koliko je še mladostnega duha in predrznosti v tebi. Tu bi zagotovo dobil kar nekaj čebelarskih prijateljev, če ne učencev. Bajtico pa dobiš, če se le malo potrudiš. Na domačo pa pozabi - to bi moral storiti pred 15 leti, preko kakega sorodnika, pa bi morda šlo. Pri nas je šlo.

Glede tistega k...., ki rovari po tujih panjih pa pravim, da ga lahko smatraš enakega škodljivcu in temu primerno ukrepaš. Take stvari se pri nas ne dogajajo že odkar je izdihnil komunistični raj, in upam, da bo še kar nekaj časa trajalo. Je pa res, da če boš pritresel s seboj kake rumene ali črne ali rdeče čebele, ne bo dobro. Kajti kranjska sivka je tukaj zakon. To je edina omejitev kar se Slovenije tiče. Druge so v tebi. Morda jih odstraniš??

Very best regards, t

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 33915Odgovor imker
To Apr 07, 2009 6:23 pm

Frank, nisi edini s taksno usodo. Mnogim so vzeli vile in jih "pospravili", torej ti si med srečneži.
Bral sem, da se v anglških pub-ih ne pogovarjajo o politiki, veri in seksu. Jaz se držim tega na tem forumu.
Moj cil je, da si vzamem vsaj en mesec za Kanado, morda si pa takrat vzameva kakšno uro ...
Lep pozdrav I.J.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov