Kaj je z galerijo ?

Pohvale, graje, pripombe in predlogi obiskovalcev ter administratorjeva obvestila.

ModeratorCOLON dobje

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31240Odgovor Timijan
Ne Dec 14, 2008 9:35 pm

Je že v redu fantje. Seveda imate prav. Sam sem opisal le, kako sem delal na začetku. In srečno prišel čez. Ni potrebno dajati medu, če nočete. Čeprav nekateri jeseni hranijo nekoliko tudi s cvetličnim medom. Boris, ti pa si našpičen, bojiš se biti zraven mene, jaz pa bi bil pri tebi, da se naučim, kaj je dobro in tudi, kaj ni, ker se rad učim na tujih iskušnjah. Sprejemam geslo: bolje cuker kakor med!

Bistvo ni v tem, bistvo je, da so timijan, sivka, česen (tudi žajbelj, a le za moje grlo) izjemni naravni antiseptiki, ki uničujejo vse vrste bakterij, timol pa je še prav posebno nadležen varoji. To so dokazana dejstva, ki so neovrgljiva. Seveda boste pri meni našli še kakšno napako, kar na dan z njo, a ne mi ubiti čebel, vsaj dokler so še vedno OK.

Hvala vsem za opozorila in smernice, Borisu pa lahkotne roke na tipkovnici in še posebej lep pozdrav. Kaj bo šele, ko bom načel kakšno drugo temo, na primer: subtilni aspekt čebelarstva. Tisti, ki so mi skrivoma poslali sms-je spodbude mi svetujejo nakup čelade, a se bom raje najedel medu, pa kar bo pa bo. Vreme je kislo, dan pa je lep. LP t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 31245Odgovor Odisej
Ne Dec 14, 2008 10:45 pm

boriss napisal/-aCOLONTimijan:
Nisi prebral smernic dobre čebelarske prakse (ali pa jih zavračaš). Zavestno tlačiš v panje vso svinjarijo ki se jo lahko spomniš.
Po vsem, kar sem prebral o 'svinjarijah', večje domišljije kot jo ima Bayer pri izdelavi 'zdravil za čebele', Timijan nikakor ne more imeti.

Lahko pa se motim :(

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 31247Odgovor Odisej
Ne Dec 14, 2008 10:52 pm

Timijan, pozdravljen.

1. Nekaj v tvojem razmišljanju mi je zelo zelo blizu.
2. Zdravljenje varoje z naravnimi pripravki je možno in dokazano.
3. Ker ti je 'sonaravno' čebelarjenje blizu, te bo prav gotovo zanimalo čebelarjenje v RV ali EV http://spos.info/forum/index.php?topic=254.0

Lep in miren dan želim vsem.

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 31257Odgovor Timijan
Po Dec 15, 2008 1:54 pm

Hvala lepa Odisej. Pa si priplul. Seveda imajo kemični lobiji vsepolno idej, kar se vidi tudi pri človeški medicini. Ljudje živijo nekoliko dlje, nikoli pa niso zares zdravi. In nazaj; s čebelami je podobno: dajejo več, a nikoli niso zdrave.

Res, če bi o "svinjarijah" odločale čebele, kar bi lahko preverili s poskusom, tako da bi pred panj nastavili te in one, je jasno kaj bi izbrale. Glede čebelarjev pa, nas je kar nekaj sort, morda o tem kdaj drugič, in ker je že začetna NAMERA različna, je tako tudi čebelarjenje in pogledi nanj. Vsekakor pa je svet obremenjen s precejšnjo čebelarsko krizo, in o njej je treba vljudno razpravljati, ne le braniti svoj fevdek. V razvitih čebelarskih deželah odmira tudi po 30, 50, 70% družin na leto, prihajajo nove bolezni in nadloge, za večino pa je kriv človek. Pri tem tudi predpisi in zakoni ne pomagajo kaj dosti več, kajti napisani so znotraj omejenosti profesionalnega, pridobitnega čebelarstva. Na koncu bodo čebelarstvo lahko rešili le ljubitelji, ker si bodo za to vzeli čas in ne bodo gledali le na stroške pri tem. Seveda, če se nam bo uspelo pogovarjati s strpnostjo in argumenti, ki prihajajo iz prakse. Dobrodošli tudi tisti profesionalci, ki ste ljubitelji. Lep pozdrav, grem pogledat kaj si poslal, t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov