Vzreja matic za lastne potrebe

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

Vzreja matic za lastne potrebe

OdgovorCOLON # 70761Odgovor bloop
Pe Jul 15, 2016 9:34 pm

http://czs.si/objave_podrobno_czs/7562

Ravno pravi cas za izdelavo lastnih maticnikov so to novico objavili :prst

Vidim in slisim pa pogosto na predavanjih od raznih predavateljev in celo cebelarskih mojstrov, tudi v tem tekstu enaka stvar. Vsi presajajo jajceca in mi dajejo vedeti, da bom potreboval res se 100 let preden bom dosegel tak nivo znanja.
Do sedaj je samo na enem predavanju, ki ga je vodil vzrejevalec, bilo povedano, da on pa tudi samo licinke presaja, cudno, zadeve se najbrz ne obvlada dovolj :shock: :twisted:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Re: Vzreja matic za lastne potrebe

OdgovorCOLON # 70762Odgovor boriss
So Jul 16, 2016 7:30 am

Me pa res zanima kdo obvlada presajanje jajčec! Jaz ne poznam nikogar!

Tole kar tam piše je napisano v vsaj ene 5 čebelarskih knjigah (če ne celo kar v vsaki)! Tok da če je zate internet vse kar obstaja - ja tole je zate prepozno.

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 70763Odgovor papagaj93
So Jul 16, 2016 10:56 am

In navsezadnje sem ta način poskusil jaz lani...vzel sem tri sate in dal v tri brezmatične družine.. rezultat: trije uničeni mladi sati :D

LP

Miško333
PrispevkovCOLON 112
PridruženCOLON Če Feb 18, 2016 9:49 am

OdgovorCOLON # 70767Odgovor Miško333
So Jul 16, 2016 5:32 pm

Drugič v brezmatični panj vstavi tri sate odprte in zaprte zalege s čebelami in bo skoraj zagotovo uspelo. Če se ti kaj takšnega seveda sploh da početi. Raje pokliči vzrejevalca matic, žrtvuj 14 evrov in dodaj oprašeno matico, če seveda ni že trotovec. Trotovcev pa se ne splača reševati.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 70770Odgovor bloop
So Jul 16, 2016 9:55 pm

boriss napisal/-aCOLONMe pa res zanima kdo obvlada presajanje jajčec! Jaz ne poznam nikogar!

Tole kar tam piše je napisano v vsaj ene 5 čebelarskih knjigah (če ne celo kar v vsaki)! Tok da če je zate internet vse kar obstaja - ja tole je zate prepozno.
boriss moras upostevati tiste "smeskote" zraven, da se pravilno razume kar sem imel namen povedati :).

Julija pisejo o zadevah za mesec maj in junij, prvi + :).
Drugi + pa da dejansko je nekaj ceb. mojstrov na predavanjih in pogovorih ze veckrat povedalo, da presajamo jajceca :). Skratka v tem stilu kot je tukaj tudi zapisano. Tukaj smo pa spet pri tistem kar si ze povedal o izobrazevanjih.
Eno je da se ti zarece, naredis napako, povsem razumljivo, smo ljudje in nismo popolni :) .... eno pa je ko se stvari ponavljajo.

Vsi presajajo jajceca in mi dajejo vedeti, da bom potreboval res se 100 let preden bom dosegel tak nivo znanja.
Ta zapis pa govori o tem, da ker pac se pri nas doma presaja "samo" licinke :), nivoja presajanja jajcec pac ne bomo dosegli naslednjih 100 let (razen ce gremo z Jenter sistemom pretikat jajceca :))

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 70793Odgovor Odisej
Po Jul 18, 2016 12:58 pm

Vse pa je v primerjavi z naravno vzgojenimi maticami itak brez veze oz. za čebele kot vrsto škodljivo.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov