KATASTROFALNO LETO ZA ČEBLARJE

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 65827Odgovor boriss
To Jul 08, 2014 8:59 am

ŽE sam protest deluje volilno - in napisan je bil s ciljem podpreti določene stranke - tako kot pred vsakimi volitvami do sedaj.

Ostalo je sprenevedanje.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 65828Odgovor MaMe
To Jul 08, 2014 9:03 am

lejte ... jakob presečnik je dejansko moj sosed. on je bil kao čebelar pa sedaj ta posel bolj njegov nečak fura. sedaj ko je tole modno se jaka spet nekaj ogreva za čebele. torej on dobro pozna čebelarje in probleme pa do sedaj ni nič zrihtal. ampak očitno bo letos zrihtal vse.

edino kar je zrihtal je to, da svojemu sinu uredil gradbeno dovoljenje za gradnjo hiše za mozirskim gajem, kjer živ boh ne more pasje ute postavit on sia vilo cimpra.

aja niegov brat je bil pa direktor zadruge in so ga na silo odstavli ker jo je tako dobro vozil da jo je zavozil....

pač zato se mi obrača ko vidiš takšne pajace....

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 65830Odgovor Drejva
To Jul 08, 2014 9:29 am

boriss napisal/-aCOLONŽE sam protest deluje volilno - in napisan je bil s ciljem podpreti določene stranke - tako kot pred vsakimi volitvami do sedaj.

Ostalo je sprenevedanje.
8) 8) 8)

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 65834Odgovor JanĹľevec
To Jul 08, 2014 3:15 pm

Enega bradatega, ki je skoraj zafural celotno ČZS, smo potem poslali v Bruselj v upanju, da bo z EU naredil enako. Tam pa se je znašel, malo zaigral na orglice in se pravim nekam potegnil in sedaj lepo uživa že nekaj let, ponovno tudi na naš račun. Treba je vedeti poskrbeti zase, ker tepcev, ki ti bodo to omogočili je res ogromno.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 65877Odgovor noc b
Če Jul 10, 2014 1:51 pm

milanm22
PrispevkovCOLON 81
PridruženCOLON Pe Mar 16, 2012 3:36 pm
KrajCOLON Pod Pohorjem

OdgovorCOLON # 65879Odgovor milanm22
Če Jul 10, 2014 4:13 pm

Mi z manj panji pa opet pušiona.

G Noč.... ? Ali vam mi ne plačujemo članarine, ali naše čebele ne oprašujejo ???

Jozko
PrispevkovCOLON 128
PridruženCOLON To Mar 12, 2013 8:50 am

OdgovorCOLON # 65880Odgovor Jozko
Če Jul 10, 2014 4:17 pm

M ismo le hobijaši :lol:

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65881Odgovor tedi
Če Jul 10, 2014 4:25 pm

Ne plačujem Zvezne članarine. Sem pa čebelar. In se vprašam isto kot negdo pred mano. Izgleda , da bodo morali čebelarji prenehat plačevat članarino. Merila (to mi je že dolgo jasno) niso enaka za vse.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 65883Odgovor Fizikalec
Če Jul 10, 2014 10:02 pm

milanm22 napisal/-aCOLONMi z manj panji pa opet pušiona.

G Noč.... ? Ali vam mi ne plačujemo članarine, ali naše čebele ne oprašujejo ???
Zakaj pa? Kolk te ti plačaš davkov pa prispevkov na mesec, leto? Prvo je do 40 panjev oproščeno plačila vseh dajatev torej? Saj nimam nič proti vsi smo v istem sosu ampak eni mal globlje. Ko mesec pride okoli jaz moram plačat prispevke in dajatve ti pa še marsikeri pa ne.
Torej ti lahko prodaš nekaj ton meda neobdavčeno pa še država bi ti morala kaj dat, a se ti zdi to fer?

tedi
PrispevkovCOLON 412
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65886Odgovor tedi
Če Jul 10, 2014 10:33 pm

Danilo, sam si se odločil, da boš profesionalni čebelar. Ne zdaj cvilit. Kad je rat, rat je za sve, je rekla stara baba. A smo mi mali manj pomembni od velikih? Če bo zate , bo tudi za nas male. Če pa ne bo za male , potem pa tudi ti , kot veliki ne smeš biti deležen pomoči!

noc
PrispevkovCOLON 8
PridruženCOLON Ne Maj 18, 2014 11:30 am

OdgovorCOLON # 65887Odgovor noc
Če Jul 10, 2014 10:34 pm

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 65888Odgovor boriss
Če Jul 10, 2014 10:55 pm

Tedi,

NA kratko ko je vojna naj bo z istimi pravili za vse.

Recimo začnimo z obdavčitvijo prav vsakega panja! (jaz jih imam namreč vse obdavčene - brez tistih 40 neobdavčenih)

Vsi moramo plačevati DDV!

NAto naj plačamo vsi socialne prispevke (enakopravno!)

Vsi moramo dobiti enaka razvojna sredstva (pomoči ....)
NAto moramo vsi dobiti zastonj zdravila (ne eni ja drugi ne )

In nato na koncu še enake pomoči (ne pa da eni padejo v de minimis - in izpadejo)

In če zaključim na začetku - če nekdo ne plačuje davkov ima že sedaj velike državne pomoči! (men nben nkol ni nič dal).

Ne plačaš dohodnine
NE plačaš DDV
prekupčuješ z medom
ne plačuješ socialnih prispevkov
....

ne res nismo enakopravni. IN morda bi bil že čas da postanemo?

Pa da se gremo ornk vojno?

ps.
Mislim da bi se kdo ko se razburja da nič ne dobi moral prvo v jezik ugrizniti preden kakšno reče.

tedi
PrispevkovCOLON 412
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65889Odgovor tedi
Če Jul 10, 2014 11:13 pm

Ej kolega. To, da je meja obdavčitve postavljena na 40, ni moj problem. Vprašaj veleume, ki so to sprejeli. IN ZAKAJ so to sprejeli. Vem da veš! Tudi jaz plačujem davke. Plačujem ddv za vse kar kupim in uporabim v čebelarstvu in za čebelarstvo. Ne razumem pa, kakšna je razlika med malim in velikim čebelarjem. Prepričan sem , da si čisto vsi zaslužimo pomoč. Če bo za velike, bo tudi za nas (trenutno) male.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 65890Odgovor JanĹľevec
Pe Jul 11, 2014 5:34 am

Predlog ČZS je, da bi bila pomoč v višini 10 kg sladkorja po čebelji družini. Na koncu je bil predlog ČZS, da se zagotovi vsaj 5 evrov po čebelji družini, ki je vpisana v register na dan 30.6. 2014.

Na ta datum ni vpisov v centralni register. Razvidno je stanje spomladi in bo potem ponovno v jeseni. Od pomladi, ko so se morali opraviti vpisi, pa do 30.06. so lahko stanja zeli spremenjena. 5 evrov po panju seveda ni neka pomoč. Bolj prav bi bilo, da se razpoložljiva sredstva odobrijo le tistim čebelarjem, ki se s čebelarstvom preživljajo in so zavezanci za plačilo vseh z zakonom določenih dajatev. Meja 40 panjev pri tem ne igra prav nobene vloge.

Če bo teh 5 evrov razfrčkanih med vse čebelarje, potem prav nihče ne bo imel od tega nikakršne koristi. Z davkoplačevalskim denarjem bi se moralo ravnati bolj racionalno in premišljeno ter s temi pomočmi skušalo doseči vsaj neke minimalno koristne učinke. Profesionalnih čebelarjev je v SLO je tako malo, da bi se jim z razpoložljivimi sredstvi lahko pomagalo. Vsi ostali pa smo ljubiteljski in od čebelarstva ne živimo ter pač moramo prevzemati tudi določene rizike. Ne da se primerjati kmeta, ki prideluje na veliko in vrtičkarja, ki prideluje le zase.

Kdo pa sili koga, da se v prostem času ukvarja s čebelami? Nihče! Je pa čebelarstvo tako v mnogih ozirih privilegirana dejavnost in čebelarji že krepko razvajeni ter si tako domišljamo, da smo veliko pomembnejši kot v resnici smo. Radi bi tudi, da bi država pokrivala stroške našega neznanja, šlamparij, skoposti in slabe oskrbe čebel in še veliko je tega kar si domišljamo, da bi moral pokrivati nekdo drug in ne mi sami. Na eni strani se venomer hvalite kako dobre cene dosegate pri prodaji medu in na drugi potem neprestano stokate kako težko pokrivate stroške čebelarjenja. Sedaj pa se končno že odločite kako je s tem in koliko panjev boste za svojo veselje oskrbovali.

Pristali ste na odpravo programa enotnega zatiranja veroje in brezplačnih zdravil ter denar namenili v neke "raziskave ?????", potem pa začeli stokati koliko je varoje, ni zdravil, eni jih krepko plačujejo in drugi naj bi jih dobivali zastonj in podobno. Vse to ste si zakuhali sami v svoji organizaciji ČZS in sedaj bodite lepo tiho ali pa bi tudi to radi sedaj dodatno zvalili na ramena davkoplačevalcev? Ne bo šlo!

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 65892Odgovor Drejva
Pe Jul 11, 2014 5:48 am

Janzevec... na katerikoli datum imas lahko vpis stanja cebeljih druzin v register.

...samo treba je nekaj muje da se šuh obuje...

Poklices na MKO in poves, da bi rad posodobil stanje cebeljihi druzin PIKA. Jaz sem to lepo uredil kaksen mesec dni nazaj pa je slo vse lepo in gladko...

Vsaj nekje sem dobro trofil :D

In ja 5€ je koliko kg sladkorja? do konec meseca se imate sladkor v Mečkatorju po 0.58€... torej je to 8,62kg sladkorja na družino, ni veliko enkaj pa je.
Zadnjič spremenil 1, dne Drejva, skupaj popravljeno 0 krat.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 65893Odgovor JanĹľevec
Pe Jul 11, 2014 5:51 am

Drejva napisal/-aCOLONJanzevec... na katerikoli datum imas lahko vpis stanja cebeljih druzin v register.

...samo treba je nekaj muje da se šuh obuje...

Poklices na MKO in poves, da bi rad posodobil stanje cebeljihi druzin PIKA. Jaz sem to lepo uredil kaksen mesec dni nazaj pa je slo vse lepo in gladko...

Vsaj nekje sem dobro trofil :D

http://adf.ly/489325/banner/https://sto ... us.startup

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 65894Odgovor Drejva
Pe Jul 11, 2014 5:54 am

Janzevec nic se ne odpre na liku...

noc
PrispevkovCOLON 8

OdgovorCOLON # 65896Odgovor noc
Pe Jul 11, 2014 6:15 am

stanje na dan 30.6. je tudi osnova za davčno upravo. Zato je ta dan predlagan, da je enako stanje družin kot jih obračuna davčna.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 65902Odgovor mg
Pe Jul 11, 2014 11:34 am

Da ne bo pretiravanja. Če je nekdo s 100 panji povprečno pridelal 1t medu v povprečnem letu (ne se obešat na cifre), mu je to navrglo 7000e.

S tem denarjem je lahko ob neki plači fural, vzdrževal, kaj dokupil....... in kaj naj s pomočjo 500e :shock: :!: :?: .

In na ta račun bi se še nekdo politično promoviral..... prasci.... nagravžni.

BRAVO Volk. Lahko začneš vozit.
lep pozdrav

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 65903Odgovor boriss
Pe Jul 11, 2014 11:40 am

Tedi,

Jaz sme za ENAKO pomoč vsem. torej je treba sešteti VSE pomoči in potem dodati razliko vsakemu posebej.

NE pa da se enim plačuje tudi ob odlčnih letinah drugim pa se jemlje še pri katastrofah - trenutni sistem je žal tak.

tedi
PrispevkovCOLON 412
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 65905Odgovor tedi
Pe Jul 11, 2014 11:57 am

Sem vesel , da se strinjava. Torej pomoč vsem čebelarjem. Kaolikšna in komu pa je zadeva , ki jo je potrebno določiti.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 65906Odgovor boriss
Pe Jul 11, 2014 11:59 am

Jasno.

Prvo od pomoči odšteješ davke in ostale ugodnosti - nato pa plačaš razliko.

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 65907Odgovor Drejva
Pe Jul 11, 2014 12:21 pm

Od 7000€ bi dal vsako leto 10% na stran za katastrofalno leto pa bi bilo.

Poglejmo malo drugace... To ti je dopolnilna dejavnost, recimo da ima nekdo 700€ neto palco, ki mu je glavni vir prezivetja. S placo dobi na leto 8400€, tam je pripravljen placati vse dajatve in davke brez problema. Pri medu, pa kot si napisal dobi 7000 a od tega ni pripravljen drzavi nameniti niti centa. Potem pa pride leto kot je to... vsi v zrak (kar je prav) in od drzave zahtevjo miljone (kar seveda ni prav)...

Zdaj pa vprasaj tiste, ki od tega zivijo, koliksen je odstotek, ki ga dajo drzavi od medenih prihodkov.

Tako to enostavno ne gre (pa ne trdim, da sem sam kaj boljsi). Dokelr se miselnost ne spremni nimamo niti najmanjše šanse za karkoli.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 65910Odgovor mg
Pe Jul 11, 2014 8:02 pm

Točno tako; kot če bi nekomu vzel celoletno plačo in mu zabrusil.... zakaj si ni pri vsakoletni plači prišparal 10%.

Tisti, ki sam plačuje prispevke in davke točno ve kaj pomeni, če ne plačaš vse o pravem času (kaj šele, da ne plačaš). In da boš te izdatke kril s prišparanimi 10% ispred 10 let :?: ..... od česa boš pa letos odtrgal 10 % oz. predlani...... .

Še najhitrej bo tako kot pravi Fizikalec; se bodo čebelarske vrste malo - orenk prerešetale.
lep pozdrav

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 65911Odgovor boriss
Pe Jul 11, 2014 8:37 pm

Tole kar je vuk pisal podrazumeva da ima oni plačo ZRAVEN čebel.

Čebele so samo žepnina

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 65951Odgovor mg
Ne Jul 13, 2014 10:35 pm

Ja, potem bo nekaj takega. V primeru da ni ZRAVEN.... samo ena velika lukna, ki bi jo moral zaflikat s prejšnjimi obilnimi letinami :? + prišparat za morebitno naslednjo luknjasto....8) .
lep pozdrav

noc
PrispevkovCOLON 8

OdgovorCOLON # 66003Odgovor noc
Ne Jul 20, 2014 9:45 pm

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 66004Odgovor volk
Po Jul 21, 2014 11:29 am

Meni je zanimivo, kako je vse skupaj butasto.
Kot prvo so cebele oprasevalec. In v tujini je to placano. Pri nas ni. Zakaj? Ker je cebelar bumbar. Ker ocenjuje letino po medu. Ker se bori za med. In je vesel ce dobi nadomestilo za zdravila in kako kilo cukra.
Mislim, kdo se iz koga dela norca? Kaksna pomoc je to, ce so bila zdravila zastonj v dobrih letinah?

Zakaj cebelar ne dobi tega kar si zasluzi kot rejec in oskrbnih cebel in oprasevanja? Ker se ne ceni. In zato ga ne cenijo drugi. In je vesel za kako davcno olajsavo. Namesto da bi zahteval za storitev oprasevanja odskodnino.
Zakaj nihce ne vlozi kazenske ovadbe zaradi zaviranja vnosa najezdnika za kostanjevo siskarico? Kdo bo placal odskodnine cebelarjem za izgubo kostanejvega medu? Kdo bo saniral posusene gozdove ? Kdo krade denar pri preprodaji lesa? V tujini so cene namrec iste, kot so bile. Komu je interes, da bomo cez par let prodajali kostanejv les, in to pod prisilo, kot pri žledu? 2 meseca nazaj mi je v gozdu ubilo očeta. In to ne po njegovi krivdi. Zakaj?
Zaradi lopovov, ki priganjajo navaadne ljudi, da jim lahko kradejo, kar je se v teh butalah mozno ukrasti.

IN KRADEJO CEBELARJEM DOSTOJANSTVO, se bolj zalostno pa je , da si cebelarji pred nategom sami namazejo rit z vazelino, da jih ne boli tako zelo.
Drugace se sam zivim samo od cebel, letos bo tezka, res pa je da sem imel precej cebel na krimu, tako da ne bom v rdecih stevilkah, ravno pokrilo se bo vse, sploh z vrtom in pridelki iz kmetije, tako da ne bo treba v trgovino.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 66005Odgovor klopotec
Po Jul 21, 2014 12:00 pm

Se strinjam volk. To je ta majhnost. V vseh pogledih.
Mi je pa iskreno žal za tvojega očeta. Gozd je tako lep in je lahko tako krut.

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 66006Odgovor Oldy
Po Jul 21, 2014 7:04 pm

Z marsičem se strinjam s tabo. Je pa res, da dokler se bo vodstvo ČZS financiralo iz članarine in bodo imeli zagarantirano službo in plačo se pri nas ne bo kaj spremenilo. Čebelarji bi morali vsako leto dobiti določen znesek iz "kmetrijstva" za opraševanje. To bi morala zveza nekako pridobit. Da o zdravilih in drugih stvareh ne razglabljamo. Če pa bi dali še zvezo malo pod drobnogled pa bi videli, da bi tudi brez njih shajali in še več nam bi ostalo. Lahko rečem, da zadnji dve leti niso nič naredili.
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov