Razpis za sofinanciranje

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

Re: Razpis za sofinanciranje

OdgovorCOLON # 66913Odgovor cebelrcek
To Nov 18, 2014 7:55 pm

Spoštovani,

dobri dve uri ure sem si vzel, da sem prebral teme, ki se dotikajo Tehnične pomoči čebelarjem. Ne se jezit, če so bila podobna vprašanje že kje postavljena ...

Starejši čebelar, me je prosil za pomoč pri prijavi na razpis. Gospod ima opravljeno usposabljanje povezano s smernicami dobrih higienskih navad (iz leta 2006). V preteklih letih je poslušal tudi predavanja na temo zatiranja varoze vendar doma nima dokazila. Ravno tako nima dokazil o apitehničnem usposabljanju.

Zanima me, če je možno dobiti potrdilo, da si se predavanja udeležil pred npr. tremi leti?

Če to ni možno (oz. če predavanje, ki se ga je udeležil ni organizirala VF NVI), me zanima ali se bo (kje?) v prihodnje izvajalo:
- veterinarsko izobraževanje s področja zatiranja varoze
- apitehnično usposabljanje

Hvala za odgovor!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 66914Odgovor Fizikalec
To Nov 18, 2014 8:26 pm

smernice se morajo obnavljat na vsake 3 leta torej je to prvo kr mora uredit vsa izobraževanja imam pa na strani ČZS in v čebelarju.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 66915Odgovor cebelrcek
To Nov 18, 2014 8:47 pm

Za veterinarsko izobraževanje in apitehnično usposabljanje piše, da mora biti opravljeno v zadnjih petih letih, za smernice dobrih higienskih navad pa piše samo, da morajo biti opravljene ?

Izobraževanja sem iskal na tej strani, ampak za prihodnje mesece (še) ni objav, pa me je zanimalo če se to izvaja vsako leto. Sicer pa sem na hitro pregledal tudi stare novice in našel le nekaj starih predavanj.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 66916Odgovor Fizikalec
To Nov 18, 2014 8:50 pm

Za letos so najbrž več ali manj predavanja skozi drgač pa so za vsak mesec gor. Smernice TREBA obnovitveni tečaj vsaka 3 leta če ti veš več pol ti ni treba spraševat. :mrgreen:

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 66918Odgovor cebelrcek
To Nov 18, 2014 9:09 pm

Najprej hvala za poslano. Sicer pa je vaša osornost odveč. Rekel sem samo, da tega v razpisu ne piše, iz česar je moč sklepati, da smernice veljajo ne glede na to, kdaj so bile opravljene.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 66919Odgovor Fizikalec
To Nov 18, 2014 9:20 pm

Ni osornost ampak realnost po poteku 3 let žal ne veljajo več, če ne veljajo za VURS kontrolo potem dvomim da veljajo na MKO za pojasnilo zaprosi MKO pa boš potem točno vedel. Marsikaj tam piše kar lahko bereš "dvoumno" na koncu bo veljalo njihova razlaga.
Na ČZS imaš svetovalno službo tam so strokovnjaki za razpisna vprašanja pa jim pošlji mail in boš imel potem oprijemljiva dejstva.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 66923Odgovor MaMe
Sr Nov 19, 2014 9:41 am

Ali ni tale razpis sneg od lanskega leta - beri že zaprt. Za drugo leto pa vprašanje kaj si bodo butare v ljubljani in ČZS na novo izmislile....

Nobeden noče povedati koliko denarja je letos ostalo... pa to samo zaradi kozlarije da moraš čakati 3leta na nov razpis. Na tem forumu smo že pred odprtjem tulili kaj se bo zgodilo, pa nobeden ni želel slišati - to je čisto maslo ČZS ki želi na tak način (beri bombončki v smislu subvencij) pridobiti čim več novih članov, ki potem vsako leto prispevajo v malho po 50€.

O denarju ki so ga prerazporedili z zatiranja varroe pa tudi ni ne duha ne sluha - nič več se ne govori o veleslavnih raziskavah, ki jih vodijo strokovnjaki, beri diplomirani ekonomisti ki niso sposobni spisati kaj drugega kot članek za slovenskega čebelarja ...

Pač sprijaznite se največ boste imeli če se čim bolj oddistancirate od tehle zadev, pa malo po svoje pomutite... :butnskala

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 66925Odgovor volk
Sr Nov 19, 2014 6:36 pm

Nobenih raziskav ne rabimo kar se varoje tiče, so nemci ze svoje naredili. Ko blokiras spolno razmnozevanje varoje, je v parih generaciajh konec, in varoje ni vec. Torej ni potrebno nic denarja in raziskav. Oleinska kislina v vosek in to je to. Po domace pa olivno olje, ceprav je najbolje vzeti PA(za analitsko delo).

Denar ima pa ves napacne slike gor. Na evrih bi morale biti slike ptic, da bi nam bilo jasno, kako hitro jih ni vec.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 66926Odgovor davca
Če Nov 20, 2014 10:17 am

Moram se še jaz oglasiti. Če je to res ................. :D
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 66927Odgovor volk
Če Nov 20, 2014 11:58 am

Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 66928Odgovor bostek
Če Nov 20, 2014 2:42 pm

a boš probal tole?
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

OdgovorCOLON # 66929Odgovor trotek
Če Nov 20, 2014 2:46 pm

Ponavadi je vse, kar je prelepo, da bi bilo res, res tako...
Po moje bo to učinkovito za 2 generaciji, potem pa bodo srajčke blokirale pravo koncentracijo dišave. Bolj dišijo sicer estri, so pa kar dragi. Tako bomo v prvih dveh generacijah iz ene varoje dobili kake 0,9 nove varoje na ciklus namesto 1,2-1,5.
Se pa splača poskusiti. Malo bolj temen vosek bomo imeli, ker na zraku oleinska potemni.
tudi trotje prispevajo

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 66930Odgovor volk
Pe Nov 21, 2014 10:28 am

Oleinske kisline je v receptu 50 mg na 1 kg, kar pomeni da razen za laboratorij in varojo ni zaznavna. Oleinska kislina je sicer cebelji hormon smrti, mrtva cebela izloca na povrsini telesa oleinsko kislino in jo oddaja . Cebele jo vohajo in izmecejo kadavre iz panja. Vendar je koncentracija precej precej visja.

Drugace je stopnja oplodnje 60 %, tako da gre stevilo varoj hitro dol, problem srajck pa nemci resijo s prsenjem pripravka na pokrito zalego, ceprav je bolje zamenjati satnice.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557

OdgovorCOLON # 68162Odgovor cebelrcek
So Avg 29, 2015 5:30 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONsmernice se morajo obnavljat na vsake 3 leta
Sporočam, da za razpis Tehnična pomoč čebelarjem smernice dobrih higienskih navad veljajo ne glede na njihov "EMŠO". Tako je bilo vse do letos. Kako bo drugo leto, pa bomo še prebrali ...

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 68183Odgovor pavel
Ne Avg 30, 2015 6:01 pm

Skoraj leto je mimo, ima kdo kakšne nove podatke o uporabi oleinske kisline?

lp pavel

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov