ČZS PROTESTIRA PROTI ZVIŠANJU PRISPEVKOV

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

ČZS PROTESTIRA PROTI ZVIŠANJU PRISPEVKOV

OdgovorCOLON # 62471Odgovor noc b
Sr Jan 15, 2014 3:48 pm

Zadnjič spremenil 1, dne noc b, skupaj popravljeno 0 krat.

storĹľ
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2010 10:01 pm

OdgovorCOLON # 62472Odgovor storĹľ
Sr Jan 15, 2014 4:02 pm

Mislim da bi morala zveza oziroma JSSČ opozoriti tudi na razpise za denar v katerih je pogoj posest zemlje(državni oz občinski razpisi).Veliko čebelarjev ima najeta zemljiča, veliko nas ima košček zemlje v lasti na katerem je postavljen čebelnjak. Na določenih razpisih zato ne moremo kandidirati(pogoj 1ha zemlje ali drugačne številke). Če je tako naj se raje postavi meja za čebelarje da je pogoj za prijavo čebelarja za razpis 10 ali 20 panjev.
Toliko opažanj iz moje strani.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 62475Odgovor Fizikalec
Sr Jan 15, 2014 4:45 pm

Mislim, da ga tu mal serjete druge besede ne poznam za ta namen. Stroški za SP so previsoki, za dopolnilno dejavnost previsoki jaz ne razumem kaj bi čebelarji radi? Ribarili v kalnem, prodajali brez da kaj plačamo ali kako? 400€ letno za neko dopolnilno dejavnost je drobiž to sploh ni omembe vredno.
Počasi res ne razumem radi bi raspise, pomoči, vsega i svačega samo plačali pa nebi nič a res ni nokagar nič sram ob tem?????

storĹľ
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2010 10:01 pm

OdgovorCOLON # 62477Odgovor storĹľ
Sr Jan 15, 2014 4:51 pm

Nekateri imajo preveč denarja. Mislim da ga ni junaka ki nebi vzel ponujenih 150€.

p.s. če bi vsi ki imajo s.p., d.o.o. izdajali račune za opravleno stvar ali prodani izdelek bi se lahko pogovarjali drugače. Enkrat bi čebelarji radi denar, čez 15 dni bi ga radi vračali držav(nekateri)i. :roll:

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62478Odgovor Fizikalec
Sr Jan 15, 2014 5:07 pm

Ne gre za vračanje ampak moje mnenje je tako, da trenutno z mojega vidika gledano bi samo jemali ali prejemali ampak bog ne daj kaj dali.

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62489Odgovor noc b
Če Jan 16, 2014 7:28 am

spoštovani,
Meni se zdi neraazumljivo povečanje prispevka z 4.55 na 32.36 evrov na mesečnem nivoju.
In menim, da je prav da ČZS ob takem nenormalnem zvišanju protestira.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 62490Odgovor JanĹľevec
Če Jan 16, 2014 7:43 am

noc b napisal/-aCOLONspoštovani,
Meni se zdi neraazumljivo povečanje prispevka z 4.55 na 32.36 evrov na mesečnem nivoju.
Seveda imaš prav Boštjan. Vendar je potrebno razumeti tudi državo, ki se je znašla v hudih težavah in pač ravna po načelu, ko je vojna, je vojna za vse. Če bi sedaj nekoga izvzeli, bi se takoj oglasilo še sto drugih skupin, ki bi prav tako vedele utemeljiti krivičnost povečanja prispevka.

Pa smo ponovno pri tistih trditvah Danila, ki jih neprestano tukaj ponavlja, da bi vsi le jemali, prispeval pa ne rad nihče nič. Kot žejen popotnik na sredi Sahare mnogi, predvsem mali čebelarji, čakajo na kak razpis, v upanju, da jim bo kaj davkoplačevalskega denarja kapnilo. O tem financiranju začetnikov imam seveda sam zelo odklonilno mnenje in ga, če želiš, lahko tudi utemeljim z razlogi iz prakse. Ni vse zlato kar se sveti in tako tudi to ne daje vedno le pozitivnih rezultatov. Danilo to očitno pozna še bolje kot jaz in je zaradi tega tudi kritičen. Končal bom z drugim rekom, ki pa pravi, da je pot v pekel pogosto tlakovana z dobrimi nameni.
Lep pozdrav!

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 62493Odgovor Drejva
Če Jan 16, 2014 8:11 am

Fizikalec napisal/-aCOLONMislim, da ga tu mal serjete druge besede ne poznam za ta namen. Stroški za SP so previsoki, za dopolnilno dejavnost previsoki jaz ne razumem kaj bi čebelarji radi? Ribarili v kalnem, prodajali brez da kaj plačamo ali kako? 400€ letno za neko dopolnilno dejavnost je drobiž to sploh ni omembe vredno.
Počasi res ne razumem radi bi raspise, pomoči, vsega i svačega samo plačali pa nebi nič a res ni nokagar nič sram ob tem?????
Problem je da so dvignili prispevek za 611,20%. Naj proba cebelar dvigniti ceno medu za 611,20% pa da vidimo kaj bodo stranke rekle?

Ali pa cena vode, elektrike... + 611,20%...

Glaz medu 900g iz 7€ na 49,78, kaj pravite na to :D

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62497Odgovor noc b
Če Jan 16, 2014 9:04 am

Ravno to je problem, da je nenormalno povišanje. In to ne gre samo za čebelarje , za vse ki imajo dopolnilne dejavnosti. ČZS ne želi nobenih izjem.

Še enkrat poudarjam, da meni osebno taka povišanja niso sprejemljiva, ne glede na krizo.

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62498Odgovor noc b
Če Jan 16, 2014 9:05 am

storž napisal/-aCOLONMislim da bi morala zveza oziroma JSSČ opozoriti tudi na razpise za denar v katerih je pogoj posest zemlje(državni oz občinski razpisi).Veliko čebelarjev ima najeta zemljiča, veliko nas ima košček zemlje v lasti na katerem je postavljen čebelnjak. Na določenih razpisih zato ne moremo kandidirati(pogoj 1ha zemlje ali drugačne številke). Če je tako naj se raje postavi meja za čebelarje da je pogoj za prijavo čebelarja za razpis 10 ali 20 panjev.
Toliko opažanj iz moje strani.
se strinjam, ČZS je vedno na stališču, da je potrebno upoštevati, da čebelarji ne rabimo zemlje za čebelarjenje in da je primerljiv 1ha in 10 panjev. In to je v razpisih ponavadi tudi upoštevano.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 62499Odgovor boriss
Če Jan 16, 2014 9:06 am

NO ja morda pa bodo čebelarji poj dojeli da je med po 5 € v koazarcu prepoceni

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 62500Odgovor Drejva
Če Jan 16, 2014 9:17 am

boriss napisal/-aCOLONNO ja morda pa bodo čebelarji poj dojeli da je med po 5 € v koazarcu prepoceni

Sanjaj se naprej ;)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 62501Odgovor boriss
Če Jan 16, 2014 9:27 am

Potem pa bodite raje tiho!

S tem kar pišete ste ful nekonsistentni. Po eni strani delate damping. Po drugi strani jamrate - men se zdi to ful nesramno.

"Dopolnilna dejavnost na kmetiji" = tri ovce + 400 panjev.
Predpis pravi da mora osnovna dejavnost imeti več prihodkov kot dopolnilna.

Ves med prodajo brez računov - poj pa jamrajo zaradi par € stroškov na mesec?

Obstaja čisto preprost način da se izogneš davkom. Odpreš SP. Vodiš knjige in od dobička plačaš davke (če je dobička kaj)!

Zgleda da je še vedno lažje ribariti v kalnem! In jokati na vsa usta.

Tok da spet en projekt ČZS ki je milo rečeno nepotreben - nočem lih uporabiti kak hud izraz. Tisto kar pa bi res morali narediti pa nič od niča.

nisem se hotel oglasiti - samo res ste malo težki

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 62502Odgovor volk
Če Jan 16, 2014 10:09 am

Jaz se sicer strinjam s tem, da je drzava v krizi in da rabi denar. Vendar naj mi kdo pove koliko bo denarja od povisanja prispevkov za dopolnilno dejavnost?

Morda bo kak politik ob kaksno poslovno vecerjo., ce tega prispevka ne povecajo.
Drugace pa nikjer na svetu ne delajo tega kar se dela pri nas. Ce je kriza, je potrebno sprostiti birokracijo, delo na crno ali pa zmanjsati prispevke, znizati davke, in efekt je vec denarja.
Namesto spodbud v obliki davcnih olajsav za tiste ki so pripravljeni delati in niso leni, pa vse temelji v sloveniji na tem, da se delovni proces otezi.
Tako kot tista poteza, da clovek ki ima pokojnino, le to izgubi, ce ima kako kmetijsko dejavnost.

To je BEDARIJA. V tujini se pokojnino zasluzi z DELOM. Kolikor let delas in za kaksen denar toliko je penzije. V sloveniji pa NE SMES DELAT. Najbolje je biti na socialni in lezati v socialnem stanovanju, poloznice pa nosit na karitas. Cim imas nekaj panjev cebel, si hitro brez vsega tega. In to je BEDARIJA.
In BEDARIJA je da nekomu ki ima 100 panjev ne da drzava se 100 in odkupi ves njegov med. Obdavci pa lenuhe.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 62503Odgovor oasis
Če Jan 16, 2014 10:31 am

Janževec napisal/-aCOLON Vendar je potrebno razumeti tudi državo, ki se je znašla v hudih težavah in pač ravna po načelu, ko je vojna, je vojna za vse.
Ma daj ne bluzi človek! Kakšna vojna za vse?...a si bil zraven pri kaki privatizaciji?, so ti odobrili kredit in ti ga ni potrebno vrniti?, si mogoče kak funkcijonar v javni upravi s kupljeno diplomo??? Dobro se ve kdo je zavozil državo! Jaz se take vojne ne grem, ker nisem državi dolžan popolnoma nič!
Minimalno 40% moje prigarane plače gre državi in sedaj naj bom še solidaren do nje?

V kolikor ni država RS sposobna od določenih likov pobrati nakraden denar ni moj problem!

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 62504Odgovor mg
Če Jan 16, 2014 1:14 pm

Res je; ni tvoj problem - PLALČAL GA BOŠ PA VSEENO!

Hecno je edino to; da nekateri mislijo oz. hočejo še več plačat :x - ali se na sarkastičen način norca delajo !? :wink: .
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62510Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 4:00 pm

Drejva napisal/-aCOLON[Problem je da so dvignili prispevek za 611,20%. Naj proba cebelar dvigniti ceno medu za 611,20% pa da vidimo kaj bodo stranke rekle?

Saj so pa pred leti dvignili cestni sklad za tovorna spec. vozila iz 22,60€ na 130€, sedaj je že menda 160€ in? Tudi prispevke SP-jem so dvignili.... takšen dvig je samo iz vidika, ker v času blaginje noben tega ni usklajeval sedaj pa ko so mal preračunali (tisti 3 ovce pa dopolnilno 400 panjev kr drži) pa so pač prisiljeni to uskladit tak kot se spodobi.
Nikogar nihče ne sili, da ima SP ali dopolnilno dejavnost. Če to ima pomeni, da MORA biti realizacija tako velika, da te stroške prenese. V kolikor ni oseba ne ve poslovat ali pa "ribari v kalnem"

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62511Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 4:05 pm

noc b napisal/-aCOLONspoštovani,
Oja sej lahko protestira nisem proti, mora protestirat, ker drgač bo slabo na volitvah, tud sindikat kmetov protestira vedno. :)
Samo ALI imaš verodostojne argumente za ta protest? Jaz nisem prepričan, da zdržijo vodo. Moraš pogledat kakšno osnovno kmetijsko dejavnost nek dopolnilec ima, kakšen je obseg dopolnilne dejavnosti?
Potem lahko kako rečemo na to temo in argumentiramo ali pa ovržemo.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 62528Odgovor mg
Če Jan 16, 2014 11:12 pm

To imaš čisto prav. Iz tega vidika je 32.36 evrov na mesečnem nivoju še premajhna cifra za nekoga, ki ima 400 panjev.

Je pa istočasno drug problem; da tisti, ki plačuje zasluži adekvaten servis z informacijami, trgom, posodobitvami, delovno silo in vso pripadajočo zakonodajo, ki takšnim vplačnikom koristi oz. jim omogoča normalno delo in poslovanje ( ker se te službe financirajo iz takšne sorte denarja). In iz tega vidika je v Sloveniji še 4.55 evra preveč. Poglej samo pašno zmedo in direndaj okoli zdravil, cen in trga ne bom omenjal, ker ni nobene regulative, inštitutov in neke resne stroke pa tudi ni.
lep pozdrav

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 62529Odgovor Drejva
Če Jan 16, 2014 11:32 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
Drejva napisal/-aCOLON[Problem je da so dvignili prispevek za 611,20%. Naj proba cebelar dvigniti ceno medu za 611,20% pa da vidimo kaj bodo stranke rekle?

Saj so pa pred leti dvignili cestni sklad za tovorna spec. vozila iz 22,60€ na 130€, sedaj je že menda 160€ in? Tudi prispevke SP-jem so dvignili.... takšen dvig je samo iz vidika, ker v času blaginje noben tega ni usklajeval sedaj pa ko so mal preračunali (tisti 3 ovce pa dopolnilno 400 panjev kr drži) pa so pač prisiljeni to uskladit tak kot se spodobi.
Nikogar nihče ne sili, da ima SP ali dopolnilno dejavnost. Če to ima pomeni, da MORA biti realizacija tako velika, da te stroške prenese. V kolikor ni oseba ne ve poslovat ali pa "ribari v kalnem"
To so pa posledice nasih vrlih sposobnih birokratov, politikov... ne vidijo do konca nosa, ne razumejo nic drugega, razen tega kako metat polena pod noge boljsim, bolj sposobnim od sebe... Potem pa ko je stanje roznato pa se zgodi tocno to kar se je zdaj +600% ce so zajuhali se naj odjuhajo in zadevo uskladijo pocasi v par letih.

Dobro si napisal...

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 62530Odgovor volk
Pe Jan 17, 2014 6:24 am

Zakaj pa nihce od vseh vas na forumu ne kandidira na volitvah pa resi zadeve, ce je tako enostavno.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 62531Odgovor Drejva
Pe Jan 17, 2014 8:19 am

Volk...

Moj post je bil komentar na politike, in ostale bednike, ki bi naj skrbeli, da drzava vredu laufa.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62554Odgovor Fizikalec
Pe Jan 17, 2014 8:54 pm

Drejva napisal/-aCOLONTo so pa posledice nasih vrlih sposobnih birokratov, politikov... ne vidijo do konca nosa, ne razumejo nic drugega, razen tega kako metat polena pod noge boljsim, bolj sposobnim od sebe... Potem pa ko je stanje roznato pa se zgodi tocno to kar se je zdaj +600% ce so zajuhali se naj odjuhajo in zadevo uskladijo pocasi v par letih.

Dobro si napisal...
Ja saj veš kako to gre? Nihče ne drega nič dokler mu ne gori pod petami. Tudi meni poslovni partnerji dolgujejo ampak, če sem likviden nikogar ne gnjavim. Če pa imam jaz likvidnostne težave pa začnem mal terjat :D
Te zadeve se niso usklajevale, ker nihče ni htel se spravljat na to s.....e sedaj pa ko je država nelikvidna pa jasno bo poiskala vse. In dejstvo je da noben ali pa res zanemarljivo malo bo to dejavnost ukinilo tako kot mi vsi, ko se podraži gorivo še zmer natočimo a ne?

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov