Tehnična pomoč 2014

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
lesi
PrispevkovCOLON 74
PridruženCOLON Če Sep 29, 2005 6:39 pm
KrajCOLON Brežice

OdgovorCOLON # 62494Odgovor lesi
Če Jan 16, 2014 8:21 am

Spoštovani,
Tudi sam nisem nikoli kandidiral na za tehnično pomoč, mogoče bom letos.Ali mi lahko svetujete oz. pomagate kje oz. kako pridobiti določeno dokumentacijo za vlogo na razpis.

Pogoji za oddano vlogo so:
- opravil usposabljanje o smernicah dobrih higienskih navad v čebelarstvu ali
ima vzpostavljen lastni HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) sistem,
katerega seznam pridobi ARSKTRP;(opravil sem ga leta 2008, ali je kakšna omejitev glede leta kdaj si opravil?)

‐ se je udeležil najmanj enega veterinarskega izobraževanje s področja
zdravstvenega varstva čebel in najmanj enega apitehničnega usposabljanja;(kje je to možno preveriti oziroma pridobiti potrdilo ?)

Hvala za odgovor.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 62496Odgovor noc b
Če Jan 16, 2014 9:01 am

Razpis še ni objavljen, več vam pove Lidija Senič, 040436515, lidija.senic@czs.si

milanm22
PrispevkovCOLON 81
PridruženCOLON Pe Mar 16, 2012 3:36 pm
KrajCOLON Pod Pohorjem

OdgovorCOLON # 62517Odgovor milanm22
Če Jan 16, 2014 8:41 pm

Prav zaradi pametnjakovičev kot so Levstek in podobni sem zreduciral udejstvovanje na forumih samo na najnujnejše....
Dragi Levstek, vem da ti ni padlo z neba. ČE si prebral sem lepo napisal, da se zavedam da večina delate dobro. Prosim, če svojo poslanstvo in pogled na svet malce razširiš in razumeš tudi ostale komentarje..... ŠE enkrat.... Sebe sem le navedel kot primer. PA če to razumete ali pa ne.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 62518Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 8:50 pm

milanm22 napisal/-aCOLONPrav zaradi pametnjakovičev kot so Levstek in podobni sem zreduciral udejstvovanje na forumih samo na najnujnejše....
Dragi Levstek, vem da ti ni padlo z neba. ČE si prebral sem lepo napisal, da se zavedam da večina delate dobro. Prosim, če svojo poslanstvo in pogled na svet malce razširiš in razumeš tudi ostale komentarje..... ŠE enkrat.... Sebe sem le navedel kot primer. PA če to razumete ali pa ne.
To ni zapisal Levstek ampak JAZ torej navedi mene, če že navajaš. Jaz te čisto razumem ampak napisal si tako kot, da te bi naj sedaj vsi božali pa pomilovali? Tud drugi smo začeli iz nič pa to v časih, ko je bil položaj čebelarjev še veeeliko bolj v podnu.
Eni ste se obesili na to tehnično pomoč kot, da je to edino z čemer se da razširit čebelarstvo pa sploh ni res. Jaz niti centa iz tega naslova nisem dobil pa bi lahko se mi zdi cca 8000€ pa nem propadel zarad tega. Brez tega se da velikooo narediti samo treba znati žal (zameri kdo ali ne) večina nima pojma.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62519Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 8:57 pm

storž napisal/-aCOLON Fizikalec vse skozi pišete da niste še nikoli kandidirali ali prejeli nikakršnega denarja od države. Ali vas kdo sili da se ne prijavite? Razpis je za vse enak. Vsi smo bili enkrat majhni z 3 panji. Upajmo da bomo nekoč z nekaj več kot 3 panji. Začne se iz 0 potem pa raste.
Vikat me ne rabiš, kam se ali se ne prijavim je moja svobodna odločitev. Če se jaz pa meni par enakih prijavimo boš ti pa tebi veliko enakih ven padlo. Že do sedaj je zmer bla panika, da velki vse poberejo. Tu pa sedaj to nekak lih obratno kaže, ko se gre okol denarja pa ni videt "večjih" a ne?

milanm22
PrispevkovCOLON 81
KrajCOLON Pod Pohorjem

OdgovorCOLON # 62520Odgovor milanm22
Če Jan 16, 2014 9:09 pm

Se opravičujem ker sem omenil Levsteka.. POMOTA..

JA kar se pa tiče tvojega komentarja fizikalec pa pač spet nimam kaj dodati.. Enostavno moraš imeti prav in pika...
PA naj bo po tvoje.

Aja pa še to !! Zakaj pa se ne prijaviš ???? Kdo te ovira ???

Naj medi.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62521Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 9:13 pm

Zakaj pa bi moral met prav? Pač sem mal pokreno razmišljanje v drugo stran pa z tem upam ne smatraš kot neko žaljenje? Jaz to jemljem kot konstruktivno debato. Sma pač vsak na enem bregu vmes pa je velik prepad mogoče bo kdaj most z enega na drug breg pa se srečama tam čez ene 5 let :wink:

storĹľ
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2010 10:01 pm

OdgovorCOLON # 62522Odgovor storĹľ
Če Jan 16, 2014 9:27 pm

Čisto se pridružujem milanm22. Drugače pa če se "veliki" ne prijavljate se moramo potem mali da se denar porabi. Ali je bolše da ostane? Zgoraj se je oglasil uporabnik jure.ti ki ima okoli 130 panjev pa je tudi že preteklo leto pa ni bilo nič narobe(ali je potem on že med večjimi)? Največji znesek tehnične je nad 101 panj 6000€ in ne 8000€. Tukaj je dejstvo da se na tehnično pomoč lahko prijavi VSAK ČEBELAR ali ima 5 panjev ali 300. Občasno imam občutek da je pripeljalo toliko daleč da veliki čebelarji želijo da malih čebelarjev(do 100 panjev) sploh nebi bilo.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62523Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 9:49 pm

Heh kdo pa ti je to reko? Kr se Jureta tiče ga zelo dobro poznam sej ni lih daleč od mene doma pa marsičesa se je od mene naučil.
Saj jaz nisem nikjer rekel, da se kdo ne sme prijavit samo, če so pogoje spremenili sedaj pač nebi smelo biti užaljenosti od tistih, ki so ali ste že kaj dobili a ne?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 62524Odgovor levstek008
Če Jan 16, 2014 9:53 pm

Eni me pa "zares" ne marajo.... :? :oops: ....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62525Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 9:55 pm

:D :D :D :D :D :D :D

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 62526Odgovor boriss
Če Jan 16, 2014 10:21 pm

JAZ se na to pomoč nisem prijavil ker je napisana tako, da ni zame.

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 62532Odgovor jure.ti
Pe Jan 17, 2014 8:52 am

noc b napisal/-aCOLON Tistih nekaj sto, ki je v preteklem obdobju dobilo sredstva, želi, da jih lahko dobijo tudi v tem obdobju. Ostali čebelarji pa zahtevajo, da se da možnost tistim, ki teh sredstev niso prejeli.
Tale citat mi diši po slovenskem - faušija

Jaz jih poznam nekaj deset ki je sredstva prejelo. Vsi so - smo imeli enake možnosti.
JurE

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 62704Odgovor igorv
Pe Jan 24, 2014 3:05 pm

jure.ti napisal/-aCOLON
Tale citat mi diši po slovenskem - faušija

Jaz jih poznam nekaj deset ki je sredstva prejelo. Vsi so - smo imeli enake možnosti.
Točno za to gre, pa za nič drugega-faušija. Na začetku je blo vse OK ko pa se je razvedlo da je nekdo nekaj dobil je pa že problem :wink:

Na Noča pa pritiskajo večina taki, ki bi radi tudi oni neki dobil (kar je sicer prav), sam žal jih večina še pogledat ne zna kam morajo to poslat kaj šele da bi vedli kaj rabijo naprimer priložit kot prilogo. No saj ni problem jim bosta že Boštjan in ČZS pomagali to sestavit, pa servirat kdaj bo razpis, pa kdaj je treba kaj nardit. Upam Boštjan, da jim boš potem šel še pomagat točit med če bo treba in ne bodo zmogli sami. :D

Nekega bistvenega razvoja pa od tega verjetno ne bo. Tako kot do zdaj so čisto VSI imel enake pogoje sam mal je treba zadevo spremljat pa kdaj kaj prebrat, pa, pa, pa....

Da ne bo pomote... jaz sem jo sicer koristil, samo je bla zadeva bolj po principu kot ga je navel Boriss (koristiš kolk ti dajo, nisem pa od tega bil odvisen, ker bi zadevo tako ali tako nabavil - je pa fino če dobiš kaj nazaj) :wink:

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 62708Odgovor MaMe
Pe Jan 24, 2014 4:29 pm

Vsak ima po svoje prav.

Meni osebno se pri pogojih zdi najbolj neumno, da se odgovorni spravijo tako močno zamejiti pogoje. če za primer vzamem lansko leto in 2,4 eu po panju. enako je bilo zamejeno, da bi ja bilo čim bolj pravično za vse ( ajd tudi tukaj so bili oni z manj kot 20 diskriminirani) pa se nekaterim ni dalo izpolniti in je denar ostal in šel nazaj. Kaj pa če se tudi letos čebelarjem ne bo dalo vseh pogojev izpolnit in bo denar ostal, marsikdo pa ima vizijo in je izločen zaradi "pravičnosti". Ko bi vsaj rekli ... prvi teden imajo prednost vsi ki še niso nič dobili potem pa kdorkoli. Da se res ves denar počrpa. tako pa vračamo denar nazaj eu

to je povsod enako, ker si enostavno sami zakompliciramo život. :D

si upa kdo od snovalcev plana reci, da če denar ostane odpre svoj mošnjiček in ga razdeli med tiste ki so bili prikrajšani. :P predrznost moja pa taka!

lp
m

dobbdobb
PrispevkovCOLON 103
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 8:21 pm
KrajCOLON Sv.Trojica

OdgovorCOLON # 62712Odgovor dobbdobb
Pe Jan 24, 2014 8:51 pm

Bomo pač mogli sami švasat kontajner.......,pa še dobro da sem mizar...,potem pa si naj ftaknejo nekam toti drobiž.

milanm22
PrispevkovCOLON 81
KrajCOLON Pod Pohorjem

OdgovorCOLON # 62794Odgovor milanm22
To Jan 28, 2014 6:34 pm

Bom pač spet brez računa kupoval...... hehe, Toliko o razumu G. Židan...

PA lep pozdrav

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 62904Odgovor noc b
So Feb 01, 2014 4:08 pm

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=3463

iz uredbe: to je podlaga za razpis!

1. Sofinanciranje čebelarske opreme

8. člen

(čebelarska oprema, katere nakup se sofinancira)

Čebelarska oprema, pripomočki ali naprave (v nadaljnjem besedilu: čebelarska oprema) za katero je mogoče uveljavljati sofinanciranje nakupa, so:

– čebelji panji s testnimi vložki,

– ometalnik,

– smukalnik cvetnega prahu,

– sušilnik za cvetni prah,

– točila s pripadajočo opremo,

– posoda za skladiščenje medu (najmanj 10 l), matičnega mlečka, cvetnega prahu, propolisa, čebeljega voska in čebeljega strupa, ki ustreza za skladiščenje hrane,

– cedila in cedilna posoda,

– črpalka za med,

– naprave za utekočinjenje medu,

– mešalnik in mešalna palica za kremni med,

– refraktometer,

– konduktometer,

– separator medu, voska, matičnega mlečka,

– polnilna naprava za med,

– stroj za etiketiranje steklene embalaže,

– krožna dozirna miza,

– cisterna za homogenizacijo,

– kontrolne tehtnice in elektronski sistemi za nadzor čebeljih družin,

– posoda za odkrivanje satov,

– kuhalnik voščin,

– stiskalnica za vosek – preša,

– topilniki voska,

– parni uparjalnik za voščine,

– kalup za vlivanje satnic,

– inkubator za shranjevanje matičnjakov,

– prirejena transportna sredstva za prevoz čebel na pašo,

– testni vložki,

– pripomočki za aplikacijo zdravil za zdravljenje čebel.

9. člen

(način sofinanciranja čebelarske opreme)

(1) Delež sofinanciranja čebelarske opreme znaša 80 odstotkov skupne neto vrednosti (brez vštetega DDV) izvedenega nakupa čebelarske opreme. Čebelar je do sredstev v okviru tega ukrepa upravičen samo enkrat v programskem obdobju 2014–2016.

(2) Najvišji znesek sredstev sofinanciranja čebelarske opreme v programskem obdobju 2014–2016 znaša za upravičenca, ki čebelari z:

– do 20 čebeljimi družinami: 1000 eurov;

– od 21 do 40 čebeljimi družinami: 2000 eurov;

– od 41 do 100 čebeljimi družinami: 4000 eurov;

– od 101 do 249 čebeljimi družinami: 6000 eurov;

– več kot 250 čebeljimi družinami: 8000 eurov.

(3) Sofinanciranje nakupa čebelarske opreme pri posameznem čebelarju skupaj ne sme preseči najvišje vrednosti iz prejšnjega odstavka, ki jo lahko vlagatelj uveljavlja enkrat v programskem obdobju 2014–2016.

(4) Vlagatelj je upravičen do sofinanciranja čebelarske opreme za število čebeljih družin, ki je bilo na dan 30. junija v letu pred oddajo vloge vpisano v register čebelnjakov.

10. člen

(pogoji za sofinanciranje nakupa čebelarske opreme)

(1) Čebelar je upravičen do sofinanciranja nakupa čebelarske opreme, če:

– je opravil nakup čebelarske opreme (pri čemer se za dokazila o opravljenem nakupu šteje izvod izvirnega računa in izvirnega dokazila o plačilu računov na ime vlagatelja ter se vlagatelju ne vračajo);

– je opravil usposabljanje o smernicah dobrih higienskih navad v čebelarstvu ali ima vzpostavljen lastni HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) sistem;

– se je udeležil najmanj enega veterinarskega izobraževanja s področja zatiranja varoze v zadnjih petih letih pred objavo javnega razpisa za dodelitev sredstev, ki ga je pripravila in izvedla Univerza v Ljubljani, Veterinarska fakulteta, Nacionalni veterinarski inštitut (v nadaljnjem besedilu: VF NVI);

– se je udeležil najmanj enega apitehničnega usposabljanja v zadnjih petih letih pred objavo javnega razpisa za dodelitev sredstev, ki ga je pripravila in izvedla Javna svetovalna služba v čebelarstvu;

– je vpisan v register čebelnjakov vsaj tri leta pred objavo javnega razpisa za dodelitev sredstev;

– v preteklem programskem obdobju 2011–2013 ni prejel sredstev v okviru ukrepa tehnična pomoč čebelarjem;

– stroški nakupa čebelarske opreme znašajo vsaj 35 odstotkov vrednosti iz drugega odstavka prejšnjega člena.

(2) Čebelar, ki v skladu s to uredbo prejme sredstva za sofinanciranje nakupa čebelarske opreme, mora to opremo uporabljati še najmanj pet let po prejetju teh sredstev.

(3) Čebelar, ki je v programskem obdobju 2011–2013 ali 2014–2016 prejel sredstva v okviru ukrepa čebelar začetnik, v programskem obdobju 2014–2016 ni upravičen do sredstev v okviru ukrepa sofinanciranje čebelarske opreme.

11. člen

(upravičeni stroški za sofinanciranje čebelarske opreme)

(1) Upravičeni stroški za sofinanciranje nakupa čebelarske opreme so stroški nakupa čebelarske opreme iz 8. člena te uredbe.

(2) Neupravičeni stroški za sofinanciranje nakupa čebelarske opreme so:

– stroški plačila carin in dajatev pri uvozu,

– DDV,

– stroški nakupa rabljene čebelarske opreme,

– stroški tekočega poslovanja (stroški vzdrževanja, najema itd.),

– bančni stroški,

– poštnina.

2. Pomoč čebelarjem začetnikom

12. člen

(pomoč čebelarjem začetnikom)

Čebelarjem začetnikom se sofinancira nakup kompleta čebelarske opreme, ki ga sestavljajo:

– trije novi panji s testnimi vložki in opremo za panje,

– tri čebelje družine,

– posode za med, ki ustrezajo za skladiščenje hrane, in

– točila za med.

13. člen

(način financiranja pomoči čebelarjem začetnikom)

Čebelarju začetniku se sofinancira 80 odstotkov skupne neto vrednosti (brez vštetega DDV) izvedenega nakupa kompleta čebelarske opreme, vendar ne več kot 1000 eurov. Čebelar je do sredstev v okviru tega ukrepa upravičen samo enkrat v programskem obdobju 2014–2016, če v istem programskem obdobju ni prejel sredstev v okviru ukrepa sofinanciranje čebelarske opreme.

14. člen

(pogoji za pomoč čebelarjem začetnikom)

(1) Čebelar začetnik je upravičen do sofinanciranja nakupa kompleta čebelarske opreme iz 12. člena te uredbe, če:

– je prvič vpisan v register čebelnjakov v letu pred objavo ali v letu objave javnega razpisa za pomoč čebelarjem začetnikom,

– je ob oddaji vloge star najmanj 15 let,

– ima pisno soglasje staršev ali skrbnikov za izvajanje tega ukrepa, če pri oddaji vloge še ni dopolnil 18 let, je pred oddajo vloge pridobil certifikat nacionalne poklicne kvalifikacije s področja čebelarstva ali opravil najmanj 35 urni začetni tečaj čebelarjenja, ki ga je v obdobju 2008–2012 pripravila in izvedla Javna svetovalna služba v čebelarstvu, v letu 2013 pa izbrani ponudnik na podlagi operativnega programa zatiranja varoze za leto 2013, in se udeležil izobraževanja s področja zdravstvenega varstva čebel, ki ga je v obdobju 2008–2013 pripravil in izvedel VF NVI, v obdobju 2014–2016 pa izbrani ponudnik za izvedbo ukrepa izobraževanja na področju zdravstvenega varstva čebel iz 18. člena te uredbe,

– v preteklem programskem letu 2013 ni prejel sredstev v okviru ukrepa tehnična pomoč čebelarjem.

(2) Čebelar začetnik, ki je v skladu s to uredbo prejel sredstva za sofinanciranje nakupa kompleta čebelarske opreme iz 12. člena te uredbe, mora to opremo uporabljati še najmanj pet let po prejetju teh sredstev.

15. člen

(upravičeni stroški za pomoč čebelarjem začetnikom)

(1) Upravičeni stroški za pomoč čebelarjem začetnikom so stroški nakupa kompleta čebelarske opreme iz 12. člena te uredbe.

(2) Neupravičeni stroški za pomoč čebelarjem začetnikom so:

– stroški plačila carin in dajatev pri uvozu,

– DDV,

– stroški nakupa rabljenih panjev, rabljenih posod za med in rabljenih točil za med,

– stroški tekočega poslovanja (npr. stroški vzdrževanja, najema itd.),

– bančni stroški,

– poštnina.

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 62916Odgovor jure.ti
Po Feb 03, 2014 8:23 am

Čestitam vsem, ki ste uspeli razpisne pogoje prilagoditi sebi v prid.

Sredstva na razpisu bodo ostala.

Moj predlog da se doda stavek v razpisu:

V kolikor ostanejo sredstva na razpisu 4 mesece po odprtju, imajo možnost pridobiti preostala sredstva tudi tisti ki so pridobili sredstva 2011-2013.
JurE

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 62917Odgovor levstek008
Po Feb 03, 2014 12:40 pm

Če je posameznikovo čebelarstvo odvisno od dodelitvi teh subvencij in/ali če je začetek čebelarjenja pogojen z pridobitvijo subvencije je bolje da niti ne začne.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

fenix
PrispevkovCOLON 138
PridruženCOLON Pe Mar 19, 2010 7:06 pm

OdgovorCOLON # 62919Odgovor fenix
Po Feb 03, 2014 3:07 pm

Hahaha.... Tukaj se strinjam z levstkom.... Jaz sem začel čebelariti z nekaj panji in sem stočil tudi nekaj medu, ki sem ga seveda prodal... od tega dobljenega denarja sem dal nekaj na stran za sladkor, ostalo sem investiral v razvoj....
Z leti se čebelarstvo lepo razvije in ne rabiš nevem kakšne subvencije... Sem kandidiral nekaj let nazaj za pomoč čebelarjem začetnikov, seveda pomoči nisem dobil, vendar sem s stočenim medom tisto leto vse stroške pokril...

Če je čebelarstvo odvisno od subvencije pomeni da je imetnik čebel nesposoben čebelar in podjetnik hkrati....

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 62921Odgovor go-ahead
Po Feb 03, 2014 3:27 pm

Pozabljata, da subvencije vplivajo na rast cen čebelarske opreme. Če je bilo motorno štiri satno točilo pred leti 350 EUROV je danes 650 EUROV.

Zakaj?

Zaradi povečanega povpraševanja zaradi subvencij.

Če tako točilo kupiš brez subvencije, potem si nesposoben podjetnik, čeprav lahko čebelariš uspešno. Dober podjetnik bo izkoristil vsako priložnost za prihodek.

fenix
PrispevkovCOLON 138
PridruženCOLON Pe Mar 19, 2010 7:06 pm

OdgovorCOLON # 62922Odgovor fenix
Po Feb 03, 2014 3:43 pm

Mislim da nisi dobro prebral....
Če je ČEBELARSTVO ODVISNO OD SUBVENCIJE pomeni da je imetnik čebel nesposoben čebelar in podjetnik hkrati...

S tem sem mislil da, če brez subvencije ne moreš čebelariti je bolje da znamke zbiraš.....

storĹľ
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 62923Odgovor storĹľ
Po Feb 03, 2014 4:31 pm

Naj spomnim da imajo največ pritožb čez razpis tisti ki so v preteklem programskem obdobju ŽE DOBILI denar.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 62924Odgovor JanĹľevec
Po Feb 03, 2014 7:01 pm

To subvencioniranje tistih, ki naj bi se šele začeli ukvarjati s čebelami in čebelarstvom, je ena največjih neumnosti, ki so jih možje in dekleta s ČZS uspeli podtakniti kmetijskemu ministru in njegovim sodelavcem.

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 62926Odgovor Q
Po Feb 03, 2014 7:32 pm

go-ahead napisal/-aCOLONPozabljata, da subvencije vplivajo na rast cen čebelarske opreme. Če je bilo motorno štiri satno točilo pred leti 350 EUROV je danes 650 EUROV.

Zakaj?

Če tako točilo kupiš brez subvencije, potem si nesposoben podjetnik, čeprav lahko čebelariš uspešno. Dober podjetnik bo izkoristil vsako priložnost za prihodek.
Ha,ha, to je tko kot sedaj z nakupom novega traktorja za potrebe kmetije. Misli, da je bila pred leti celo analiza, da so se traktorji podražili skorajda za procent subvencije. In zato tudi marsikateri prodajalec vpraša ko kupuješ: A s subvencijo al brez ! (cena naj bi bila druga) Vsaj tko naj bi blo...

LP

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 62935Odgovor go-ahead
To Feb 04, 2014 8:02 am

Q napisal/-aCOLON
go-ahead napisal/-aCOLONPozabljata, da subvencije vplivajo na rast cen čebelarske opreme. Če je bilo motorno štiri satno točilo pred leti 350 EUROV je danes 650 EUROV.

Zakaj?

Ha,ha, to je tko kot sedaj z nakupom novega traktorja za potrebe kmetije. Misli, da je bila pred leti celo analiza, da so se traktorji podražili skorajda za procent subvencije. In zato tudi marsikateri prodajalec vpraša ko kupuješ: A s subvencijo al brez ! (cena naj bi bila druga) Vsaj tko naj bi blo...

LP

Tako je ja.
In kljub temu imaš na forumu posameznike, ki poskušajo smešiti prosilce za subvencijo in jih od tega odvračajo.

Ali se bojijo navala?

Pustimo tiste redke entuziaste, ki imajo nekaj volje za začetek bitke z birokracijo, da se v miru za subvencijo borijo in jim raje pomagajmo.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 62937Odgovor JanĹľevec
To Feb 04, 2014 9:09 am

BRISATI IZ RAZPISNIH POGOJEV:

(2) Najvišji znesek sredstev sofinanciranja čebelarske opreme v programskem obdobju 2014–2016 znaša za upravičenca, ki čebelari z:

– do 20 čebeljimi družinami: 1000 eurov; BRISATI

– od 21 do 40 čebeljimi družinami: 2000 eurov; - BRISATI

**** Ti dve kategoriji čebelarjev sta oproščeni davka na prodajo svojih čebeljih produktov in ni prav nobene potrebe po dodatnem sofinanciranju iz davkoplačevalskih sredstev.

– od 41 do 100 čebeljimi družinami: 4000 eurov; ZMANJŠATI ZNESEK

– od 101 do 249 čebeljimi družinami: 6000 eurov;- POVEČATI ZNESEK

– več kot 250 čebeljimi družinami: 8000 eurov. - POVEČATI ZNESEK

Upam, da kdaj kdo iz ministrstva kaj pogleda po tem forumu in bo o tem predlogu vsaj razmislil. Tukaj se razmetava z denarjem, ko se na drugi strani ukinja sofinanciranje učinkovitih sredstev za zatiranje varoje, kar bo imelo katastrofalne posledice. Očitno leva ne ve kaj dela desna ali pa se je nekaterim že krepko zmešalo.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 62939Odgovor MaMe
To Feb 04, 2014 9:43 am

Se kar strinjam z Janževcem in Juretom.
Ne morem pa razumeti modelov ki pametujejo kako je vse skupaj BV. Sredstva črpati je BV in kako so oni vse sami. Normalno da moraš dobro čebelarit in biti gospodaren, čepa dobiš še finančno spodbudo je pa toliko bolje. Samo poglejte koliko denarja damo v EU in kako slabi smo v črpanju in to na vseh področjih samo zaradi birokracije - KATASTROFA.

Zadnjič smo imeli eno izobraževanje in udeležba je bila še več kot rekordna.
Ogromno ljudi se odloča za čebelarjenje. In moj največji strah je, da bi bilo veliko od njih muh enodnevnic. Pa ne zaradi denarja in sredstev. Bolj me skrbi varoa, HG in podoben jajc ko bo kar naekrat okrog 20 panjev s po 6družinami in ne bo več pregleda nad vsim oz. koliko se ljudje res ukvarjajo s čebelami.

Npr. predlani je pri nas močno udarila varoa in pri nas je prvi izgubil čebele že septembra. Zakaj? Ker ima vikend na morju in je julija in avgusta avtomatsko na morju, temu se pa on in družina ne bo odpovedala. Pol pa imej par takih modelov okrog sebe....

LP
M

storĹľ
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 62941Odgovor storĹľ
To Feb 04, 2014 9:55 am

Janževec napisal/-aCOLONBRISATI IZ RAZPISNIH POGOJEV:

– do 20 čebeljimi družinami: 1000 eurov; BRISATI

– od 21 do 40 čebeljimi družinami: 2000 eurov; - BRISATI

**** Ti dve kategoriji čebelarjev sta oproščeni davka na prodajo svojih čebeljih produktov in ni prav nobene potrebe po dodatnem sofinanciranju iz davkoplačevalskih sredstev.

– od 41 do 100 čebeljimi družinami: 4000 eurov; ZMANJŠATI ZNESEK

– od 101 do 249 čebeljimi družinami: 6000 eurov;- POVEČATI ZNESEK

– več kot 250 čebeljimi družinami: 8000 eurov. - POVEČATI ZNESEK

Upam, da kdaj kdo iz ministrstva kaj pogleda po tem forumu in bo o tem predlogu vsaj razmislil. Tukaj se razmetava z denarjem, ko se na drugi strani ukinja sofinanciranje učinkovitih sredstev za zatiranje varoje, kar bo imelo katastrofalne posledice. Očitno leva ne ve kaj dela desna ali pa se je nekaterim že krepko zmešalo.
Janževec tukaj si pa zelo kiksnil. Davek se plača samo na družine in ne na prodane čebelje produkte.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov