Tehnična pomoč 2014

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

Tehnična pomoč 2014

OdgovorCOLON # 61983Odgovor MaMe
Po Dec 09, 2013 7:14 pm

Ali že mogoče kdo kaj več ve o novem razpisu? Bo podobno kot letos?

Da bo kakšna nova zvijača ne dvomim :) bolj me zanimajo pogoji.

LP
M

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 62325Odgovor MaMe
Ne Jan 05, 2014 7:30 pm

Za vse, ki ste zainteresirani, da ne bo ponovno preveč dolgih nosov ;)

Pogoji:
‐ je opravil usposabljanje o smernicah dobrih higienskih navad v čebelarstvu ali
ima vzpostavljen lastni HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) sistem,
katerega seznam pridobi ARSKTRP;
‐ se je udeležil najmanj enega veterinarskega izobraževanje s področja
zdravstvenega varstva čebel in najmanj enega apitehničnega usposabljanja;
‐ je vpisan v register čebelnjakov vsaj tri leta pred objavo javnega razpisa;
20
‐ v preteklem programskem obdobju 2011-2013 ni prejel sredstev v okviru ukrepa
tehnična pomoč čebelarjem;
‐ čebelar, ki je programskem obdobju 2011-2013 ali 2014-2016 prejel sredstva v
okviru ukrepa čebelar začetnik, v programskem obdobju 2014-2016 ni upravičen
do sredstev v okviru ukrepa sofinanciranje čebelarske opreme;
‐ je čebelar do sredstev v okviru ukrepa sofinanciranje čebelarske opreme
upravičen samo enkrat v programskem obdobju 2014-2016.

Več si lahko preberete:
http://www.mko.gov.si/fileadmin/mko.gov ... 4_2016.pdf

p.s.
Ne vem zakaj sem dobil na mail poredovani čuda mailov o vsem sranju ki se nas kao kot čebelarje tiče (npr. kdo se je poročil v indiji....), kašne povezave do tega dokumenta pa živ boh ne more posredovat, čeparav so pri njem sodelovali. :?:

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 62327Odgovor noc b
Ne Jan 05, 2014 7:43 pm

To je sprejeti eu program. Sedaj je v fazi sprejemnja uredba 2014, potem pa sledi razpis za tehnicno pomoc, ki bo natancno dolocil pogoje.
Razpis se realno lahko pricakuje v marcu.

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 62330Odgovor jure.ti
Po Jan 06, 2014 12:21 pm

noc b napisal/-aCOLONTo je sprejeti eu program. Sedaj je v fazi sprejemnja uredba 2014, potem pa sledi razpis za tehnicno pomoc, ki bo natancno dolocil pogoje.
Moti me tale alineja:

Pogoj da:
- v preteklem programskem obdobju 2011-2013 ni prejel sredstev v okviru ukrepa tehnična pomoč čebelarjem;

Ta zadeva bi morala biti procentualno zmanjšana kdor je že prejel sredstva, če že mora biti tako.
Torej sedaj sem odpisan, ker sem v 2011 prejel 2k€ sredstev. To ni prav!

Se v pripravi razpisa lahko kaj spremeni?

Lp
JurE

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 62331Odgovor Mandelj
Po Jan 06, 2014 3:01 pm

Ja torej.... piši jim na MKO...

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62332Odgovor noc b
Po Jan 06, 2014 3:10 pm

jure.ti napisal/-aCOLON
noc b napisal/-aCOLONTo je sprejeti eu program. Sedaj je v fazi sprejemnja uredba 2014, potem pa sledi razpis za tehnicno pomoc, ki bo natancno dolocil pogoje.
Moti me tale alineja:

Pogoj da:
- v preteklem programskem obdobju 2011-2013 ni prejel sredstev v okviru ukrepa tehnična pomoč čebelarjem;

Ta zadeva bi morala biti procentualno zmanjšana kdor je že prejel sredstva, če že mora biti tako.

Lp
ta pogoj je za to, da bomo na vrsto prišli tisti čebelarji, ki doslej še nismo prejeli sredstev iz tehnične pomoči. Menim, da je prav, da pride na vrsto čim več čebelarjev.

nikoli za vse ni prav!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 62333Odgovor Fizikalec
Po Jan 06, 2014 3:41 pm

Ja eni še nismo nič koristili se meni zdi mogoče pa bi morali kaj?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62334Odgovor Fizikalec
Po Jan 06, 2014 4:34 pm

noc b napisal/-aCOLONta pogoj je za to, da bomo na vrsto prišli tisti čebelarji, ki doslej še nismo prejeli sredstev iz tehnične pomoči. Menim, da je prav, da pride na vrsto čim več čebelarjev.

nikoli za vse ni prav!
Je kaj znano kakšen bo delež sofinanciranja nikjer tega nisem zasledil in kaj je mišljeno pod "prirejena transportna sredstva za prevoz čebel na pašo" tole ni lih jasno definirano. Za kolk panjev, ali je to lahko kontejner, ali je tu max. določeno št. panjev na enoto itd...

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62335Odgovor noc b
Po Jan 06, 2014 6:04 pm

to je stvar potem razpisa, ki ga pripravi MKO

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62336Odgovor Fizikalec
Po Jan 06, 2014 6:18 pm

Ja tole je pol uganka, iz uredbe bi se moralo TOČNO vedet kaj jaz ali bilo kdo drug lahko kupi, da to lahko uveljavlja.

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62337Odgovor noc b
Po Jan 06, 2014 6:37 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJa tole je pol uganka, iz uredbe bi se moralo TOČNO vedet kaj jaz ali bilo kdo drug lahko kupi, da to lahko uveljavlja.
Uredba 2014 se ni sprejeta, bo vsak čas. To je EU program.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62339Odgovor Fizikalec
Po Jan 06, 2014 7:30 pm

No živi bili pa videli upam bomo vedeli pravi čas kaj kupiti oziroma kaj spada v ta ukrep.

mrmi
PrispevkovCOLON 32
PridruženCOLON Pe Jun 24, 2011 5:02 pm

OdgovorCOLON # 62342Odgovor mrmi
Po Jan 06, 2014 8:50 pm

Na tak razpis ( če bo vse kar se predvideva tudi potrjeno ) bo glede na odzive iz prejšnjih let denar verjetno ostajal. Za največje čebelarje ne bo zanimiv, ker oni vso opremo, ki jo potrebujejo že imajo in je za povrh tudi prilagojena njihovim potrebam, najmanjšim čebelarjem se pa že zaradi demografske strukture niti ne bo dalo kaj preveč ukvarjati z razpisi.
S tem ko so vsi, ki so do sedaj dobili denar izločeni se namreč krog iskalcev drastično zmanjša.
Če je bil ta denar namenjen pomoči čebelarjem, ki želijo svoje čebelarstvo razširiti in s tem izboljšati demografsko strukturo slovenskih čebelarjev, potem bo tale razpis strel v koleno.
Verjetno bi bil najboljši in za večino sprejemljiv kompromis, da se v enem programskem obdobju lahko kandidira samo enkrat.
Je pa res, da se lastno čebelarstvo zagotovo da razširiti tudi z lastnim denarjem, samo kakšno leto dlje bo trajalo.
Lepo se imejte in lp
milan

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62343Odgovor Fizikalec
Po Jan 06, 2014 8:57 pm

Dvomim, da bo denar ostajal bo pa treba še prej dobit podatek kako je glede deminimisa? Ali se ta upošteva v tem raspisu ker potem je ne sam v koleno to strel v glavo marsikeremu od nas. Jaz sem že ven padel (pa še kdo) za sušo tako da tu treba zeeelo dobro napisat SE ali SENE šteje kaj ali nekaj...

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 62347Odgovor jure.ti
To Jan 07, 2014 8:51 am

noc b napisal/-aCOLON
jure.ti napisal/-aCOLON
Moti me tale alineja:

Pogoj da:

Lp
ta pogoj je za to, da bomo na vrsto prišli tisti čebelarji, ki doslej še nismo prejeli sredstev iz tehnične pomoči. Menim, da je prav, da pride na vrsto čim več čebelarjev.

nikoli za vse ni prav!

g. Noč hvala za vaš odgovor!
Z odgovorom se nikakor ne morem strinjati!
Trije razpisi v programskem obdobju 2011-2013 so bili enako dostopni do vseh čebelarjev in ne pogojeni s programom 2008-2010. Zakaj so sedaj spremembe?
Moj primer je naslednji: 2011 sem kupil prevozno sredstvo za 47 AŽ panjev. Z točilom 4s na ročni pogon, te enote nisem mogel servisirati. Zato sem pogledal na razpis ki je bil že nekaj časa odprt, če izpolnjujem pogoje za prijavo. Na MKO sem pri g.Potočniku preveril, če so sredstva na razpolago in je potrdil da ja. Odločil sem se za nakup 8S avtomatskega točila, agregata in druge opreme za točenje. Ker denarja nisem imel sem najel kredit in opremo kupil. Na razpisu sem prejel sredstva in uspešno zaključil investicijo - oprema za točenje in poravnal kredit na banki. Z opremo ki jo imam, sem danes zmožen servisirati dve prevozni sredstvi ki skupaj zneseta 135 AŽjev. Torej še povečal proizvodnjo medu.
Danes pa moram pridelani med ustrezno napolniti in ga pripraviti za tržišče. Torej potrebujem grelno napravo za med, črpalko za med, dozirno mizo itd.
In tega si sedaj s pomočjo razpisa v NOVEM programskem obdobju ne zaslužim.
Potem ste vodilni na ČZS v čistem nasprotju s trditvami ki jih plasirate o slovenski samooskrbi z medom.
JurE

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 62348Odgovor boriss
To Jan 07, 2014 8:59 am

jure.ti napisal/-aCOLON........
Potem ste vodilni na ČZS v čistem nasprotju s trditvami ki jih plasirate o slovenski samooskrbi z medom.
Točno to - že leta.

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 62352Odgovor Mandelj
To Jan 07, 2014 10:16 am

Fizikalec napisal/-aCOLON kako je glede deminimisa?
Kaj imate s tem v mislih?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62361Odgovor Fizikalec
To Jan 07, 2014 10:24 pm

če se prejeta sredstva tudi tu upoštevajo glede nato da poleg treba kake izjave da nisi prejel druge pomoči bla bla bla....

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 62445Odgovor MaMe
To Jan 14, 2014 12:42 pm

Glede na sporočila ki jih lahko beremo na spletu, očitno na vseh koncih stvari uhajajo iz vajeti.

Saj ne veš ali bi se ob vsem skupaj jokal ali smejal...

http://czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=3372

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 62449Odgovor Drejva
To Jan 14, 2014 2:16 pm

post zbrisal, ker je itak s troti brezveze kaj delat...

CZS = Cisto Zabluzena Skupina.

Lep pozdrav.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 62453Odgovor JanĹľevec
To Jan 14, 2014 2:42 pm

MaMe napisal/-aCOLONGlede na sporočila ki jih lahko beremo na spletu, očitno na vseh koncih stvari uhajajo iz vajeti.

Saj ne veš ali bi se ob vsem skupaj jokal ali smejal...

http://czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=3372
Z vsebino gornje kritike se lahko le delno strinjam. Tudi, če uredba sploh ne bo sprejeta , slovensko čebelarstvo ne bo propadlo niti doživelo kakih posebno tragičnih pretresov.

Prav na smeh pa mi gre, ko vidim kako si avtor kritičnega zapisa ne upa imenovati ministrstva in ministra, ki naj bi bil kriv za nesprejetje uredbe. Premalo je le pihati Židanu na dušo, ker ključe od blagajne ima pa drug minister. Tudi njega bi kazalo malo pocrkljati in se mu prikupiti.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 62455Odgovor boriss
To Jan 14, 2014 2:47 pm

EN pregovor naših južnih bratov pravi "zaupaj (verjemi?) vase in v svoje kljuse"

Uspejo samo tisti ki komot lahko rečejo na tak razpis - jaz tega ne rabim - poj pa poberejo kar jim dajo.

Kdor je odvisen samo od takih razpisov - nikoli nau uspel!

mrmi
PrispevkovCOLON 32
PridruženCOLON Pe Jun 24, 2011 5:02 pm

OdgovorCOLON # 62458Odgovor mrmi
To Jan 14, 2014 3:56 pm

boriss napisal/-aCOLONEN pregovor naših južnih bratov pravi "zaupaj (verjemi?) vase in v svoje kljuse"

Uspejo samo tisti ki komot lahko rečejo na tak razpis - jaz tega ne rabim - poj pa poberejo kar jim dajo.

Kdor je odvisen samo od takih razpisov - nikoli nau uspel!

Te resnice se ne da bolje napisati :prst
milan

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 62466Odgovor mg
Sr Jan 15, 2014 11:22 am

"Uzdaj se use i u svoje kljuse" sam se snadji iz bijede izadji..., ali še boljša zgornja ispeljanka + pobereš, kar dobiš!
lep pozdrav

milanm22
PrispevkovCOLON 81
PridruženCOLON Pe Mar 16, 2012 3:36 pm
KrajCOLON Pod Pohorjem

OdgovorCOLON # 62483Odgovor milanm22
Sr Jan 15, 2014 8:18 pm

Prosim g. Noč če tudi to moje mnenje preberete....

Polnoma se strinjam z Jure.ti nekaj postov višje. Hecno postavljeni pogoji.
Ker sem kot začetnik leta 2013 sodeloval na razpisu, sedaj v novem ukrepu ne morem prisostvovati pri dodelitvi subvencije za tehnično pomoč čebelarjem. Prejšnja leta taki pogoji niso bili omenjeni.
Sam sem lani iz pičlih 3 čebeljih družin, z pomočjo dobrega mentorja in lastnega odrekanja in popolne predanosti povečal število čebeljih družin na 36. Do sedaj se vse družine še kar dobro držijo. Tretiram izključno z Varrox sublimatorjem in kristali oksalne kisline.
Ker sem res vse svoje prihranke vložil v čebelarstvo, vključno s tisočimi evri pomoči čebelarju začetniku sem tako rekoč nažalos v novem ukrepu za naprej onemogočen kandidirati na razpisih.

To pa se mi zdi popolnoma nenormalno in v nasprotju z prizadevanji ČZS.

Ne me narobe razumeti, ne nalivam na svoj ogenj, pa vendar. Takšnim kot sem jaz, ki smo v kratkem času opravili usposabljanja, se zaenkrat uspešno lotili čebelarstva, povečali število čebeljih družin itd.... Takim, ki bi sedaj lahko mogoče še napredovali, pa se sedaj na tak način onemogoča napredovanje.... Res je da moremo verjeti samo v svoje kljuse, pa vendar je lepo in prav, če poleg mizerne slovenske plače dobiš še neko pomoč za nadaljni razvoj čebelarstva, če si že nekaj pokazal....Sam med drugim tudi sejem velike površine medovite facelije in ajde. Resnično nekaj dam na čebelarstvo. Letos bi lahko tako rekoč dokupil še nekaj panjev in mogoče kak ometalnik ali pa kaj podobnega, ampak mi po razpisnih pogojih sodeč žal to ne bo uspelo...

V kolikor boste g. Noč to prebirali, se prosim zamislite in podajte svoje morebitno mnenje.

Hvala in lep pozdrav.

Vse ostale pa naprošam, da me ne razumejo napak. Namreč zavedam se, da velika večina dobro opravljate svoje delo, je pa res, da se je zase pač treba potegniti...
[/b]

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 62484Odgovor noc b
Sr Jan 15, 2014 10:58 pm

Spoštovani,

Glede omejitve, da kandidirajo v tem obdobju samo čebelarji, ki niso kandidirali v prejšnjem obdobju so mnenja deljena. Tistih nekaj sto, ki je v preteklem obdobju dobilo sredstva, želi, da jih lahko dobijo tudi v tem obdobju. Ostali čebelarji pa zahtevajo, da se da možnost tistim, ki teh sredstev niso prejeli.
Tako nekako je stališče večine.
Moje mnenje je tudi, da je prav, da se omogoči sofinanciranje opreme prednsotno tistim , ki še niso kandiidirali ali so bili zavrnjeni.

seveda pa so mnenja deljena.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62485Odgovor Fizikalec
Sr Jan 15, 2014 11:06 pm

Ja tule bi še bilo eno zanimivo vprašanje in sicer?
Koliko od teh, ki so prejeli vplačuje iz te dejavnosti kaj v proračun in kako dolgo vplačuje? Tam je cel rompompom za dopolnilce mene moti, da plačal noben nč nebi prejemali ali zajemali pa bi ravno TAKI, ki iz te panoge prekleto malo alli nič vplačajo....

storĹľ
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2010 10:01 pm

OdgovorCOLON # 62486Odgovor storĹľ
Če Jan 16, 2014 12:06 am

Če se ne motim gre tukaj za sredstva ki so iz EVROPE in ne proračun republike Slovenije( naj me Noč popravi če ni temu tako). Ko je tukaj da nihče nič ne plačuje. Ko grem po sladkor za čebela plačam DDV, ko grem po satnice plačam DDV, ko kupim zdravil za čebele plačam DDV. Torej VRNEM državi nekaj denarja. Če bi imel dopolnilno dejavnost bi bil prispevek državi samo večji. Če imaš pa s.p. ali kaj drugega je pa zgodba druga. Govora je predvsem o teh malih.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62487Odgovor Fizikalec
Če Jan 16, 2014 12:30 am

A v proračun EU Slovenija ne vplačuje? Za lani kot vem nekaj čez 400 miljonov a ta denar ni davkoplačevalski?
Ja govora je o tamalih, ki veliko jemljejo-dobivajo, ko se pipa zapre je pa rompompom. Kot je prej zapisal oni iz 3 družin na 36 pa odrekanju a meni je moje iz neba padlo al kaj?

storĹľ
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2010 10:01 pm

OdgovorCOLON # 62488Odgovor storĹľ
Če Jan 16, 2014 12:38 am

In kam vse potem evropa razdeli in porabi denar? Koliko kmetovalcev ima hleve, stroje financirane iz tega naslova pa so tam številke precej večje kot tukaj pri čebelarjih. Vsaka čast Boštjanu da še vztraja. Čebelarjem nikoli ni prav. Najbolje ukiniti ČZS potem naj se pa vsaj znajde po svoje, krivi kogar koli hoče. Če denarja za vse čebelarje ni je narobe, če se dobi je narobe. Upam da se vsaj strinjate Fizikalec da VSI čebelarji prispevamo k tem da državi vrnemo v obliki DDV. Torej VSI vplačujemo in ne samo tisti z s.p., dopolnilno dejavnostjo,.... Nekateri več nekateri manj. Vsak se znajde po svoje. Fizikalec vse skozi pišete da niste še nikoli kandidirali ali prejeli nikakršnega denarja od države. Ali vas kdo sili da se ne prijavite? Razpis je za vse enak. Vsi smo bili enkrat majhni z 3 panji. Upajmo da bomo nekoč z nekaj več kot 3 panji. Začne se iz 0 potem pa raste.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov