Tehnična pomoč čebelarjem - najava razpisa

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 57765Odgovor volk
Če Jan 10, 2013 5:55 pm

Vsem cebelarjem bi priporocil da modernizirajo cebelarstvo iz dohodkov iz naslova cebelarstva, poznam namrec marsikoga, ki se je zanasal na razpise, in na koncu ostal v bankrotu in s cevljem od zene v riti.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 57766Odgovor SAUC2
Če Jan 10, 2013 9:08 pm

A pri PRP gre tudi po sistemu prvi pride prvi melje ?

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

Re: Kje pride objavljen razpis?

OdgovorCOLON # 57767Odgovor trotek
Pe Jan 11, 2013 8:05 am

go-ahead napisal/-aCOLONKer sem začel resno z nabavo točila, potrebujem še informacijo, od kje bo informacija o odprtju razpisa prišla?

Z nakupom točila ne bi rad ogrozil družinskega proračuna, zato vas prosim, da mi poveste kam moram gledati, da bom pravočasno obveščen o objavi razpisa
Hvala-
http://www.arsktrp.gov.si/si/o_agenciji ... ni_razpisi

Tu so objavljeni vsi kmetijski razpisi (tudi čebelarski) in so ažurni. Razpis se ponavadi odpre po 15h!
tudi trotje prispevajo

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 57771Odgovor igorv
Pe Jan 11, 2013 3:41 pm

Se bom še jaz nahitro vključil...

Sprašuješ takšne stvari, da se že iz aviona vidi da SAM do sedaj še nisi naredil čisto NIČ na to temo (seveda razen tega da tu razlagaš neko teorijo zarote). Tud toliko nisi naredil da bi prebral uredbo ali pa razpisno dokumentacijo iz lanskega leta do katere ti je Mandelj konkretno pokazal pot. Ker če bi jo nebi sedaj spraševal takšnih stvari.

Drugače sem pa lani nekje v februarju na podobno razpravo enkrat malenkost opisal celoten postopek kako me to naredi. Samo ta opis si poskušaj najti SAM, da me ne boš sedaj za povezavo kako do nje pridet spraševal.

Glede nabave točila je pa tako da v kolikor bi nabava ogrozila družinski proračun v primeru da subvencij nebi dobil ti predlagam da razmisliš ali bi sploh šel v nabavo ali ne, ker garancije da boš vlogo pravočasno oddal ni. Je pa še veliko manjša če si ne znaš, ne moreš, nočeš itd. SAM pogledat kaj vse potrebuješ in v katerih rokih, na kakšen način in v kakšni obliki moraš to oddat. Pa še če uspeš s pridobitvijo sredstev je situacija takšna, da boš točilo kupil nekje v januarju in ga tudi PLAČAL, potem boš pa denar dobil vrnjen nekje med julijem in septembrom.

Pa še nekaj... Ne vem od kod ljudem ideja da mora nekdo na ministrstvu nekaj namesto nas/Vas naredit. Tudi ne vem zakaj bi predsednik ČZS moral nekaj namesto vas naredit. Lahko vam sicer posreduje neke informacije (kar je Noč tudi naredil), lahko pomaga izpolnjevat vloga (kar so lansko leto tudi naredil) vse ostalo pa moraš naredit SAM.

Pa lep pozdrav

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 57772Odgovor Mandelj
Pe Jan 11, 2013 9:11 pm

Bravo! :)

medica1
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Po Dec 10, 2012 9:25 am

tehnična pomoč čebelarjem

OdgovorCOLON # 57773Odgovor medica1
So Jan 12, 2013 7:00 am

Mene pa zanima če je kdo v lanskem letu nabavljal pripomočke in jih plačal z gotovino, če je kakšna omejitev zneska in če je dovolj da priložiš orginalnemu računu še blagajniški prejemek. Znesek cca 4000 eur.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 57774Odgovor boriss
So Jan 12, 2013 7:18 am

Odvisno od koga kupuješ. Podjetniki imajo omejitev nekaj čez 400 €. Naprej je brezgotovinsko. Torej ti zaradi MF podjetnik ne sme izdati računa na gotovino.

Torej če ti sprejme denar je v prekršku. ČE se kdo spomni to preverjat si lahko ti ob subvecijo - se ne splača tvegat.

medica1
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Po Dec 10, 2012 9:25 am

OdgovorCOLON # 57775Odgovor medica1
Ne Jan 13, 2013 7:06 am

Kolikor sem jaz seznanjen lahko podjetnik plača z gotovino samo omejen znesek, proda (prejme gotovino) pa lahko brez omejitve.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 57776Odgovor boriss
Ne Jan 13, 2013 8:48 am

ČE ne smeš plačati kot pravna oseba tudi sprejeti ne moreš/smeš - ker ti nihče ne plača.

PA ko so lani naredili tisto sranje z gotovinskim plačevanjem tudi sprejeti niso nikjer hoteli. Jaz se s tem ne bi igral - drgač pa "vsak po svoje - bohinc pa s svedrom"

Res ne vem zakaj je tako zelo težko plačati preko računa?

mrmi
PrispevkovCOLON 32
PridruženCOLON Pe Jun 24, 2011 5:02 pm

OdgovorCOLON # 57777Odgovor mrmi
Ne Jan 13, 2013 10:49 am

Pred par dnevi sem klical na Agencijo RS za razvoj podeželja in vprašal če bo možno odati vlogo kar na lanskih obrazcih. Itak je bila osnova razpisa določena za 3 leta vnaprej in potem bi logično morali tudi obrazci ostati isti.
Odgovor je bil da ne. Če želite uspešno kandidirati na razpisu svetujejo ponovno pazljivo branje ( in tudi hitro ) celotnega razpisa in uporabo novih obrazcev.
Sicer pa vsem iskalcem srečno in veliko hitrosti
milan

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Po Apr 11, 2005 1:14 pm
KrajCOLON Nova Gorica

Upam de ne delaš na ministrstvu za kmetijstvo

OdgovorCOLON # 57778Odgovor go-ahead
Ne Jan 13, 2013 3:27 pm

igorv napisal/-aCOLONSe bom še jaz nahitro vključil...

Sprašuješ takšne stvari, da se že iz aviona vidi da SAM do sedaj še nisi naredil čisto NIČ na to temo (seveda razen tega da tu razlagaš neko teorijo zarote). Tud toliko nisi naredil da bi prebral uredbo ali pa razpisno dokumentacijo iz lanskega leta do katere ti je Mandelj konkretno pokazal pot. Ker če bi jo nebi sedaj spraševal takšnih stvari.

Drugače sem pa lani nekje v februarju na podobno razpravo enkrat malenkost opisal celoten postopek kako me to naredi. Samo ta opis si poskušaj najti SAM, da me ne boš sedaj za povezavo kako do nje pridet spraševal.

Glede nabave točila je pa tako da v kolikor bi nabava ogrozila družinski proračun v primeru da subvencij nebi dobil ti predlagam da razmisliš ali bi sploh šel v nabavo ali ne, ker garancije da boš vlogo pravočasno oddal ni. Je pa še veliko manjša če si ne znaš, ne moreš, nočeš itd. SAM pogledat kaj vse potrebuješ in v katerih rokih, na kakšen način in v kakšni obliki moraš to oddat. Pa še če uspeš s pridobitvijo sredstev je situacija takšna, da boš točilo kupil nekje v januarju in ga tudi PLAČAL, potem boš pa denar dobil vrnjen nekje med julijem in septembrom.

Pa še nekaj... Ne vem od kod ljudem ideja da mora nekdo na ministrstvu nekaj namesto nas/Vas naredit. Tudi ne vem zakaj bi predsednik ČZS moral nekaj namesto vas naredit. Lahko vam sicer posreduje neke informacije (kar je Noč tudi naredil), lahko pomaga izpolnjevat vloga (kar so lansko leto tudi naredil) vse ostalo pa moraš naredit SAM.

Pa lep pozdrav
Pozdravljen,

kot ne najbolj polno zaposlen kmet, ki ima težave priti do informacij, kako uspešno kandidirati za pomoč čebelarjem, sem pripravljen (v kolikor po objavi razpisa ne bom v razpoložljivem času uspel pravočasno pripraviti, oddati dokumentacije in dobiti pomoči) predlagati revizijo postopka dodeljevanja pomoči na vseh vaših razpisih.

Veš zakaj?

KER MI NI JASNO, KAKO SO LANI ČEBELARJI V DVEH URAH PO OBJAVI RAZPISA ŽE IMELI KOMPLETNO DOKUMENTACIJO, KLJUB TEMU, DA OBČINE PO OBJAVI RAZPISA NISO VEČ IMELE URADNIH UR (LE KJE SO KANDIDATI DOBILI IZPOLNJEN OBRAZEC, DA NISO DO RAZPISA PREJELI OBČINSKE POMOČI).

čE SI ŽE ZAČEL S TEORIJO ZAROTE!!!

Če pa obstaja možnos, za pridobitev razpisne dokumentacije in pogojev, pred uradno objavo razpisa, se pa zanjo priporočam (lahko mi jo pošljete na e-mail, še bolje bo če jo uradno objavite na tem forumu ali vaši spletni strani. V tem primeru se za zgornje navedbe opravičujem.

LP

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 57779Odgovor go-ahead
Ne Jan 13, 2013 3:40 pm

mrmi napisal/-aCOLONPred par dnevi sem klical na Agencijo RS za razvoj podeželja in vprašal če bo možno odati vlogo kar na lanskih obrazcih. Itak je bila osnova razpisa določena za 3 leta vnaprej in potem bi logično morali tudi obrazci ostati isti.
Odgovor je bil da ne. Če želite uspešno kandidirati na razpisu svetujejo ponovno pazljivo branje ( in tudi hitro ) celotnega razpisa in uporabo novih obrazcev.
Sicer pa vsem iskalcem srečno in veliko hitrosti

Ta dan bo posvečen razpisu in hitro pišem, tako da hvala za opozorilo, da bodo obrazci drugačni.

V kolikor ne uspem, pa kot sem navedel v prejšnjem sporočilu.

Lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 57780Odgovor Fizikalec
Ne Jan 13, 2013 5:17 pm

medica1 napisal/-aCOLONKolikor sem jaz seznanjen lahko podjetnik plača z gotovino samo omejen znesek, proda (prejme gotovino) pa lahko brez omejitve.
Ja lahko ja do 420€ več pa ne, če nima posebej vodenega gotovinskega poslovanja (register blagajna) in temu tudi sledi polaganje gotovine na TRR kr seveda banka zaračuna. :D

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 57781Odgovor Odisej
Ne Jan 13, 2013 7:51 pm

V Uradnem listu RS, št. 24/2012 z dne 30. 3. 2012, je bil objavljen Pravilnik o spremembah Pravilnika o izvajanju Zakona o davčnem postopku, ki je začel veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu RS, torej dne 31. 3. 2012. Sprememba Pravilnika o izvajanju Zakona o davčnem postopku (v nadaljevanju: Pravilnik) se nanaša na določbo 23.a člena Pravilnika, ki določa primere, v katerih se plačila za dobavljeno blago in opravljene storitve ne nakazujejo na transakcijske račune.
.....
....

V drugem in tretjem odstavku 23.a člena Pravilnika se znesek, ko se sme plačila za dobavljeno blago in opravljene storitve med poslovnimi subjekti izvesti v gotovini, s 50 evrov dviguje na 420 evrov.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 57782Odgovor boriss
Ne Jan 13, 2013 7:59 pm

točno to je danilo napisal - pa je ta znesek daleč od 4000 € ki jih je en hotel imeti.

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

Re: Upam de ne delaš na ministrstvu za kmetijstvo

OdgovorCOLON # 57783Odgovor Q
Ne Jan 13, 2013 8:00 pm

go-ahead napisal/-aCOLON .
.
.

Pozdravljen,

kot ne najbolj polno zaposlen kmet, ki ima težave priti do informacij, kako uspešno kandidirati za pomoč čebelarjem, sem pripravljen (v kolikor po objavi razpisa ne bom v razpoložljivem času uspel pravočasno pripraviti, oddati dokumentacije in dobiti pomoči) predlagati revizijo postopka dodeljevanja pomoči na vseh vaših razpisih.

Veš zakaj?

KER MI NI JASNO, KAKO SO LANI ČEBELARJI V DVEH URAH PO OBJAVI RAZPISA ŽE IMELI KOMPLETNO DOKUMENTACIJO, KLJUB TEMU, DA OBČINE PO OBJAVI RAZPISA NISO VEČ IMELE URADNIH UR (LE KJE SO KANDIDATI DOBILI IZPOLNJEN OBRAZEC, DA NISO DO RAZPISA PREJELI OBČINSKE POMOČI).

Če pa obstaja možnos, za pridobitev razpisne dokumentacije in pogojev, pred uradno objavo razpisa, se pa zanjo priporočam (lahko mi jo pošljete na e-mail, še bolje bo če jo uradno objavite na tem forumu ali vaši spletni strani. V tem primeru se za zgornje navedbe opravičujem.

LP
Joj, ma ne vem kaj se toliko nekaj "prepucavate" glede tega razpisa. Stvar je bila popolnoma jasna in kristalno čista. Vsak, ki zna brat in uporabljat internet se je lahko prijavil tisti dan, ko je razpis prišel ven oz. znotraj tistih dveh ali nekaj ur oz. kolikor je bilo navoljo sredstev !!!

1. Datum razpisa je bil znan kdaj bo.
Torej ste vedeli da je treba vse račune že vnaprej pripravit in jih imeti pri roki. Tisti ki tega ni storil....
2. Ko je bil razpis objavljen (na internetu ravno tako velja, kot pa če ga "obesijo" na občini -torej ne sedaj da je bila popoldne občina zaprta !) ste si lahko prebrali in izpolnili obrazce in jih odnesli na pošto, kjer ste dobili žig ob keri uri se je prijava oddala in to se je upoštevalo kdor prej odda prej melje !
3. Če ste upoštevali korak 1 in 2 ste naredili vse kar je v vaši moči, da ste "uspeli med prvimi!"

Jaz sem razpis lanskoleto prvič videl in za njega slišal pa mi je bilo že takrat vse jasno kaj bi rabil, če bi hotel kandidirat kot čebelar začetnik, nekaterim pa še danes, ko je mimo že več mesecev ni jasno ne kje gledat, ne kakšne račune oz. dokazila potrebujete, ne nič.
In potem dvigate prah in iščete neke povezave oz. zarote.

LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 57784Odgovor Fizikalec
Ne Jan 13, 2013 8:56 pm

Odisej napisal/-aCOLONV Uradnem listu RS, št. 24/2012 z dne 30. 3. 2012, je bil objavljen Pravilnik o spremembah Pravilnika o izvajanju Zakona o davčnem postopku, ki je začel veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu RS, torej dne 31. 3. 2012. Sprememba Pravilnika o izvajanju Zakona o davčnem postopku (v nadaljevanju: Pravilnik) se nanaša na določbo 23.a člena Pravilnika, ki določa primere, v katerih se plačila za dobavljeno blago in opravljene storitve ne nakazujejo na transakcijske račune.
.....
....

V drugem in tretjem odstavku 23.a člena Pravilnika se znesek, ko se sme plačila za dobavljeno blago in opravljene storitve med poslovnimi subjekti izvesti v gotovini, s 50 evrov dviguje na 420 evrov.
saj 420€ je bilo potem se je en pameten zmislo, da je to mejo spusto na 50€ in z....l vse poslovne subjekte v glavo sploh tisti, keri so radi gotovinsko plačevali (sploh taki, ki gotovinsko kasirajo). Pospešil pa je izdajo poslovnih kartic na bankah tak, da je ratal cel tralala okol tega in tak pritisk, da so morali spet dvignit na 420€. Mene sicer to ni motilo sem pač uporabo poslovno kartico namest0 gotovine, če je blo nad 50€, nevajenim tega pa je naredilo strašno zmedo. Tankali so za 50€ skratka bla je to ornk zmeda.
Drgač pa se zneski višji od 420€ pač nakažejo na TRR saj je to tudi dosti bolj komot, če se mene vpraša. Prav je, da so za vse dopolnilne dejavnosti itd... uvedli obvezno odprtje in poslovanje prek TRR....

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

Re: Upam de ne delaš na ministrstvu za kmetijstvo

OdgovorCOLON # 57791Odgovor igorv
Po Jan 14, 2013 11:49 pm

go-ahead napisal/-aCOLON
Veš zakaj?

Sem že rekel da ne bom več razpravljal o tej temi pa mi spet ne da žilica mira da ti moram nekaj napisat :D

To da moraš imeti potrdilo da iz občinskega proračuna nisi pridobil nobenih sredstev nevem koliko let pred prijavo na razpis na katerega se prijavljaš, NE piše v razpisni dokumentaciji (oziroma tudi piše), ampak je ta pogoj določen že v uredbi, ki je "temelj", da je sploh do razpisa prišlo (torej tu ne gre za nobeno zaroto samo PREBRAT je treba).
Torej ti že sedaj veš, da boš to rabil in če bo razpis izšel naprimer 28.1. greš ti NAJKASNEJE 27.1. na občino in to potrdilo dobiš. Ravno tako moraš imet že en dan prej pripravljene VSE RAČUNE (originale) in POTRDILA O PLAČILIH in še neke ostale stvari ki ti vse pišejo v UREDBI samo PREBRATI JO JE NAJPREJ TREBA...

Na dan razpisa, potem samo še izpolniš obrazce, ki so kot priloga priloženi razpisni dokumentaciji, ki pa je tako ali tako enaka lanskoletni (ker zaradi uredbe na podlagi katere je izdana tudi veliko drugačna ne more bit, ker bi drugače morali najprej spremenit UREDBO). Edina razlika, da tisti ki odpirajo vloge vedo, da je vloga oddana na podlagi letošnje in NE lanskoletne razpisne dokumentacije je ta, da na obrazcih nekoliko spremenijo tekst in zamenjajo številko priloge (tista priloga, ki je bila lansko leto pod npr. št. 1 je letos npr. pod številko 3 in podobno) in s tem prisilijo vsakega da pač izpolnjuje po letošnji razpisni dokumentaciji.

Torej OSNOVA je, da najprej PREBEREŠ UREDBO in nato PREGLEDAŠ lanskoletno razpisno dokumentacijo in se do datuma ko naj bi bil objavljen razpis temeljito pripraviš in imaš V ROKI že vse potrebne priloge. Ko pa je razpis objavljen, pa čim hitreje izpolniš priloge in oddaš (čim hitreje pa pomeni, da cel tisti dan spremljaš na spletni strani ministrstva kdaj se bo razpis pojavil in potem oddaš v roku ure, kar pa glede na to, da si omenil da hitro pišeš, ne bo problem :D :wink:)

Glede tega kje pa to vse najdeš je pa tako, da pobrskaj po spletni strani ministrstva ali pa poglej v uradni list :wink:

LP

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 57871Odgovor noc b
Pe Jan 18, 2013 3:24 pm

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=2697

Predvsem pomebno je dejstvo, da se bodo sredstva za razpis v primerjavi z lanskimi precej povečala.

milanm22
PrispevkovCOLON 81
PridruženCOLON Pe Mar 16, 2012 3:36 pm
KrajCOLON Pod Pohorjem

OdgovorCOLON # 57872Odgovor milanm22
Pe Jan 18, 2013 4:30 pm

Upam da se ne bodo spremenili kakršni koli razpisni pogoji, sedaj ko smo verjetno večinoma že nabavili opremo. To pa bi bil res višek !!!

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 57874Odgovor noc b
Pe Jan 18, 2013 4:53 pm

naj se ne bi. To je v rokah ministrstva. Spremeba roka razpisa je samo zaradi višine sredstev.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 57875Odgovor MaMe
Pe Jan 18, 2013 6:04 pm

Boštjan, upam da bo res samo povečanje sredstev, v prid vseh slovenskih čebelarjev. Ko sem prebral obvestilo sem prvo pomislil .... joj bodo spet bolele danke nategnjenih ljudi... :D

upam da sem zmotil

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 57885Odgovor noc b
Pe Jan 18, 2013 10:28 pm

gre izključno za povečanje sredstev, vsaj tako naj bi bilo.

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
KrajCOLON Nova Gorica

No pa že trpi družinski proračun

OdgovorCOLON # 57957Odgovor go-ahead
Sr Jan 23, 2013 8:48 am

Točilo sem nabavil le nekaj dni pred objavo, da razpisa ne bo 25.1.2013. Tako da hvala tistim, ki so zamaknili datum na neznani dan.

Ker me ta neznani dan strašansko muči, bi prosil, "bolj informirane", da sporočijo datum in uro objave razpisa. Nimam namreč časa viseti pred računalnikom ali pred razglasnimi deskami.

Hvala.

PS: Ta zamik datuma je samo še en dokaz odnosa razdeljevalca sredstev do prejemnikov pomoči.

trotek
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Sr Jun 29, 2005 5:58 pm
KrajCOLON Žegar

Re: No pa že trpi družinski proračun

OdgovorCOLON # 57958Odgovor trotek
Sr Jan 23, 2013 9:23 am

go-ahead napisal/-aCOLONTočilo sem nabavil le nekaj dni pred objavo, da razpisa ne bo 25.1.2013. Tako da hvala tistim, ki so zamaknili datum na neznani dan.

Ker me ta neznani dan strašansko muči, bi prosil, "bolj informirane", da sporočijo datum in uro objave razpisa. Nimam namreč časa viseti pred računalnikom ali pred razglasnimi deskami.

Hvala.

PS: Ta zamik datuma je samo še en dokaz odnosa razdeljevalca sredstev do prejemnikov pomoči.
Kako je ta svet krut in nepravičen. Eni so pri koritu- samo tisti dobijo razpise in jim ni treba ničesar spremljat, vse dobijo servirano na pladnju. Mogoče bi priložil gsm številko, da te lahko kontaktira kateri koritar.
Malo pa se bo treba potruditi, sicer bo pa letos sredstev dovolj za poplačilo vseh vlog ( če jih računamo okoli 300) lani je bilo plačanih 111 vlog od 309 z več kot pol manj sredstev.
tudi trotje prispevajo

Q
PrispevkovCOLON 372

OdgovorCOLON # 57959Odgovor Q
Sr Jan 23, 2013 9:25 am

Čebelarske kolege bi rad opozoril, da če se ne motim, da smo čebelarji Edini za katere je razpis v naprej znan (datum) :!: Glede na ostale kmetijske dejavnosti, kjer je potrebno opremo kupiti v naprej in nato čakati ali bo januarja ali marca ali avgusta, ponavadi pa je nato oktobra... Pa še ni rečeno da uspeš...

LP

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 57960Odgovor noc b
Sr Jan 23, 2013 9:27 am

Ta odgovor ve edino ministrstvo za kmetijstvo in okolje, ga. Lidija Lipic.
Mi na CZS prosimo, da nam nov datum razpisa sporocijo, da ga objavimo v cebelarju, pa zal tega se nismo prejeli.

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 57962Odgovor noc b
Sr Jan 23, 2013 9:50 am

Q napisal/-aCOLONČebelarske kolege bi rad opozoril, da če se ne motim, da smo čebelarji Edini za katere je razpis v naprej znan (datum) :!: Glede na ostale kmetijske dejavnosti, kjer je potrebno opremo kupiti v naprej in nato čakati ali bo januarja ali marca ali avgusta, ponavadi pa je nato oktobra... Pa še ni rečeno da uspeš...

LP
ja najava razpisa ni nujna, ČZS je prosila MKO da to naredi in zato je bila ta najava.
Tudi za premaknjen rok razpisa, želimo najavo razpisa v čebelarju in na spletni strani.

go-ahead
PrispevkovCOLON 181
KrajCOLON Nova Gorica

Re: No pa že trpi družinski proračun

OdgovorCOLON # 57967Odgovor go-ahead
Sr Jan 23, 2013 11:24 am

trotek napisal/-aCOLON Kako je ta svet krut in nepravičen. Eni so pri koritu- samo tisti dobijo razpise in jim ni treba ničesar spremljat, vse dobijo servirano na pladnju. Mogoče bi priložil gsm številko, da te lahko kontaktira kateri koritar.
Malo pa se bo treba potruditi, sicer bo pa letos sredstev dovolj za poplačilo vseh vlog ( če jih računamo okoli 300) lani je bilo plačanih 111 vlog od 309 z več kot pol manj sredstev.
Sicer ne vem po čigavi zaslugi svet ni več tako krut, kar naenkrat so se razpisna sredstva povečala (ali gre to pripisati tistemu, ki mu žilica ni dala miru, kot je malo pred polnočjo komentiral zgoraj) in prepričan sem, da bo tudi datum razpisa objavljen vsaj 14 dni pred razpisom.

Praviš. da se bo potrebno bolj potruditi, vendar ne razumem, kako to misliš, zato bi te prosil za nasvet.

Na hitro mi je pa na pamet kapnilo, da bi se lahko potrudil v toliko, da bi na podlagi spremenjene zakonodaje ali uredb, dosegel da boste zakonsko morali VSE razpise najavljatii vsaj mesec pred razpisom.

Tako bo do sredstev lahko prišel tudi KMET, ki so mu sredstva namenjena. Sedaj jih namreč ne dobi.

Tako ste že vkalupljeni, da se še zavedatate ne več kakšno škodo delate.

Q
PrispevkovCOLON 372

OdgovorCOLON # 57968Odgovor Q
Sr Jan 23, 2013 12:00 pm

Ah ja. Tipično Slovensko ! Nekdo, ki misli da ne bo uspel na razpisu in ne uspe, potem s svojo fovšijo/fustracijo poruši ves sistem, da je nebi "sosed" kaj dobil !

Mam občutek, da se vedno bolj uvelavlja: ni važen, če men crkneta "DVE kravi", važen da sosedu vsaj ena !

Tist, ki se prijavi naj se prijavi, ker mu je čebelarstvo v veselje in korist.
Tist , kiremu pa čebelarstvo ne nosi soldov in bi rad solde iz razpisov pa se naj se drži zgornjih komentarjev, ki pravijo, da se mora domače čebelarstvo financirati samo.

LP

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov