Nov pomor čebel

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 48418Odgovor mg
To Maj 10, 2011 11:24 am

Kapo dol. Kralj Strup s svojimi podaniki na vodilnih položajih je zmagal in tudi za naprej mu dobro kaže, sploh ko ima tako zveste podložnike.

V bistvu s človekom ni nič narobe in tudi funkcionarji ali kmetje so čisto vredu kot ljudje. Če pa pogledamo kaj ti ljudje delajo ali dopuščajo, so pa največje pošasti in izrodki človeške vrste. Vsaj kar se zastrupitev čebel tiče. Da ostalega zastrupljanja sploh ne omenjam.

Kam smo prišli. Čebelar se čuti varnega, ker je lovec in ima doma orožje. Pa še pijanost mu prav pride. :lol: :lol: :lol: . Črni humor 8) .
lep pozdrav

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 48419Odgovor levstek008
To Maj 10, 2011 12:30 pm

mg: od-ebi, provokator....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 48426Odgovor Fizikalec
To Maj 10, 2011 3:49 pm

Divji povsem jasno ti mora biti, da vsak za javnost poda izjavo kako hoče kmet čebelar je zadnjič na pop tv izjavil citiram: "čebelarji pretiravajo in govorijo o astronomskih škodah" saj noben od nas ni prosil do sedaj čisto nič. Kr se strupov tiče pa se le malo pomirite jutri je izredna parlamentarna seja na kateri bom tudi prisoten torej bomo videli kaj se bo reklo-govorilo in zgodba še ni konec. Vsaka medalija ima dve plati in nasprotna stran bo naredila vse, da nas čebelarje sesuje kr se mene tiče tko enostavno kot 2008 pa to le ne bo. Včeraj ali danes imamo spet pomore v Veržeju torej zadeve se samo še stopnjujejo in tako hitro mene ne bodo abservirali. Divji ti, če se hočeš vdat prav (samo to ni tvoja navada) jaz se ne bom. panvita je v MS zasadile čez 50 hektarjev buč se zavedate kaj to pomeni, če je klotianidin v zemlji???? Z čim je tretirano seme buč? Pa to v MS ni edino dokaj blizu mene je ziher kakih 10 hektarjev buč tudi ali več doseči moramo strokovne raziskave na teh rastlinah sedaj poleti pa ne take kot je delal kvazi dr. iz KIS-a z 3 panji v koruzi pa pod mrežo kero mu je veter odpihno. TO MORAJO biti naši cilji in vključit treba neodvisne strokovnjake (dr Komat, dr Pretnar) ne samo kr tako. Ugotovit kaj je v CP buč madona z buč čebele šlepajo CP, da se kadi celo prenočijo v cvetovih buč groza, če je kaj v zemlji.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 48427Odgovor JanĹľevec
To Maj 10, 2011 6:25 pm

Dragi kolega Danilo, seveda te ne bomo pustili na cedilu in če ti lahko kako pomagam seveda sporoči. Sam se nikakor ne nameravam vdati in sem tudi že zapisal, da panje lahko zaprem ust pa ne bom. Tudi sam imam v moji okolici precej njiv na katerih so ali naj bi bile buče in kar malo zaskrbljeno gledam na te njive.

Želim tu uspešno poslanstvo v Ljubljani, čeprav se zavedam, da ti ne bo lahko.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 48430Odgovor mg
To Maj 10, 2011 8:09 pm

Levstek, samo nasmejal sem se šali, ki jo je Danilo začinil. Tebi pa tokrat kapo dol, ko si slikal zastrupljevalca na delu. :wink:

Je pa žalostno, da tega ne počne nekdo, ki je za to plačan oz. postavljen. In da so take stvari sploh dovoljene.

V drugačnem primeru bi lahko čebelarji mirno spali.

Ne vem, kdo provocira. Tisti, ki nam zastruplajo čebele, ali mi, ki ostanemo brez njih? Samo povem, kako stvari poznam in sem jih doživel, če to pomeni provokacija - bo še provokacije.
lep pozdrav

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48438Odgovor klopotec
Sr Maj 11, 2011 6:39 am

Bedek in ostali naši na sestanki danes, želim vam mirne živce in veliko uspeha.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48439Odgovor Fizikalec
Sr Maj 11, 2011 6:45 am

Ja Hvala mislim, da bomo rabili kr obojega zvrhan koš in upam bo kaj konkretnega iz tega ratala in sploh upam, da pridemo do besede?

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 48443Odgovor SAUC2
Sr Maj 11, 2011 6:04 pm

Na vzorcu Rakičan zelo prekoračen Kumafos. Škoda, da niso vzorčil medu še na ostanke moke ....

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 48444Odgovor MaMe
Sr Maj 11, 2011 6:50 pm

SAUC....lahko prilepiš kako povezavo kje so objavljeni ti rezultati?

LP

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 48446Odgovor SAUC2
Sr Maj 11, 2011 7:39 pm

MaMe napisal/-aCOLONSAUC....lahko prilepiš kako povezavo kje so objavljeni ti rezultati?
vir: RTV SLO3

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 48447Odgovor urosvrb
Sr Maj 11, 2011 9:42 pm

dajte debato tu raje dalje o pomorih, kaj ma kumafos z pomori?

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 48449Odgovor SAUC2
Če Maj 12, 2011 12:45 am

SAUC2 napisal/-aCOLONNa vzorcu Rakičan zelo prekoračen Kumafos. Škoda, da niso vzorčil medu še na ostanke moke ....
Malo sem se narobe izrazil, pravilno pa se glasi:

**V mrtvicah je bil ugotovljen Kumafos z visoko vrednostjo.**

Kaj je visoka vrednost je pa že drugo vprašanje .....

http://tvslo.si/#ava2.105068918;;

44:30 - 45:00

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48450Odgovor Fizikalec
Če Maj 12, 2011 8:09 am

Med je bil analiziran v medu ni kumafosa tolk za informacijo....

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 48465Odgovor cebelar_novinec
Če Maj 12, 2011 2:12 pm

Kolikor sem jaz razumel ob gledanju seje so našli sledove kumafosa - karkoli že to pomeni. Ena od razlag je bila, da je kumafosa tako malo, da se ga še izmerit ni dalo....totalno irelevantno. Kar malo so relativizirali vse skupaj s tem ko so kumafos omenjali non-stop. Prava rokavica v obraz.

Vsem priporočam ogled celotne seje - celih 170 minut. Zelo informativno za vse....
Najbolj zanimiv pa je zadnji stavek....

Se pravi ne bomo izvedeli nič.

Sem pa presenečen nad nastopom Boštjana Noča. Se mi zdi, da sta še najbolj pri sebi včeraj bila on in Bedek. Danilo je predlagal naj se vzame vzorce zemlje pa da vidimo kakšno je stanje s tem tukaj v Pomurju. Predlagal je celo naj se čebele sedaj postavijo na polja kjer so posejane buče ( po vsej verjetnosti so tudi ta semena tretirana ) in kjer bo kasneje ajda. Mogoče sem malo subjektiven ampak samo onadva sta dejansko NEKAJ PREDLAGALA!

Všeč mi je, da je Noč omenil nekaj tudi o akumulaciji teh sredstev glede na to, da se ta teza tudi potihoma uveljavlja ( kumafos + ostale FFS ) - subletalne doze, itn.... Proizvajalec je isti.

Zelo zanimivo je tudi tam po 89:45

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 48466Odgovor cebelar_novinec
Če Maj 12, 2011 2:42 pm

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48467Odgovor klopotec
Če Maj 12, 2011 5:20 pm

cebelar_novinec napisal/-aCOLONKolikor sem jaz razumel ob gledanju seje so našli sledove kumafosa - karkoli že to pomeni. Ena od razlag je bila, da je kumafosa tako malo, da se ga še izmerit ni dalo....totalno irelevantno. Kar malo so relativizirali vse skupaj s tem ko so kumafos omenjali non-stop. Prava rokavica v obraz.

Vsem priporočam ogled celotne seje - celih 170 minut. Zelo informativno za vse....
Najbolj zanimiv pa je zadnji stavek....

Se pravi ne bomo izvedeli nič.

Sem pa presenečen nad nastopom Boštjana Noča. Se mi zdi, da sta še najbolj pri sebi včeraj bila on in Bedek. Danilo je predlagal naj se vzame vzorce zemlje pa da vidimo kakšno je stanje s tem tukaj v Pomurju. Predlagal je celo naj se čebele sedaj postavijo na polja kjer so posejane buče ( po vsej verjetnosti so tudi ta semena tretirana ) in kjer bo kasneje ajda. Mogoče sem malo subjektiven ampak samo onadva sta dejansko NEKAJ PREDLAGALA!

Všeč mi je, da je Noč omenil nekaj tudi o akumulaciji teh sredstev glede na to, da se ta teza tudi potihoma uveljavlja ( kumafos + ostale FFS ) - subletalne doze, itn.... Proizvajalec je isti.

Zelo zanimivo je tudi tam po 89:45
Tu je glih problem. Če kdo bere Komata, on to lepo obrazloži. Mi približno vemo, kaj nek strup povzroči ko je sam. Ampak v okolju je že nešteto strupov, ki pridejo v kontakt in teh možnih koktailov je nebroj. Tega pa več ni mogoče nadzirati. In Noč je pravilno predlagal da se temu posveti pozornost. Le do je to praktično skoraj nemogoče. In ravno zaradi tega je nujen prehod na ekološko kmetovanje. Kako to storiti je pa drugo vprašanje. Vendar srednjeročno druge rešitve ni.

Se pa strinjam da sta bi la Noč in Bedek na nivoju. Dobro sta se odrezala. Če je to sploh pomembno.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48470Odgovor JanĹľevec
Če Maj 12, 2011 8:56 pm

O tej zgodbi sem že vse povedal kar sem imel namen povedati in tudi po tej strokovno politični seansi nimam kaj veliko dodati. Škoda časa, ki so ga prebili v tisti sobi. Noč, Bedek in minister so še nekaj povedali in se trudili, za vse ostale velja, da so le krepko mešali meglo.

Prav osramotili pa so se vsi, ki se v slovenski javnosti predstavljajo kot "stroka" in od katerih se največji del že leta pase na projektih ČZS in pobira honorarje za svoje strokovne prispevke ter sodelovanje. Še najbolj prav bi bilo, če bi se jim vodstvo ČZS zahvalilo za nadaljnje sodelovanje. Ker filozofirati in nakladati vemo tudi čebelarji sami, strokovne prispevke s področja čebelarstva pa lahko najdemo na spletu in jih enostavno prevedemo.

Z razliko od predsednika Noča sam od včeraj dalje tudi v rezultate in interpretacije narejenih analiz več ne verjamem. V ozadju je zagotovo še nekaj česar se ne povedo in zanima me to česar ne povedo in ne več to kar povedo.

Takoj, ko so začeli v celotno zgodbo tlačiti kumafos in predvsem kako so to počeli, sem postal pozoren in sem posumil, da to ni brez tehtnega vzroka ter razloga. In imel sem prav. Na žalost.

Čebelarji na terenu že preklinjajo vse živo in vse, ki imajo kakršno koli povezavo s čebelarstvom. Tisti, ki njihovih kletvic še niso slišali, pa jih še bodo.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 48471Odgovor cebelar_novinec
Če Maj 12, 2011 10:09 pm

Janževec, poglej si še enkrat od 89. minute naprej. Vse ti pove sodelavec ministra pa čeprav o tem ne govori ;)
Glede na to, kako mala količina čebelo ubije je popolnoma jasno, da dokler bodo sejali obdelana semena v bližini kjer nek cvet čebela obiskuje, bo pomor.

Še sedaj ne vemo s čim so tretirali semena ogrščice ?

Pol pa klotianidin tu+klotianidin tam+imidacloprid tu in tam in rezultat so mrtve čebele. Oni dejansko vedo, da je to pobilo čebele....ne morejo pa se sedaj zmenit kdo je za to odgovoren - država, ki je to dovolila, kmetje, ki so to sejali ali pa čebelarji, ki so tja peljali in/ali imajo čebele na območju Slovenije kjer po navedbah enega profesorja iz biotehniške fakultete tako ali tako ni priporočljivo čebelarit HA ;)

Kmetje ne bodo popustili, govorijo o gromozanskih škodah in izpadih. Vse gladenje med vsemi temi/nami pa je le maska :( Se mamo radi čebelarji in kmetje hehe.

Še ena cvetka :

Presenetil me je Božič ko je omenil celo ameriko in kako je preživela brez evropske čebele preden je tja prišel beli človek - malo je relativiziral pomembnost čebel pri opraševanju in pozabil je seveda povedat, da je takrat na celotnem kontinentu po nekih najbolj optimističnih podatkih živelo 100 milijonov ljudi, danes pa jih je skoraj milijarda.

Jaz pa Božiču pravim : TUDI EVROPA JE ŽIVELA BREZ KORUZE ! ! ! - kdor bo malo razmislil bo že razumel ;)

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 48472Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Maj 12, 2011 10:30 pm

Kaj pa ga Bozic serje?
Ce u Severni ameriki ni bilo cebel in je dezela prezivela je pa to zato, ker so pred prihodom belcev tukaj ziveli samo Indijanci ki se pa seveda niso prav nic bavili z poljedelstvom, se manj pa z sadjarstvom. Jedli so Bufalo - meso in kar pa je drugega prislo na mizo/pisker pa se je tudi nabralo u gozdu in ni nikjer rastlo nic kar naj bi europsko cebelo rabilo.
Tukaj imamo nekih 500 vrst divjih cebel ki so do takrat kar dobro obdelovalo vse to kar jim je pasalo. Ko pa so prisli sem belci, pa so okrog leta 1600 z seboj prinesli tudi cebele. Tako da so zasigurali polinacijo poljscin in sadnega drevja katerega so tudi on sem privlekli.
Ce pa so takrat Indijanci na jugu ZDA obdelovali koruzo pa je le ta oprasena z vetrom isto pa gre tudi za riz in ostale "trave!"

Ja, z takimli podatki ki jih tako-zvani strokovnjaki na dan vlecejo (izpod pazduhe) pa nam da vedeti kdo jim kruh maze in komu oni u rit lezejo...
Regards,
Frank

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 48475Odgovor mg
Če Maj 12, 2011 11:44 pm

Trenutno se čebelarjem koplje ena zelo velika luknja, kamor bodo pometli vso zastrupljevalsko kalvarijo s čebelami in čebelarji vred. Še dobro, da velja pregovor; kdor drugemu jamo koplje - sam vanjo pade.

Glede zastrupljanja smo pogoreli na celi črti. Samo če se spomnim sadjarja - čebelarja, kako se hvali s čebelami ob nasadu (kamera čebelnjak na hitro pokaže - sad. čeb. pokomentira, kako čebele lepo uspevajo pod špricavko - cisterno). Ko pa bolj natančno pogledaš, vidiš pol panjev zaprtih. Bi bilo zanimivo videti, kaj je v ostali polovici panjev?
lep pozdrav

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48477Odgovor JanĹľevec
Pe Maj 13, 2011 6:53 am

Čebelat-novinec zapiše: " Jaz pa Božiču pravim : TUDI EVROPA JE ŽIVELA BREZ KORUZE ! ! !
________

in Janževec dodaja: PA TUDI BREZ TAKŠNE STROKE IN TAKŠNIH STROKOVNJAKOV BO SLOVENIJA PRAV MIRNO ŽIVELA DALJE !!!!!

krvavec
PrispevkovCOLON 80
PridruženCOLON So Avg 07, 2010 5:16 pm

nov pomor 13.5.2011

OdgovorCOLON # 48480Odgovor krvavec
Pe Maj 13, 2011 2:40 pm

NARAVNE NESREČE
13.05.2011 13:27

Epidemije in okužbe ljudi, živali in rastlin - živalske bolezni
Ob 13.27 je v Dolgi vasi, občina Lendava, prišlo do pogina čebel. O poginu čebel v okrog 100 panjev, so bile obveščene pristojne službe, ki bodo vzele vzorce zaradi ugotavljanja vzroka pogina.

a se bo spet začela nova "turneja" zastrupitev v pomurju???

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

Re: nov pomor 13.5.2011

OdgovorCOLON # 48483Odgovor JanĹľevec
Pe Maj 13, 2011 6:13 pm

krvavec napisal/-aCOLONNARAVNE NESREČE
13.05.2011 13:27

Epidemije in okužbe ljudi, živali in rastlin - živalske bolezni
Ob 13.27 je v Dolgi vasi, občina Lendava, prišlo do pogina čebel. O poginu čebel v okrog 100 panjev, so bile obveščene pristojne službe, ki bodo vzele vzorce zaradi ugotavljanja vzroka pogina.

a se bo spet začela nova "turneja" zastrupitev v pomurju???

Napiši malo več informacij o tem primeru pomora čebel, da se ne izgubi v množico drugih. Te podatke bomo še kako potrebovali.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48488Odgovor Fizikalec
Pe Maj 13, 2011 9:23 pm

Ja mew je klical eden danes imajo težave naprej se je umirilo in ponovno začelo tavanje čebel dezorientiranih itd... torej strup v naravi še je. Kolk je rekel g. eden zadnjič na seji zadeva je zelo slabvo vodotopna torej jeba na kubik...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48489Odgovor Fizikalec
Pe Maj 13, 2011 9:27 pm

Janževec napisal/-aCOLONO tej zgodbi sem že vse povedal kar sem imel namen povedati in tudi po tej strokovno politični seansi nimam kaj veliko dodati. Škoda časa, ki so ga prebili v tisti sobi. Noč, Bedek in minister so še nekaj povedali in se trudili, za vse ostale velja, da so le krepko mešali meglo.

Prav osramotili pa so se vsi, ki se v slovenski javnosti predstavljajo kot "stroka" in od katerih se največji del že leta pase na projektih ČZS in pobira honorarje za svoje strokovne prispevke ter sodelovanje. Še najbolj prav bi bilo, če bi se jim vodstvo ČZS zahvalilo za nadaljnje sodelovanje. Ker filozofirati in nakladati vemo tudi čebelarji sami, strokovne prispevke s področja čebelarstva pa lahko najdemo na spletu in jih enostavno prevedemo.

Z razliko od predsednika Noča sam od včeraj dalje tudi v rezultate in interpretacije narejenih analiz več ne verjamem. V ozadju je zagotovo še nekaj česar se ne povedo in zanima me to česar ne povedo in ne več to kar povedo.

Takoj, ko so začeli v celotno zgodbo tlačiti kumafos in predvsem kako so to počeli, sem postal pozoren in sem posumil, da to ni brez tehtnega vzroka ter razloga. In imel sem prav. Na žalost.

Čebelarji na terenu že preklinjajo vse živo in vse, ki imajo kakršno koli povezavo s čebelarstvom. Tisti, ki njihovih kletvic še niso slišali, pa jih še bodo.

Počasi kumafos ni vzrok pomora kr so našli je malo iskali pa so fluvalinat, amitraz in še kaj torej dobro, da ni najdeno kr je "prepovedano" za uporabo. Jasno, da so našli, če smo to uporabili me ne moti moti me dino, da se ta reč tako močno nalaga v čebelah in CP kr je zastrašujoče. Jaz upam, da se bodo zadseve raziskale kot treba bodimo malo optimisti...drgač se nimam volje trudit in letat okoli

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 48492Odgovor bloop
Pe Maj 13, 2011 10:45 pm

Tako kot je eden pred nekaj dnevi zapisal, kmetje sejejo koruzo dalje. Dvomim v to, da nekateri od njih ne sejejo tiste z lepo barvo.

Danes sem opazoval enega kmeta, ki je sibal z traktorjem po njivi in nekaj sejal, okoli njega pa en ogromen oblak(brez heca).
Dobro to je najbrz zemlja ampak, ce je v tem prahu se kaj drugega, bi pa bilo katerega od tistih, ki so bili na seji in je izjavil, nekaj v stilu da se ni videl kaksnega oblaka, res napotiti na kaksen pregled.
Tisti prah (najbrz samo) zemlje se je tako od dalec videno kadil vsaj 100 m od traktorja in to so samo vidni delci.

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 48493Odgovor urosvrb
So Maj 14, 2011 7:14 am

in tako čebele crkujejo dalje in mi počasi z njimi....

še nekaj za hitro preletavanje o pesticidih:

http://www.furs.si/svn/ffs/files/2006_P ... ki_FFS.pdf

preberite si stran 6 in 7 na hitro. (to dodajam za info, da me ne bo spet kdo kaj dol zabijal)

Raziskava pokaže da je presežena vrednost v nekaj vzorcih. Me zanima kako je danes (nekaj mi pravi, da še slabše)

na koncu če pomisliš, da svojemu otroku kupiš jagode z namenom da bi bil zdrav in v resnici poleg vseh bogih vitaminov in hraniljivih snovi dobiš še (ciprodonil, azoksistrobi, difenkonazol, celo paleto ditiokarabamatov, itd.).

Pa ja katastrofa so pomori čebel ampak zakaj se noben novinar ne spokmni, da je končni konzumer vsega skupaj ne čebela, ampak tisti ki je na vrhu prehranjevalne verige - mi. Zakaj se nikjer ne omenja javno, da se gre na koncu bolj za nas kot za čebele. To kar ubija čebele ubija tudi nas pa saj nam je vsem jasno a duha in sluha iz novinarskih strani o tem ne najdem (redko, ampak res redko). Kaj pa rak pri ljudeh od vsega skupaj? Kaj pa tumorji? Kaj pa ciroza jeter? Kaj pa odpoved ledvic? aja....krivo je ker preveč pred televizijo sedimo in premalo gibamo....kot je za pomore čebel kriva sejalnica in suša...

vedno bolj imam občutek da stvar ne bo dobila pravega epiloga, ker je po eni strani velik denar za vsem skupaj (vejki pejnezi!!!!) po drugi pa še sami kmetje, namesto da bi z čebelarji skupaj stopili (namreč škoda je definitivno obojestranska) in našli rešitev, se perpira in vleče brez upoštevanja drugih na svoj mlin, pa še izpodbija se iz kmetijske stroke oceno čebelarske škode, oceno analiz, pa neke finte iz rokava stresa pa take pa to...seveda oprašitev njihove ogrščice in še marsičesa je postranska stvar za njih. Pa na koncu če tisti ki predstavljajo trenutno kmetijsko stroko sploh majo kaj veze z tem kaj jaz kvasim, če niso na koncu le vsi lepo iz fitofarmacije postavljeni in plačani da govorijo to kar niti približno doma ne mislijo....

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48494Odgovor JanĹľevec
So Maj 14, 2011 7:49 am

Ta nesrečna zgodba z masovnimi pomori čebel v Pomurju ima veliko širše ter usodnejše razsežnosti, kot se jih večina ljudi zaveda in kar uspeva državnim organom, kmetijsko - kemijskemu lobiju ter stroki tudi uspešno prikrivati.

Ne gre le za masovne pomore čebel, ki so le zunanji vidni del posledic nerazumnega in zelo neodgovornega ravnanja z naravnim prostorom. Preseneča, da se sploh ni oglasilo Ministrstvo za okolje in kar je še veliko bolj presenetljivo, da molči tudi Ministrstvo za zdravje. V zgodbi od vseh državnih ( vladnih ) organov aktivno deluje le MKGP pod okrilje katerega pa spadajo vsi od povzročiteljev do dela oškodovancev ( čebelarji ).

Sklicatelj tega zadnjega sestanka, ki ga je sklical predsednik Odbora za kmetijstvo pri DZ, bi moral biti predsednik vlade in na tem sestanku bi ob kmetijskem ministru in njegovih najodgovornješih sodelavcih morali sedeti še minister za zdravje in minister za okolje s svojimi sodelavci. Celoten pomurski prostor bi morali razglasiti kot področje ekološke nesreče in temu podrediti vse ukrepe in ravnanja vseh odgovornih ministrstev ter služb, agencij ter drugih organov v njihovi sestavi.

Čebele, divje čebele, čmrlji, pikapolonice in druge žuželke so mrve in njim res ni več pomoči. Vendar s to ugotovitvijo se zgodba ne more končati, ker delovanje kemičnih substanc na druga živa bitja in ljudi živečih na področju Pomurja se ni končalo in se bo nadaljevalo. Še posebej, ker se v pomurskem prostoru v velikih količinah uporabljajo te nevarne kemične substance že več desetletij in se nalagajo v tam rastočih rastlinah, živalih, zemlji vodi in seveda tudi v ljudeh.

Neodvisni strokovnjaki že leta opozarjajo na visok odstotek prebivalstva obolelega za rakom in drugimi boleznimi, ki jih je mogoče povezati z delovanjem teh kmetijskih in drugih kemičnih substanc v relativno malem in zelo občutljivem pomurskem prostoru. Razmere na področju čiste pitne vode v tem področju so veliko bolj zaskrbljujoče kot so to pripravljeni priznati strokovnjaki in lokalni politiki ter še kdo. Ob ogromnih količinah FFS, ki se vsako leto uporabijo na kmetijskih površinah ( poljih in vinogradih ) se na polja zlijejo še ogromne količina gnojnice, ki v svoji strukturi ni več ( stara dobra gnojnica, ki pač le malo smrdi ), temveč je njena struktura zaradi spremenjene prehrane živali in drugih posegov v zvezi z živalmi precej drugačna in okolju veliko manj prijazna od tiste nekdanje - naravne.

Velika večina mest in krajev v Pomurju nima čistilnih naprav, v nekaterih krajih ni niti kanalizacije in tako se nam v okoljskem prostoru ob navedenem kopičijo še strupeni ostanki iz industrije in gospodinjstev. nekaj malega odnese reka Mura in še kak malo večji potoček, vse ostalo nam ostane v pomurskem prostoru.

In koga vse to sploh zanima ?? Pravzaprav posebej nikogar. Še okrog velikega pomurskega vodovoda, ki naj bi se v velikem delu financiral iz sredstev EU se pomurski županski šalabajzerji niso uspeli dogovoriti in vsak med njimi kikirika na svojem malem kupu gnoja ( občini ) ter je tam samozadosten. Tudi v primeru teh zadnjih masovnih pomorov čebel nisem nikjer v medijih zasledil, da bi kak od te množice županov izrazil vsaj javno zaskrbljenost, da bi kak od Občinskih svetov to ekološko nesrečo obravnaval in sprejel vsak kakšna priporočila, če že ne konkretnih sklepov, ki bi uporabnike prostora zavezovali k odgovornejšem ravnanju in obnašanju v naravnem prostoru. Kot, da se ni nič pomembnega dogodilo. Gre za tako neodgovoren odnos do svojih občanov ali pa gre res že za primitivni kretenizem brez primere.

Mar Pomurci res verjamemo, da bo naše življenjske probleme rešil kdo iz asfaltne Ljubljane ali Maribora ? Res verjamemo, da nas bodo kar sami od sebe in iz neke človekoljubnosti ali oblastne odgovornosti rešili kakšni pomurski poslanci, strankarski jurišniki ali mogoče kakšni državni uradniki v svojih udobnih ljubljanskih kabinetih ? To so prazna upanja. Če si sami odločno ne bomo začeli pomagati, nam ne bo pomagal nihče drug. Pomislimo vsaj malo na svoje otroke in vnuke in skušajmo rešiti vsaj njih, če že sebe več ne moremo, kar ta generacija danes živečih Pomurcev je že obsojena.

PRIPOROČAM V BRANJE:
http://www.delo.si/brez%20kategorije/in ... onalk.html

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 48496Odgovor mg
So Maj 14, 2011 8:53 pm

To je tako, kot če sovražnik da orožje, narod se pa sam pobije. Komot zmaga. Sami smo si krivi, kaj smo pa tako bebavi in vse zmečemo v zemljo. Komat je lepo povedal;kar danes zlijemo na zemljo bomo jutri pojedli.

Kaj pomaga, če se nas par dere in opozarja, svari, preklinja, ko je pa raja butasta. Kot osli za korenčkom; s tem pošpricaj pa bo 1a itd. pridelek večji, večji zaslužek. Same budale, brez možganov.

Redkim pade na pamet, da bo moral to kar je vrgel na zemljo sam pojesti. To je že filozofija, nakladanje, jamranje...... . Dokler se dogaja drugim. Ko se bo začelo vsakemu posebej je prepozno. Tako kot čebelarju brez čebel.

Kot pravi slavni nobelovec; Nikoli ne vprašaj komu zvoni! ZVONI TEBI!
lep pozdrav

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48517Odgovor JanĹľevec
Po Maj 16, 2011 8:13 am

Toplo priporočam v pazljivo branje !

Povezava:

http://www.primorske.si/Priloge/Sobota/ ... drugi.aspx

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani