Nov pomor čebel

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 49195Odgovor Fizikalec
Če Jul 07, 2011 7:17 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONPostopek NI ustavljen in se nadaljuje. ČZS pripravlja tožbo, ...

Tudi sam sem večkrat deležen podobnih zadev kot danilo, vendar vztrajam, saj je treba zadeve urediti.

tako da zadeve se odvijajo, žal bolj počasi, vendar se ne damo!!
Saj jaz nisem rekel, da je ČZS kaj ustavila ampak naša pomurska zveza. Tu nebi bilo niti enega sestanke, če jaz takrat tebe OSEBNO nebi zaprosil, da daj nekaj ukrenit. A sem jaz kaj tule, da tebe prosit moram? A ni predsednik ČZDP dolžat to naredit in organizirat ob takih težkih situacijeh? Men se zdi, da bi moral samo njemu to ne diši, ker je to NEGATIVNA reklama sramota, da večje ni ej, ko ti nekdo z takimi pridi na dan.
Torej zakaj bi se jaz moral zaletavat z glavo v zid? Že 2008 sem se pa kaj smo dobili? Vrnili so nam strupe pa še kakega zraven in sem takrat tudi nosil kr dobršen del bremena. Sedaj enako z razliko, da bi me domači čebelarji radi videli pribitega na križ zarad tega ja pizda a je men tega res treba?

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 49198Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Jul 08, 2011 6:48 am

Danilo, popolnoma se strinjam s tabo.
Vendar ne glede na vse, si ne smemo dovolit, da bodo spet novi pomori zaradi enakih vzrokov.

Mi s promocijo čebeljih pridelkov jeseni nadaljujemo, saj se zavedamo pomena le te.

vendar iztočasno ZELO aktivno delamo in se trudimo, da preprečimo nadaljne pomore.

upam, da nam skupaj uspe, saj gre za našo čebelo in za nas ljudi.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 49199Odgovor Fizikalec
Pe Jul 08, 2011 6:54 am

Nisem prepričan, ko delaš nekaj kaj večina noče je bolj klavrno vse skup. Jaz osebno sem se nehal sekirat zarad tega karkoli že bo jaz bom malo zamenjal taktiko čebelarjenja in vsega skup potem pa naj kr imajo kr pač imajo ti naši veledohtarji.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 49200Odgovor JanĹľevec
Pe Jul 08, 2011 7:18 am

Danilo ima prav in res ne bo nihče nič naredil. Od velikih besed in obljub večine vpletenih v to zgodbo bo ostala le megla.

Ker se je začel čas počitnic in dopustov je najbolje zaenkrat to zgodbo pustiti kar na ledu. S septembrom pa se bo zanimanje za ta nesrečni pomurski primer obnovilo. Tega ne bo mogel preprečiti nihče na ČZS in nihče v institucijah v sestavi MKGP in še najmanj neki Kapun iz Murske Sobote.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 49216Odgovor mg
So Jul 09, 2011 5:02 pm

Glih v času dopustov cveti koruza, suša, koncentrirani strupi in rezultati brez pašnih čebel so na dlani. Ravno ko se začenja naslednja čebelarska sezona jo najbolj skupimo. Ko temu prišteješ še varojo in tretiranje, lahko šlogarico vprašaš, kaj te čaka.

Mi pa; počasi, počasi, počasi se daleč prdie.
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 49217Odgovor Fizikalec
So Jul 09, 2011 5:18 pm

Jaz mislim, da je sploh ni treba vprašat veš tako ali tako. Sedaj je nujno uredit družine,kere so nekje v brezpašju in krmit drugače je po njih. Zadnji čas je, da se naredijo narejenci kdor še ni priporočam vsako prazno kišto napolnit.
Na vse ostalo zaman čakamo noben nam nebo pomagal torej si moramo sami.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 49219Odgovor mg
Ne Jul 10, 2011 10:46 am

Ob vsem dolžnem spoštovanju, kar praviš je res. Res je pa tudi, da za narejanje narejencev moraš imet viška čebel. Če boš delal narejence iz družin, ki imajo glih za glih čebel, lahko narediš dvojno škodo.

Se spomnim pred leti, smo delali narejence v tem času, da je bilo veselje. In taki narejenci so vedno izstopali naslednje leto. Zdaj je pa vsako leto slabše, vse več koruze in vedno bolj prazni panji. Imam čebele na več lokacijah. Živalnost čebel se pa vidi po zasejani koruzi v bližini čebelnjakov - spet lahko šlogamo.

In sem kljub temu nabral čebel za par narejencev s sprašenimi maticami. Bolje da ne veš kaj je iz tega ratalo. Zastrupitev in izginjanje čebel sem tudi prijavil. Od tu naprej pa itak poznamo zgodbo v detajle.

Čebelarstvo, kot ga poznamo do zdaj je zaradi zastrupljenega okolja na mejni točki propada. Panji s čebelami morajo iz kontaminiranih con (intenzivnega kmetovanja), če ne jih čaka Pomurski scenarij.

V bistvu je problem dosti večji in prerašča okvirje - zastrupitve čebel-. Ker obremenjevanje okolja s strupi, še posebej če se to izvaja na določenih mestih (kmetijskih površinah), je po KZ - kaznivo dejanje - in se preganja po uradni dolžnosti. Sploh v primerih, ko prihaja do pomorov živali - hujša oblika in večja zagrožena kazen.

Zato rajši bodimo tiho, ker tisti, ki v takih primerih "mora" ukrepat in reagirat, pade pod kazenski pregon, če pregona ne začne. Ker take dihurje na nek način prizadeti pri zastrupitvah preganjajo, jih golazen hoče na vse možne načine utišat.

Večino so že utišali, tako da iz njihovega vidika ni problema.
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 49220Odgovor Fizikalec
Ne Jul 10, 2011 11:15 am

Ne ne rabišviška čebel ampak sesuješdoločeno št.družin. Pobereš vse razen eno odprto zalego tako dobišen kupnarejencev za 7 dni dodaš matice ali matičnike za 3 dni.

Drgačpa je res od kmetijsva stran in KRMIT ČEBELE ornk zalogo drgač ne bo šlo

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 49230Odgovor Fizikalec
Ne Jul 10, 2011 6:08 pm

Utrinki iz obiska ministra v pomurju: http://tvslo.si/predvajaj/ljudje-in-zem ... 110204638/

bric
PrispevkovCOLON 107
PridruženCOLON Sr Maj 18, 2005 8:28 am

OdgovorCOLON # 49378Odgovor bric
So Jul 23, 2011 8:17 pm

Opazil sem, da ste zamešali Ameriškega škržata z Medečim škržatom.V objavi na ČZS je slika Medečega in ne Ameriškega škržata, v prilogi v naslovu Medeči...
Medeči škržat je zaniljiv za čebelarje, ker izloča mano-Ameriški škržat je škodljivec na vinski trti in ne povzroča nikakršnega medenja.
Nazaj k naravi.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 49379Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Jul 23, 2011 8:28 pm

bomo poravili slike.
ne gre za medenje, gre za zatiranje tega škodljivca in je nujna pozornost na čebele, saj lahko pride z nepravilno uporabo do pomorov.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 49380Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Jul 23, 2011 9:01 pm

bric napisal/-aCOLON
Opazil sem, da ste zamešali Ameriškega škržata z Medečim škržatom.V objavi na ČZS je slika Medečega in ne Ameriškega škržata, v prilogi v naslovu Medeči...
Medeči škržat je zaniljiv za čebelarje, ker izloča mano-Ameriški škržat je škodljivec na vinski trti in ne povzroča nikakršnega medenja.
http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=1871

urejeno

bric
PrispevkovCOLON 107
PridruženCOLON Sr Maj 18, 2005 8:28 am

OdgovorCOLON # 49382Odgovor bric
So Jul 23, 2011 9:33 pm

ne gre za medenje, gre za zatiranje tega škodljivca in je nujna pozornost na čebele, saj lahko pride z nepravilno uporabo do pomorov.[/quote]

Ja glede pomorov se popolnoma strinjam namreč vinogradi so večinoma zatravljeni v njih čvetoče rastline zanimljive za čebele.
Nazaj k naravi.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 50070Odgovor bostek
To Sep 06, 2011 9:59 am

NARAVNE NESREČE (05.09.2011 17:13)5. september 2011 17:13Epidemije in okužbe ljudi, živali in rastlin - živalske bolezni
Ob 16.28 je v naselju Murski Črnci, občina Tišina, prišlo do pomora več čebeljih družin. O dogodku so bile obveščene pristojne službe.
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 50072Odgovor bloop
To Sep 06, 2011 11:26 am

Kaj pa so tokrat zakuhali ?

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov