Nov pomor čebel

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48132Odgovor klopotec
Pe Apr 29, 2011 2:08 pm

Zjutraj sem našel par čebel pred panjem, eno sem pobral in ni imela iztegnjenega rilčka.
Včeraj in danes čebele fajn prinašajo cvetni prah amopak mnogo jih pade v travo pred brado. Malo se pokobacajo potem pa se dvignejo in vletijo v panj.
A je to normalno?

Pred pol ure sem na strehi panja našel eno mrtvo čebelo in ima iztegnjen rilček. Je to gotov znak, da je zastrupljena.
Sem pa ugotovil, da moje čebele dosežejo polja z ogrščico. In letijo čez polja posejana s koruzo.

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 48133Odgovor Timijan
Pe Apr 29, 2011 2:35 pm

Gorazd Pretnar: danes v Delu:

Odločitev nekdanjega ministra Pogačnika je perverzna

"Kot pojasnjuje Pretnar, gre pri skupini nevarnih neonikotinskih insekticidov za sistemski insekticid, kar pomeni da ga korenine rastlin vsrkajo in prenašajo po vsej rastlini; z vsakim letom se koncentracija strupov v zemlji poveča ...
...Pretnar je še razložil, da je to tri- ali štiriletni proces in so zato enoletne raziskave popolnoma neučinkovite."

Poslušali smo Božičevo jamranje (začel me je presenečati), pa tudi gola upanja ne bodo dovolj. Da kmetijske prakse ne moremo spremeniti čez noč? Čez noč je minister umaknil prepovedi in s tem omogočil mastne posle kemičnim Janezom.

Kaj se da ali ne da je brez smisla ob misli, da še eno leto tega zastrupljanja pomeni uničena zemlja za desetletja, prav tako pa vse živalce, podtalnica in reke. Ja kam pa bo treba iti potem živet? Vsaka rastlina, ki bo tam zrasla, bo spet strupena. Ali je sploh kakšna alternativa razen prepoved? Ni je, medtem ko ima kmetijstvo kar nekaj alternativ na razpolago. Kam pa gre vsa ta koruza; jo bomo jedli ljudje? Potem je konec z nami. Dali jo bodo govedu za krmo - tako je enako konec z nami, le kakšno leto kasneje. Ali pa bodo izdelovali gorivo iz teh rastlin; je to OK: uničiti zemljo za gorivo? Kaj pa zanamci??? Upanje, da bo nekdo sam od sebe prenehal strupiti, ne bo dovolj. Tudi tisti košar pod mostom, ki bo jutri umrl, še vedno nekaj upa.

Kolega predsednik Noč, pričakujemo da ČZS javno in glasno podpre tiste čebelarje, ko bodo šli v tožbe in vztraja do samega konca, četudi se stvar zavleče. Oni to obljubo potrebujejo kot lačni kruha. Verjamem, da si mož, sposoben tega podviga, na čelu zveze, vredne tega podviga.

Lp t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Ax
PrispevkovCOLON 110
PridruženCOLON Ne Maj 24, 2009 11:31 am
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48134Odgovor Ax
Pe Apr 29, 2011 2:56 pm

klopotec napisal/-aCOLONZjutraj sem našel par čebel pred panjem, eno sem pobral in ni imela iztegnjenega rilčka.
Včeraj in danes čebele fajn prinašajo cvetni prah amopak mnogo jih pade v travo pred brado. Malo se pokobacajo potem pa se dvignejo in vletijo v panj.
A je to normalno?

Pred pol ure sem na strehi panja našel eno mrtvo čebelo in ima iztegnjen rilček. Je to gotov znak, da je zastrupljena.
Sem pa ugotovil, da moje čebele dosežejo polja z ogrščico. In letijo čez polja posejana s koruzo.
Danes so do mene prišli 2 policista, kriminalist, veterinarka in neka ženska in MKGP(nevem kaj). No veterinarka je izključila možnost zastrupitve. Pravi da če ima čebela iztegnjen rilček še ne pomeni da je zastrupljena. Lahko je tudi žejna ali pa, če sem jo prav razumel, nekatere čebele pač umrejo z iztegnjenim rilčkom.
Znak da se čebele zastrupljajo je lahko to da družina postane agresivna, napadalna in da je pred panji OGROMNO mrtvic. Ne samo 1 ali pa 50... Kakor je rekla sploh ne more narediti testa za FFSje ker za to potrebuje najmanj 200 čebel ;)
No meni se je odvalil kamen iz srca, tebi pa najverjetneje tudi ni treba biti zaskrbljen.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 48136Odgovor Fizikalec
Pe Apr 29, 2011 3:22 pm

Noja to mnenje je za moje pojme zelooooo čudno v karieri sem zadušil eno družino,katero sem preložil v panj in pozabil, da je spredaj pločevinasta zapora,ki je bila zaprta ampak celotna družina ni imela nobena čebela iztegnjen rilček. Prviččujem tako mnenje iz veterinarske stroke tako, da sem ornk presenečen ej....
Opazuj pa boš videl kaj se bo dogajalo naprej če bodo še take mrtvice potem na to veterinarko kr pozabi kljub doktoratu po moje o čebelah ve zelo malo...

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48138Odgovor Ax
Pe Apr 29, 2011 3:31 pm

Seveda bom opazoval družino. Do ponedeljka ko moram žal nazaj v šolo bom vsak dan pri njih.

Mi je pa dala nekaj napotkov...vključno s tem:
Je res da čebele ne bodo šle po vodo v potok, ki je 50m oddaljen od panja, ker je to tekoča voda? Ona mi je, kljub temu, da imam v bližnji okolici panja 2 potoka, priporočila naj naredim napajalnik. Saj ga imam že tako v planu vendar se mi ni tako mudilo saj sem mislil da bodo že zdržale s tema potokoma.

Me je pa presenetilo število ljudi ki so vzemali vzorce, fotografirali, izpolnjevali, zapisovali in še in še. Jaz sem si predstavljal, da bo prišel en človek, ki bo pač vzel vzorec čebel in ne bo razglabljal. Potem pa pride 5 ljudi iz 4 različnih strani in vsak ima za izpolnit svoj list. So bili zelo prijazni in pripravljeni pomagat. Veterinarka je rekla, da če bo še kaj narobe pa naj jo pokličem in bova naredila pregled družine. Danes ga ni morala saj dežuje in še premrzlo je.
Zadnjič spremenil 3, dne Ax, skupaj popravljeno 0 krat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48139Odgovor Fizikalec
Pe Apr 29, 2011 3:34 pm

Oh ja one grejo brez skrbi v potok tako, da to pa je iluzija kot bi rekel naš dr. kapun. Kera veterinarka pa je na vašem področju?

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48140Odgovor Ax
Pe Apr 29, 2011 3:42 pm

Mag. Mira Jenko-Rogelj...pravijo da je že 25 let v tem poslu. In nisem imel občutka, da mi naklada... Čeprav sem bil pri nekaterih stvareh resnično prepričan, sedaj pa nisem več.

Med drugim mi je gospa iz MKGP povedala da moraš za vsak roj/narejenca ki ga kupiš/dobiš na drugem področju in ga pripelješ k sebi imeti izpolnjen list na katerem ti lastnik izrojenca zagotovi da je družina zdrava in potrdilo od veterinarja da na tistem področju ni hude gnilobe. Tega mi tudi nikoli noben ni omenil.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48141Odgovor Fizikalec
Pe Apr 29, 2011 3:48 pm

Jenkova je ok izjava je vseeno čudna. Kr se tiče papirja pa jasno ga moraš imeti krkoli kjerkoli kupiš mora biti papir "mora" :wink: če dočesa pride pač papir za premik čebel,premik pa je lahko prevoz na pašo ali prodaja ali krkoli.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48145Odgovor klopotec
Pe Apr 29, 2011 6:57 pm

Samo razmišljam. Potok, če je čist, je v redi voda za čebele. Boljša kot napajalnik in voda iz pipe. To bi skoraj dal roko v ogenj.

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48146Odgovor Ax
Pe Apr 29, 2011 7:07 pm

Seveda...meni se je tudi zdelo. No...ampak bom vseeno naštimal napajalnik. Pa naj se čebele same odločijo kam bodo hodile ;)

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 48147Odgovor Kočevski med-ved
Pe Apr 29, 2011 8:00 pm

AX, ne pozabi, da to potrdilo, ki ti ga vrne podpisanega veterinarka NVI-ja velja le sedem dni od izdaje. Za naslednji roj, prodajo ali prevoz moraš zahtevati novo potrdilo. Vsaj tak je predpis.
Lp
LP
Koèevski med-ved

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

Slovenske novice

OdgovorCOLON # 48148Odgovor JanĹľevec
Pe Apr 29, 2011 9:43 pm

Raje so imeli klotianidin kot pridno kranjsko sivko
Objavljeno: pet, 29.04.2011 19:41
Jaroslav Jankovič

Zaradi sredstva za tretiranje koruznega semena je pomrlo 3000 čebeljih družin.

V Prekmurju nam množično umirajo čebele. Pridne domače kranjske sivke, ki med čebelarji slovijo kot izjemne delavke, smo pomorili na domačem pragu. Sprožili smo preiskavo. Kot že mnogokrat. Čudili so se odgovorni in krivdo valili na kmeta. Po čebelji kalvariji, v četrtek je umrlo še 200 panjev, je minister Dejan Židan klotianidin vendarle prepovedal.

Do tega trenutka je v Prekmurju domnevno zaradi klotianidina, sredstva za tretiranje koruznega semena, pomrlo 3000 čebeljih družin. Kmetijski inšpektorat in nacionalni veterinarski inštitut pa Veterinarska uprava Slovenije (Vurs) in fitosanitarna uprava so sprožili preiskavo in mobilizirali, menda tako kot vselej, najboljšo slovensko znanost, ki bo vendarle odgovorila, kdo je krivec za pomor čebel. Tistih krilatih bitij, ki nam nosijo med in zato edine umrejo, preostale živali naj bi poginile.

Odgovor o mogočem vzroku smo od tistih, ki skrbijo za naše zdravje, dobili v nekaj dneh. Nenavadno hitro za kmetijske in veterinarske inštitucije, ki v zgodovini samostojne Slovenije niso razrešile niti enega resnega primera. Naj omenimo kloramenikol v mleku pred leti in nedavni pogin konj v Lipici, da ne govorimo o tem, kako je Milan Pogačnik moral odstopiti s položaja kmetijskega ministra zaradi afere bulmastifi.

Klotianidin mori že leta

Klotianidin je v osnovi insekticid iz skupine neonikotinoidov, ki prizadenejo živčni sistem insektov. Ameriška okoljska agencija (EPA) ga je prvič registrirala leta 2003, najprej so ga uporabljali kot pesticid. V naslednjih letih so opravili še vrsto dodatnih raziskav in leta 2010 so ga že uporabljali kot fitofarmacevtsko sredstvo za tretiranje semena koruze.

V ZDA tako, medtem ko se je v Evropi že leta 2008 izkazal za zelo strupenega in smrtno nevarnega.

Leta 2007 je koruzna polja v Nemčiji napadel zelo agresivni koruzni hrošč. Proti njemu ni bilo zdravila, škoda pa iz dneva v dan večja. Oblasti so se zbale, da bo nastal prevelik izpad pridelka, zato so ukazale uporabiti vsa možna sredstva za zatiranje hrošča. Med njimi so dovolile tudi uporabo klotianidina.

Že naslednje leto, 2008, kmalu potem, ko so nemški kmetje posadili koruzo, je v Nemčiji umrlo nič manj kot 330,000.000 čebel. Na nemškem inštitutu za poljščine so hitro dokazali, da jih je kar 29 od 30 umrlo zaradi neposrednega stika s smrtonosnim klotianidinom.

Po hudem incidentu je nemška vlada uporabo dokazano strupenega klotianidina prepovedala, prizadetim kmetom in čebelarjem pa poplačala škodo letnega pridelka. Enako so klotianidin prepovedali tudi Francija in Italija. In menda tudi Slovenija. Vsaj tako smo zasledili na spletu. Pa žal ni tako.

Čudili so se odgovorni in nasadili kmeta

V Sloveniji to sredstvo v resnici ni prepovedano. Ne, še danes ni kriv nekdanji minister Pogačnik, ki je po besedah predsednika Čebelarske zveze Slovenije Boštjana Noča po že sprejeti prepovedi uporabe klotianidina ministra Mirana Jarca spet dovolil njegovo uporabo. Menda po opravljenih študijah kmetijskega ministrstva. Človek se tu težko vzdrži smeha.

Minule dni smo poslušali strokovnjake najrazličnejših barv, kako se je zgodil pomor čebel morda tudi zaradi nepravilnega ravnanja kmetov s fitofarmacevtskimi sredstvi.

Odgovorne inštitucije so iskale krivca pri kmetu. Ob zid stisnjenemu kmetu, ki uporablja, kar mu naročijo!

Klotianidin bi lahko mirno prepovedali. Resnici na ljubo, če ga ne bi prepovedala Nemčija, bi ga prepovedali malo težje, saj bi jih proizvajalka lahko tožila. In zagotovo dobila tožbo, saj Slovenija nima niti interesa niti ustrezno podkovanih in zlasti sposobnih pravnikov, da bi bila kos AG Bayerju ali Takeda Chemical Industries, ki sta razvila klotianidin.

Pa bi lahko! Ampak zadaj so bili interesi, klotianidin je denar. Čebelarje so že nekako prepričali.

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 48150Odgovor SAUC2
Pe Apr 29, 2011 10:52 pm

Vzorčijo cvetni prah in med, mene pa zanima, zakaj ne vzorčijo tudi koruze in čevapčičev iz PANVITE ?

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 48151Odgovor Odisej
Pe Apr 29, 2011 11:10 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLON Bi zato insekticida gaucho in poncho, ki vsebujeta neonikotinoide, trajno prepovedal? "Njihova raba je z določeno previdnostjo celo možna, vendar žal pogosto prihaja do napak," ugotavlja Božič.
Oh, kakšnih napak neki! Tisto o nepravilni uporabi nepravilnih sejalnic je lari fari za male otroke. Če ne gre nekaj teh strupov zrak in potem preko cvetočih rastlih do čebel, te pa v nebesa, potem gre pač vsa količina strupa v TLA. Od tam pa v rastline, nato v živali in/ali v ljudi. In vsi PADEJO, slej ko prej.
Strup je strup. V zraku ali tleh. In tega ne spremeni nobena še tako "pravilna uporaba".
BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONMeni, da bi bilo idealno, če bi lahko kmetovali povsem brez pesticidov, a ne verjame, da je danes sploh še mogoče hrano pridelovati na ta način, saj kmetijske prakse po njegovem ne moremo spremeniti čez noč.
Seveda je mogoče. Pa še kako. In to se da narediti čez noč. Naj 'stroka' pogleda malo preko svojega plota in bo videla, da obstajajo tudi še druge, ne-kemične in ne-FFS metode kmetovanja.
Le kam se je izgubila zdrava kmečka pamet? Le kam?

Lep dan vsem.
P.S.
Ax, ne nori s pitalnikom, če imajo čebele tako blizu potoka.
Če le ni vanj speljana vsa človekova svinjarija!

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48152Odgovor Ax
Pe Apr 29, 2011 11:29 pm

Odisej...sam ne vem ali kdo kaj čudnega spušča v potok. Kakor pa vem pa potok izvira v hribu na katarem imam stojišče. To pomeni da je največ 5 hiš ob potoku nad stojiščem.
Pa a ni vseeno če je zraven postavljena še ena kanta z vodo?...Če to pomeni da bo vet. bolj zadovoljen tudi prav. Mene ne moti.

Da se spremeniti kmetijsko prakso. Vendar, da se jo spremeni učinkovito, po mojem mnenju, res ne bo šlo čez noč. Vendar pa bi morali strmeti k temu da se, postopoma, ukinejo vsi pesticidi. Pa ne samo za čez zimo!

PS:
In hvala med-ved

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 48153Odgovor urosvrb
So Apr 30, 2011 8:33 am

odisej če spremeniš kmetijsko prakso čez noč, oziroma podaš konkreten predlog za to, kako to storiti dobiš nobelovo nagrado.

V kmetijstvu se obrača prevelik denar z pesticidi, da bi lahko kaj čez noč spremenili. Naj povem še enkrat, da Beyer zasluži letno točno toliko kot cela Slovenija skupaj, zdaj pa mi naj pove kdo se jim upa postaviti na tir?

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48155Odgovor klopotec
So Apr 30, 2011 11:42 am

Ne vem zakaj bi se cela Slovenija morala trest pred Bayerjem.

Od mene ne zasluži nit ficka. Hrano si pridelam skoraj vso sam, pa ne uporabim nobenega strupa.
Če pa v nedogled samo jamraš, kako se nič ne da, kako je to vse težko, kako bomo lačni, potem seveda ne bo šlo.

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 48158Odgovor urosvrb
So Apr 30, 2011 12:43 pm

Kaj ti ni jasno? Hočem ilustrirat, koliko denarja je potrebnega, da se lahko greš morebitne tožbe z beyerjem.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48159Odgovor klopotec
So Apr 30, 2011 3:19 pm

urosvrb napisal/-aCOLONKaj ti ni jasno? Hočem ilustrirat, koliko denarja je potrebnega, da se lahko greš morebitne tožbe z beyerjem.
Počasi Uroš , ni treba takoj podučevat. Tudi Bayer je že izgubil kakšno tožbo. Z manjšimi od sebe.

Eni so pesimisti, smo pa eni tudi optimisti.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 48160Odgovor Andrej-Admin
So Apr 30, 2011 3:33 pm

Mogoče bi moralo Slovenija reči NE....

Folk na ulice in reči Bayer RAUS, NE grškim kreditom, ker rešujemo Nemce....

Ali smo hlapci?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48161Odgovor Fizikalec
So Apr 30, 2011 3:44 pm

Tud Bayer je že izgubil tožbe samo jih to ne gane malaizguba za njim pa marsikatera multinacionalka. Bayer pa tudi ni ničposebnega jasno ni se ga enostavno lotit ampak bi se pa dalo brez skrbi kjer je volja je tudi pot....

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 48162Odgovor Andrej-Admin
So Apr 30, 2011 3:50 pm

Mislim, da se mora svet upreti tem multinacionalkam...
Če me spomin ne vara kar sem bral je Bayer delal tudi strup za Hitlerja, za taborišča... Se motim?

Bom pa potem šel pogledat v našo dolino kako delajo Seražinove bzzzz bzzzz bzz ko nimamo strupov. .No malo je sedaj strupa v auspuhu avtocestnih popotnikov

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 48163Odgovor Odisej
So Apr 30, 2011 8:40 pm

Uroš, kakšne tožbe s strani Bayerja pa te pravzaprav skrbijo ?

LP

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 48166Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Ne Maj 01, 2011 9:55 am

predlagam, da prizadeti čebelarji si določite svojega zastopnika, ki bo jasno zastopal interese prizadetih.

Ko bo kak sestanek na to temo, bom poskrbel, da bo ta zastopnik zraven.

prosim, da mi čim prej sporčite ime te osebe, da ne bo kasneje nejevolje.

hvala

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 48169Odgovor JanĹľevec
Ne Maj 01, 2011 11:41 am

Predlagam Danila Bedeka.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 48170Odgovor Andrej-Admin
Ne Maj 01, 2011 11:51 am

Kar jaz poznam Danila, bo marsikomu naredil sive lase hee...
Prijatelji, upam, da vam uspe pretresti to Slovenijo!!!

Andrej

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48171Odgovor Ax
Ne Maj 01, 2011 11:59 am

Morate vedeti da ni niti 1/2 prekmurskih čebelarjev (popravite me če se motim) ki so jim pomrle čebele na tem forumu. Mislim da bi morali prekmurski čebelarji narediti sestanek in tam zvoliti zastopnika. Ne razumi me narobe Danilo, ti si odličen za tako nalogo, vendar ne želim da se potem najde kakšen, ki bo začel težiti da ni imel možnosti voliti za svojega "kandidata" ;)

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48174Odgovor Fizikalec
Ne Maj 01, 2011 12:43 pm

Oh jaz sem takoj ZA sestanek in naj se kr izvoli nekoga z izkušnjami laufanja po ministrstvih in dovolj časa. Jaz tega časa resnici na ljubo nimam, če bom sedaj začel poleg vseh obveznosti še zagonit cajt za take reči bom res bankrot. Žena je že tko rekla, da BV hodim domov me itaq tu pa tam sam vidi. Za kaj takega gre veliko časa, denarja in živcev samo nekak se bo treba organizirat, ker našemu pomurskemo predsedniku jaz žal NE ZAUPAM.
Nočem pa več, da se kaj takega ponovi ne pr mojih čebelah ne pri kerem drugem, jaz pa sem fasal že drugič pa to redno...

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 48175Odgovor volk
Ne Maj 01, 2011 1:03 pm

Vse je bolj kot ne zaman. Ljudem dol visi za cebele, ce se da kaj doseci, je to na to, da bodo ti strupi skodovali ljudem samim. Slovencem je pac vseeno ce sosed crkne, se piknik naredijo. Tak kot je narod, taki so tudi tisti, ki so voljeni v vlado. Butalci pac. Dokler sam ni prizadet, se nihce za nic ne bori. Vsi pa cebelarje izkoriscajo na nacin, ki se drugod po svetu tezko zgodi. Ker drugod ni hobi cebelarjev, kot so v sloveniji, ki poskrbijo za gosto pokritost slovenije z cebelami, in je tako oprassevalski servis zastonj. V ZDA cebelarji, ki jih osebno poznam, ne pripeljejo cebel na podrocje, kjer se skropi. Kmet jim mora zagotoviti neoporecnost nasadov. Le da pri nas to ni mozno. Ker ni kmetov, ki bi imeli po nekaj 100 ali 1000 ha posesti. Pri nas je pac tako, da kamor pripeljes, je lahko 500 metrov stran nekdo, ki skropi. ali pa uporablja strup.

Fantje in dekleta, na kitajskem nekoga, ki zajebe situacijo, kot pri nas, in je na odgovornem mestu, lepo dajo ustreliti, da se zastopimo, strel v tilnik, telo pa za dele, da se vsaj posmrtno pomaga nekomu. o tem se sicer v nasem delu sveta ne govori. Skoda. ker bi potem vsak funkcionar krepko premislil kaj dela.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48176Odgovor Fizikalec
Ne Maj 01, 2011 1:09 pm

Ja logično volk, če za nične odgovarjaš torej lahko počneš krkoli na koncu itaq nisi ničkriv a ne? Problem je samo ta, da čebelam ne moremo prepovedat opraševanja (da bi malo štrajkale) zelo hitro bi uredili stvari v eni sezoni bi umaknili 90% strupov brez kakih analiz sam, ko bi ostali brez pridelka. Sem danes šel malo okoli nikjer nobenega čmrlja (no enega sem vido bogega) nobene divje čebele v tem giftanju smo zdesetkali populacijo divjih opraševalcev, da je veselje torej tudi ljudje smo tega s...a podihali samo nas bo mal počasneje zvijalo.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov