Nov pomor čebel

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 48035Odgovor JanĹľevec
Sr Apr 27, 2011 4:45 pm

Ax napisal/-aCOLONHvala za napotke :)... Zanima me samo kaj bodo lahko tam naredili? Spet vzeli uzorce?
_________
Seveda bodo vzeli vzorce in jih poslali na anlizo. S tem pa boš sočasno alarmiral tudi ostale čebelarje, da bodo postali pozorni in morebitne pomore pravočasno prijavili. Ker si z Gorenjske se obrni na Noča, ki ti bo vedel prav svetovati.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 48036Odgovor Fizikalec
Sr Apr 27, 2011 5:21 pm

Keri imate cebele tolk oddaljene od kontaminiranih posevkov ne boste takoj opazili težav, ko boste bodo medišča prazna in v panji samo mladice. Sedaj bi morali panji biti na višku pa so slabši ali enaki kot na češnji oziroma 1-5 aprila...

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 48039Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Apr 27, 2011 6:52 pm

Jutri v četrtek ob 8h imamo sestanek z ministrom in vsemi strokovnimi inštitucijami. Jest od zahtev v izjavi za javnost ne bom odstopopal.
Če se zadeve ne bodo uredile in bo vse zatušano potem nimam kaj več iskati na ČZS.

Škoda mojega časa in truda, če se zadeve končno ne uredijo!

Čebelarji želimo in zahtevamo ŽIVE čebele!

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 48040Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Apr 27, 2011 6:53 pm

Janževec napisal/-aCOLON
Ax napisal/-aCOLONHvala za napotke :)... Zanima me samo kaj bodo lahko tam naredili? Spet vzeli uzorce?
_________
Seveda bodo vzeli vzorce in jih poslali na anlizo. S tem pa boš sočasno alarmiral tudi ostale čebelarje, da bodo postali pozorni in morebitne pomore pravočasno prijavili. Ker si z Gorenjske se obrni na Noča, ki ti bo vedel prav svetovati.
112 in potem zadeve same stečejo.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48046Odgovor JanĹľevec
Sr Apr 27, 2011 8:06 pm

BOŠTJAN NOČ napisal/-aCOLONJutri v četrtek ob 8h imamo sestanek z ministrom in vsemi strokovnimi inštitucijami. Jest od zahtev v izjavi za javnost ne bom odstopopal.
Če se zadeve ne bodo uredile in bo vse zatušano potem nimam kaj več iskati na ČZS.

Škoda mojega časa in truda, če se zadeve končno ne uredijo!

Čebelarji želimo in zahtevamo ŽIVE čebele!

Boštjan velikokrat se v preteklosti nisva strinjala in sva mnoge stvari videla različno. Tokrat sva oba na isti strani. To me resnično veseli.

Vesel sem, da boš vztrajal na sestanku z ministrom. Vendar je to le del težav, ki te čakajo kot predsednika ČZS. Drugi del te čaka prav v organizaciji, ki ji načeluješ. To bo pa trši oreh in upam, da ti bo članstvo na terenu stalo trdno ob strani.

Čaka vas resen pogovor s "strokovnjaki" s KIS-a, ki sedaj modro molčijo in so bili verjetno prepričani, da bo burja minila ne da bi se jih omenilo in povezalo z temi nesrečnimi dogodki. Zelo sem vesel, da se je vključil tudi dr. Pretnar, ki pa ni ovinkaril in je jasno pokazal na krivce letošnjih masovnih pomorov čebel.

Prejšnji minister Pogačnik in KIS bosta v naslednjih dneh morala odgovoriti na mnoga neprijetna vprašanja in tudi nekateri funkcionarji na ČZS ( brez tebe, da ne bo pomote ) bodo morali v kratkem čebelarski javnosti nekatere stvari pojasniti. Čebelarski narod namreč spomine hrani in sedaj bodo prišli ponovno na svetlo.

V tej zgodbi namreč ni nedolžnih. Kmetijsko ministrstvo in kombinat tam zaposlenih strokovnjakov z bivšim ministrom Pogačnikom, KIS s svojo armado strokovnjakov, ki so izdelali tisto znamenito študijo pod mrežami, del funkcionarjev na ČZS, okoljsko ministrstvo, ki se do danes še sploh oglasilo ni, zdravstveno ministrstvo, ki prav tako še ni reklo nič in še nekatere službe v okvirih navedenih ministrstev - vsi ti bodo morali v naslednjih dneh veliko kaj pojasniti in prevzeti tudi svoj del odgovornosti.

Vse skupaj pa čaka še nekaj neprijetnih presenečenj, ki jih pripravljajo nekatere civilno družbene okoljske organizacije, ki so se končno tudi zganile.

Dr. Kapun je, čeprav je bil zaradi svoje izjave zelo kritiziran, vendarle povedal nekaj kar je dvignilo civilno družbo. Med ostalim je povedal, da je namreč veter po Pomurju raznašal strupen prah, ki so ga vdihavali domačini, ki blizu polj stanujejo, ki so ga vdihavali rekreativci, ko so se jutranjih urah podali med pomurska polja in travnike in da so matere, ki so svoje dojenčke v vozičkih peljale na svež zrak v resnici peljale v območje strupa. Sedaj ne gre več le za čebele, gre tudi za ljudi.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48047Odgovor Fizikalec
Sr Apr 27, 2011 8:16 pm

Oja čujem seje Bayer vključil in sprašuje, da bi jemali vzorce itd...sam naj keri iz te k....e firme okol pride mu jaz dam vzorce ej mater oni bi morali prej vedet kaj to cebelam dela ne sedaj pametovat.

Divji kaj sedaj jamras o studijah saj jo je izvedla velecenjene stroka katero zagovarjas torej si tud sam kriv jebi ga kot pac dr.Kapun pravi :D To so dr.znanosti a ne oni vejo vec kot mi jasno. Ceprav take studije smo mi naredili vsakoleto znova in na nakej 100 družinah in ne samo eno leto, mi vemo, da sušna obdobja nas pogubijo oni poleg dr. nazivov pa ne zelo zanimivo....

Drgač paje očitno civilni družbi tud vseeno dokler samo čebele umirajo moramo na testiranje koliko tega strupa smo vdihnili, da bo se še kaj premaknilo?

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48048Odgovor JanĹľevec
Sr Apr 27, 2011 8:24 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONOja čujem seje Bayer vključil in sprašuje, da bi jemali vzorce itd...sam naj keri iz te k....e firme okol pride mu jaz dam vzorce ej mater oni bi morali prej vedet kaj to cebelam dela ne sedaj pametovat.

Divji kaj sedaj jamras o studijah saj jo je izvedla velecenjene stroka katero zagovarjas torej si tud sam kriv jebi ga kot pac dr.Kapun pravi :D To so dr.znanosti a ne oni vejo vec kot mi jasno. Ceprav take studije smo mi naredili vsakoleto znova in na nakej 100 družinah in ne samo eno leto, mi vemo, da sušna obdobja nas pogubijo oni poleg dr. nazivov pa ne zelo zanimivo....
_________

V mojem čebelnjaku lahko šarijo in vzorce jemljejo le uradni državni organi ter organizacija ali institucija, ki ji bom to sam dovolil in kateri verjamem.

Glede "moje krivde" pa mislim, da nisi mislil resno. Kaj pa sem si takrat o tej KIS-ovi študiji mislil, pa lahko prebereš na tem forumu, če le malo pobrskaš po zgodovini. Nisva se veliko razlikovala.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48049Odgovor Fizikalec
Sr Apr 27, 2011 8:26 pm

Saj veš, da nisem resno mislil zato sem dodal :D pristavil sem pač eno pikro čez vso to s...e da se vsaj mal nasmehnemo ob vseh teh kolobocijah ej...take študije pa so kot sedaj vidiš prispevale, da midva imava pobite čebele, sma psihično hin in se zajebavama z vsem kr nama nebi treba bilo. Lahko bi mirne duše sedla pred čebelnjak uživala enega skadila in kaj spila tud če samo cocto ej

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 48053Odgovor bloop
Sr Apr 27, 2011 9:14 pm

Bostjan Noc
Vem da si niti priblizno ne moremo misliti kaksni so tukaj taksni in drugacni pritiski na mestu predsednika se posebej v trenutni situaciji, vendar vseeno upam, da karkoli se dogaja je bolje imeti tam nekoga taksnega, kot nekoga, ki bo tulil v isti rog z ostalimi.

Zato upam in mislim, da vsekakor nisem sam, ki v vsakem primeru pricakuje, da z delom nadaljujes, v dolgorocno dobro vseh, pa tudi ce bo treba kaksno "metlo" uporabit, za lazje delo.

Ax
PrispevkovCOLON 110
PridruženCOLON Ne Maj 24, 2009 11:31 am
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48054Odgovor Ax
Sr Apr 27, 2011 9:21 pm

Še nekaj...
Imam samo 1 naseljen panj...je potem sploh vredno da klicarim okrog?
Da ne bo potem prišel kakšen ki se bo jezil da je prišel za brez veze...
Zadnjič spremenil 1, dne Ax, skupaj popravljeno 0 krat.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 48056Odgovor bloop
Sr Apr 27, 2011 10:52 pm

No me veseli, ko bi le bilo kaj ucinka teh ovadb.

http://24ur.com/novice/slovenija/kazens ... cebel.html

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 48057Odgovor mg
Če Apr 28, 2011 12:26 am

Veš kaj, Urošvrb. Raje sem navaden čebelar poet, kot skorumpiran univ. dipl, inž. smetenja in zastrupljanja. Mogoče ne odobravaš uporabo strupov, ki škodijo tvojim čebelam. To še ne pomeni, da ne škodijo ostalim čebelam ali organizmom.

Taki kot ti so največji hinavci, ker se skrivajo za leporečjem učenega jezika. Za masko izobraženosti se pa skrivajo monstrumi in pošasti, ki zlorabljajo znanje, da izkoriščajo in varajo manj izobražene.

Seveda, tebi se ni bati vlaka zastrupljevalskega režima, ker si pajdaš z diktatorjem strupom. Srečno pot.
lep pozdrav

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 48058Odgovor mg
Če Apr 28, 2011 12:39 am

In še to. Koji si ti faktor, da mene kot čebelarja podiš iz čebelarskega foruma? Če sem ti slučajno stopil na kakšen hinavski zasmeten žulj, kar naprej z besedo. Drugače se pa lahko ti spucač, s svojimi izobraženskimi samospevi, ki na čebelarskem forumu nimajo kaj iskati.
lep pozdrav

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 48059Odgovor JanĹľevec
Če Apr 28, 2011 7:35 am

Minister Židan bo danes na dnevni red srečanja s predstavniki stroke in čebelarske organizacije dal problem masovnih zastrupitev čebel v Pomurju.

Vendar tu se pojavlja problem, ker na ta sestanek ni povabljen nihče od prizadetih čebelarjev. Samo dobri in plemeniti nameni tistih, ki bodo na tem sestanku zagovarjali interese čebelarjev so premalo. Star rek pravi, da je pot v pekel praviloma tlakovana z dobrimi nameni in bati se je, da bi se znalo sporočilo reka ponovno uresničiti.

Zakaj torej ne smejo biti zraven predstavniki prizadetih čebelarjev ????

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

1. ovadba

OdgovorCOLON # 48062Odgovor Timijan
Če Apr 28, 2011 9:19 am

Vi obračate besede ne delate pa NIČ konkretnega, kar bi prineslo spremembo. To je bolj ali manj le jezikanje. Gorazd Pretnar pa znova dokazuje da je eden redkih možakarjev pri nas:

http://24ur.com/novice/slovenija/kazens ... cebel.html

A se bodo čebelarji in ČZS in njen predsednik ustavili pri eni izjavi, kakšni peticiji? Za vsak pomor je treba vložiti sodni pregon proti tistim, ki dovoljujejo te uporabo teh svinjarij. Vsi prizadeti se morate združiti. Ne vem, zakaj vam vsakodnevna demenca nenehno megli možgančke: vse je/bo zastrupljeno; zemlja, podtalnica, rastline, ribe v rekah, vse žuželke, vsi deževniki (ki so pokazatelj zdrave zemlje), na koncu pa še novorojenčki.

Kot slišim danes zjutraj, so celo osveščeni kmetje dvignili glas in vas vse prehiteli v vpitju proti ministrovemu kriminalnemu odlogu na leto 2013?

Kot da enim paše že to, če so vsaj malo pred kamerami??? To ne bo dovolj. Potrebna je sprememba zakonov, ki jih en xy'''??ww!!! minister ne bo mogel razveljaviti na lastno roko. Izgleda, da je bil sošolec Jarc pravi angel za čebelarje, ko je uvedel prepovedi. Te morajo postati trajne; vse drugo je le prazna izguba energije do naslednjih pomorov. Kot da bi skalo, ki bi se zvalila na cesto, leta in leta božali s čopiči.
Lp t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48064Odgovor Ax
Če Apr 28, 2011 9:41 am

No danes kličem jaz predsednika, da razjasnimo kaj je narobe preden se zažene paniko v širšem obsegu.
In res je, prejšnji teden sem šele prestavil čebele na to stojišče kjer so sedaj. Me je malo pomiril da naj bi bile to mrtvice, ki so umrle med prevozom.
Če bodo mrtvice v Soboto še pred žreli pa pokličem veterinarko.
Seveda upam da v Soboto ne bom imel takega dela s čebelami.

Timijan ima prav. Govoričenje po forumu ne bo pomagalo. Nekaj je treba storiti. Nekaj predlogov ste že napisali. Pa jih bomo uresničili?

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 48065Odgovor kravzlj
Če Apr 28, 2011 10:09 am

Ax. govoričenje po forumu ne bo pomagalo. Zakaj pa potem ne pokličeš policije tudi za en panj? =)
Vsaka kaplca prašiček, je rek pri nas =)
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 48066Odgovor Odisej
Če Apr 28, 2011 10:12 am

Če bi bil sam pravnik, bi že pisal kazensko ovadbo proti 'neznanemu storilcu', kot se menda temu reče. Tako pa bi jo moral verjetno 30x dopolnjevati, da bi ustrezala formalnim zahtevam, pa še na koncu bi mi morda odgovorili, da nisem 'zainteresirana stranka v postopku'. :(
Še enkrat pa ponavljam: tako ovadbo bi morali vložiti kar po službeni dolžnosti mnogi 'organi', ki skrbijo za uresničevanja ustavnega načela, da vsakdo živi v zdravem okolju.

Lep dan vsem.

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48071Odgovor Ax
Če Apr 28, 2011 12:18 pm

kravzlj napisal/-aCOLONAx. govoričenje po forumu ne bo pomagalo. Zakaj pa potem ne pokličeš policije tudi za en panj? =)
Vsaka kaplca prašiček, je rek pri nas =)
Saj pravim da sem se danes pogovarjal z čebelarjem, ki mi je rekel da je po transportu normalno da so mrtvice pred panj (tudi z iztegnjenimi rilčki) - Če kakšen prevoznik trdi drugače pa ga prosim naj spregovori.
Ne bi pa rad prijavljal mrtvih čebel ki so umrle med transportom.
Če pa bodo v soboto pred panji še mrtvice in se bo živalnost zmanjšala bom pa takoj obvestil vse pristojne službe! ;)

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 48072Odgovor mg
Če Apr 28, 2011 1:53 pm

Ne ga lomit z enim panjem. Če izgubiš pašne čebele zaradi prevoza, nimaš kaj klicat.
Ampak takih čebel ne boš videl pred panjem z iztegnjenimi rilčki. Take čebele se ob prevozu na drugo lokacijo enostavno izgubijo, ker so orjentirane na prejšnjo lokacijo.

V primeru suma zastrupitve - mrtve čebele na naletni deski ali pred panjem oz. v normalnih razmerah (da pašne čebele v dveh-treh dneh izginejo), je treba takoj ukrepat in poklicat vsaj veterinarja iz svojega območja. Ti bo dal vse potrebne napotke za nadaljne ukrepanje, če ne, pokliči inšp., če ne pokliči na ČZS itd. itd.

Problem, ogromen, je ta da čebelarji z sto in več panji čeb. družin prijavijo zastrupitve, pa od tega nič. Dotične službe se sicer odzovejo in naredijo - kao vse po predpisih -. V bisvu pa ne naredijo čisto nič, ali čebelarje celo šikanirajo, da so sami krivi za izginjanje čebel............ Lahko začneš brati prvo stran prispevkov.
lep pozdrav

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 48073Odgovor urosvrb
Če Apr 28, 2011 3:10 pm

mg, se opravičujem če sem te prizadel. napisal si prispievek z prispodobami, tako, da sem v tebi videl nekaj poeta. To sem napisal v šali.

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 48074Odgovor urosvrb
Če Apr 28, 2011 3:11 pm

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48076Odgovor Fizikalec
Če Apr 28, 2011 3:30 pm

PO PREVOZU v 17 letni karieri mrtvic z iztegnjenimi rilčki še nisem videl ej?? Tale vaš predsednik me preseneča upam ni kak agronom, da bi kaj zatuškal kot naš predsednik pomurske zveze?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48077Odgovor Fizikalec
Če Apr 28, 2011 3:39 pm

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48078Odgovor Fizikalec
Če Apr 28, 2011 3:52 pm

Kr pa se kazenskih ovadb tiče pa počakajmo, da dokončno se analizira vse skupaj, pridejo zaključki potem pa se bodo začele kazenske ovadbe in odškodninske tožbe. Tako kot sedaj pač laufajo izjave za medije tako se bomo mi oškodovanci že organizirali tudi za drugo fazo samo stvari ne prehitevat. Da vidimo točno kaj vse in od kod vse je kontaminiralo čebele in kdo je krivec za kontaminacije. Odvzemajo se vzorci panjskih čebel marsikaj se še dela o čemer tu niste seznanjeni in jaz tudi nimam časa vsega sproti poročat imam že sam s sabo dovolj težav in dela. Imamo gnilobo znotraj zveze društev pomurja, ki nam ruši avtoriteto in daje čudne izjave tako, da moramo tudi to sanirat še vmes med vsem sranjem....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48079Odgovor Fizikalec
Če Apr 28, 2011 3:55 pm

Odisej napisal/-aCOLONŠe enkrat pa ponavljam: tako ovadbo bi morali vložiti kar po službeni dolžnosti mnogi 'organi', ki skrbijo za uresničevanja ustavnega načela, da vsakdo živi v zdravem okolju.
ne ga lomit Pogačnik je protizakonito vrnil pse pa ga nihče ne preganja nasprotno dali so mu še ne vem kolk časa ministrsko plačo paodpravnino pa še kaj a ne? Če bi pravna država funkcionirala NI ŠANSE, krivdno odstavljen ali prisilni odstop je v momentu prekinitev vsega in odškodninska zahteva. Lahko bi ga obsodili za umor pa to ne iz malomarnosti bi rekel naklepni umor človeka...
Za naklepni poboj miljone čebel pa ga bo verjetno kr neki ovadb še doletelo samo preden bojo končane vse tožbe bomo že mi umrli od neonikotinoidov

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48080Odgovor Fizikalec
Če Apr 28, 2011 6:40 pm

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 48081Odgovor klopotec
Če Apr 28, 2011 6:53 pm

Poslušal to inšpektorico, ki nekaj muti in nič jasno ne pove.

Torej, če gre kmet škropit sredi dneva, gre najprej k čebelarju in mu pove, naj pokliče čebele domov, ali kako to gre. Jaz sem še fričen č in ne vem, lahko kdo pojasni kakšni so predpisi?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 48082Odgovor Fizikalec
Če Apr 28, 2011 6:57 pm

Škropljenje z insekticidi je dovoljeno 2 ure pred sončnim vshodom in 2 ure po sončnem zahodu. Za fungicide in herbicide pa je dovoljeno tretiranje čez dan....jasno pa gospa je "politik" torej velikoooo govoriš na koncu pa nič ne poveš a ne?

Ax
PrispevkovCOLON 110
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 48083Odgovor Ax
Če Apr 28, 2011 6:59 pm

"Danes ni čebel zunaj." - Potemtakem imam jaz danes v panju ose?

Seveda pa gospa mora govoriti določen čas. Večina ljudi sploh ne razume kaj je hotela povedat...vključno z mano.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov