Nov pomor čebel

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 47782Odgovor Odisej
Če Apr 21, 2011 10:21 pm

Zelo na kratko bi rad povedal bistvo tega, kar se dogaja nesrečnim čebelam in čebelarjem - v resnici pa vsem nam: pohlep in dobiček pri enih, pri drugih pa popolna odsotnost 'zdrave kmečke pameti' in mižanje na obe očesi.

S strupi tretirana semena in FFS (maksimalno minimiziram) so prisotni že dolgo. Kadar eno leto čebele ne padajo, naj nihče ne misli, da je vse v redu. Poslušal sem Danila v prispevku: "Če bi padel dež, bi spral strupe ... " in čebele ne bi padle. Verjetno je res. Retorično vprašanje: kam pa bi dež spral strupe ?

Ni mrtva čebela znak za alarm; tedaj je že prepozno. Sedaj se lahko samo še pokaže na krivca, še iskati ga ni potrebno. Kmetje, ki so 'škropili', so samo (večinoma zavedeni) izvajalci sodobne kmetijske doktrine. In bojim se, da bodo nanje zlili sedaj vso gnojnico in jih napravili za grešne kozle. Pravi grešni kozli namreč!

Nič kaj drugače ni v tistem delu kmetijstva, ki se mu reče čebelarstvo.
Primorani smo uporabljati bojne strupe (kumafos), čeprav sedaj večina že kar dobro ve, kakšne posledice puščajo. Kateri čebelar si upa žvečiti čebelji vosek po uporabi raznih Bayvarolov in CheckMiteov? Le kaj si misli mimoidoči, ki vidi čebelarja z zaščitno masko na obrazu, z gumijastimi rokavicami in s kemikalijami v rokah pri odprtih panjih? Bo sploh še kdaj poskusil zdrav slovenski med?

Čaka nas še veliko veliko dela. Najbolje, da začnemo že danes.

Lep dan želim vsem in mirne praznike.

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 47785Odgovor jure.ti
Če Apr 21, 2011 10:34 pm

V Črenšovcih v domačem čebelnjaku in na Dolnji Bistrici, kjer imam kamion, zaenkrat ni sledu zastrupitve.
Za primerjavo, Črenšovci - Rakičan zračna razdalja cca 12 km.
Upam da pri tem ostane.
lp
JurE

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 47789Odgovor JanĹľevec
Pe Apr 22, 2011 7:40 am

Škoda, ker danes ni 1. april, ker bi potem lahko zapisal sledeče:

Minister za kmetijstvo R Slovenije in predsednik ČZS sta zaradi dogodkov v Pomurju skupaj imenovala posebno strokovno delovno skupino v katero sta vključila tudi nekaj neodvisnih strokovnjakov ( dr. Pretnarja, Komata ) ter zagotovila potrebna denarna sredstva, da se epidemija zastrupitev čebel dokončno razišče in na osnovi ugotovitev v vladi ter parlamentu sprejmejo posebni zakonski in drugi ukrepi, da se kaj podobnega v bodočnosti ne bo moglo več ponoviti.

Oba sta se tudi takoj odpravila v Pomurje in se sestala s prizadetimi čebelarji ter vodstvi čebelarskih društev v Pomurju in jim ponudila vso strokovno ter denarno pomoč za sanacijo nastalih razmer po zastrupitvah.

Res zelo obžalujem, ker danes ni 1, april!

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 47790Odgovor klopotec
Pe Apr 22, 2011 7:44 am

Na videu govorite o vremenu pa o sadjarjih in vinogradnikih, nič pa o oljni ogrščici.

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 47791Odgovor urosvrb
Pe Apr 22, 2011 8:44 am

kdo je 100% kriv za to ne bomo verjetno spet nikdar zvedeli, ker je težko to slediti. Grešni kozel se lahko najde, če je pa pravi pa samo bog ve. zdaj možno je, da je več ljudi ob nepravem času škropilo, temu je dodalo svoje še sušno vreme, seme je pa pred tem blo še prekomerno razkuženo. verjetno je letos več dejavnikov na delu in ne samo en.

Saj pravim, v pizdi je vse skupaj. Beyer pa podobni pošiljajo te živčne strupe v prehrambeno industrijo, politika jim tak nič ne more in kmetje so prav tako ujeti v zakleto verigo, kjer so prisiljeni kupovati razkušeno seme in vse kar pride zraven v kompletu (FFS, NPK). V bistvu vsi delajo v imenu preživetja, samo kaj ko imamo tu z naravno navzkrižje interesov in mislim, da ne bo narava popustila pri svojem.

neko vse splošno slovensko čebelarsko vstajo rabimo. pa saj smo neka čebelarska dežela jebemti in na koncu bomo mirno gledali kako nam kolejo čebele. pa izpad imamo mi in kmetje, ki so kupili FFS z namenom da zaslužijo več, a sedaj bojo prez oprašitve manj. nategnjeni smo vsi, razen tisti, ki je prodal škorpivo ne. Torej ČZS, Danilo, Pislak pa ti veliki, čas je da se nekaj zgane. Bodimo slovenci vsaj v nečem edinstveni in prvi: v zaščiti čebele in to na konkreten način. ČZS manj filozofirajte in začnite že pritiskat enkrat v tej smeri. Mislim, da ste prvi, ki bi morali sestavit neki predlog za ministrstvo kako nadzorovati pomore, kako sankcionirati vse skupaj,...
dam celo čebelearsko zasedbo, še sploh vodilno... pa ne mi zamerit... starostna struktura je totalno v pi.... Sami (enkrat me je admin opozoril naj se lepše obnašam do starejših, torej uporabil bom izraz) starejši gospodje. Pa na mladih svet stoji dragi moji in tako po moje res ne moremo priti nikamor z penzionisti na čelu. Ko poslušam te lokarne čebelearje in čebelarske posvete lahko rečem samo eno: v 90% vas je povozil čas, ne dohajate tempa in tudi nič ni narobe s tem, namreč dosegli ste svojo starost, nagarali ste se v življenju in zdaj si zasluženo privoščite počitek. A kaj, ko 65 letnika na položajo zamenja 60 letnik. Pa smo spet tam. Pogrešam ljudi na vodilnih položajih med 30 in 50 letio z univerzitetno izobrazbo, ker le v tem je perspektiva. Ljudi, ki niso obremenjeni z preteklostjo in ki niso pod vplivom nikogar razen dobrobitja čebele. Pa to ne mislim, zdaj lokalno društvo, ampak tako na MKGP, tako na izobraževalnih programoh, tako na ČZS, ma vsepovsod.....

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 47794Odgovor tedi
Pe Apr 22, 2011 10:44 am

Tudi mani se zdi prispevek zelo čuden. Svaka ti čast Danilo . Če bi meni zaradi zastrupitve odmrlo 167 družin , bi penil tako, da bi se me slišalo od M. Sobote do Ljubljane. Vsi posneti, so kar malo preveč umirjeni.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 47795Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 10:51 am

Saj se počasi premika delamo vse kr je v naših močeh in drugo ne delam dvigam telefone in odgovarjam na maile in razlagam, razlagam...
Noben od vas ne ve kako je na MKGP kaj se pogovarjat ali doseči sem bil tam in dobro vem, ti o hruškah oni o jabolkah pa je vsak na svoji strani. Jaz imam vsega poln janez in verjeli ali ne psihično pa fizično sem hin in me bo pobralo. Ravno msem pršo od čebel iz rakičana spet obiloo mrtvic in me je kr minilo, da bi kaj delo ali gledo. Batočil sem vodo šel do g. Šemena isto razočaran in sma šla na pijačo obe vse dol padlo po domače rečeno. Je reko v Polani isti janez danes opazil vse črno od mrtvic ga je minilo, da sploh kaj prijavlja več...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47796Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 10:53 am

tedi napisal/-aCOLONTudi mani se zdi prispevek zelo čuden. Svaka ti čast Danilo . Če bi meni zaradi zastrupitve odmrlo 167 družin , bi penil tako, da bi se me slišalo od M. Sobote do Ljubljane. Vsi posneti, so kar malo preveč umirjeni.
Tebi prispevke režejo in režirajo ne pride skoz ne razumete tega???? Pa ne delat zmote odmrle so pašne čebele ne komplet družine, da nebo panike zarad tega. Prispevke pa pač TV obdela in da skozi kr se njim zdi ok kr bi mogli objavit niso in zaman se razburjat ze tako sem na robo živčnega zloma verjelmkdo ali ne....

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 47798Odgovor tedi
Pe Apr 22, 2011 11:37 am

Na cenzuro nisem niti pomislil. Zadeva je Grozovita . Dost je tega . Nekaj je treba storit . Očitno pogovarjanje in pobude niso dovolj. Res mi je hudo, da ste v taki situaciji.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 47800Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Apr 22, 2011 12:47 pm

Čebelarska zveza Slovenije je zahtevala od Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano da stori vse, da takoj najde vzrok nenadnih pomorov čebel na območju Pomurja in da sankcionira kršitelje.

Prav tako je pozvala ministrstvo, da na osnovi Uredbe o finančni pomoči ob nepredvidljivih dogodkih v kmetijstvu čim preje nameni sredstva za finančno pomoč čebelarjem zaradi nenadnih pomorov čebel.

Predsednik ČZS, g. Noč je ministra MKGP, g. Židana pozval, da skupaj obiščeta prizadete čebelarje, vendar takrat, ko bodo jasni rezultati analiz in s tem najdeni vzroki za pomore čebel. Pomembno je, da ob obisku prizadetih čebelarjev minister jasno pove čebelarjem, kdaj in na kakšen način bodo prejeli finančno pomoč za nastalo škodo.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 47802Odgovor Odisej
Pe Apr 22, 2011 3:28 pm

Dobro, seveda podpiram denarno nadomestilo za neposredno nastalo škodo, toda razumeti je treba, da denarja ne moremo jest.
Ko ne bo več čebel, tudi marsičesa drugega ne bo in GORE denarja nam ne bodo prav nič pomagale.
PREPREČITI moramo take stvari, kot se dogajajo. PREPREČITI.
To pa je možno le tako, da strupov NE DOVOLIMO več uporabljati. Vseh !
Ne pa iskati načine, kdaj škropiti, da čebele ne bodo padale, kaj dodajati škropivom, da ne bodo šle na škropljene površine itd. itd. ...
Kaj pa deževniki, ki umirajo, pa tega nihče ne vidi, ker so v zemlji? Kaj pa ljudje, ki obolevajo za rakom, pa tega nočemo povezati s strupi v hrani ?
Kaj pa Zemlja, ki izdihuje, pa tega ne občutimo ?

Lepe praznike želim vsem.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47803Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 3:34 pm

Sem ravnokar spet iz Rakičana čebele se sistematično zastrupljajo in lazijo po asfaltni deponiji. Zjutraj so tehnice kazale + sedaj pa pa so v minusu torej gubim čebele redno. Novinarji A-kanala oziroma POP TV so prišli delat reportažo in sta se čudila na plazečimi čebelami po deponiji upam bo v prispevku to prikazano. Prispevek bo ob 18 uri na A-Kanalu koliko mi je rekel. Na Ivancih ista slika, slabše čebele manj mrtvic, trava težje videt ampak panji tam so prazni takorekoč. Letijo dlje torej se sploh ne vračajo, letijo smer Gančani torej ob AC so parcele in iz Gančan tudi tarnajo o zastrupitvah.
Tale sestanek pri nas kateri bi naj bil žal nas prizadetih niso povabili zraven verjetno nas ne marajo ali pa nam ne morejo pogledat v oči. Na sestanku so bili (po moje) vabljeni tisti, ki nimajo zastrupitev oziroma o njih vejo najmanj madona nekomu bi vrat zavil.....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47805Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 3:44 pm

tedi napisal/-aCOLONNa cenzuro nisem niti pomislil. Zadeva je Grozovita . Dost je tega . Nekaj je treba storit . Očitno pogovarjanje in pobude niso dovolj. Res mi je hudo, da ste v taki situaciji.
Če bi ta situacija bila enaka Pesnici 2008 bi bil vesel v 2 dneh se je uredilo sedaj pa se STOPNJUJE in čebele sae sistematično zastrupljajo vsak dan bolj. Če bodo tam še 3 dni več NOBENE pašne čebele ne bo verjemite mi....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47806Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 3:49 pm

Podatki o novih lokacijah zastrupitve vse še niso navedene ker ne uspejo vsega vzorčit toliko je težav pr nas
http://24ur.com/novice/crna-kronika/bre ... delka.html

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 47807Odgovor Timijan
Pe Apr 22, 2011 3:55 pm

Že pred leti sem napisal, da vloge v velike dobičke prinašajo velike izgube - to človeštvo ve že tisoč let. Ena stvar so uporabniki FFS, druga stvar pa je tudi v krivdi čebelarjev samih. Ko imaš enkrat sto ali 500 ali 1000 panjev, pač pelješ, kjer medi, četudi dobivaš sto opozoril, da bo HUDO, HUDO. Vsi veste, da bo tako vsake dve ali tri leta, pri večini velikih čebelarjev. Pa vendar gre stvar naprej po isti poti: torej še ni dovolj hudo? Se odpelješ s kamionom po 200 rezervnih družin in jih flikneš notri, pa hajd na akacijo? In je stvar rešena, s, po sreči, še kakšno odškodninico, če dobijo tiste tepce? Kaj pa kupci? Pa tvoje zdravje, pa čebele?

Razumem grozo in zapleten položaj vseh vpletenih, a vseeno se je treba vprašati, če je Bog Čebelo ustvaril res za takšen način tretiranja? Če jo ni, bodo udarci pač deževali še naprej, tu in tam in na koncu tudi 500 rezervnih družin ne bo več v pomoč.

Toliko o 50% krivdi čebelarja samega, ki tudi sam svoje panje tretira s strupi, kot kmet svoja polja. Kdo mora prvi odnehati?

Če je vzrok v tretiranem semenu, pa je itak konec čebelarstva na tistem koncu, se mi zdi. V tem primeru se bo treba vrniti k 5-10 panjem za svojo družino, postavljenimi tam pod hribi, pa hajd na šiht.

Vso srečo, nam vsem, t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47808Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 3:57 pm

Prvo moraš šiht imeti ali ga dobiti kolega potem lahko greš na šiht....služba je odvisna od razvoja gospodarstva ta razvoj pa plačujemo vsi z življenji. Če misliš, da imaš šiht in lepo živiš od njega zaradi tega nekdo umira dragi kolega....
SAMO od državne uprave vsi ne bomo mogli živeti, da državna uprava deluje pa je odvisna od davkoplačevalcev

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 47809Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Apr 22, 2011 4:10 pm

Pozdravljeni,

cel dan iščem stik z MKGP in ustreznimi službami , da dajo kakoe odgovore, pa žal nič uspeha.

ne glede na to, da sam osebno nimam kaj dosti storiti, se bom zjutraj oglasil v Pomurju. Upam, da dobim ministra in da prideva skupaj!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47810Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 4:12 pm

Lepo od tebe da vsaj nekdo pride nas obiskat in kako vspodbudno besedo reči ej...

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 47811Odgovor JanĹľevec
Pe Apr 22, 2011 6:07 pm

Moje čebele so danes padale že peti dan. Danes je bilo mrtvic sicer manj kot prejšnje dni, vendar v panjih postaja vedno bolj svetlo.

Upam, da bo sedaj padanja vendarle že konec.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47812Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 6:12 pm

Prideš jutri v Rakičan? Kolk vem g.Noč pride jaz imam namen, da se zberemo in izmenjamo izkušnje. Saj nima več kaj padat dost večino čebel pašnih smo zgubili Divji tko, da se ni za čudit, če manj padajo pr men je bil dons spet obup.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47813Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 7:46 pm

http://24ur.com/novice/crna-kronika/bre ... html#video prispevek danes ob 18 uri na A kanalu.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 47815Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Apr 22, 2011 9:10 pm

Poleg mene pride tudi minister

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47816Odgovor Fizikalec
Pe Apr 22, 2011 9:28 pm

odlično bomo vsaj iz "prve roke" izvedeli morebitne rešitve oziroma predloge kako se bo to saniralo...

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 47817Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Apr 22, 2011 9:52 pm

upam...

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 47818Odgovor mg
Pe Apr 22, 2011 11:26 pm

Bravo Janževec, napovedal si prihodnost.

Nekaterim so čebele na ta način padle pred dvema letoma na koruzi, pa nas noben še povohal ni. Vsi so delali norce in s prstom kazali na našo nestrokovno oskrbo čebel, še vzorcev se jim ni dalo vzet.

Poznam čebelarje, ki ne prijavijo izgub čebel zaradi uradniške arogance in sprenevedanja, kot da stiska čebelarja ob izgubi ni dovolj sama po sebi.

Kaj ti bodo uradniki pomagali - samo še bolj te bodo v drek potlačili. Noben se ne zaveda Einsteinovih besed - Najpreč čebele, potem človek. Kaj zaveda, še norca se delajo, kot da so pametnejši od Einsteina.
lep pozdrav

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 47819Odgovor JanĹľevec
So Apr 23, 2011 6:46 am

Res je, zgodil se nam je 1. april. Tistih nekaj vrstic sem zapisal v jezi in obupu ter v občutku nemoči. Nisem želel biti do nikogar ne krivičen, ne žaljiv in ne nespoštljiv. Vesel sem, neizmerno vesel, da sem se s tistim zapisom motil.

Zakaj? Zaradi tega, ker se moramo začeti pogovarjati, ker problema umiranja čebel ne bo mogoče venomer pometati pod preprogo in ga podtikati čebelarjem in ubogi varoji ali celo kakšnemu skrivnostnemu virusu, ki nima ne barve, okusa ter vonja in ga tako pač ni mogoče videti ali prijeti, vemo pa da je, ker pač mora biti.. Ne le pogovarjati, temveč tudi slišati se medsebojno moramo.

Samo v okviru čebelarjev, veterinarjev in še kakšnega inšpektorja temu problemu ne bomo nikoli prišli do dna. Letošnja Pomurska zgodba je veliko bolj zapletena kot je videti na prvi pogled in z zelo veliko zanimivimi neznankami. Kaj bodo pokazale laboratorijske analize ne vem. Vem pa. da je pojav pomora čebel prav nesistematičen po teritorialnem principu kot tudi po kulturi, ki naj bi bila za pomor kriva. Kot, da bi se ta ogrščica zarotila le proti nekaterim čebelarjem in druge sosednje ali bližnje pa pustila pri miru in jim je prizanesla.

Ali ti neprizadeti sosednji čebelarji nimajo pojma kaj se jim s čebelami dogaja ali pa tiči v ozadju te zgodbe neka že skoraj mistična skrivnost odbire čebel, ki bodo umrle in tistih, ki jim umreti ne bo treba.

Letošnji Pomurski pomor čebel se po tem zelo razlikuje od do sedaj znanih in iskušenih kemičnih pomorov.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 47822Odgovor cebelar_novinec
So Apr 23, 2011 10:49 am

To je naša realnost. Nič se ne bo spremenilo dokler se ne prepove uporabo določenih preparatov ali pa kar vseh.

"uporaba v skladu z bla bla" in "zaščita čebele" je en navaden larifari.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 47825Odgovor klopotec
So Apr 23, 2011 11:22 am

Zakaj Bedek ne umakne čebel iz Rakičana? Na pa vsi ostali tudi, jasno.
Cel cajt to gruntam, pa ne najdem pametnega razloga.
Ker tale med je gotovo strupen in nima nobenega smisla tam vstrajat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47828Odgovor Fizikalec
So Apr 23, 2011 12:49 pm

Razlog je zelo enostaven prvo relativno kratek, čas na isto mesto vračat težava, ker se zaletavajo drugo pa mi POVEJ kam kjer ni zastrupljeno???
Poglej si lokacije kjer so zastrupitve kamorkoli dam bom na istem. Zvečer enega selim domov, da bom videl primerjavo kaj se dogaja doma, če bo ok probam še drugega drug dan odmaknik. Odmik čebel ni kr tako kot se nekomu zdi...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 47829Odgovor Fizikalec
So Apr 23, 2011 12:55 pm

Bom malo napisal izid današnjega sestanka oziroma ogleda na terenu ministra mag. Židana, predsednika ČZS g. Noča in glavne inšpektorice. Vsak, ki je danes prisostvoval je imel možnost videt kaj se z čebelami dogaja tako, da mogočew še kdo lahko opiše stanje.
V prostorih KGZ v Černelavcih je potem potekal sestanek. Me veseli, da se je minister v tako kratkem času odzval in danes prišel si ogledat situacijo. Vse pristojne službe delajo čez praznike, vzorce pregledujeju tudi sedaj ne glede na praznike in za ponedeljek popoldne so obljubljeni rezultati. Skratka minister je zagotovil, da so vsi fondi za finance odprti za raziskovanje teh pomorov. Vse podrobnosti bom težje opisal, če strnem minister je zagotovil, da bodo zadeve raziskane. Tudi, če bi eventualno izidi bili negativni grejo vzorci v tujino na preiskave podrobnejše za eventualne snovi katere pri nas "ne znamo" najti....
Kaj več bo verjetno opisal g. Noč, ko se vrne ima malo več vožnje kot mi.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov