Uredba o izvajanju Programa ukrepov na področju čebelarstva

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46560Odgovor Kočevski med-ved
Če Feb 17, 2011 6:25 pm

Ja, vidiš, vedno je tako, da ni za vse prav.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 1:58 pm
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 46565Odgovor Mandelj
Če Feb 17, 2011 8:47 pm

Ma naj grejo u tri... da ne rečem kaj. Res sem zelo jezen, pa ne toliko ker ne bom dobil denarja, ampak zato, ker smo nekateri čebelarji začetniki že lani izpadli zaradi birokratskih ovir in sem si takoj zatem zadal, da bom naredil vse, da bom letos zaprosil za sredstva in sem tudi takoj, ko se je dalo naredil tečaj za čebelarje začetnike, potem letos, ko je prišel razpis ven sem šel takoj na občino po potrdilo, k notarju overit potrdila, sedaj pa čakam kot en bedak na NVI če se bodo le končno spomnili, da morda bi bilo pa fajn če bi organizirali predavanja, ki so jih sami zahtevali!!!!

Pa tudi na agenciji so eni šalabajzarji ej, jaz sem včeraj klical in sem ravno tako hotel vedeti koliko je še sredstev na voljo in mi najprej kar ni hotela ali pa ni znala povedati, ko pa je ugotovila, da se me drugače ne bo rešila, je rekla, da je sredstev porabljenih malo čez polovico, torej ne vem a v enem dnevu so potalal 70.000 evrov ali kaj.

Tolk o tem kako se pomaga čebelarjem začetnikom.

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46567Odgovor SAUC2
Če Feb 17, 2011 10:54 pm

Mene zanima, a tista predavanja od ga.Jurič niso dovolj ??

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 46568Odgovor tedi
Pe Feb 18, 2011 12:17 am

Spoštovani Čebelarji. Predlagam,da zahtevamo OSEBNO KVOTO sredstev za vsakega čebelarja. Čebelarim 11 leto in nisem koristil prav mnogo. Vesel sem ,da so izobraževanja ,ki se jih redno udeležujem, brezplačna. Vesel sem , da se premika naš skupen voz. Vsi mi ,ki skrbimo za čebele opravljamo družbeno in biotsko koristno delo. A je tako težko , PRAVIČNO razporedit sredstva. Točno se ve kdo je čebelar in koliko panjev oskrbuje. Naj se tudi točno ve kolikšno vsoto sredstev lahko koristi in do kdaj, je v tistem letu rezervirana le zanj. Potem ne bo več nobene panike in zmešnjav. Upam , da vam je predlog všeč. Prosim vas ,da ga dogradite in izpopolnite. Le s skupnim nastopom bomo kaj dosegli.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 46571Odgovor mg
Pe Feb 18, 2011 12:54 pm

Gospoda ti ne bo pomagala (kaj šele, da bi kaj dobil). Ti si samo kaselc za razno literaturo oz. izgovor za porabljena sredstva. In slušalec za razna predavanja, spet izgovor za porabljena sredstva. Da boš pa sredstva dragi čebelar videl, pa lahko sanjaš, sanjaš, kot osel za korenčkom.

Kdo je tako predrzen, da čebelarjem maha z korenčkom?
lep pozdrav

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 46576Odgovor MaMe
Pe Feb 18, 2011 2:27 pm

To sem že lanani oktobra jaz govoril, da se bo ljudi izključilo s takimi pogoji iz kandidiranja za sredstva. Pa so se delali francoze, kot da ne razumejo v čem je problem, saj je razpis javen in lahko vsak kandidira ....

Moram pa priznat da si nisem predstavljal, da bo tako hudo, da bodo še tisti, ki so že naredili tečaj bili prikrajšani.

Meni osebno se zdi, da je problem tudi neenakomerno širjenje informacij. Ko sem se z enim pogovarjal, je že doberšen del pred vsako objavo razpisa vedel, kaj mora izpolniti da bo dobil sredstva. Torej jaz ne razumem zakaj je tako težko vse obveščat o spremembah. Očitno je res še vse po balkansko, da moraš poznati enega, ki pozna grugega, potem pa stvar steče.

Seveda pa glavni ponovno modro molčijo.

Kaj nej rečem .... glasno opozarjajte na krivice, in ko bo kri zavohal kak novinar potem pa bo. Sej vsi vemo, da so kot krokodili. Ko zavohajo plen ga raztrgajo na koščke, in prav je tako!

LP

tedi
PrispevkovCOLON 412
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 46583Odgovor tedi
Pe Feb 18, 2011 5:46 pm

Hvala za odziv. Priznam, da sem pričakoval več (vaše predloge, dopolnitve). Ne želim kritizirati, ker je najlažje okriviti druge. Podal sem predlog za pravično delitev. Res me zanima, kakšne rešitve bomo našli.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 46585Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 18, 2011 6:16 pm

MaMe napisal/-aCOLONTo sem že lanani oktobra jaz govoril, da se bo ljudi izključilo s takimi pogoji iz kandidiranja za sredstva. Pa so se delali francoze, kot da ne razumejo v čem je problem, saj je razpis javen in lahko vsak kandidira ....

Moram pa priznat da si nisem predstavljal, da bo tako hudo, da bodo še tisti, ki so že naredili tečaj bili prikrajšani.

Meni osebno se zdi, da je problem tudi neenakomerno širjenje informacij. Ko sem se z enim pogovarjal, je že doberšen del pred vsako objavo razpisa vedel, kaj mora izpolniti da bo dobil sredstva. Torej jaz ne razumem zakaj je tako težko vse obveščat o spremembah. Očitno je res še vse po balkansko, da moraš poznati enega, ki pozna grugega, potem pa stvar steče.

Seveda pa glavni ponovno modro molčijo.

Kaj nej rečem .... glasno opozarjajte na krivice, in ko bo kri zavohal kak novinar potem pa bo. Sej vsi vemo, da so kot krokodili. Ko zavohajo plen ga raztrgajo na koščke, in prav je tako!

LP
Če je mišleno name da "modro molčim" potem vrjemite da ne molčim.
Glede informacij jih dajemo tolko kot jih imamo in tukaj ste na fgorumu sem kar pogosto napisal. problem začetnikov je bil pogoj nVI, ki sem jim na MKGP večkrat povedal, da je to problem...

za 2012 bo treba resnično glede na zanimanje kvoto za tehnično pomoč razdeliti na začetnike in ostale. Upam, da bomo uspeli.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 46587Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 18, 2011 6:17 pm

tedi napisal/-aCOLONSpoštovani Čebelarji. Predlagam,da zahtevamo OSEBNO KVOTO sredstev za vsakega čebelarja. Čebelarim 11 leto in nisem koristil prav mnogo. Vesel sem ,da so izobraževanja ,ki se jih redno udeležujem, brezplačna. Vesel sem , da se premika naš skupen voz. Vsi mi ,ki skrbimo za čebele opravljamo družbeno in biotsko koristno delo. A je tako težko , PRAVIČNO razporedit sredstva. Točno se ve kdo je čebelar in koliko panjev oskrbuje. Naj se tudi točno ve kolikšno vsoto sredstev lahko koristi in do kdaj, je v tistem letu rezervirana le zanj. Potem ne bo več nobene panike in zmešnjav. Upam , da vam je predlog všeč. Prosim vas ,da ga dogradite in izpopolnite. Le s skupnim nastopom bomo kaj dosegli.
to se skozi razpise ne da.
edina pot je podpora na panj za ohranjanje kranjske čebele.

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 46588Odgovor MaMe
Pe Feb 18, 2011 7:16 pm

-ad. Boštjan ... Moje pisanje nič ni na vas letelo. Ker po pravici povedano pojma nimam kdo je v kakšni meri sodeloval da je razpis tak karšen je.

Jaz sem čisto splošno pisal, da se ne strinjam z njim. Je pa tako kot je Branko napisal ... nikoli ne bo za vse idealno. Vendar pa brez splošnih debat, kjer se lahko oblikujejo mnenja, in ljudje vidijo kaj jih čaka pač meče tole v slabo luč. Kot pa vsi ostali vladni zakoni, razpisi, ... redki še zaupajo.

... kot je boštjan zapisal .... da bi se delilo na začtnike in ostale. Se strinjam, in se vsi strinjajo. Bi pa mogoče dodal nekaj takega .... V primeru da se sredstva do kakega augusta ne porabijo, se sprostijo za vse interesente. Tako ne bo ostajal denar, tisti bolj "zeleni" pa tudi imajo čas da lepo vse stvari uredijo kot je treba.

Seveda tudi jaz ne vem ali so takšne reči možne. Ampak, če ni nobenih takih debat, in predlogov množice, pa pridejo ven taki zmazki, kjer kravatarji lepo pišejo stvari za nas rajo.

LP

tedi
PrispevkovCOLON 412
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 46589Odgovor tedi
Pe Feb 18, 2011 7:28 pm

Odlično. Sem vesel , da se konstruktivno razpravlja. Podpora na Panj? Kako je sto rečjo? Zakaj se skozi razpis ne da uveljaviti osebne kvote? Saj je vendar namenjen čebelarjem. Na tak način smo v neenakovrednem položaju. Eni imajo sredstva , drugi ne.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 46590Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 18, 2011 9:55 pm

MaMe napisal/-aCOLON-ad. Boštjan ... Moje pisanje nič ni na vas letelo. Ker po pravici povedano pojma nimam kdo je v kakšni meri sodeloval da je razpis tak karšen je.

Jaz sem čisto splošno pisal, da se ne strinjam z njim. Je pa tako kot je Branko napisal ... nikoli ne bo za vse idealno. Vendar pa brez splošnih debat, kjer se lahko oblikujejo mnenja, in ljudje vidijo kaj jih čaka pač meče tole v slabo luč. Kot pa vsi ostali vladni zakoni, razpisi, ... redki še zaupajo.

... kot je boštjan zapisal .... da bi se delilo na začtnike in ostale. Se strinjam, in se vsi strinjajo. Bi pa mogoče dodal nekaj takega .... V primeru da se sredstva do kakega augusta ne porabijo, se sprostijo za vse interesente. Tako ne bo ostajal denar, tisti bolj "zeleni" pa tudi imajo čas da lepo vse stvari uredijo kot je treba.

Seveda tudi jaz ne vem ali so takšne reči možne. Ampak, če ni nobenih takih debat, in predlogov množice, pa pridejo ven taki zmazki, kjer kravatarji lepo pišejo stvari za nas rajo.

LP
žal se mora v Uredbi jasno zadeve definirat in se med letom zneski ne smejo spreminjat, niti pogoji ne.

žal tako ej. na napakah se edino treba kaj naučit

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 46591Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Pe Feb 18, 2011 9:57 pm

tedi napisal/-aCOLONOdlično. Sem vesel , da se konstruktivno razpravlja. Podpora na Panj? Kako je sto rečjo? Zakaj se skozi razpis ne da uveljaviti osebne kvote? Saj je vendar namenjen čebelarjem. Na tak način smo v neenakovrednem položaju. Eni imajo sredstva , drugi ne.
ja kvote bi bile idealne. sam potem pa 80% čebelarjev ne kandidira na razpis in denar gre nazaj v EU. to je problem. ni tako enostavno, denar je zelo omejen.

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46592Odgovor carniolan
Pe Feb 18, 2011 10:19 pm

Podpore po panju verjetno nikoli v EU ne bo - Bruselj pravi "niet" - Namrec nove clanice se niso dorasle da bi znale pravilno deliti ta skupni evropski denar - Kako se delijo evropska in nacionalna sredstva sem ze tu pisal pred leti, ko se Slo ni bila v EU - Nikjer se ne daje denarja za razna predavanja - podpore so popolnoma drugacne v ostalih clanicah EU in kriteriji pridobitve tudi

1 Slo je delila za obnovo cebeljega fonda denar rejcem matic - druge clanice dajo cebelarjem denar za nakup matic, da obnovijo cebelmji fond - razumi kdor more: slovenski rejec matic je dobil za matico drzavno subvencijo - matico prodal slo cebelarju in bil tako dvakrat placan
O temu je pisal ze divji "klanje matic"

2) predavanj zadnjih sest let je bilo ze toliko, na celotnem slovenskem podezelju , da bi moralo biti vseh 6 do 7 tisoc slovenskih cebelarjev imeti nazive in diplomo "dipl.univ. 'apidolog' " (!!!) Honorarji morajo bili verjetno dobri , kajti placa princesa iz Flandro-Valonije

Drugih pomoci v cebelarstvu nisem gledal, ker me prime na stranisce, pa je tudi skoda da bi dalje sel v diskusijo - lepse je biti v penzionu in ne misliti, kaj se pocenja z nasim denarjem ki ga dajemo v Bruselj in se potem vraca nazaj !!!q
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 46593Odgovor levstek008
Pe Feb 18, 2011 10:49 pm

.....nekje je že Branko napisal da ne bo za nekatere nikoli nič prav!! Če ČZS organizira predavanja za čebelarje ni prav, če jih ne ,že spet ni prav.... in tako naprej!!

Eko, sem bil v N.Gorici v Perli na predavanju o nosemi cerani ki se je pred leti pojavila pri nas, predavateljica iz Zagreba.... Toliko novih spoznanj o tem že dolgo ne!!!
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

tedi
PrispevkovCOLON 412
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 46594Odgovor tedi
Pe Feb 18, 2011 11:32 pm

Hvala za odgovor. Vem , da sem naiven. Ampak tako je. Bom poiskusil utemeljit zakaj tako razmišljam. Lastnih sredstev nimam prav veliko in si trenutno ne zmorem kupit novega samoobračalnega točila. Ga pa zelo potrebujem. Če po mi z ukrepom zagotovijo 80% povračilo sem si pripravljen denar tudi izposoditi. Zato sem prišel s takšno idejo. Vesel sem , da o tem razpravljamo. Kajti le na ta način bomo ugotovili kakšne so naše potrebe in kaj lahko izboljšamo. Mi čebelarji moramo povedati kaj je za nas prav in če so ta sredstva namenjena nam so namenjena prav VSEM čebelarjem.

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 46596Odgovor dušans
So Feb 19, 2011 12:10 am

tedi napisal/-aCOLONMi čebelarji moramo povedati kaj je za nas prav in če so ta sredstva namenjena nam so namenjena prav VSEM čebelarjem.
Tukaj se motiš, sredstva na razpisu so namenjena tistim, ki kandidirajo (se prijavijo) in ki izpolnjujejo pogoje iz razpisa.

Prejšnja leta je denar ostajal, ker ni bilo prijav!!!

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46597Odgovor SAUC2
So Feb 19, 2011 12:27 am

tedi napisal/-aCOLON Če po mi z ukrepom zagotovijo 80% povračilo sem si pripravljen denar tudi izposoditi.
DDV ti tudi ne vrnejo, tako da je % sofinanciranja okrog 66% ....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 46600Odgovor Fizikalec
So Feb 19, 2011 7:46 am

Torej moraš uredit, da si zavezanec in te potem DDV ne bremeni a ne gospodje?

ruger
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Pe Feb 19, 2010 11:03 pm
KrajCOLON ILIRSKA BISTRICA

OdgovorCOLON # 46770Odgovor ruger
Po Feb 28, 2011 8:45 pm

danes sem poklical na agencijo in so mi rekli, da se razpis z današnjim dnem zapira (ni več sredstev), ni mi pa znala pojasniti kateri prosilci so prišli v poštev za subvencije - datum oddaje vloge.

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 46773Odgovor Mandelj
Po Feb 28, 2011 10:08 pm

Toliko o tem. Torej letos nihče od čebelarjev začetnikov ni imel niti teoretičnih pogojev, da dobi subvencijo.

Ampak brez skrbi NVI je ''že'' danes opravil prvo predavanje o zdravstvenem varstvu čebel, katerega rabiš če hočeš dobiti subvencijo.

Ne vem če bi to lahko imenovali ''Pomoč čebelarjem začetnikom'', prej ''Izgubljanje časa čebelarjev začetnikov''.

èešnjevèan
PrispevkovCOLON 129
PridruženCOLON Sr Apr 07, 2010 7:50 pm
KrajCOLON ?eąnjevek

OdgovorCOLON # 46798Odgovor èešnjevèan
To Mar 01, 2011 4:13 pm

Mandelj napisal/-aCOLONToliko o tem. Torej letos nihče od čebelarjev začetnikov ni imel niti teoretičnih pogojev, da dobi subvencijo.

Ampak brez skrbi NVI je ''že'' danes opravil prvo predavanje o zdravstvenem varstvu čebel, katerega rabiš če hočeš dobiti subvencijo.

Ne vem če bi to lahko imenovali ''Pomoč čebelarjem začetnikom'', prej ''Izgubljanje časa čebelarjev začetnikov''.

Ne vem kaj se vsi tako razburjate zaradi subvencije čebelarjev začetnikov, kot da bi vsi začenjali čebelariti samo zato, ker bi dobili od države denar. Noben ne bo s tem denarjem obogatel. Ko sem est začel čebelarit, sem ravno končal osnovno šolo, in ni bilo nobenih subvencij, pa sem lepo začel z eno družino in počasi napredoval, je pa res est sm se tut sam mal znajdil, je bil pač prvi panj narejen iz nepooblanih desk, pa so čebele ravno tako dobro funkcionirale. pa tudi če bi bile takrat subvencije za začetnike močno dvomim da bi se spuščal v to.

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 46810Odgovor SAUC2
To Mar 01, 2011 7:18 pm

Mandelj napisal/-aCOLONToliko o tem. Torej letos nihče od čebelarjev začetnikov ni imel niti teoretičnih pogojev, da dobi subvencijo.
Začetnikov je bilo okrog 30. Denarja za njih pa 174/2 = 87 000 eurov.

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 46839Odgovor MaMe
Sr Mar 02, 2011 11:02 am

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 46840Odgovor bostek
Sr Mar 02, 2011 11:43 am

Noro :) še do sejma nismo pršl pa je že konc :)
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

MaMe
PrispevkovCOLON 484

OdgovorCOLON # 46841Odgovor MaMe
Sr Mar 02, 2011 1:13 pm

Jop noro noro :D No ampak je pa super, da se je novica tak hiter objavila, da ljudje vedo pri čem so. Da ni potem prevelikih razočaranj.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 46842Odgovor bostek
Sr Mar 02, 2011 1:15 pm

Ma ja... če bi bili smotani bi potem še vleki stvar naprej, ljudje pa še vedno vlagali prošnje. Vsaj to
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Mandelj
PrispevkovCOLON 306
KrajCOLON Muljava

OdgovorCOLON # 46864Odgovor Mandelj
Če Mar 03, 2011 10:59 am

SAUC2 napisal/-aCOLONZačetnikov je bilo okrog 30. Denarja za njih pa 174/2 = 87 000 eurov.
Da vendar, je bil pogoj za začetnike, da opravijo 35 urni tečaj ter usposabljanje iz zdravstvenega varstva čebel, ki je bilo prvič predavano šele 28.02.2011. Šele po tem datumu smo lahko oddali popolno vlogo. Torej kako si predstavljaš, da bi v cca dveh dneh dobili ta denar.

Pa tudi ta številka 87000 je samo v teoriji, fond je skupen in ni razdeljen na dva dela.

Razburjam se zato, ker dajo na NVI take butaste pogoje, katerih sami ne zmorejo opravit. Lep obraz njihovega dela je že sama spletna stran NVI, mislim ne vem a to se je en učil delat spletno stran al kaj?

Če si tiho se nič ne spremeni,

Lp

marikal
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Če Feb 17, 2011 3:27 pm
KrajCOLON Slovenj Gradec

OdgovorCOLON # 46867Odgovor marikal
Če Mar 03, 2011 11:32 am

Se popolnoma strinjam, letošnji razpis je bil popolnoma diskriminatoren za čebelarje začetnike. Nobenega smisla nima, da sploh navajajo, da se lahko dobi sredstva, če pa nimajo vsi enakovrednih možnosti, da kandidirajo. Vprašanje je le, kaj se da narediti. Ali se je možno na razpis pritožiti in kdo je pritožbeni organ?
Pa ne potrebujem spet odgovora, da se da tudi brez državnih sredstev čebelariti. Seveda se da, ampak če se že razpisi delajo, naj bodo za vse enakopravni!

Mandelj napisal/-aCOLON
SAUC2 napisal/-aCOLONZačetnikov je bilo okrog 30. Denarja za njih pa 174/2 = 87 000 eurov.
Da vendar, je bil pogoj za začetnike, da opravijo 35 urni tečaj ter usposabljanje iz zdravstvenega varstva čebel, ki je bilo prvič predavano šele 28.02.2011. Šele po tem datumu smo lahko oddali popolno vlogo. Torej kako si predstavljaš, da bi v cca dveh dneh dobili ta denar.

Pa tudi ta številka 87000 je samo v teoriji, fond je skupen in ni razdeljen na dva dela.

Razburjam se zato, ker dajo na NVI take butaste pogoje, katerih sami ne zmorejo opravit. Lep obraz njihovega dela je že sama spletna stran NVI, mislim ne vem a to se je en učil delat spletno stran al kaj?

Če si tiho se nič ne spremeni,

Lp
marikal

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 46869Odgovor mg
Če Mar 03, 2011 12:53 pm

Ja, fantje na napakah se učite, kot je zgoraj nekdo modroval. V čebelarstvu je problem, ko eni delajo napake, drugi se pa naj učijo. Z drugimi besedami - nekdo vas za nos vleče. V tem primeru vas je že.

Kaj bo naslednje vlečenje za nos?
lep pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov