POMOR ČEBEL

Čebelarski prispevki v tiskanih in ostalih medijih
BUTTON_POST_REPLY
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

POMOR ČEBEL

OdgovorCOLON # 28075Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 8:47 am

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=423 da ne bom ponovno vsega pisal na Pesniškem dvoru smo včeraj opazili hud pomor čebel, sliki katere vidimo povesta vse....

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 28078Odgovor Micky
Sr Apr 30, 2008 9:12 am

Ja v tej naši državi bi bilo prav, da bi šel kdo malo na hladno. To, da človeški rod ubija samega sebe, to definitivno ni normalno.
Danilo res mi je žal za to kar se ti je zgodilo. :cry:
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28080Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 9:19 am

Ja saj meni je še bolj žal, nisem edini je še nekaj čebelarjev, ki so utrpeli škodo. Moje pa so najbolj dobile, ker je pač največ čebel na zabojniku pogled na panje včeraj zjutraj ob 8.30 je bil tako grozeč, da upam tega nikoli več ne doživim....

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 28081Odgovor cebelar_novinec
Sr Apr 30, 2008 9:36 am

O bog. Včeraj sem se peljal mimo. Kaj je to kontejner ob cesti Lenart - Maribor ? Videl sem dva, ki sta se sprehajala okrog čebelnjaka. Videl sem polno čebel letet in si mislil : poglej kakšen lep pogled, razgled. Danes pa tole .....

Tista o odvzemu vzorcev na stroške čebelarja je pa kar huda.

Moje sožalje :(

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 28082Odgovor bloop
Sr Apr 30, 2008 1:56 pm

Groza!
Ima me res mocno, da bi komu malo pomagal do kake odskodnine zaradi npr. polomljenih prstov ali kaj podobnega.

Upam da se bo vsaj zadeva bolje iztekla, kot je izgledala oz izgleda trenutno.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28083Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 3:27 pm

cebelar_novinec napisal/-aCOLONO bog. Včeraj sem se peljal mimo. Kaj je to kontejner ob cesti Lenart - Maribor ? Videl sem dva, ki sta se sprehajala okrog čebelnjaka. Videl sem polno čebel letet in si mislil : poglej kakšen lep pogled, razgled. Danes pa tole .....

Tista o odvzemu vzorcev na stroške čebelarja je pa kar huda.

Moje sožalje :(
Ja na žalost to je ta danes bo na kanalu A ob 18 uri reportaža na to temo tud POP TV in nacionalka sta prišla danes posnet reportažo verjetno bo v dnevnikih zvečer...

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 28084Odgovor dobje
Sr Apr 30, 2008 3:32 pm

Res žalostna in tragična zgodba.
S čim pa so škropili v okolici? :?:

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28085Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 3:48 pm

dobje napisal/-aCOLONRes žalostna in tragična zgodba.
S čim pa so škropili v okolici? :?:
Ja ko bi le vedeli bi bilo fajn. V bistvu je tam kompleks ogrščice kar nekaj hektarjev v enem kosu čez to pa je bila v ponedeljek sajena koruza. Če je bila sajena je bila tud tretirana ker kaj drugega tam ni in glede nato, da so se čebele zastrupile v ponedeljek popoldne, pomirale skoz noč in sem jih najdo včer zjutraj pomorjene bi upal trdit, da ga je tisti najemnik polomo. Žal nimam pristojnosti niti financ, da to lahko raziskujem za ta namen bi se morali vključit organi pregona in storilca isledit, ter kaznovat....

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 28086Odgovor dobje
Sr Apr 30, 2008 4:21 pm

No saj to sem mislil reči, da če nista inšpektor in veterinar dolžna ukrepati, je z nami res konec. :nicjasno
Ali tudi ČZS ne pomaga?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28087Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 4:28 pm

V bistvu pomagajo vsi tako ČZS, ČSS od tam je bilo napisano poročilo za javnost in medije.
Tudi inšpektorca VURS-a je bila ganjena ob pogledu na tragedijo vendar je poblem, da nihče "nima" sredstev, da pokrene postopek pregona, vzame vzorce, naredit da analize in povzročitelja isledi.
Tu bi se morali organi pregona (tožilstvo in policija) vključit ter naredit vse potrebno, da se povzročitelj odkrije. Morebit bi vse to šlo, ko le nebi bile prizadete čebele te ravnopreveč nikogar ne zanimajo verjeli ali ne.
Kar se tiče medijev so se zelo hitro odzvali tako TV hiše kot lokalne radijeke postaje, ki so iskale izjave za javnost.
jaz pa nekaj tisoč € nimam, da bi lahko plačeval analize in se leta pravdal po sodišču torej se kolo obrne spet v prid povzročiteljem ne pa oškodovancem :cry:

scopoli
PrispevkovCOLON 369
PridruženCOLON Ne Maj 30, 2004 3:04 pm

OdgovorCOLON # 28088Odgovor scopoli
Sr Apr 30, 2008 4:33 pm

hudo. upam, da pelješ proč kontejner...

semena so lahko tretirana, in sicer z raznimi sredstvi - npr. GAUCHO- imidakloprid, CRUISER - thiamethoxan, clothianidin,... Predvsem mislim na koruzo, menda tudi pri oljni repici

http://www.theenvironmentalblog.org/200 ... icide.html

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28089Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 4:37 pm

prvo se morajo čebele malo ustalit poleg vsega stresa, če jih sedaj še peljem je tako konec z njimi potem...

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 28090Odgovor volk
Sr Apr 30, 2008 5:21 pm

To kar se dogaja je grozno!Kmetje bi morali cebelarjem placevati,da nase cebele oprasijo njihove posevke.Brez cebel ti posevki niso vredni nic.Garantirati bi morali,da niso skropili,ter da ne uporabljajo semen tretiranih s kemicnimi preparati.Prepoved teh bi morali doseci na drzavni ravni,ce bi stvar prisla na referendum,bi ljudje glasovali za prepoved.

Da bi men to kdo naredu,mu pogori tisti posevek,predno ga pozanje.(se zgodi da strela udari).Ce se ugotovi krivda,naj placa tisti ki je to storil.
Veterinarska inspekcija je dolzna ugotoviti,katera snov je pobila cebele.Vzamejo naj tudi vzorce rastlin ter semen z njiv.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 28091Odgovor Mici
Sr Apr 30, 2008 5:35 pm

Fizikalec, tudi meni je žal za tvoje čebele. Samo...tole je pa višek, tale naša država....lubi jezus kristus...saj bi se razpisal, pa bi kdo rekel spet da sem "spolitiziral" temo. Kakšnega bajno pametnega nasveta ti pa verjetno tudi ne morem dati. Pa a niti odškodnine ne boš dobil za te pobite čebele?
Kdor veliko ve, malo verjame.
Slika

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28092Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 5:38 pm

Ne ne bom dobil niti centa edino potrošil bom en kup. Včeraj sem se 2x pelal v pesnico pa domov pa danes sem hodil tja pa jutri bom torej grozaaaa

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 28093Odgovor cebelar_novinec
Sr Apr 30, 2008 6:31 pm

Ravnokar je bil prispevek na Kanalu A.

Kaj naj rečem. Čimveč prispevkov, pa še malo bolj hudih ob takih dogodkih!

Da pa mora čebelar sam plačat analize ob takem pomoru je pa groza in nezaslišano. Pa zakaj so pol vsi tisti silni zaposleni po raznoraznih inštitucijah ? En k... vse skup. Raspad sistema....

volk : Jah plačevanje. Veš kako je ... to bomo morali pa samo uredit. Kako ? Jaz sedaj vedno ko me kakšen "anketar" kliče vprašam koliko mi bodo plačali za moj čas in odgovore. Noben seveda ne plača in raje zavrti številko naslednjega naivneža. Povsod po svetu se take stvari ljudem plačuje.

Zakaj se ne bi tudi opraševanje ?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28094Odgovor Fizikalec
Sr Apr 30, 2008 6:52 pm

Bo še prispevek na nacionalki pa na pop tv upam, da se bodo ljudje vsaj maloo zamislili ej.
Tamkajšnji kmetijski kombinat je vesel vsakega dovoza čebel ravno zaradi opraševanja (več semena)...Zato so v kombinatu uslužni dajo prostor in tud obvestijo, če bi kaj tretirali v okolici kar je njihovega. Dogovor pa je med poverjenikom in kmetijskim kombinatom pasišče vodi in čebelarje razporeja g. Pokorni iz ČD Pesnica. Jaz sem tja odpelo letos prvič, ker sem pač rekel, da grem mal dlje k nam tud kdo prpela pa, da se ne bomo tu gužvali očitno sem ga hudoooo polomo :?
Odnos poedincev se spreminja žal pa je letos zelo nevarno vozit čebele sploh, če so nadpovprečno dobre. Človeška zloba, neznanje pa še kaj namreč ne pozna meja :roll:

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 28096Odgovor divji cebelar
Če Maj 01, 2008 6:24 am

Tisti, ki imamo takšno izkušnjo, vemo s kakšnimi težavami se sedaj srečuje in ubada Danilo. Zgodba se ponavlja vsako leto in ne spremeni se nič.

Danilo je nekje zgoraj zapisal, da je bila ena od inšpektoric ganjena, ko je videla kaj se je s čebelami zgodilo. Jah....hm...saj verjamem, da se ji je milo storilo, vendar njena naloga ni, da tam ob pomrlih čebelah toči grenke solzice, temveč ukrepa v skladu z zakonom in pravili stroke.

Danilo nadalje piše, kako so mu vsi pomagali. Kdo in kaj ter kako je pomagal ?? Razen medijev ni storil nihče nič. Vsi so le sočustvovali, stokali, nekaj modrovali in pametovali ter se izgovarjali, da ne morejo nič storiti, ker eni, da niso pristojni, drugi, da nimajo denarja in tretji so navedli kak drug razlog.

In ta zgodna s pomori čebel se ponavlja iz leta v leto. ČZS naj bi tudi pomagala, ker naj bi poslala obvestila medijem in na svoji spletni strani objavila poročilo o tem neljubem dogodku. Res velika pomoč ! Kaj pa je ta ista organizacija storila vsa ta leta, da bi vzpostavila sistem pomoči čebelarju, ki so mu pomorili čebele, vzpostavila solidarnostni sklad sredstev iz katerega bi se takoj zagotovila sredstva za odvzeme potrebnih vzorcev in izdelavo analiz v neodvisnem laboratoriju, čebelarju zagotovila odvetniška podpora v postopku izterjave odškodnine .......... ?????? Nič !!! In še enkrat nič!
Takšnih, ki so v nesreči pripravljeni s prizadetim čebelarjem stokati, ga razumeti in deliti nasvete vse naokrog je tako že preveč. Čebelar v takem primeru, kot se je zgodil Danilu, in pred tem že desetinam čebelarjev, ne rabi okrog sebe ljudi, ki bodo skupaj z njim stokali in mu izražali verbalno podporo, temveč ljudi, ki so od države dobro plačani ter zadolženi, da ustrezno ukrepajo.

Črna čebelarska zgodba se ponavlja iz leta v leto in nihče v tej deželi ne stori ničesar, da bi se vsakoletna pomladanska morija čebel enkrat že ustavila in bi bili krivci tudi primerno kaznovani. Kako dolgo še, se mogoče nekateri sprašujete ??!!
Vse tako dolgo dokler se čebelarji ne bodo samoorganizirali in sami poskrbeli za svoje koristi in interese. Na druge zanašati se enostavno več ne da. Tudi s ČZS in njenimi podrednimi organizacijami si ni mogoče že dolgo več pomagati. Vsak primer ponovno dokazuje, da ko si v nesreči si sam. Naj se torej vsi ti nesrečniki in tisti, ki verjamejo, da že jutri lahko to postanejo, združijo in pošljejo nekam vso društveno navlako in začnejo sami skrbeti zase.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28097Odgovor Fizikalec
Če Maj 01, 2008 8:23 am

Divji vse kar si napisal je res vendar z danes na jutri tega ne bomo spremenili. Če bi čebelar poskrbel zase (v tem primeru jaz) bi pač moral te stroške analiz prevzet vendar bo izračun pokazal, da je bolje tega ne delat. Tudi sodstvo dela takoooo počasi, da bi eventualni sodni pregon trajal vsaj ene 6 let če ne več in stal kup denarja mene in na koncu bi bil še jaz zastrupljen od luknje v mojem proračunu.

Mislim, da je v mojem primeru šlo vsaj kar se postopka tiče dobro, pristojni so bili v kratkem času na mestu dogotka. Nobena pristojna služba, če v zakonu ni jasno opredeljeno KAJ lahko, KAJ sme in KAJ mora narest pač tega ne bo naredila povsem razumem to. Primer kot je moj (upam, da nobenega ne bo več) je medijsko dobro predstavljen in počasi se bo premikalo tudi na našem področju naprej. Čebelarji smo kmetje torej tako obdavčeni in bomo tud odškodnine prejeli za pomore, suše, pozebe :wink: ne pa samo davek plačali.

Kar se tiče ČZS in ČSS je v mojem primeru naredila kar je bilo v njeni moči. Nikoli nisem zagovornik bil teh inštitucij ampak v tem primeru so naredili kar so lahko. Imajo podlago-izhodišče z katerega lahko gradijo naprej in pri pristojnih ministrstvih skušajo kaj izpogojevat. To ne bo šlo z danes na jutri in bo trajalo še lep čas ampak kot vse ostalo nekoč morebiti kaj bo, če ravno ne bo popolno. Meni je bilo v veliko pomoč, da je predsednik g. Noč zadolžil g. Auguština, da pripravi poročilo za javnost ter obvesti vse medije. V torek zvečer nisem vedel kje se me glava drži kaj šele, da medije iščem in kličem. Večjo težo ima, če medijem takšno zadevo pošlje in podpiše ČZS kot posameznik. Dodati moram, da jaz NISEM prosil ČZS niti ČSS, da karkoli naredi. Vlado je prosil informacije, ker sem samo slike poslal, da kaj napišem za na spletno stran. Po opisu je g. Noč zadolžil Vladota, da pokrene vse postopke v zvezi z javnostjo, mediji itd....

Kar se tiče fond sredstev za take analize je ideja odlična in bo treba to uvesti morebiti od države za ta namen neka denarja dobit, da se potem plačajo pregledi vzorcev pomorjenih čebel.
Nevrag, če kmetje dobijo kup subvencij in nam z pomočjo teh morijo čebele, da nebi nekaj € še za namen raziskave pomorov od nekod dobili???

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 28100Odgovor bloop
Če Maj 01, 2008 8:55 am

Predlog o enem skladu za raziskave pomorov sem tudi sam imel in zato taksno idejo zelo podpiram. Zadevo bi lahko izvedla CZS za clane pri placevanju clanarine ali z nekim dodatkom, ki bi ga placali in potem tako kot sta ze ugotovila Fizikalec in divji porabila za odvzete vzorce in odvetnike.
Taksna oragniziranost v podobnih primerih, bi bila izredno dobra in bi prav gotovo pripomogla k zmanjsanju taksnih pomorov. Saj ko bi nekaj teh morilcev placalo kazni in skodo bi se prav gotovo spremenil odnos do taksnega pocetja.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 28103Odgovor Fizikalec
Če Maj 01, 2008 9:03 am

Koliko sem seznanjen se odpiranje takega sklada pripravlja oziroma sem dal tud idejo zanj. ČZS bo skušala pridobit sponzorje oziroma donatorje za ta sklad. En delež sredstev v ta sklad bi lahko šel tud iz članarin. Verjetno je kr nekaj podjetij, ki bi bila pripravljena prispevat kaj v ta sklad po moje. Ni še vsem vseeno kaj se dogaja z naravo. Morebit bi tudi ministrstvo za kmetijstvo al pa okolje kaj prispevalo???? :wink:
Torej zadeve so krenile malo naprej upam jih bomo s skupnini močmi tudi izpeljali. Vsaj kar je v moji moči bom skušal pomagat, da se tak sklad ustanovi in v njega pridobi sredstva za namen analiz pri takih zastrupitvah. Glavna težava je analiza ostale zadeve stečejo potem le dokaze treba zbrat.

bric
PrispevkovCOLON 107
PridruženCOLON Sr Maj 18, 2005 8:28 am

OdgovorCOLON # 28105Odgovor bric
Če Maj 01, 2008 9:46 am

Mislim, da je tu država na potezi, da kaj končno naredi za čebele in naravo.
Če pogine ena divja raca je vik in krik ni problem denarja za drage analize.
Če pomrejo na sto tisoše čebel zaradi malomarnosti posameznikov pa ni denarja za analize kaj šele, da bi ukrepali. :evil:
Nazaj k naravi.

scopoli
PrispevkovCOLON 369
PridruženCOLON Ne Maj 30, 2004 3:04 pm

OdgovorCOLON # 28106Odgovor scopoli
Če Maj 01, 2008 10:42 am

o zastrupitvah je bilo govora in napisanega tukaj

http://new.slovenski-cebelarji.com/foru ... ght=gaucho

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 28107Odgovor Micky
Če Maj 01, 2008 10:53 am

Biznis, biznis, biznis. Samo to je v naši družbi še pomembno. Kako so pa ljudje včasih živeli ? Nobene kemije ni bilo pa so vsi preživeli in to mnogo bolj zdravo. Ne da bi kmetje morali plačevati čebelarjem, kot je nekdo omenil. Enostavno bi morali to usrano kemijo PREPOVEDATI !
Edino človek je tako neumna žival, da ubija sama sebe. Še bolj žalostno pa je to, da se tega zaveda in to kljub temu počne. Pa še ob podpori države. Sramota.
Pa kaj bi nakladal, saj to vsi veste. Imam malo panjev pa vem koliko trudA je potrebno vlagati, da kaj narediš. Vem kaj pomeni ča si kar čez noč ob nekaj za kar si leta delal. Če pa govorimo o 200 ali celo 1000 panjih je to še toliko huje.
Včasih smo dejali NAJ MEDI ! Na našem zadnjem občnem zboru pa je gost, kolega iz Logatca dejal drugače, za današnje čase bolj primerno ; NAJ VAM ČIMVEČ ČEBEL PREŽIVI !
Kljub vsemu, lepe praznike.

Emil

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 28109Odgovor boriss
Če Maj 01, 2008 6:45 pm

Micky napisal/-aCOLONBiznis, biznis, biznis. Samo to je v naši družbi še pomembno. Kako so pa ljudje včasih živeli ? Nobene kemije ni bilo pa so vsi preživeli in to mnogo bolj zdravo. Ne da bi kmetje morali plačevati čebelarjem, kot je nekdo omenil. Enostavno bi morali to usrano kemijo PREPOVEDATI !
Žal se tu s tabo težko strinjam. Včasih ko še ni bilo kemije je bilo na zemlji tudi manj ljudi. In v tistih časih je bilo tudi veliko let ko so ljudje na veliko umirali od lakote, ker s tisto tehnologijo prerosto niso pridelali dovolj hrane za vse.

Torej na žalost brez kemije ne gre če hočemo preživeti. Vprašanje je samo kako kemijo uporabiti da bomo res lahko preživeli?

Tu pa se strinjam z predlogi, da bi naredili sklad za analize in odvetnike in da bi ob vsakm pomoru šli do konca. Rabimo samo enega kmeta ki bo plačal škodo zaradi pomora - pa ne bo nikoli več nobenega.

lp Boris

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 28110Odgovor Micky
Če Maj 01, 2008 10:31 pm

boriss napisal/-aCOLON
Micky napisal/-aCOLONBiznis, biznis, biznis. Samo to je v naši družbi še pomembno. Kako so pa ljudje včasih živeli ? Nobene kemije ni bilo pa so vsi preživeli in to mnogo bolj zdravo. Ne da bi kmetje morali plačevati čebelarjem, kot je nekdo omenil. Enostavno bi morali to usrano kemijo PREPOVEDATI !
Žal se tu s tabo težko strinjam. Včasih ko še ni bilo kemije je bilo na zemlji tudi manj ljudi. In v tistih časih je bilo tudi veliko let ko so ljudje na veliko umirali od lakote, ker s tisto tehnologijo prerosto niso pridelali dovolj hrane za vse.

Torej na žalost brez kemije ne gre če hočemo preživeti. Vprašanje je samo kako kemijo uporabiti da bomo res lahko preživeli?

Tu pa se strinjam z predlogi, da bi naredili sklad za analize in odvetnike in da bi ob vsakm pomoru šli do konca. Rabimo samo enega kmeta ki bo plačal škodo zaradi pomora - pa ne bo nikoli več nobenega.

lp Boris
Ja, verjetno brez kemije res ne gre več. Ma kakorkoli že, jo je preveč. Zavestno uničujemo sami sebe. :idea: :?:

Emil

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 28111Odgovor cebelar_novinec
Če Maj 01, 2008 10:46 pm

Po mojem ni kemija sama po sebi kriva. Danes s pomočjo raznoraznih stvari živimo dvakrat dlje kot pred 200 leti.
Problem je v našem odnosu do narave in poseganju po raznoraznih preparatih tudi če za to ni nobene potrebe !

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 28112Odgovor Micky
Če Maj 01, 2008 11:40 pm

cebelar_novinec napisal/-aCOLONPo mojem ni kemija sama po sebi kriva. Danes s pomočjo raznoraznih stvari živimo dvakrat dlje kot pred 200 leti.
Problem je v našem odnosu do narave in poseganju po raznoraznih preparatih tudi če za to ni nobene potrebe !
Ja, 200 krat dlje kot včasih. Smo pa tudi vedno bližje koncu našega obstoja :!:

Emil

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 28115Odgovor volk
Pe Maj 02, 2008 3:54 pm

Sem studiral kemijo ter biotehnologijo,tako da lahko povem,da clovek ne potrebuje podpore kemije za kmetovanje.Obstajajo rastline,ki delujejo kot naravni insekticid.Pripravki iz njih ne pobijejo cebel.Tako imamo naprtimer Vratič,indijsko Nemo(azadirachta Indica)......Kot druga stvar,strupi proti plevelom,vecina plevelov lahko uporabimo za zeleno gojenje,vecina je uporabna v medicini(plesivec....).Kot tretjic mlade plevele lahko pojemo v solati.In pleveli so najmedonosnejse rastline.Zadrzujejo vlago v tleh.
Hrane je po svetu vec kot prevec,v tankerjih gnije psenica da ne padejo cene.In se kurijo z njo.Pomankanje hrane je krivda politikov in trgovcev.Krivda za uporabo kemije pa je v lenih ritih ki sedijo v mestih,ne delajo drugega kot se prekladajo in mordfa spisejo kak dokument(birokrati).Ti naj crknejo!Kdor ne dela naj ne je!Itak pa je Evropska komisija prepovedala 70% kemičnih skropiv,kmalu bo v veljavi za celo evropo.Kdor je lacen pa naj jke plevel,saj ni strupen.Tako sem rekel eni mestni srajci,da je mlad praprot super v solati.Pred mano ga je pojedel in rekel,da v zivljenju ni jedel v 60 letih boljse hrane,pa je potoval kot glasbenik po celem svetu.Kemijo pa PREPOVEDAT!
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov