Rojak Frank Lukezic iz kanade

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 53549Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Feb 27, 2012 10:59 pm

Zivjo Branko!

Ne vem kaj povedati o letosnji zimi?
Za nase pojme je letos malo cudna, saj so nam jeseni u glave zabijali, da bo to zelo mrzla in z vec snega kot pa je normala. No, sem pa spet malo zapet, le na naso regijo, ki je dokaj topla za ta letni cas. Obenem pa je vsaj en dan, oziroma ena noc u tednu, kjer nam temperatura pade dobro pod 30 stopinj. Naslednji dan pa bo lahko celo precej cez nulo, na plusu. Zadnjic je bilo pet stopinj plusa, pa mi en mozakar ni verjel. Naslednji dan pa je celo slo gor do 12 stopinj. Mislim da je ta dan bil isti kot pa pri vas, saj je Joze omenjal, da je bilo 12 stopinj u ljubljani, pa je on ze kiste menjal, prekladal, kot da je bila ze pomlad?
Snezi nam pa ze tudi cela dva dni, toda je pa temperatura okoli nicle, tako da se tudi dobro topi, saj drugace bi nam pa snezna odeja sla parkrat cez glavo. Tukaj in druge regije so ze dobile to zimo skoraj 4 metre snega. Ga pa na sreco veter nekam odpihne, tako da ni sile z kidanjem, razen ce clovek ima bajto nekje u zavetju, potem pa zna sneg vse to dobro zamesti.
Tudi za ta vikend, zacenja se u petek, nam napovedujejo velike zamete??? Verjel bom pa vremenarjem samo ko jaz na svoje oci vidim, heee, heee...
Tem ticem se pa ne da dosti verjeti.
Regards,
Frank

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 53551Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Feb 27, 2012 11:29 pm

Mungos napisal/-aCOLONPa še povej kakšno zaščito delate proti snegu

Zdravo Mungos, long time no see? :)

Ne vem tocno kaj z tem mislis?
Mi se ne sekiramo dosti z zimo, saj oktobra vemo, da bo vse pod snegom vsaj do maja ali pa celo malo u junij!
Snega pa seveda vzamemo kolikor nam ga Bog pred prag namete. Kaj bos, ne vredi, da bi se sekiral. Zagrabis lopato, pa udri, heee, heee...
Jaz niti ne kidam vec, zena pokida vse preden se jaz iz postelje izvlecem.
Pa saj ne smem nic vec nic dvigati ali pa delati, pa se z to kemoterapijo vcasih tudi ni nobene volje, da bi kaj mignil, saj je tezko celo kaksen kozarec vode popiti, kaj sele da bi sneg kidal.
Heeee, hiii, jaz samo ob oknu stojim in malo komandiram, zena pa seveda kida po svoje. Ko pa pride u bajto, pa mi namigne, da, ce mi ne pase, pa naj grem sam in postimam. Pa kaj ces brate, dobra delovna sila se tezko dobi, kaj ne?
Se samo hecam; ce nebi bilo za mojo zeno jaz res ne vem kaj in kako bi slo? Saj mi je oktobra prav ona rit resila, pol ure pozneje bi me sibnila u bolnico, pa bi me poslali domov in konec dne jaz nebi videl...

Z velikim zanimanjem pa sedaj spremljam vase razlicne forume in rezultati so pa povsod drugacni - obenem tudi zelo enaki. Malo me je skrbelo, ker je vsaj po Sloveniji bila lepa pomlad, vse nekam do februarja. Skrbelo me je seveda za cebele, saj ko je toplo, pa rade prevec zalezejo potem pa ko zima le pride, pa mraz stisne, one pa obsedijo na zalegi in pomrejo. Lakota je seveda najvecje zlo!? Tisti katerim je mar za cebele, oni so ze u jeseni dobro naredili ali pa vsaj u tem lepem vremenu malo nadoknadili, saj so vedeli, (bi morali vedeti) da bo lepo vreme pozrlo vec hrane, posebno, ce je prevec in prezgodaj zalega?
Vidim pa, da so tapametni dobro izvozili, lenuhi pa kiste zapirajo! Tako to pac je; vsak po svoje, bohinc pa z svedrom. :)

Pa sem videl, na nasih novicah, da je tudi vas u Bosni sneg dobro zametel. So rekli, da vam ga je Bog dol vrgel kar cela dva metra?
Pa kaj ces brate, samo pljuni u roke in davaj.

Pa dobro stimaj brate...
Regards,
Frank

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 59175Odgovor bogdan
Če Apr 11, 2013 7:57 am

Se še tu oglasim, da ne bom smetil preveč.

Malce škoda je, da fotogalerija ne deluje. Kakšno slikco pogledat, kako komu gre je tudi prav lepo. Ni isto, kot v živo, ma boljš kot nič...

Drugače Frank? Zdravje Vam služi?

Pri meni je v glavnem po starem, otroci rastejo - odraščajo itd. To je mogoče še največja sprememba.

Lep pozdrav!
Naj medi, kjerkoli ze si...

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 59177Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Apr 11, 2013 3:58 pm

Pozdravljen Bogdan!

Ja, Imas prav, je res skoda, da so fotogalerijo tako razmetali, da se ne da nic najti. Vse je slo na kose, celo izginilo, kar je preje meni pripadalo. (celo drugi imajo sedaj moje fotke u svojih forumih. Veliko jih je pa kar tako, prostih?)
Je pa nekaj fotk na onem novem forumu, kjer lahko vidis kako sem izgledal preden me je tale hudic zagrabil z katerim se sedaj ze nekaj let borim.

Tule je:
http://novacebela.mojforum.si/

Upam, da se odpre, pa si lahko malo tam pregledas in preberes, zves o vsemu kar se dogaja.

Si tam omenil delo?
Heee, hee, mene pa ta rec ni nikoli strasila, saj od dela se ni nobeden podlegel, razen, ce se mu ni kaj na glavo podrlo... :)
Meni je sedaj kar dolgcas, ker ne morem, ne smem nic pocet, toda ko se pa ogreje, (imamo se trdo zimo in ravno za danes nam obetajo kar celga hudica. Pol metra snega in dez, led?) Ko se ogreje pa bom vseeno kaj probal, saj sedeti na riti cel dan pa tudi ni noben hec...
Sem pa vse tatezke reci ravno tazadnje leto opravil. Celo ta zid, katerega sem 15 let zidal, tud to sem zavrsil. Ceprav nisem nic vedel, kaj me je zrlo, sem pa nekaj menda le slutil, saj sem ljudem pravil, so nergali, da se bom ubil z tako tezkim delom? Sem jim pravil, da moram, ker je to tazadnje leto... Nisem pa prekril strehe na vikendu. Sem nekoga najel lansko leto, toda dez pa nam ni pustil, da bi to ustimali, pa bo menda slo letos. Le to me moti, da bom moral skozi nos placati, pa se narejeno ne bo tako kot treba!

Pa se tam kaj pokramljava, ce se ti bo zdelo primerno?

Dobro rihtaj...
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 59178Odgovor Kočevski med-ved
Če Apr 11, 2013 4:42 pm

Poizkusita galerijo na tej strani.
http://www.webslovenia.si/cebela/
To stran sem imel shranjeno med priljubljenimi in mi jo odpre.

Pri meni je bilo tako 13 marca, ko so družine letos prvič prinesle cvetni prah.
http://www.mojvideo.com/video-prvi-kosk ... 411421d611
LP
Koèevski med-ved

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484

OdgovorCOLON # 59331Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Maj 02, 2013 2:38 pm

Ce doma proslavljate zmago, EU jo sigurno...
Poglejte tale film ki nam kaze, pove resnicno sliko kaj se dogaja cebelarjem na nasi strani luze. Tole leto je najresnejse odkar se je prvi europejec naselil u severni ameriki in s seboj prinesel kos ali pa dva nemskih crnih cebel.
Letos nam je padlo od 60 pa do 90% (tudi 100%) vseh cebel in u Californiji je prava kriza, ker se ne da dobiti skoraj nobenih cebel za polinacijo pridelkov. Ta kriza pa se sedaj siri cez celi kontinent!

Nobeden pa se tukaj ne premika, ker jim ni mar za muhe ki neugodno brencijo in pikajo. Njihova hrana prihaja iz stacun - to je vse kar narod ve, za vse drugo pa jih boli k****. . . .

https://www.youtube.com/watch?v=oJ5riRX1_3w
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 61223Odgovor Kočevski med-ved
Po Okt 14, 2013 8:55 pm

Frank, kako kaj letos kaže zdravstveno stanje čebel v Canadi?
LP
Koèevski med-ved

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 61238Odgovor Odisej
Sr Okt 16, 2013 10:22 am

Branko, Frenk se že dolgo ne oglaša.
Upam, da se mu zdravje ni poslabšalo.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved