FRANK SE JE POSLOVIL, A BO ZA VEDNO OSTAL Z NAMI

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 61654Odgovor Timijan
Po Nov 18, 2013 9:51 pm

Kak teden nazaj sem nenehno čutil prisotnost Franka ob meni in tudi nekak pritisk, kot da mi želi nekaj povedati. Vedel sem, da umira. Iskal sem informacije o tem, a jih ni bilo, danes, nekaj dni za tem, pa sem našel tole žalostno novico:

http://yourlifemoments.ca/sitepages/obi ... oId=754540

Ne bomo več debatirali z našim Frankom, a Njegovi zapisi ostajajo. Veliko sva, smo prehodili z Njim na naši nesigurni poti iskanja Naravnega čebelarstva tudi v Sloveniji. In se skupaj borila tudi na kakšnem tujem forumu. Ogromno nas je naučil, tako čebelarskih kot tudi življenjskih stvari. Vsaj mene, ki sva si v zadnjih petih letih izmenjala na desetine mailov, poslal pa mi je tudi knjižico o rojenju, vanjo pa napisal: "Prijatelju Jerneju u dar in spomin ... Franc Lukežič." To je bilo zelo ljubeče in osebno ... Ko je zbolel, je bil vesel vsake lepe besede in tudi molitve. V enem zadnjih mailov je napisal:

Vesel, vesel in hvaležen pa bi bil za vsako molitvico, ki pride tudi iz domovine. . . Če sploh kdo v to se kaj verjame/veruje, kaj še da bi kdo znal moliti?

Zase lahko rečem, da bom to storil, ponovno, dragi Frank. Kot tudi vse ostalo, kar sva se pogovarjala in utrdila v teh letih. Hvala Ti za vso srčnost in sodelovanje še enkrat! Ko tudi pri nas uspe ne-kemično čebelarjenje, boš Ti vedno eden od temeljnih kamnov te nove veje čebelarstva. Jaz ostajam zvest naši Novi poti, dokler ne bo ostvarjena, in tudi drugi kažejo že velik napredek v razumevanju temeljne ideje novega odnosa s čebelami. Počivaj v Miru in naj Te Bog blagoslavlja!
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 61655Odgovor Kočevski med-ved
Po Nov 18, 2013 10:07 pm

Velikokrat v zadnjem času sem se spraševal, kako je s Frankom. Vedno mi je misel bežala k njemu in njegovim prepričljivim stavkom iz katerih sem se tudi sam marsikaj naučil.
Franci, naj ti bo lahka zemlja. Za vedno boš ostal v mojih mislih.
LP
Koèevski med-ved

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 61656Odgovor bogdan
Po Nov 18, 2013 10:27 pm

Dragi Frank!
Nikoli si nismo segli v roke, vendar bo z nami vedno ostala Tvoja iskra misel in sočna beseda, ki si jo delil z nami. Za vsakega od nas forumašev si imel prijazno besedo in če je bilo treba nasvet. Hvala ti za vse! Počivaj v miru!
Naj medi, kjerkoli ze si...

matic8
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Po Jan 28, 2013 10:18 pm
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 61659Odgovor matic8
Po Nov 18, 2013 11:12 pm

Frank počivaj v miru.
Matic

zajc
PrispevkovCOLON 71
PridruženCOLON Sr Jun 01, 2011 5:40 pm

OdgovorCOLON # 61666Odgovor zajc
To Nov 19, 2013 4:47 pm

ta vest me je zelo potrla bil je zelo dober pripovedovalec raznih zgodb o tem kako je bilo in tudi o tem kaj bi lahko bilo frank počivaj v miro

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 61675Odgovor mg
To Nov 19, 2013 9:56 pm

Ja, Frenk je bil mojster peresa in odličen pripovedovalec. Boril se je za čebele in osvoboditev čebel iz industrijskega primeža, ki jih je pripeljal na rob preživetja.

Zato je tvoj prispevek svetovnemu čebelarstvu neprecenljiv. Znal si prisluhniti čebelam in to učiti druge. Mir s tabo.
lep pozdrav

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov