knjige o čebelah in čebelarjenju za začetnike

čvekarija za vse tudi za goste
BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
dolenska èebelarka
PrispevkovCOLON 5
PridruženCOLON Sr Jun 23, 2010 11:46 am

knjige o čebelah in čebelarjenju za začetnike

OdgovorCOLON # 42444Odgovor dolenska èebelarka
So Jun 26, 2010 11:51 am

Lepo pozdravljam vse že izkušene čebelarje in vajence na tem forumu.

Da se podam v pripravništvo čebelarstva sem se odločila,ko sva z možem podedovala del kmetije. Na omenjeni kmetiji sem našla marsikaj koristnega, medtem tudi staro zapuščeno čebelarsko opremo,ki jo je pred leti uporabljal možev stric. Stric ni bil nikoli poročen in je že prileten. Odkar vzdržujeva in delava na kmetiji imam do živali drugačen odnos. Začela sem se zanimati tudi za čebele. In tako sem pripravnica. Mož mi stoji ob strani, je pa alergičen na pike žuželk.
Nekaj nasvetov o čebelah in delu sem že prabrala na internetni reviji.

Rada bi še prabrala kakško knjigo za začetnike. Ali mi lahko kateri od vas svetuje katero, v kateri so strnjeni vsi pametni in uporabni nasveti za začetnike.
dolenska čebelarka

dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 42445Odgovor dušans
So Jun 26, 2010 11:57 am

Glede na moževo alergijo, ti odsvetujem dejavnost.

Za začetek je knjiga Od čebele do medu kar v redu.

Stara oprema je običajno za v smeti, lahko te usmeri v neželjene in preživete panjske sisteme.

lp

Dušan

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 42446Odgovor cebelar_novinec
So Jun 26, 2010 12:02 pm

Če znate angleško priporočam : At the hive entrance ( Storch ).

Če malo pogledate naokoli po forumu se največ išče Od čebele do medu ( Kmečki glas, 1998 ).

Umeljićeve knjige Pčelarstvo in Atlas medonosnog bilja so tudi dobre.

Glede na to, da je mož alergičen bi se bilo dobro malo z osebnim zdravnikom pozanimat kaj se da s tem v zvezi naredit.

Uporabniški avatar
dolenska èebelarka
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 42449Odgovor dolenska èebelarka
So Jun 26, 2010 2:48 pm

Hvala za odgovor. Si bomizposodila in prebrala.

Mož itak ni navdušen zaradi tega nad čebelam in ne namerava čebelarit, samo pomaga mi na začetku pri čiščenju in razkužitvi panjev in opreme.
Pri predsedniku čebelarjev v našem kraju pa je kupil 2 panje čebel (nevem ali se reče 2 panja čebel ali 2 čebelji družini). Pripeljal mi oz. nam jih je v svojih t.i. ameriških panjih. čebelarstva pa se bom učila moževega strica.
Karkoli ga vprašam oz. želim vedeti, na vse ve odgovor. Je pravi leksikon čebelarjenja. Zraven pa bom še kaj prebrala. Nikoli ne škodi preveč znanja.

Sicer pa je bil po drugi strani tudi pokojni tast (možev oče) čebelar, in ko ga sprašujem o raznih rečeh,ki jih slišim in preberem, vidim, da si je zapomnil, kar se je ob očetu naučil.
Sicer razen dvojnih starih panjev in centrifuge za točenje medu, ostale opreme še nisem vidla.
Želim pa iti še na kakšen tečaj o vsem tem, če bi ga v bližini organizirali.
Ćas mi ni problem, ga je za te stvari dovolj.
dolenska čebelarka

Uporabniški avatar
dolenska èebelarka
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 42450Odgovor dolenska èebelarka
So Jun 26, 2010 2:54 pm

Ja, ravnokar sem odkrila na tem našem oz. vašem forumu, da mamo doma oravzaprav AŽ panje za čebele (po sliki). Sem učer že doma spraševala kakšni so to pa niso vedl, zdej pa vem da se tako imenujejo.

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 42458Odgovor kravzlj
Ne Jun 27, 2010 9:30 pm

Najprej se veliko naučite, veliko berite, potem si šele kupite družine. Jaz sem eno leto prej bral literaturo, pa šele potem dobil družino. Obiščite kakega čebelarja, ki vam bo kaj razložil, tudi pri meni ste dobrodošli.
Predvsem na začetku se veliko teoretično podučite potem pa počasi naprej!

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Uporabniški avatar
dolenska èebelarka
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 42468Odgovor dolenska èebelarka
Po Jun 28, 2010 9:22 pm

Spoštovani kravzlj iz Zaboršta pri Dolu.

Mamo enega čebelarja doma - moževega strica. Ćeprav je prileten še veliko ve iz časov ko je sam čebelaril. Edino to napako ma pri živalih, da mu pomenijo vse,ker družine nikol ni mel, žival mu je nadomeščala družino.
Neki sem prebrala na internetu, bom pa še. Vseeno hvala.

Mimogrede, kje pa je ta vaš Zaboršt pri Dolu?

alividmar
PrispevkovCOLON 14
PridruženCOLON Sr Sep 02, 2009 4:17 pm
KrajCOLON Postojna

OdgovorCOLON # 42472Odgovor alividmar
To Jun 29, 2010 8:10 am

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 42477Odgovor kravzlj
To Jun 29, 2010 10:19 pm

Hej!

No, mi pa nimamo čebelarja doma, zato sem obiskal veliko čebelarjev. In ni mi žal. Pri vsakem zveš kaj novega. Tako da ni nobena ura s kolegom čebelarjem stran vržena! Sploh če imata isto mišljenje!

To je iz Ljubljane proti Litiji, če greste iz Šentjakoba proti Litiji po Zasavski cesti. Nekje vmes, bližje Šentjakobu.

Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Uporabniški avatar
dolenska èebelarka
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 42480Odgovor dolenska èebelarka
Sr Jun 30, 2010 10:31 am

Jaz jih tuti, že od prej: eden je poštar v našem kraju, drug od katerih smo kupl čebele je bil prej geometer - drugače strasten in zavzet čebelar in predstednik tukajšnega čebelarska društva (Trebnje), tretji in četrti sta brata od taprvega.

Večinoma jih poznam, nimam pa izkušen da bi vedla kaj uprašat. Najprej moram prebrati osnovno kar potrebujem, ostalo pride samo pobi.
Zelo zakomplicirano za začetnika, ko zmankuje vsem časa.

LP

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov