Konoplja oz. gandža

čvekarija za vse tudi za goste
BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Joco
PrispevkovCOLON 75
PridruženCOLON Pe Apr 22, 2005 1:19 pm
KrajCOLON Dravograd

Konoplja oz. gandža

OdgovorCOLON # 19397Odgovor Joco
Pe Apr 07, 2006 7:28 pm

Hej, a je kateri že poizkusil med pridobljen iz indijske konoplje oz. tiste ki jo malinovci tako veselo kadijo :D ? Me zelo zanima če si potem od takega medeka tudi zadet ko, mina. 8)

Pravzaprav je še boljše vprašanje, če so zadete čebele. A je mogoče že kdo poizkusil? Mogoče pa pribite več meda prinesejo, pa še vesele bi bile vse dni. :twisted:

Na idejo sem prišel, ko sem prebral članek, v katerem opisuje da si mamilopapeki pečejo kruheka in piškote z semeni gandže. Če so oni zadeti od piškotov zakaj bi bilo z medom kaj boljše. Samo pomislite koliko odjemalcev bi kar naenkrat imeli in to po dvakrat višji ceni.Medex bi takoj propadel. :twisted: .
Po nekaj knjigah sem mislil, da vse vem,po letu-dveh sem se zaèel uèit, sedaj pa pojma nimam!

divji elekTROT

OdgovorCOLON # 23780Odgovor divji elekTROT
To Feb 13, 2007 1:10 am

tis čist not padu

Uporabniški avatar
Boris1
PrispevkovCOLON 128
PridruženCOLON To Jun 14, 2005 11:46 am
KrajCOLON Godešič

OdgovorCOLON # 23786Odgovor Boris1
To Feb 13, 2007 1:10 pm

Joco, tebi se pa res dogaja. Industrijska konoplja, ki se sme gojiti, ne zadeva, temveč te v primeru, da bi jo pohal boli glava, zaradi CBD. V njej je namreč že razmerje THC, CBD takšno, da maš migreno. Tko da med iz take konoplje ne bi zadeval. Indijsko pa ne smeš gojiti, ker je droga, tako, da potem verjetno dopustuješ v kakšnem zaporu in tudi če bi ti uspelo imeti nasad, verjetno ne bi mogel točiti medu, zaradi izrednega dopusta.
Življenje je kot bonboniera: nikoli ne veš, kakšen bonbon boš dobil.
Forrest Gump

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23789Odgovor Mici
To Feb 13, 2007 5:19 pm

itak je vetrocvetka tako da...si čebele na njej lahko obetajo kvečjemu manjšo količino (tako sem slišal) zelo slabega cvetnega prahu. edina varjatna da jo čebele prenesejo v panj je kot sredstvo za propolis-smola
Kdor veliko ve, malo verjame.
Slika

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23790Odgovor carniolan
To Feb 13, 2007 7:58 pm

Mici napisal/-aCOLONitak je vetrocvetka tako da...si čebele na njej lahko obetajo kvečjemu manjšo količino (tako sem slišal) zelo slabega cvetnega prahu. edina varjatna da jo čebele prenesejo v panj je kot sredstvo za propolis-smola
Propolis ????? Ali sploh ves, kje in kako cebele nabirajo to smolo? Popki na topoli, brezi, cesplji . Ne ga lomit z konopljo - Biologija na stiski gimnaziji verjetno ni sla najbolje! (?)
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23791Odgovor Mici
To Feb 13, 2007 8:15 pm

oh, biologija je še kar šla. sem pa slišal da je recimo "mestni" propolis popolnoma neuporaben. čebele nabirajo vse kar je podobno smoli, konoplja je pa kar precej izloča...no, ne vem če so zadostne količine, tako mi je nekdo rekel. sicer pa,kaj vem...vzamem nazaj al nekej...
Kdor veliko ve, malo verjame.
Slika

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 23798Odgovor zver
Sr Feb 14, 2007 12:36 pm

pozdravljeni,

prvo, indijska konoplja in industrijska sta eno pa isto, le da gre za drugo sorto. Obe sta Cannabis sativa.

Čebele grejo na vsako sorto, medičine skorajda ni, nabirajo pa cvetni prah. Če ima ta cvetni prah v sebi kaj alkaloidov ne upam trditi. Mislim pa, da nima.

Kar se tiče sole je je kar precej an konoplji, ne vem pa če čebele pobirajo to smolo. Bom ob naslednjem opazovanju bolj pozoren.

lp zver
tij se samo fèi

lukap
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Ne Avg 19, 2018 8:01 pm

Re: Konoplja oz. gandža

OdgovorCOLON # 74573Odgovor lukap
Sr Avg 22, 2018 1:56 pm

Zadeva je taka. Čebele verjetno niso zadete, ker bi se moral THC a najprej pretvoriti v THC. Kar pomeni, da bi bilo potrebno zadevo dekarboksilirati s segrevanjem na primerno temperaturo. To se lahko stori npr. s kajenjem ali pa segrevanjem v pečici pri peki kukijev. Jaz bi rekel, da zaradi tega na čebele prav nič ne vpliva, prav tako pa ne na jedce tega medu :)

Da ne bom šel preveč v detajle ... če vas zadeva bolj zanima obstaja slovenska stran z vodiči o olju, smoli, čaju itn. Tukaj npr. se nahaja vodič o cbd olju. Jezik je preprost, zadeva razložene in podprte z različnimi citati iz pomembnih virov.

Lep čebelarski pozdrav!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov