SMERNICE za preglednost rubrike - Znanstvene raziskave

ModeratorCOLON dobje

BUTTON_POST_REPLY
Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Jul 08, 2013 8:01 pm

SMERNICE za preglednost rubrike - Znanstvene raziskave

OdgovorCOLON # 69726Odgovor Mare-Božo
Pe Apr 01, 2016 3:42 pm

V želji po preglednosti foruma, predlagam, da se napravi tema, ki zajema tematiko, ter se novih z enako tematiko ne odpira več. Preglednost foruma je odvisna od obnašanja članov, zato je škoda, da se med listo uporabne literature prebira in filtrira rivalstvo ega in off-topic text.

Komentarji in razprave na članke spadajo v drugo temo.
z drugimi besedami: (i)ločena tema, kjer se nahajajo članki iz nekega področja, (ii)druga tema razprava na članke.

Objave "meni se zdi" ne spadajo pod rubriko člankov(i) ampak pod razpravo(ii).

Ta tema je tudi namenjena splošnim pobudam in splošnim vprašanjem povezanih z RUBRIKO in ČLANKI. (npr. kaj ko bi v tej rubriki spremenili to in to... ali pa "ima kdo kakšen članek/literaturo na temo...")

Pri objavi članka pripnite dokument in ne kopirajte vsega besedila.
Poleg pripete datoteke (pdf) na hitro čitljivo opišite, kaj je jedro članka in okvirne rezultate/dognanja (to pa zato, da vsak zelo nahitro vidi ali je vsebina nekaj kar bi ga lahko zanimalo)

Lp
Božo

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202

Re: SMERNICE za preglednost rubrike - Znanstvene raziskave

OdgovorCOLON # 69728Odgovor Mare-Božo
Pe Apr 01, 2016 4:10 pm

Zato, ker se ne potrebuje pdf z HD ločljivostjo predhodno kompresirajte velikost.

Primer online compresorja (jih je pa še mnogo): https://smallpdf.com/compress-pdf

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 69731Odgovor boriss
Pe Apr 01, 2016 9:50 pm

Men se zdi da boste morali itak to manjšati - največja priponka je lahko enih 250 kb.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 69752Odgovor cebelrcek
Po Apr 04, 2016 9:46 pm

Najprej pohvale za odprtje nove rubrike in vašo aktivnost!

Vidim, da je želja po večji preglednosti foruma (skrajni čas je že bil :D ) ... Malo dvomim, da bo k večji preglednosti prispevalo to, da se razpravlja v drugi temi, kot je bil članek objavljen, saj včasih odgovor tj. razprava citira kak drug članek ...

Kakorkoli, če se bo tudi v prihodnje razprava odvijala v drugi temi, predlagam, da je (zaradi večje preglednosti) tema poimenovana identično kot objavljen članek sledi presledek, pomišljaj, presledek in beseda RAZPRAVA.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 69756Odgovor boriss
To Apr 05, 2016 6:25 am

Kar se mene tiče mora biti to itak v eni temi.

ampak ker meni je to nepomembno naj bo kot kdo želi.

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202

OdgovorCOLON # 69757Odgovor Mare-Božo
To Apr 05, 2016 10:50 am

cebelrcek napisal/-aCOLON Malo dvomim, da bo k večji preglednosti prispevalo to, da se razpravlja v drugi temi, kot je bil članek objavljen, saj včasih odgovor tj. razprava citira kak drug članek ...
Kar je moja ideja je to, da so v eni temi našteti članki.
Mene bi menilo če bi moral 7 strani teme pregledat, da ne da bi kakšn link ali priponke spregledal.

Glede razprave, pač napišeš tiste tri besede ki opisujejo članek in tisti ki ga bodo prebrali bodo vedeli kaj misliš....

Upam da še kdo postane aktiven pri dopolnjevanju literature! Sam imam še nekaj člankov, vendar jih moram ponovno prebrati, in filtrirati kar je relavantnega (nekaj je takih kjer so ugotovitve za sodobno znanje napačne).

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov