Postavitev čebelnjaka

arhivirane teme 2009
kemik66
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Pe Jul 31, 2009 3:34 pm

Postavitev čebelnjaka

OdgovorCOLON # 35634Odgovor kemik66
Pe Jul 31, 2009 4:36 pm

Pozdravljeni

Najprej naj vam povem, da nisem čebelar, ampak se na vas obračam z vprašanjem, ker menim, da ste pravi naslov za takšne zadeve.
Naj vam pa že na začetku povem, da spoštujem čebele in čebelarje in nimam nič proti nobenemu. Pričakujem samo pošten odgovor in nasvet, ter upam, da me ne boste takoj napadli.

Imam pa naslednji problem in sicer: sosed ima v neposredni bližini mojega vrta (sadovnjaka) postavljena dva čebelnjaka (cca 2-3m od meje). Letos so me že dvakrat napadle čebele, ko sem z rotacijsko kosilnico kosil svoj vrt.
Zanima me, če je mogoče določeno koliko od meje je lahko postavljen čebelnjak in ali lahko zahtevam od njega, da ga preseli na drugo stran njegovega vrta. S sosedom sva v dobrih odnosih in ne bi hotel kakšne hude krvi. Dobesedno se bojim iti na svoj vrt in tu so še otroci, ki se večkrat tam igrajo.

Lep pozdrav in hvala za vsakršen nasvet

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 35635Odgovor Misko
Pe Jul 31, 2009 5:26 pm

http://www.kompendij.mop.gov.si/dokumen ... ma_id=1154

Od meje sosednjih zemljišč morajo biti oddaljeni toliko, kot je to predpisano z izvedbenim prostorskim aktom; če z izvedbenim prostorskim aktom ni predpisan odmik od meje sosednjih zemljišč, morajo biti od meje sosednjih zemljišč oddaljeni najmanj 1,5 m; če je odmik manjši, je treba pred začetkom gradnje pridobiti pisno soglasje lastnika oziroma lastnikov sosednjih zemljišč.

Rešitev bi lahko bila umetna ograja ali pa grmovje min višine 2m.
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Timijan
PrispevkovCOLON 868
PridruženCOLON Po Okt 20, 2008 9:13 pm
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 35636Odgovor Timijan
Pe Jul 31, 2009 7:34 pm

Rešitev bi lahko bila umetna ograja ali pa grmovje min višine 2m.
Ograja iz plohov, visoka 2-3m jih, poleg gostega grmovja, uspešno omeji. Poleg tega se lahko zmenite za kakšna dva kozarca medu na vsako točenje? Lp t

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 35640Odgovor kravzlj
Pe Jul 31, 2009 9:06 pm

Hej!

Jaz bi ti priporočil, da stopiš do soseda (saj ste rekli da ste v dobrem odnosu), ga malo pobarate po čebelicah, potem pa poveste kaj vas moti, da vas pikajo in to. In potem bosta lahko prišla do neke rešitve. Kot so pred mano dejali, bo čebele najbrž ustavila ograja.

Sicer pa nevem zakaj kar tako pikajo. Mene so danes zelo nasekale ker so bile lačne. Mogoče je to vzrok zakaj sosedove pikajo?

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 35641Odgovor cebelar_novinec
Pe Jul 31, 2009 9:32 pm

kravzlj, saj je napisal kar sam kaj je vzrok .... kosilnica. Dvakrat so ga napadle in to samo takrat ko je kosil.

kemik66 : A drugače pa ne napadajo ?

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 35644Odgovor volk
So Avg 01, 2009 7:37 am

A si predstavljas,da imas npr.psa,ki je zivcen na vecerno glasbo.sosed pa do 10 zvecer nabija glasbo?
Cebele so obcutljive na ropot.Vprasanje je kam je obrnjen cebelnjak.To se lahko dogovoris s sosedom.
Tam kjer ima nekdo za nekaj zakonsko osnovo pac pomaga le dogovor.Drugace pa si se ti postavi cebele.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 35647Odgovor Drago1
So Avg 01, 2009 9:34 am

jas bi priporaočal cimprese ki zrastejo"kr visoko"drugače pa vem kako so napadalne čebele ko greš z vrtno kosilnico blizu!če gdo ne vrjame "naj proba"pa bo videl kako se vsipajo iz panjev!pač čebele majo rade mir!
S54 DM

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 35648Odgovor Timijan
So Avg 01, 2009 9:57 am

Aja, še to bi rekel glede košnje; ko jaz kosim okoli čebelnjakov, čebele že ob pol 5h ali 5h zjutraj zaprem (če niso notri jih pred tem narahlo poškropim z vodo, da se umaknejo v panje) za tisto uro, pa lahko mirno kosim, trikrat na leto. Tudi s sosedom se lahko dogovorite o tem.

Kot drugo s sosedom malo pokramljajte o življenju čebel in njihovem poslanstvu, pa tudi kdaj so lahko nekoliko bolj zoprne (npr. ko cveti kostanj, ali pa ob hudi vročini, če v napajalniku nimajo vode ...) in se temu prilagodite. Počasi se privadite na čebele in videli boste, da je sožitje možno, če le želite. Od pamtiveka ima človek čebele neposredno ob hišah, skupaj z otroki, zato je to sožitje možno tudi za vas. In več kot ima hiša čebel, bolj so otroci zdravi. In čez čas bo morda tudi vas potegnilo imeti kake tri panje. Takrat se odločite za naravno čebelarstvo. Čebele vam bodo skrb in ljubezen najmanj desetkrat povrnile. Lep vikend, t

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 35785Odgovor Odisej
Sr Avg 12, 2009 3:26 pm

Zdravo, Timijan (in ostali, seveda).

Iz začasnega stojišča sem pred dvema mesecema prestavil čebele na (upam) trajno lokacijo.
Kako se ti zdi ? V mislih imam tvoje 'posebne sposobnosti' - saj veš, na kaj mislim.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Lep dan vsem

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 35788Odgovor Timijan
Sr Avg 12, 2009 4:02 pm

Lepo, ni kaj. Vidim, da si že sam nekoliko "plajbal". Vsi panji ti stojijo na v glavnem nevtralnem mestu, torej je OK, le pri svetlejših štirih se signal precej spreminja, zaradi: če gledaš prvo fotografijo, iz doline gor, opaziš desno, nekoliko od zadnjega panja, majhen hribček. Vidiš, v tisto smer se ne smeš širiti, tam gre zelo slab pas proti dolini, na kar govorijo tudi borovci (da je treba biti pazljiv). Če se boš širil, se vsekakor pomakni proti zahodu, to je levo od panjev na prvi sliki. Tam pa je precej dobrodejne energije. Mislim, da ti stojijo idealno, morda bodo le desni panji ob deževju kasirali malo močnejše negativne valove, a mislim da nič zato.

Dobro jih nafutraj, pa bo vse OK, lp t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 35789Odgovor divji cebelar
Sr Avg 12, 2009 6:03 pm

[quote="Timijan"]Lepo, ni kaj. Vidim, da si že sam nekoliko "plajbal". Vsi panji ti stojijo na v glavnem nevtralnem mestu, torej je OK, le pri svetlejših štirih se signal precej spreminja, zaradi: če gledaš prvo fotografijo, iz doline gor, opaziš desno, nekoliko od zadnjega panja, majhen hribček. Vidiš, v tisto smer se ne smeš širiti, tam gre zelo slab pas proti dolini, na kar govorijo tudi borovci (da je treba biti pazljiv). Če se boš širil, se vsekakor pomakni proti zahodu, to je levo od panjev na prvi sliki. Tam pa je precej dobrodejne energije. Mislim, da ti stojijo idealno, morda bodo le desni panji ob deževju kasirali malo močnejše negativne valove, a mislim da nič zato.

??????????????????????????????????????????????? še sreča, da nismo več v srednjem veku, ker bi se sedaj že cvrl na grmadi. V novem času pa se ljudje ob takšnih čvekih le potrkajo po čelu in s tem povedo kaj si o novodobnih čarovnikih mislijo.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 35790Odgovor Kočevski med-ved
Sr Avg 12, 2009 6:22 pm

Divji, no pa si dal spet piko na i.
Veš da mi je bilo kar dolgčas, ko si bil na "dopustu".
Lep dan kljub temu.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 35791Odgovor Kočevski med-ved
Sr Avg 12, 2009 6:25 pm

Odisej, res imaš na lepem mestu panje. Vidim, da imaš v okolici kar nekaj cvetja Mete.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 35792Odgovor Kočevski med-ved
Sr Avg 12, 2009 6:32 pm

Slika

Meta pod obronki Krokarja nad Borovcem pri Kočevski Reki.
LP
Koèevski med-ved

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 35797Odgovor Timijan
Sr Avg 12, 2009 8:48 pm

Ha, ha, Divji, pozdravljen! Ne boš verjel, da sem v 20 do 30 letih splajbal stotine hiš in stanovanj, parcel, ljudi, brez enega negativnega odziva. Tudi ljudje iz tega foruma so že povprašali za mnenje, pa sem jim povedal še marsikaj o njih samih, čeprav poznam le njihov nik, pa so potrdili. Tudi o tebi lahko tak "čarovnik" zve res veliko, celo kakšno je stanje tvoje hrbtenice, kakšne osebne probleme imaš in približno kakšno si imel otroštvo, itd. To ti govorim le zato, ker so od nekdaj pametni ljudje kontaktirali "bajaličarje", preden so postavili hiše, čebelnjake in kopali za vodnjake. Tisti, ki tega niso deleli, so v glavnem že zdavnaj izgubili svoj rod, če seveda niso imeli sreče ali pa nekega naravnega občutka v sebi. No, tega imam tudi jaz in mnogi drugi, torej smo res neke vrste praljudje, ha! :carovnica Imej se lepo, t
Frank iz Kanade: Glavno je da so èebelar in njegove èebele ena enota - trdno povezani kot kakšna stara, kmeèka dvorišèna metla...

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 35800Odgovor Odisej
Sr Avg 12, 2009 10:36 pm

Timijan napisal/-aCOLONLepo, ni kaj. Vidim, da si že sam nekoliko "plajbal". Vsi panji ti stojijo na v glavnem nevtralnem mestu, torej je OK, le pri svetlejših štirih se signal precej spreminja, zaradi: če gledaš prvo fotografijo, iz doline gor, opaziš desno, nekoliko od zadnjega panja, majhen hribček. Vidiš, v tisto smer se ne smeš širiti, tam gre zelo slab pas proti dolini, na kar govorijo tudi borovci (da je treba biti pazljiv). Če se boš širil, se vsekakor pomakni proti zahodu, to je levo od panjev na prvi sliki. Tam pa je precej dobrodejne energije. Mislim, da ti stojijo idealno, morda bodo le desni panji ob deževju kasirali malo močnejše negativne valove, a mislim da nič zato.

Dobro jih nafutraj, pa bo vse OK, lp t
Hvala za potrditev, Timijan. Ko sem prvič videl to mesto, me je takoj očaralo. Nekaj res čudovitega sem začutil tam.
Ja, širiti sem nameraval proti zahodu ob robu gozda. Natanko tja :D

Hrane pa bodo dobile prav gotovo dovolj in tudi veliko dobre energije (je) bo v njej.

Lep dan želim.
Zadnjič spremenil 1, dne Odisej, skupaj popravljeno 0 krat.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 35801Odgovor Odisej
Sr Avg 12, 2009 10:38 pm

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONOdisej, res imaš na lepem mestu panje. Vidim, da imaš v okolici kar nekaj cvetja Mete.
Lp
Res je. Na dveh mestih je - to na fotografiji je pod pobočjem in je nekoliko zamočvirjeno ob večjih padavinah, drugo pa ob izviru kakih 150 m stran.
Na njej se pase tudi ogromno divjih čebel in čmrljev.

Lep dan vsem.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 35803Odgovor divji cebelar
Če Avg 13, 2009 7:15 am

Pozdravljen kolega Timijan !

Moj odgovor na tvoje trditve je: dokler bo na svetu dovolj naivnih tepcev, tudi prevarantov ne bo zmanjkalo!

Tudi tebi lep pozdrav!

Timijan
PrispevkovCOLON 868
KrajCOLON BELA KRAJINA

OdgovorCOLON # 35807Odgovor Timijan
Pe Avg 14, 2009 8:36 am

Divji:
Moj odgovor na tvoje trditve je: dokler bo na svetu dovolj naivnih tepcev, tudi prevarantov ne bo zmanjkalo!
Res je, se popolnoma strinjam s tabo. Samo malo v bolnišnice poglej, pa lekarne. Lp t

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Stojala za panje

OdgovorCOLON # 35808Odgovor imker
Pe Avg 14, 2009 9:03 am

....stojala za panje -kovinska- naj imajo navpicne in ne poševne podpore, da se ve boste z nogami zadevali ! Pa tudi lepse izgleda.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov