Kakšen čebelnjak narediti

arhivirane teme 2009
bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

Kakšen čebelnjak narediti

OdgovorCOLON # 35429Odgovor bostek
Sr Jul 15, 2009 8:31 am

Že nekaj časa imam v mislih da bi za hišo naredil čebelnjak(v roku nekaj let). Sedaj pa ne vem kakšna je najboljša praksa... ker je za hišo malo hriba, me zanima ali bi dal betonske temelje ter tla?

Ostalo pa bi bilo iz lesa, ker se mi zdi najlepše, ćeprav vidim da imajo že tudi pol pozidane in pol iz lesa. Všeč mi je nekaj kot je npr tukaj, s tem da bi imel manj panjev - mogoče pol manj da bi bilo dovolj.

Potem pa ne vem kašna bi lahko bila streha? Ker je tukaj bolj nevarno območje za točo bi morda imel plehnato? Drugače pa bi lahko dal kaj navadnega gor, poznam pa tudi nekoga ki dela slamnate strehe, kar bi bilo res nekaj posebnega, vendar ne vem ali se to splača ali ne...

Ker bi imel čebelnjak zraven hiše je potem verjetno dober navaden AŽ Panj?

Hvala za vse odgovore
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 35437Odgovor bloop
Sr Jul 15, 2009 5:33 pm

Vse kar moras vedeti za zacetek, ali je to res, da bos ostal le pri teh nekaj panjih na tem mestu. Ce bos ostal pri teh nekaj panjih na tem mestu potem je ze morda tudi v igri kaksno betoniranje tal. Drugace pa bi jaz naredil betonske kocke nanje pa postavil lesen cebelnjak. Ga lahko prestavis, ce bos kdaj zelel, pa ne bo potrebe po razbijanju betona.

Panje pa tudi po zelji, ce zelis imeti cebelnjak, je pac najlazje res imeti ali AZ panje ali Kirarjeve, ali pa morda kranjice. Kdo bi vedel. Najenostavnejsi verziji sta vsekakor AZ in kranjic. Za enega brez tezav vse kupis, pri drugem pa se tocila ne potrebujes, kar je pri majhnem cebelarstvu najvecji strosek.

Ce delas cebelnjak zaradi lepsega, slama, les ali pa morda tudi kaksna druga na videz stara kritina. Ce se pa bojis toce pa bo najbrz plocevina najdlje vzdrzala?

ursolinko
PrispevkovCOLON 175
PridruženCOLON Po Jun 04, 2007 3:33 pm

OdgovorCOLON # 35479Odgovor ursolinko
Če Jul 16, 2009 10:37 am

Nekaj takega sem tudi sam naredil, skipno za 12 AŽ 3etaže +6prašilčkov.

Jaz sem dal 6betonskih nosilcev velikost betonskega cegla 30x60.
Dimenzije cca 5x6 m Tolk da mam vse kar se tiče čebelarjenja v njem.

Le na to bi te opozoril. vsako okno ki ga vstaviš naj bi se odprlo, drugače se bodo čebele zaletavale vanj in ne bodo kotele vn.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35537Odgovor bostek
Po Jul 20, 2009 12:41 pm

Zanima me okvirna cena AŽ panjev?

A pride v poštev morda delno zidan in delno lesen čebelnjak? Morda siporeks? Zanime me če lahko to kaj vpliva na zdravje čebel morda...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

ursolinko
PrispevkovCOLON 175
PridruženCOLON Po Jun 04, 2007 3:33 pm

OdgovorCOLON # 35550Odgovor ursolinko
To Jul 21, 2009 11:19 am

AŽ 3- etažni je okoli 120€.

V čebeljnjaku ne sme bit vlage.Pa bo OK

Siporeks je tui dober ampak ga z zunanjje strani premaži z lepilom, ker če ne ti bo pil vlago.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 35551Odgovor bostek
To Jul 21, 2009 11:24 am

Mogoče bom naredil tako ja... a bi kaj pomagalo če dam preko siporeksa še ladijski pod, ali se ne splača?

Kolko pa je kaj cena siporeksa?

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov