Mnenja o "starem in novem satju"

arhivirane teme 2009
janezveliki
PrispevkovCOLON 114
PridruženCOLON To Okt 07, 2008 8:25 pm

OdgovorCOLON # 32052Odgovor janezveliki
Če Jan 08, 2009 12:31 pm

No vidite, tukaj ni bilo nobenega govora o izgubah čebel, le o starem satju.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 32053Odgovor boriss
Če Jan 08, 2009 1:48 pm

janezveliki napisal/-aCOLONKdor bo kopiral znanje s tega foruma bo ob čebele.
Tukaj pa je bilo govora o čebelah.

lp

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32054Odgovor janezveliki
Če Jan 08, 2009 4:12 pm

Da, o čebelah se govori, toda to je pogovor gluhih. Človek bi pričakoval kakšen nasvet, izmenjavo mnenj ali kakšno pametno misel, ne pa samo zbadanje in pametovanje. Forum je prostor, kjer človek lahko kaj vpraša in dobi tudi odgovor, če tega ni potem je vsaka znanost odveč. Nekateri so res polni samega sebe in bi storili bolje, če bi sodelovali v kakšni debati sebi enakih, če bi jih kdo poslušal.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32055Odgovor boriss
Če Jan 08, 2009 5:11 pm

Glede na to s čim si začel te prosim da se predstaviš tu

Tako kot smo naredili vsi ostali ki sodelujemo v razpravah.

Če se ne boš predstavil zate velja isto kot za druge ki se ne.
LP

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32056Odgovor janezveliki
Če Jan 08, 2009 5:30 pm

Brez veze. Včasih so rekli, da izobrazba kultivira človeka, a ta forum dokazuje prav nasprotno.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32060Odgovor boriss
Če Jan 08, 2009 7:56 pm

janezveliki napisal/-aCOLONBrez veze. Včasih so rekli, da izobrazba kultivira človeka, a ta forum dokazuje prav nasprotno.
Samo nekulturni se ne predstavijo.

LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 32061Odgovor Fizikalec
Če Jan 08, 2009 8:38 pm

janezveliki napisal/-aCOLONDa, o čebelah se govori, toda to je pogovor gluhih. Človek bi pričakoval kakšen nasvet, izmenjavo mnenj ali kakšno pametno misel, ne pa samo zbadanje in pametovanje. Forum je prostor, kjer človek lahko kaj vpraša in dobi tudi odgovor, če tega ni potem je vsaka znanost odveč. Nekateri so res polni samega sebe in bi storili bolje, če bi sodelovali v kakšni debati sebi enakih, če bi jih kdo poslušal.
Če bi tule vsi bili enakega mišljenja bi bil to forum enako mislečih in popolnoma BV.
Vsak tukaj poda svoje mnenje-izkušnje in vsak to lahko komentira (upravičeno ali neupravičeno) vendar kot sem v par postih prej zapisal z ARGUMENTI! Govoriti na pamet pa je tuti čisto "off topic" in v neki temi kar tako mimogrede nekaj napisat in jasno predstavit se pa ne more škodovat, da se vidi kdo se skriva za nekim "nikom"...

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 32064Odgovor volk
Pe Jan 09, 2009 1:54 am

To tukaj berem in se sprasujem,koliko teh ,ki prihajajo je sploh cebelarjev.
Vcasih imam nekam slab obcutek.Tukaj na forumu pac vsak podaja svoja mnenja.Potrebno jih je argumentirati.Ne vem kako lahko nekdo pametuje,kako druzina ostaja v duplu ne vem koliko dolgo,ce pa je izmerjeno,da vec kot nekaj let ne.To se mi zdi kot provokacija,in se sprasujem,ce taka oseba sploh ve,da v izrojencu v duplu ostane neoplojena matica.Ce se ne oplodi(kar se v nekaj letih sigurno zgodi),potem druzina propade.Cebele pomro od starosti.V trotovki.Vosceni molj ter mravlje pa pospravijo staro satje.

In sedaj vprasanje :ali je res to tako velika znanost ,da jo nekdo ki cebelari ne ve?

Mladci res prihajajo na forum,kar je prav,vendar eno:ARGUMENTIRATI!
Argument pa je lahko dvojen.Npr,ko Danilo,Boris ali Divji napisejo kaj,se jasno ve,da stvar ni nepreverjena,saj imajo kar nekaj cebel.Zivih.Tukaj pa se pojavljajo modreci,za katere ne vemo,ali so sploh cebelarji.In slisimo neumnosti.In potem preberem,nekaj o meni,pa ceprav sem baziral na raziskavi iz priznane univerze.Naj tisti,ki se ne strinja napise,raziskavo.Iz univerze,ce ze za njegove cebelke ne vemo.Ce bo pa nekdo se naprej tezil kako zdravo je staro satje,in to vec desetletij,bom osebno poskrbel,da ga obisce veterina,placal bom test(na bolezni),ce mu pa zazgo cebele,si je pa sam kriv.

Zadnje case so na forum prisli provokatorji,kar odbija od foruma veliko resnih cebelarjev.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32065Odgovor janezveliki
Pe Jan 09, 2009 7:14 am

" Ce se ne oplodi(kar se v nekaj letih sigurno zgodi),potem druzina propade.Cebele pomro od starosti.V trotovki." Torej "Če" je za vas argument. Normalno, da se mnenja razlikujejo a katera so prava, da bodo "mladci" prav razumeli. Čebele pa smo zazimili vsi ali jih bomo tudi odzimili je pa še vprašanje.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32066Odgovor boriss
Pe Jan 09, 2009 7:44 am

Zato da začetniki vedo koliko so kaka mnenja vredna smo pa uvedli predstavljanje na forumu - torej PREDSTAVI SE!

p

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 32067Odgovor Fizikalec
Pe Jan 09, 2009 8:01 am

janezveliki napisal/-aCOLON Čebele pa smo zazimili vsi ali jih bomo tudi odzimili je pa še vprašanje.
No glede nato kako si "uletel" se z tistim kar si napisal malce ne strinjam. Kar je do sedaj živega bo tudi marca, do sedaj je bila poraba hrane tako mala, da ni omembe vredno. Dvigne se, ko se pojavi zalega in ponavadi je ali zadnja polovica januarja ali pa prva polovica februarja dovolj topla, se preleti gnezdo, če nisi siguren vase.

Zaradi varoje pa čebele propadeje najpozneje do konca oktobra ali takozvano "čudežno izginjanje"

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32068Odgovor janezveliki
Pe Jan 09, 2009 9:11 am

Kar se predstavitve tiče, ta forum tega ne zahteva in navsezadnje kaj imam od Vaših predstavitev. Morda bi bilo celo bolje, da ne vem kdo mi odgovarja.
ps: tudi nisem omenjal nobene varoje.

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 32070Odgovor davca
Pe Jan 09, 2009 9:51 am

janezveliki napisal/-aCOLONKar se predstavitve tiče, ta forum tega ne zahteva in navsezadnje kaj imam od Vaših predstavitev. Morda bi bilo celo bolje, da ne vem kdo mi odgovarja.
ps: tudi nisem omenjal nobene varoje.
Spoštovani Veliki Janez!
Ko sem se prvič oglasila na forumu, sem bila ob odgovorih čebelarjev kar malo prizadeta. Ljudje na tem forumu smo namreč včasih neverjetno občutljivi, pa četudi pišemo nestrokovna mnenja in sprašujemo traparije. Res pa je tudi, da včasih naši čebelarski mojstri odgovarjajo precej nonšalantno, če so pač tako razpoloženi. Vendar ne vsi. In ne vedno. Predvsem pa se morajo navaditi novih članov foruma in njihovih včasih čudnih vprašanj. Pa nikar ne soliti pameti čebelarjem, ki imajo ogromno znanja in ogromno praktičnih izkušenj. Pozorno jih poslušaj in ni vrag, da se ne boš kaj naučil. In če si čebelar, bo to zelo koristilo tebi, predvsem pa tvojim čebelam.
LP
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32077Odgovor boriss
Pe Jan 09, 2009 11:52 am

Davca:

Janez veliki zna o čebelarstvu malo več kot samo začetniško.

Je pa povsem nevzgojen. Iz varnega plašča anonimnosti (to ni preveč res - če bi hoteli bi ga našli) nas tu zmerja in omalovažuje. Nesramno do konca.

lp

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32083Odgovor janezveliki
Pe Jan 09, 2009 5:18 pm

Oprostite, gospod Boriss. Izpolnil sem vprašalnik za vpis na ta forum, kar zadostuje. Mene nič ne zanimajo titule nobenega od vas, le odgovor naj bo odraz vašega znanja, ne citati brez vrednosti.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32085Odgovor boriss
Pe Jan 09, 2009 5:40 pm

Torej si prišel na črno listo - od mene ne dobiš več odgovora. Predstavitev je obvezna.

LP

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32087Odgovor janezveliki
Pe Jan 09, 2009 6:16 pm

Da, da, ponižno sprejemam kazen, sicer sem pa sit vašega intelektualnega čvekanja.

Uporabniški avatar
cesnikb
PrispevkovCOLON 73
PridruženCOLON Sr Nov 08, 2006 10:43 pm
KrajCOLON Preąnica

OdgovorCOLON # 32088Odgovor cesnikb
Pe Jan 09, 2009 7:36 pm

mislil sem, da je ta forum namenjen debatam.
Očitno pa se te debate vsakič sprevržejo v nesoglasja.
predlagam, da za nesoglasja uporabljate PM,
ta forum pa začnemo končno uporabljati za izmenjavo koristnih informacij, saj so nam začetnikom izkušnje starejših več kot dobrodošle.

LP
Bogdan

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32091Odgovor boriss
Pe Jan 09, 2009 8:39 pm

En od malo starejših ima poln k...r nekih anonimnih "članov" ki samo streljajo. In ker je stanje tako kot je je začel delati črno listo na kateri so vsi ki kritzirajo iz anonimnosti.

Odločitev je, da na "Prispevke anonimnih" ne odgovarajam.

NA tej listi so do sedaj:
Čebelar novinec
Stric korle
Drago1
Janez veliki.

Če bi ti res hoteli kaj pripomoči kakovosti foruma bi se predstavili in bi lahko začeli resno diskusijo o problemih. Ker se nočejo predstaviti so tu samo da vnašajo nemir in nižajo kakovost foruma. Največ neumnosti napišejo tu ravno anonimni uporabniki.

Kar pa se zahtev pri prijavi tiče je tako da Andrej ni znal urediti da bi pri prijavi morali vsi napisati osnovne podatek o sebi. Zato smo uvedli vpis osebnih podatkov.

In tega jaz ne mislim pisati na PM je povsem javna zadeva. Po vsaki taki intervenciji ponavadi dobimo vsaj en tak prispevek (ne teži - kot zgoraj) No če me boste dovolj razjezili lahko tudi utihnem (pa ne za 2 dni).

LP

Uporabniški avatar
cesnikb
PrispevkovCOLON 73
KrajCOLON Preąnica

OdgovorCOLON # 32093Odgovor cesnikb
Pe Jan 09, 2009 8:51 pm

ne gre za stvar teženja, ni samo v tej temi razvidno nesoglasje.
Včasih imam občutek kot, da je ta forum privaten, še posebaj starejših izkušenih.
čebelarstvo je kompleksna dejavnost. vsak ima svoj način, ki je zanj dober.
strinjam se s tem, da se za psevdonimi ni potrebno skrivati, saj mogoče se janezveliki ni želel skrivati. je pa res da podatki na forumu so pač tajni.
vsak se odloči po svoje, sprejmimo ga takega kot je, če želi ostati anonimen naj pač bo. nihče ga ne more prisiliti v to, ga ni zakona.
Jaz ne bom ostal anonimen.
tudi sam nisem podal podatkov zato
boriss prosim, če napišeš v kateri rubriki se nahaja, da ne bo ob mojem naslednjem prispevku nekdo mislil da se želim skrivati.

LP
Bogdan

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 32094Odgovor Fizikalec
Pe Jan 09, 2009 9:37 pm

cesnikb napisal/-aCOLONne gre za stvar teženja, ni samo v tej temi razvidno nesoglasje.
Včasih imam občutek kot, da je ta forum privaten, še posebaj starejših izkušenih.
čebelarstvo je kompleksna dejavnost. vsak ima svoj način, ki je zanj dober
No kr se tiče tega se mi eni lahko komotno umaknemo, če je vaša želja takšna vsaj zase mislim...če so želje takšne, da naj bi to bil forum čebelarjev za "dušo" pa naj bo...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32095Odgovor boriss
Pe Jan 09, 2009 9:41 pm

cesnikb:

Jaz sem se odločil da ga ne bom sprejel!

lp

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 32096Odgovor cebelar_novinec
Pe Jan 09, 2009 9:42 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
cesnikb napisal/-aCOLONne gre za stvar teženja, ni samo v tej temi razvidno nesoglasje.
čebelarstvo je kompleksna dejavnost. vsak ima svoj način, ki je zanj dober
No kr se tiče tega se mi eni lahko komotno umaknemo, če je vaša želja takšna vsaj zase mislim...če so želje takšne, da naj bi to bil forum čebelarjev za "dušo" pa naj bo...
Ale Fizikalec ne pretiravaj ... saj ni letelo nate verjetno. Forum je že kul in jaz rad vse preberem. Verjamem tudi Česnik.

Kaj zdej vsi neke odhode napovedujete. Krneki....Pač če ti kaj ne paše se v temi ne javljaš in je. Ko ti paše ali imaš kaj za povedat pa napišeš.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 32097Odgovor cebelar_novinec
Pe Jan 09, 2009 9:44 pm

boriss napisal/-aCOLONcesnikb:

Jaz sem se odločil da ga ne bom sprejel!

lp
Ej kul da si nam povedal :)

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 32100Odgovor Odisej
Pe Jan 09, 2009 10:08 pm

Učitelj zase nikoli ne reče, da je "učitelj".
Diamant zase nikoli ne pravi, kako dragocen je.

Tisti, ki ne pozna vrednosti diamanta, ga vrže v obcestni prah, ker misli, da je kos ničvrednega stekla.

Če nekdo na tem forumu ne prepozna pravega učitelja, diamanta, bo moral pač sam hoditi po trnovi poti in sam premagovati zapreke na njej.

Zakaj pa ne prepozna pravega učitelja? Morda meni, da ga sploh ne potrebuje (žal se moti), morda pa mu učitelj preveč vztrajno dopoveduje, da je ON edini pravi učitelj (ta se moti še bolj).

Mirne ure ob prebiranju prispevkov na forumu želim prvim in drugim in vsem ostalim.

P.S.
Morda bi bilo bolje, da se člani foruma sploh ne bi predstavljali. Potem bi tekla razprava predvsem o vsebini in ne o 'veličini' posameznika.
Lahko pa se tudi motim. :cry:

Uporabniški avatar
cesnikb
PrispevkovCOLON 73
KrajCOLON Preąnica

OdgovorCOLON # 32107Odgovor cesnikb
Pe Jan 09, 2009 11:52 pm

hvala, urejeno.
želim si, da bi ta forum deloval, saj sem do danes na vsako moje vprašanje dobil odgovor - velikim in malim hvala :D

LP

janezveliki
PrispevkovCOLON 114

OdgovorCOLON # 32112Odgovor janezveliki
So Jan 10, 2009 8:11 am

"Odločitev je, da na "Prispevke anonimnih" ne odgovarajam."
Jaz Vas nisem prosil za noben odgovor.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32115Odgovor boriss
So Jan 10, 2009 8:39 am

Si si - v trenutku ko si napisal prvi stavek. Če odgovora ne bi želel ne bi pisal.

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 32120Odgovor Drago1
So Jan 10, 2009 11:18 am

janezveliki sj vidis tu sam neki špekulirajo in se nesrano obnasajo to dela slabo luč na forum""take bi mogli dol zbrisat "alorgantno vse skupaj"sramota za ta forum"da nekoga ingnorirate"zbadate ;na koncu boste sami "kaj pa potem?sj vsak zbezi od tu""velik jih je ze odslo zaradi nesramnosti!!!!vsakmu novemu bi mogli prijazno odgovorit"mislim da ste se na ravni balkana"ne evrope!!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 32121Odgovor boriss
So Jan 10, 2009 11:25 am

NI mi jasno zakaj bi moral biti prijazen do vseh novih - tudi tistih ki ne poznajo osnov olike? Kaj me zavezuje k prijaznosti do neprijaznih? - tudi tebi?

Recimo da se pozdravi in predstavi?

lp

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov