Dom čebelarjev

Debate o društvu, portalu, problemih, novicah in aktivnostih.

ModeratorCOLON alešD

BUTTON_POST_REPLY
davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

Dom čebelarjev

OdgovorCOLON # 39773Odgovor davca
Pe Mar 05, 2010 12:20 am

Moram reči, da je v škofjeloškem čebelarskem društvu kar nekaj entuziastov, ki se trudijo, da bi bogato čebelarsko tradicijo in čebelarsko dejavnost posredovali ljudem, ki tam živijo in delajo. In čisto nič narobe ni, če se s tem seznanijo tudi čebelarji iz drugih koncev naše lepe, kot bi rekel Fizikalec.

Tole pa je čebelarski dom, ki so ga zgradili prostovoljno s samoprispevki in s pomočjo sponzorjev.

Slika

In vsako leto sprejmejo v svoje vrste precej novih, mladih (pa tudi nekaj malo manj mladih) čebelarjev.
Upam, da se bodo čebelarji Škofjeloškega hribovja ter Poljanske in Selške doline v čimvečjem številu zbirali ne le v svojem lepem čebelarskem domu, ampak tudi na forumu slovenskih čebelarjev ter z njimi delili čebelarske izkušnje in znanje, svoje izgube in svoje uspehe.
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39782Odgovor Kočevski med-ved
Pe Mar 05, 2010 8:45 am

Zares pohvalno. Koliko pa šteje to ČD članov. Nekaj podobnega so pred dvemi leti naredili naši sosedi - Ribniški čebelarji.
LP
Koèevski med-ved

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 39791Odgovor davca
Pe Mar 05, 2010 9:47 am

Čebelarsko društvo šteje okoli 100 članov – morda nekaj čez. Vsako leto na občnem zboru sprejmejo nekaj novih članov, mladih nadebudnih čebelarjev. Ta mladina je zelo vedoželjna; prepričana sem, da so nekateri prisotni tudi na našem vseslovenskem čebelarskem forumu.
Društvo si je zastavilo ambiciozne naloge: postavitev starega originalnega čebelnjaka s kranjiči , imajo opazovalno postajo medenja, ureditev zeliščnega vrta, v domu redno potekajo naravoslovni dnevi šol s škofjeloškega področja, okoli doma so člani društva posadili cel kup medovitih rastlin, .... Vesela sem, da sem del njih, čeprav sem zaradi pomanjkanja časa med njimi manj, kot si želim.
Sicer je pa tule bližnjica do njihove spletne strani http://www.loski.cebelarji.si/index.php ... &stranid=3

To ni reklama!
:)

Vem, da so tudi v Ribnici zelo aktivni. Imajo tudi dober med, pa njihov predsednik g. Lesar zelo skrbi za zdravstveno varstvo čebel in zatiranje varoje.

alešD
PrispevkovCOLON 50
PridruženCOLON Ne Avg 21, 2005 11:44 am
KrajCOLON ©kofja Loka - okolica

OdgovorCOLON # 39802Odgovor alešD
Pe Mar 05, 2010 11:52 am

V Šk. Loki smo bili čebelarji še pred nekaj leti "brezdomci". Graditi smo ga pričeli v letu 2005, že naslednje leto so bila v njem prva čebelarska predavanja. Finalna dela, kot npr. položitev podna v garaži, pa še vedno potekajo. Dokončno bo dodelan do junija letos, ko pripravljamo slavnostno otvoritev Doma čebelarjev.

Seveda tudi vas vabimo zraven. Več nas bo, bolj bo veselo. Bomo o tem še pisali na tem forumu, ko bo čas.

Nenazadnje nam je tudi ta dom omogočil razstavo v Qlandiji, o kateri sem na tem forumu pisal včeraj. Kar nekaj dni smo imeli čebelarji v njem "ustvarjalne dneve".

Davča, ti si pa ena izmed nas - četudi nisi toliko prisotna kot bi želela (razloge poznamo in so še kako opravičljivi). Zato nikar ne piši v tretji osebi - mi te imamo "za svojo". :D :wink:
še vedno je lepo biti èebelar

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39816Odgovor Kočevski med-ved
Pe Mar 05, 2010 4:22 pm

Zanima me še koliko članov imate mlajših od 30 let. V Kočevskem društvu imamo le tri mlajše od 30 let. skupno pa je tudi okoli 100 članov.

Lp in veliko uspeha.
LP
Koèevski med-ved

alešD
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 39954Odgovor alešD
So Mar 06, 2010 4:25 pm

Če sem prav preštel imamo 7 mlajših od 30 let. Društvo je podobno veliko kot vaše, trenutno okoli 115 vseh članov. Je pa nas cca. 10 letnika med 1970-80, torej starih med 30 in 40. Verjetno podobno kot pri vas. Ostali so starejši.

Se nam pa članstvo sorazmerno zelo spreminja v zadnjih letih. Vsako leto jih kar nekaj pride (letos okoli 10) in nekaj oddide (letos okoli 5). Številke so približne, nimam točne evidence pri sebi.

alešD
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 39955Odgovor alešD
So Mar 06, 2010 4:30 pm

Branko, še nekaj sem hotel dodati.

Glede na podobno velikost društva, veš kako tako društvo funkcionira, kakšne so aktivnosti, težave, prednosti... In koliko od takega števila članov je zelo aktivnih, delno aktivnih,... In da nekaterih tudi skoraj ne poznamo?!

Tudi o tem bi se dalo razpredati kdaj na tem forumu (ali pa ste že, pa nisem opazil).

lp.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 39956Odgovor Andrej-Admin
So Mar 06, 2010 4:37 pm

alešD napisal/-aCOLONBranko, še nekaj sem hotel dodati.

Glede na podobno velikost društva, veš kako tako društvo funkcionira, kakšne so aktivnosti, težave, prednosti... In koliko od takega števila članov je zelo aktivnih, delno aktivnih,... In da nekaterih tudi skoraj ne poznamo?!

Tudi o tem bi se dalo razpredati kdaj na tem forumu (ali pa ste že, pa nisem opazil).

lp.
Pohvalno

Za aktivna društva bom danes spisal en dopis, z Dr. Nikolayem sem lih govoril o tem, tako da bomo poiskali varianto za sodelovanje.

l.p. Andrej

alešD
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 40983Odgovor alešD
Pe Apr 09, 2010 10:08 pm

Danes sem bil v Brodeh. Delali smo - delovna akcija je bila sklicana, pa nas ni bilo prav veliko. Kje ste loški čebelarji? Vam je že navsezgodaj spomladi pošla sapa? :twisted:

Pridete jutri, naslednji teden :wink: ?

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 40988Odgovor davca
So Apr 10, 2010 7:27 am

Ne, Aleš. Vsaj nama z Jankom se to ne zgodi kar tako. Včeraj sva bila v sadovnjaku. Še sreča, da si je Slavko, ki ima zdaj res ogromno dela, lahko odtrgal nekaj časa in nama obrezal drevje. Pa tudi pri čebelah je kar nekaj dela.
Se vidimo naslednji teden!!!!!!!!
LP, :)

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 40993Odgovor Micky
So Apr 10, 2010 10:44 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONZanima me še koliko članov imate mlajših od 30 let. V Kočevskem društvu imamo le tri mlajše od 30 let. skupno pa je tudi okoli 100 članov.

Lp in veliko uspeha.
Ja, ta problem se pojavlja po večini društev. Mi imamo naprimer 5 članov nad 80 let. Ni pa zelo mladih. Vsaske toliko kakšnega pridobimo vendar to ni dovolj. Zdaj bomo imeli v osnovni šoli krožek čebelarstva. Morda to kaj pripomore.
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 40995Odgovor Fizikalec
So Apr 10, 2010 10:50 am

Hja ker mulc pa bo čebelaro taki mislim pod 30? :D tu je prvo žuriranje pa malo travce pokadit pa malo zadevanja z alkoholom kake čebele ej.....
Zlo redki smo, ki smo se tega lotili mlajši :shock:

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 40996Odgovor davca
So Apr 10, 2010 12:17 pm

alešD napisal/-aCOLONDanes sem bil v Brodeh. Delali smo - delovna akcija je bila sklicana, pa nas ni bilo prav veliko. Kje ste loški čebelarji? Vam je že navsezgodaj spomladi pošla sapa? :twisted:

Pridete jutri, naslednji teden :wink: ?
Za čebelarska izobraževanja dobivam pravočasno maile na svoj elektronski naslov. Izobraževanja so vpisana tudi na koledarčku dogodkov na spletni strani ČD Šk.Loka. In včasih nas pokličejo tudi poverjeniki.
Spomladanske delovne akcije pa je omenil Marjan na občnem zboru in ti si nekaj napisal na strani dogodkov pred mesecem ali dvema. Verjemi, da je večina čebelarjev, zdaj, ko je pomlad in veliko dela, na to pozabila. Kaj, ko bi delovne akcije vključili v koledar dogodkov in naredili še posebej reklamo za to. To bi nas vse spomnilo na aktivnosti v Brodeh in vsaj nekaj več nas bi bilo včeraj tam.
LP,

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 40997Odgovor davca
So Apr 10, 2010 12:25 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONHja ker mulc pa bo čebelaro taki mislim pod 30? :D tu je prvo žuriranje pa malo travce pokadit pa malo zadevanja z alkoholom kake čebele ej.....
To pa zagotovo ni res. Mnogi mladi hodijo v šolo in imajo tudi drugega dela veliko ter si morajo celo sami zaslužiti denar, če hočejo doštudirati in si ogledati, kako izgleda svet tam preko slovenskih meja. Nekateri celo čebelarijo. :) Res pa je, da imajo več energije kot mi starejši, zato lahko tudi žurirajo, česar se nam starim ne da. Res je tudi, da so malo "zblojeni" in na nekatere reči enostavno pozabijo. Zato jih moramo nanje spomniti.
LP, :)

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 40998Odgovor Misko
So Apr 10, 2010 1:03 pm

Kamorkoli pridem (predavanje, sestanki) sem vedno najmlajši :lol: Star sem 21 to pa je moje 3 leto aktivnega čebelarjenja.
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 41001Odgovor Fizikalec
So Apr 10, 2010 2:01 pm

A ni to lepo? Vsi te trepljajo po rami :D

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 41005Odgovor Micky
So Apr 10, 2010 5:27 pm

Misko napisal/-aCOLONKamorkoli pridem (predavanje, sestanki) sem vedno najmlajši :lol: Star sem 21 to pa je moje 3 leto aktivnega čebelarjenja.
Phvalno. Le tako naprej.

Emil

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 41006Odgovor Micky
So Apr 10, 2010 5:29 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONHja ker mulc pa bo čebelaro taki mislim pod 30? :D tu je prvo žuriranje pa malo travce pokadit pa malo zadevanja z alkoholom kake čebele ej.....
Včasih se le najde kakšen padalec. Vendar mislim da ni le to razlog. Mi smo imeli v šoli kar velike težave, da smo se dogovorili za krožek. Menim, da je premalo narejenega v smer "reklame" čebelarstva če se lahko tako izrazim. Mladi o tem enostavno premalo vedo. Če bi se mladi prej s tem seznanili bi bil procent mladih sigurno večji. Treba najti pravi recept.

Emil

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 41007Odgovor Fizikalec
So Apr 10, 2010 5:35 pm

Ja sej na naši šoli je krožek že letaaaaaaa ali desetletja pa ne poznam nobenega, ki ga je obiskoval, da bi ratal čebelar. :?
V bistvu je to pač tako, da nekaj panjev za hoby noben 25-letnik nebo imel redke izjeme pač kere zanima narava pa čebele. Nobeden v teh letih pa nima dovolj znanja in ne financ, da se loti malo večjega projekta, ker zadeva ni tako enostavna kot včasih zgleda.
Priznati pa moramo, da se zadnja leta zanimanje za čebelarjenje vseeno povečuje, potrošnja medu narašča čebeljih družin pa je zmer manj in zmer več težav.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41011Odgovor Kočevski med-ved
So Apr 10, 2010 8:37 pm

Se popolnoma strinjam s tvojim zadnjim odstavkom. Mogoče bo tudi pri meni padla sekira v med. Prve korake v čebelarstvu dela zet - mož od starejše hčerke. Nabavil je šest panjev za učenje. Tako da mi morda ne bo težko še kaj vložiti v čebelarstvo.
Lep pozdrav.
LP
Koèevski med-ved

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 41014Odgovor levstek008
So Apr 10, 2010 10:32 pm

Ja Branko, lahko si "srečko",( pa ne ko un kraševc u pržonu (zaporu)), imaš nekoga , da bo podedoval tvoje veliko znanje....

lp matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 41021Odgovor Fizikalec
Ne Apr 11, 2010 7:46 am

Branko sam lepo počas ga zraven "spuščaj", da se mu kaj ne zameri :D pišem iz izkušenj :wink:

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41022Odgovor Kočevski med-ved
Ne Apr 11, 2010 7:57 am

hvala obema, Levsteku008 za kompliment. (še zdaleč nimam velikega znanja, morda znam malo bolje prisluhniti čebeli). Danilu pa za nasvet, s katerim se strinjam. Mislim da bo pravi. Pred dvema dnevoma sva postavila nov podest pred čebelnjakom in so naju kar pošteno popikale kljub oblačilom. Če je to prestal brez posledic, se mi zdi da bo kar vstrajal.
Lep pozdrav
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41026Odgovor kravzlj
Ne Apr 11, 2010 1:23 pm

Hej!

Pri nas v društvu je ene 6 članov pod 30 let.
Zakaj ni mladih? Nevem, vem pa da me zelo moti to, da če hočeš imeti čebelarski krožek v šoli ne dobiš nobenega ki bi ga vodil Vsi pravijo pa ti vodi. To meni pravijo, ko imam 1 leto izkušenj pa nekaj teorije. . .
Če ne boste učili in privabili mladih jih ne bo, tako pač je.

Lp
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 41027Odgovor Fizikalec
Ne Apr 11, 2010 1:43 pm

Delo mentorja ni kr tako enostavno, plačano pa tud ni oziroma kak "trink geld"
Čebelar, ki ima dovolj znanja tega časa nima, da vodi krožek oziroma zelo redek ga pač najde tudi jaz tega nebi mogel in hotel vodit. Načeloma je to za čebelarja z tja do 40 družinami, lociran čim bližje šole in najbolje upokojenec.
Prvo je pač lastno čebelarstvo potem je družina in šele zatem pride ostalo. Vsak kaj hoče vsak te kaj "gnjavi" enostavno ne gre. Po tem lahko postaneš kr mati Tereza z razliko, da ona ni imela družine mi pa jo pač imamo...

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41028Odgovor Kočevski med-ved
Ne Apr 11, 2010 2:03 pm

Danilo bi se kar strinjal s tabo.
Mislim pa da bi moral imeti čebelar, ki vodi krožek vsaj nekaj pedagoškega znanja in kvalitet. Danes na mladeniča, ki bi ga učil prvih korakov v čebelarjenju še zakričat ne smeš. Ravno zaradi tega se težko dobijo taki ljudje. Ve pa se da so čebelarji ponavadi ljubitelji reda, vsaj tako jaz mislim.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 41029Odgovor Fizikalec
Ne Apr 11, 2010 2:11 pm

Ja pedagoškega in kaj z modernejšega časa torej računalnik obvladat mladino je lažje pritegnit, če so zadeva računalniško pripravljene.
Teorijo tako ali tako "premlati" kak učitelj na šoli z njimi praktiko pa treba čebelarja. Težko je delat z otroci, pazit na vsakega, da se primerno zaščiti, ne ubogajo, vsak po svoje sem bil malo poleg tega pa vem kako gre. Potem, da se stoči en panj je cela jeba vsak bi malo poskusil ven jemanje, potem ometanje jaoooj mene bi pobralo poleg ej :D :D :D :D

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 41039Odgovor volk
Ne Apr 11, 2010 8:51 pm

Fantje,za mlade cebelarje je treba jih naredit.Torej fejst kavsat,veliko mladine,bo ze kak poprijel za delo.Ponavadi sicer otroci ne,pac pa vnuki.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

alešD
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 41069Odgovor alešD
To Apr 13, 2010 9:35 pm

Tudi jaz sem med mlajšimi čebelarji (nekaj let čez 30). Imam dva sinova (10 in 8 let). In ju zelo previdno seznanjam s čebelarstvom - ne silim ju k nobenemu delu, imata vsak svojo družino, za kateri jaz skrbim, včasih mal pogledata zraven, kakšen sat s čebelami primeta... Nič več.

Ampak tisto kar je najpomembneje: včasih že sama od sebe vprašata "kaj pa moje čebele?" :lol:

Mogoče mi pa enkrat uspe????

alešD
PrispevkovCOLON 50

OdgovorCOLON # 41070Odgovor alešD
To Apr 13, 2010 9:43 pm

Aja, Davča (in ostali člani ČD Šk. Loka) - še to. V petek in soboto (16.,17.4.2010) bomo spet urejali okolico doma čebelarjev. Pridružili se bomo tudi očiščevalni akciji Očistimo Slovenijo v enem dnevu!

In pa Davča: v soboto naj bi urejali zeliščni vrt. Zemlja je že pripeljana,... Prideš? :wink:

Glej novico na portalu. Lp.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov