Učinkovitost Bayvarola

arhivirane teme 2008
volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30298Odgovor volk
Pe Sep 05, 2008 5:31 pm

Če bo mila zima,z zgodnjo prvo zalego,če jo boš dobro oskrbela,in ne bo spomladanskih hudih ohladitev,potem bo zdržala.Problem je število invalidnih čebel v družini.Vprašanje je,koliko varoj je v zalegi.pošteno ti lahko povem,da v preživetje malo dvomim.Zakaj,prvi šus z super stripsom vzame varoje na čebelah,potem pa tiste,ki pridejo iz zalege.Delovanje super stripsa naj bi motilo feromone zalege,kar pomeni,da super strips udari varoje,ki želijo v zalego.Če je odpadlo 1500 varoj v prvih 5 dneh,sedaj odpadajo zrele varoje,ki hočejo nazaj v zalego.družina je morala imeti pred zdravljenjem s super stripsom najmanj 5000 varoj.Torej imaš kar nekaj invalidnih čebel.Drugo leto je bolje dati super strips takoj po točenju kostanja.Bayvarol pa ni za drugo,razen za uradniške ritne bolhe in uši.Morda še za kakšne osvežilce zraka v ministrstvu za kmetijstvo
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 30299Odgovor boriss
Pe Sep 05, 2008 8:49 pm

Marija:

Jaz pa mislim da imajo tvoje čebele čisto vse možnosti, da preživijo zimo. Varojo si izgleda oklestila - v začetku septembra je večina varoje na čebelah - sedaj pa so matice začele malo več zalegati torej se bodo še malo okrepile. In oklestila si jih še pravočasno da ne bo večjih težav.

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 30300Odgovor divji cebelar
Pe Sep 05, 2008 11:18 pm

S spletne strani ČZS:

OPOZORILO

Glede na zelo različne informacije s terena o učinkovitosti zdravila Bayvarol, svetujemo, da vsak čebelar aktivno spremlja delovanje Bayvarola pri svojih čebeljih družinah in v primeru nezadovoljivega učinkovanja zdravila Bayvarol TAKOJ ukrepa in uporabi po Bayvarolu še kakšno drugo registrirano oz. dovoljeno sredstvo proti varojam (mravljinčna kislina, Apiguard, Perizin, mlečna kislina, oksalna kislina). Brez uporabe testnih mrež čebelar nima nobenih stvarnih podatkov o učinkovitosti uporabljenih zdravil, zato je uporaba testnih mrež osnovni pogoj za uspešno in zanesljivo kontrolo zdravstvenega stanja naših čebeljih družin!

Testne mreže ? Kaj pa naj bi to bilo ?? So bile priložene Bayvarolu ali smo jih dobili ob kaki drugi priložnosti, pa sem pozabil in jih kje založil ?? So bile sestavni del programa pomoči slovenskim čebelarjem v akciji zatiranja varoje ??
Jih je mogče država na predlog ČZS kdaj subvencionirala, pa sem to spregledal ??

Ta zgodba "Bayvarol" se je s testnimi mrežami začela in se z njimi končuje. Ker jih velika, res velika, večina čebelarjev nima, me zanima kako se bo ugotavljala uspešnost te vseslovenske akcije zatiranja varoje. Ponovno na osnovi "hišnih številk" kot lanska odmrtja čebeljih družin ???

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 30302Odgovor Micky
So Sep 06, 2008 8:28 am

divji čebelar napisal/-aCOLONS spletne strani ČZS:

OPOZORILO

Glede na zelo različne informacije s terena o učinkovitosti zdravila Bayvarol, svetujemo, da vsak čebelar aktivno spremlja delovanje Bayvarola pri svojih čebeljih družinah in v primeru nezadovoljivega učinkovanja zdravila Bayvarol TAKOJ ukrepa in uporabi po Bayvarolu še kakšno drugo registrirano oz. dovoljeno sredstvo proti varojam (mravljinčna kislina, Apiguard, Perizin, mlečna kislina, oksalna kislina). Brez uporabe testnih mrež čebelar nima nobenih stvarnih podatkov o učinkovitosti uporabljenih zdravil, zato je uporaba testnih mrež osnovni pogoj za uspešno in zanesljivo kontrolo zdravstvenega stanja naših čebeljih družin!

Testne mreže ? Kaj pa naj bi to bilo ?? So bile priložene Bayvarolu ali smo jih dobili ob kaki drugi priložnosti, pa sem pozabil in jih kje založil ?? So bile sestavni del programa pomoči slovenskim čebelarjem v akciji zatiranja varoje ??
Jih je mogče država na predlog ČZS kdaj subvencionirala, pa sem to spregledal ??

Ta zgodba "Bayvarol" se je s testnimi mrežami začela in se z njimi končuje. Ker jih velika, res velika, večina čebelarjev nima, me zanima kako se bo ugotavljala uspešnost te vseslovenske akcije zatiranja varoje. Ponovno na osnovi "hišnih številk" kot lanska odmrtja čebeljih družin ???
Odgovor na to je zelo enostaven: Kdor ima testne mreže bo lahko dal oceno, kdor jih nima pač ne. Tu pa res ni potrebno biti profesor.
Menim tudi, da država res ni dolžna vsakemu čebelarju kupiti testnih mrež. Za to mora poskrbeti vsak sam če se tako odloči.
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30303Odgovor divji cebelar
So Sep 06, 2008 8:40 am

Tudi strupa ni čebelarjem dolžna kupovati država. Da se to ugotovi, tudi ni potrebno biti profesor.

Podatke o odpadu MORAJO posredovati VSI čebelarji. Da pa bodo lahko dali verodostojne podatke, pa bi že skoraj morali biti profesorji.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30304Odgovor boriss
So Sep 06, 2008 11:15 am

Divji:

Saj hišnih številk je v Sloveniji dovolj tako da posredovanje podatkov ne bo problem.

lp

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 30305Odgovor cebelar_novinec
Ne Sep 07, 2008 2:38 pm

Pri meni se je po Bayvarolu v prvih dneh usulo ogromno število varoj in še kar padajo.

Prvi teden : 150/dan
Drugi teden : 100/dan
Tretji teden : 50/dan
Četrti teden : v enem panju povprečno 20/dan v drugem pa še zmeraj 50/dan.

Očitno deluje. So pa vsakič na podnici tudi žive varoje. Družini v GJ sta pred vstavitvijo Bayvarola bili napadalni. Sedaj sta mirni in matica lepo zalega. Ne opažam nobenih drugih sprememb v "delovanju" družine.

Ko bom pobral ven tale Bayvarol bom odprl nekaj celic, da preverim če je kaj ostalo. Bomo videli kakšno bo stanje in ali bo potrebno še zimsko zatiranje.
Spomladi pa bom vse družine ometel na nove "letvice-satnike" in vse tole satovje okuženo z Bayvarolom zažgal !

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 30306Odgovor Fizikalec
Ne Sep 07, 2008 3:29 pm

Prvo zimsko sploh ni vprašanje ČE ampak je nuja za naslednjo mirno sezono. Kot drugo to kr pada na Bayvarol še ne pomeni, da jih še toliko ni v družini....

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 30308Odgovor Misko
Ne Sep 07, 2008 3:33 pm

cebelar_novinec napisal/-aCOLON Ko bom pobral ven tale Bayvarol bom odprl nekaj celic, da preverim če je kaj ostalo. Bomo videli kakšno bo stanje in ali bo potrebno še zimsko zatiranje.
Spomladi pa bom vse družine ometel na nove "letvice-satnike" in vse tole satovje okuženo z Bayvarolom zažgal !
Zimsko zatiranje obvezno. A ti čebelariš na vosek da ga potem lahko zakuriš? :o :shock:
Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 30309Odgovor cebelar_novinec
Ne Sep 07, 2008 4:26 pm

Misko napisal/-aCOLON
cebelar_novinec napisal/-aCOLON Ko bom pobral ven tale Bayvarol bom odprl nekaj celic, da preverim če je kaj ostalo. Bomo videli kakšno bo stanje in ali bo potrebno še zimsko zatiranje.
Zimsko zatiranje obvezno. A ti čebelariš na vosek da ga potem lahko zakuriš? :o :shock:
Misko tako ali tako bom vse družine otresel in šel na novo. Tako, da upam, da pridem do naravnih celic 4.9+-. Trenutno so 5.1+-

Vosek z Bayvarolom po mojem ni vreden nič. Ne vem, če Bayvarol deluje na komarce, da zapalim kakšno svečo iz tega voska al kaj ? Kaj bi ti s takim onesnaženim voskom delal ?

Naslednje leto tudi več sploh ne bom iz voska delal "črt" za osnovo ampak bom uporabil tiste palčke od sladoleda(lučke), ki delujejo odlično !!!

Ja sem videl, da je zimsko zatiranje obvezno. A to je obvezno tudi, če v družini ni prisotna varoja ? No če je obvezno pol pa JA a ne ! Bomo registrirano sredstvo perizin uporabili. Saj svojega medu tako ali tako naslednje leto še ne bom jedel. Bayer nima nič proti :D

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30310Odgovor Fizikalec
Ne Sep 07, 2008 5:00 pm

No, če bo tebi uspelo priti v zimo z tvojimi čebelami brez varoj ( v vsej svoji karieri takega čebelarja še nisem najdo) potem :prst sem kr brez besed.
Želim ti kr velikooo uspeha....

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 30311Odgovor cebelar_novinec
Ne Sep 07, 2008 5:07 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONNo, če bo tebi uspelo priti v zimo z tvojimi čebelami brez varoj ( v vsej svoji karieri takega čebelarja še nisem najdo) potem :prst sem kr brez besed.
Brez varoj sigurno ne.

Berem tisti program in piše OBVEZNO. Se pravi to se tretira kar tako na slepo ?

Obstaja kakšna meja kolikšna mora biti okužba, da je tretiranje obvezno ? Al samo kisline al Bayerjev pesticid zmečem noter in sem miren ? Samo, da je po navodilih - obvezno tretiranje namreč ?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30312Odgovor Fizikalec
Ne Sep 07, 2008 5:13 pm

Kr tam piše sploh ni pomembno zimsko zatiranje je zakon, kdor tega ne naredi ali naredi površno ima potem problem z masivnim napadom v juniju že ali celo prej.
Tudi če pelaš v zimo samo 50 varoj na panj kar zagotovo pelaš je daleč preveč za spomlad. Iz zime res mora prit minimum varoj drgač je krizaaa no ni nuja, da to upoštevaš. Maš pa na voljo kapanje OXK ali termosublimacija perizin res ni nuja...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30314Odgovor boriss
Ne Sep 07, 2008 7:54 pm

cebelar_novinec napisal/-aCOLON
Fizikalec napisal/-aCOLONNo, če bo tebi uspelo priti v zimo z tvojimi čebelami brez varoj ( v vsej svoji karieri takega čebelarja še nisem najdo) potem :prst sem kr brez besed.
Brez varoj sigurno ne.

Obstaja kakšna meja kolikšna mora biti okužba, da je tretiranje obvezno ? Al samo kisline al Bayerjev pesticid zmečem noter in sem miren ? Samo, da je po navodilih - obvezno tretiranje namreč ?
Ja meja je 1 varoja v panju. Če je nimaš ne potrebuješ zimskega zatiranja.

lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30322Odgovor boriss
Po Sep 08, 2008 4:08 pm

cebelar_novinec napisal/-aCOLON
Brez varoj sigurno ne.

Ja meja je 1 varoja v panju. Če je nimaš ne potrebuješ zimskega zatiranja.

lp

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30327Odgovor volk
Po Sep 08, 2008 6:47 pm

zimsko zdravljenje je zakon,ima varoja le preveliko hitrost razmnozevanja.Meja,da ni treba zdravit pa je ena varoja,ki ji je noga stran padla.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30336Odgovor divji cebelar
Če Sep 11, 2008 8:29 am

Poročila s terena, ki jih posredujejo čebelarji, povzročajo paniko med avtorji vseslovenskega Bayvarol projekta. Da bi se zavarovali, so sedaj začeli naštevati še vsa registrirana sredstva s katerimi si naj čebelarji še pomagajo in rešujejo kar se rešiti da. Da sta zamujena dva meseca in da so čebele praktično že skoraj nakrmljene za zimsko zalogo seveda sedaj sploh ni pomembno.
Največji napredek pa je, da so odgovorni za Bayvarol projekt končno spoznali, da je zatiranje varoje brez zadostnega števila ustreznih in primerno praktičnih lovilnih podničnih vložkov jalovo in bebavo početje.

Prav tako odgovorni za izvedbo tega projekta niso imeli hrabrosti odgovoriti na nekaj pomembnih vprašanj, ki so se čebelarjem zastavljala pred pričetkom ter v času same izvedbe zatiranja z Bayvarolom. Čebelarji so pod pretnjo sankcij tlačili Bayvarol v panje ne da bi velika večina sploh vedela kakšno je stanje varoje v njihovih čebeljih družinah. Nekateri, ki so vedeli, pa so to dajali v panje, ker je pač država tako ukazala. Velika večina manjših in srednje velikih čebelarjev nima ustreznih podničnih lovilcev odpadlih varoj in tako seveda nimajo pojma kaj se jim je v panjih dogajalo, ko so imeli notri Bayvarol. Ker MORAJO izpolniti poseben obrazec in ga oddati NVI, bodo pač nekaj napisali tako po občutku.
Še najslabše jo bodo odnesli tisti čebelarji in seveda še posebej njihove čebele, ki se zanašajo na učinkovitost Bayvarola in so prepričani, da je zadeva z varojo za letos opravljena, ker če je država ( v njenem imenu stroka ) rekla, da je to tapravo, potem drugače tudi biti ne more.

In kakšni so odzivi čebelarjev ? Zelo različni in se nanje enostavno ni mogoče zanašati. Že tukaj na forumu lahko zaznamo zelo zanimive odzive. Nekateri poročajo o ogromnih odpadih, drugi, da je odpadalo slabo, tretji, da je odpadalo vedno več, naslednji, da je odpadalo vedno manj in tako dalje. Nekateri pri tem navajajo zelo velike številke, drugi zelo male.
Če pa poslušam svoje čebelarske kolege iz ožjega okolja, pa se lahko primem le za glavo. V strahu pred sankcijami nakladajo takšne, da si skoraj upam trditi, da bodo imeli spomladi prazne panje ali pa hudo šibke družine. "Seveda imajo vsi podnične vložke in zadevo so izredno skrbno spremljali in Bayvarol je zelooooooo učinkovito sredstvo in so iz vsega srca hvaležni državi in ČZS, da sta jim ga je brezplačno razdelili."

Sedaj bom pa še malo zloben in bom NVI priporočal, da na teren pošlje svoje veterinarje in naj preverijo kako in na kak način so čebelarji spremljali odpad varoje v času, ko so imeli v panjih Bayvarol.

In zaključek tega razmišljanja je: še ena taka vseslovenska akcija zatiranja varoje in slovenskega čebelarstva več ne bo ter s tem tudi problema varoje ne.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 30337Odgovor boriss
Če Sep 11, 2008 9:19 am

divji čebelar napisal/-aCOLONPoročila s terena, ki jih posredujejo čebelarji, povzročajo paniko med
...

In zaključek tega razmišljanja je: še ena taka vseslovenska akcija zatiranja varoje in slovenskega čebelarstva več ne bo ter s tem tudi problema varoje ne.
A ni fino - potem pa bo šla cena medu v nebesa in ga bomo prodajali za čisto zlato.

:cry: :cry: :cry: :cry:

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30340Odgovor volk
Če Sep 11, 2008 7:12 pm

To bi bilo najbolje.Neučinkovito zdravljenje.80% čebelarjev bi odnehalo.Cena družin bi zrasla,cena medu tudi(po mojem skromnem mnenju bi morala biti 15 evrov kg(100 let staro razmerje,lešniki,orehi,šnopec,med,danes so le še lešniki realna cena).
Tam v čebelarju berem,da na Kubi država dovoli le enega čebelarja na 3 km.Ej to je to.Potem bi nas kmetje najemali za opraševanje,država podpirala,pravi zlatarji bi bili.Čebelar na Kubi s 100 družinami zasluži 7 letno plačo s temi čebelami v enem letu.Ej,kdaj bom jaz zaslužil 7 letno plačo???
Na irskem so 100 let nazaj povsod imeli krompir,pa ga je bolezen vzela,pa je bila lakota.Varoja bo čebele vzela,pa bo lakota.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

frenk
PrispevkovCOLON 10
PridruženCOLON Sr Mar 26, 2008 2:13 pm

OdgovorCOLON # 30344Odgovor frenk
So Sep 13, 2008 8:35 pm

Po šestih tednih vstavljenega Bayvarola, je odpad po šok terapiji z mravljinčno kislino še vedno 60-70 varoj v AŽ 9 satarju,

Nič kaj vspodbudno.

yacksy
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Po Jul 31, 2006 12:33 pm
KrajCOLON Okolica Smarjeskih Toplic

OdgovorCOLON # 30365Odgovor yacksy
Ne Sep 14, 2008 10:38 pm

Moj mentor je isto poizkusil po Bayvarolu v parih panjih še drugo "zdravilo", pa odpad ni bil omembe vreden (se pravi, da je očitno Bayvarol dobro oklestil). Po 4 tednih bayvarola mu je skupno padlo 50-200 varoj/družino.
Tukaj se pojavi vprašanje, če je letos res toliko manj varoje v panjih, ali pa ...
Shit happens

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 30563Odgovor zver
Sr Sep 24, 2008 10:07 pm

odločil sem se da bom poklical veterinarje in bayer, da mi sedaj po 60 dneh svetujejo kako z varozo naprej.

beležim odpadle varoje, vsepovsod imam testne mreže...

in ne bom uporabil ničesar prepovedanega oz. neregistriranega.

Potem s epa gremo spomladi bockat če družinen e preživijo, trenutno so vse lepo živalne in dobro nakrmljene. 15. oktobra bo 60 dni bayvarola.

nekateri veliki čebelrji me svarijo, da večina čebelarjev ne zaupa bayvarolu...

bomo videli.
tij se samo fèi

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 30564Odgovor cebelar_novinec
Sr Sep 24, 2008 10:29 pm

Zver 60 dni tega ne bi smel imet noter. Največ 6 tednov ! Proizvajalec priporoča 4-6 tednov nikakor pa več. Tko da pober ven prej kot 15. oktobra. Edino če misliš, da bo 15. oktobra 6 tednov odkar si dal noter ampak si že ven pobral ?

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 30577Odgovor zver
Če Sep 25, 2008 8:41 pm

O še dobro da sem zapisal svoj odločitev, točno 6 tednov ne 60 dni.

no bom pa ob prvem toplem vremenu pobral nesnago ven. par dni bo pač dalj časa notri, v nedeljo obetajo toplo vreme.

LP in hvala za opozorilo na mojo napako.
tij se samo fèi

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

Bayvarol

OdgovorCOLON # 31078Odgovor Drago1
Ne Dec 07, 2008 12:19 pm

LEP POZDRAV MENE ZANIMA SO ZE KOMU PADLE ČEBELE OD TEGA Bayvarola MENI SE ZDI DA BO POMLADI NOV UPAD DRUZIN,,,,,,res me zanima ,men se zdi da so s tem zdravilom ustrelili kozla,in le kaj bo spomladi pisalo na naslovnicah časopisa???krivi cebelarji........................naj raje dovolijo tista zravila kot so v EU. vsaj po nasih zakonih !!! sj se tudi vidi da nismo v EU DRUGACE BI MELI ZRAVILA KI SI DOVOLJENA V EU !!saj po tem se vidi da smo balkanska drzava,smo bli in bomo
S54 DM

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31079Odgovor Fizikalec
Ne Dec 07, 2008 12:29 pm

Glede na čas, ki je bil na voljo za letos kaj drugega res ni bilo možno dobit in pripravit za med čebelarje.
Za naprej pa se pustimo presenetiti tudi jaz sem zato, da pri NAS dobimo na voljo vse kar je dovoljeno-registrirano v državah članicah EU.
Glede "padca" družin pa kolikor vem lani takega cajta je že bil dizaster oziroma veliko panjev praznih (fenomen čudežnega izginjanja čebel) torej tega sedaj ni?
Ali pa so vsi tiho? Čebele zaradi varoje padejo najpozneje do konca oktobra kar je do tega datuma preživelo bo zagotovo prezimilo torej bomo videli.

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 31082Odgovor Micky
Ne Dec 07, 2008 5:06 pm

Ja, jaz omam zaenkrat še vse panje. Upam, da tako ostane do spomladi. Razen če me spet obišče kakšen medo. :lol:
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 31084Odgovor pavel
Ne Dec 07, 2008 5:20 pm

Tudi moje so do sedaj še vse preživele, pa mislim, da je kritično stanje že mimo. Kapal sem z OK in osip je bil med 50 in 150 varozami.

lp pavel

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 31085Odgovor FRANK IZ KANADE
Ne Dec 07, 2008 5:31 pm

Madonca Micky, ne omenjaj cosmatince...
Jih je toliko okrog mene da me je vcasih kar malo strah. Ne za mojo rit, le za cebele.
Zadnjic mi je eden skozi okno u kuhinjo gledal. So mu menda klobase zadisale?
Se dobro da sem bil sam, tastaro bi pa gotovo kap?
Ko pa sem sel ven je pa en manjsi resetaril u mojem SUV-ju?
Cebele pa so samo par metrov stran in sem akumulator ze odklopil za zimo...
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31086Odgovor Kočevski med-ved
Ne Dec 07, 2008 6:26 pm

Emil čuvaj medo še ne spi. V Kostelu je agilen in kar ne da se mu spat.
LP
Koèevski med-ved

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov