Učinkovitost Bayvarola

arhivirane teme 2008
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 31232Odgovor Fizikalec
Ne Dec 14, 2008 4:33 pm

Jaz mislim, da namen tega foruma ni, da se kregamo ali pa?

Zavedat se treba, da določeni ukrepi povsod ne dajo istega rezultata kajti samo št. družin kjer kaj izvajamo veliko pomeni. Čebele smo spravili iz gozda kjer so nekoč zelo dobro shajale, zakaj? Zato ker nikjer ni bilo par 100 družin v krogu 1-2 km zračne linije. Sedaj je tega veliko in samo pri meni je v krogu 2 km okoli 500 družin. Torej tu nekaj sprobavat je čisto drugo kot tam kjer imamo v krogu 2 km komaj 50 družin ali še to ne.
Moje čebele so preživele 2007 na 2008 povsem odlično žal pa še za koga v moji okolici to ni zneslo. Torej lahko sklepamo na napako čebelarja ali pa kaj drugega? O tem ni ravno pametno presojat vsak zase mora vedet kaj in kako.
Kot je divji zapisal OSNOVE "dobre čebelarske prakse" veliko pomenijo in spet vsak zase odloča do kakšne mere vse skupaj upošteva. Slaba paša, kislo vreme, slaba družina itd.. v veliki meri so dejavnik za nastanek poapnele zalege, večjo okuženost z nosemo itd...
Ko se družine poberejo, nastopi paša to izgine spet se vrne, ko se ponovijo slabe razmere.

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 31236Odgovor Drago1
Ne Dec 14, 2008 7:21 pm

divji cebelar sj mas prav v dolocenih rečeh sm vedi"""""naprimer ti dam eno primerjavo!!!!recimo dajmo hudo gnilobo"""to itak veš da moras unicit kajti v okolici je se prisotna lahko se potuhne in v določenem cajtu,to ves da ta bolezen se lahka potuhne 50 let !!nemores mi rečt da se ti nemore ta poapnela zalega spet izbruhnit ces 5 ali vač let!pa si lahka nevem kak strokovnjak!
kaj mislis da se motim s mojim mnenjam?

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31239Odgovor carniolan
Ne Dec 14, 2008 8:25 pm

Drago1 napisal/-aCOLONdivji cebelar sj mas prav v dolocenih rečeh sm vedi"""""naprimer ti dam eno primerjavo!!!!recimo dajmo hudo gnilobo"""to itak veš da moras unicit kajti v okolici je se prisotna lahko se potuhne in v določenem cajtu,to ves da ta bolezen se lahka potuhne 50 let !!nemores mi rečt da se ti nemore ta poapnela zalega spet izbruhnit ces 5 ali vač let!pa si lahka nevem kak strokovnjak!
kaj mislis da se motim s mojim mnenjam?
Lepo prosim, če je ena dobra duša , da bi to vse skupaj prevedla v nam vsem razumljivo slovensko govorico ali "špraho"
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 31265Odgovor Drago1
Po Dec 15, 2008 5:44 pm

JA SEJ TAM BO PA NEKOČ HRVASKA!!STO?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31275Odgovor Fizikalec
Po Dec 15, 2008 8:28 pm

No tako je tudi prav, če bi pač 1 leto prej vprašal :wink: bi bilo še bolje. Je pa tudi odvisno od leta do leta, so leta, ko gre vse odlično in so leta, ko gre vse totalno narobe.
Se pa popolnoma strinjam, da je začetek hudo težak, ko iščeš informacije so si te zelo nasprotujoče in spet ne veš kaj bi. Ko prideš na stopnjo, ko ti mentor ali oseba katera ti je pomagala ne more več je nuja iti naprej poiskati nekoga, ki ima več izkušen in več ve.

Za vse pa velja treba iti do čebelarja (pa ne do enega večih) keri so pripravljeni kaj pokazat, da se praktično vidi kaj pa kako.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31294Odgovor Fizikalec
To Dec 16, 2008 6:18 pm

Aha fino 1x je pač treba začet kar bo pač v moji moči sem zmeraj na voljo...

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov