Učinkovitost Bayvarola

arhivirane teme 2008
yacksy
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Po Jul 31, 2006 12:33 pm
KrajCOLON Okolica Smarjeskih Toplic

Učinkovitost Bayvarola

OdgovorCOLON # 30038Odgovor yacksy
Po Avg 04, 2008 8:29 pm

Za tiste, ki ste Bayvarol že vstavili v panje me zanima, kako je z učinkovitostjo oziroma me zanimajo vaša opažanja.

Sosednji čebelar je vstavil Bayvarol že pred dobrim tednom, pa učinek ni velik. Odpade le par varoj na dan ali pa še to ne. Odpad je le malo večji od naravnega odpada, ki je bil merjen 10 dni prej. S tem, da do večjega osipa varoj ni prišlo ob vstavitvi Bayvarola v panje. Malo me skrbi rezistenca varoje na zdravilo, ki ga je veterina tako radodarno delila.
Shit happens

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30043Odgovor volk
To Avg 05, 2008 10:31 am

Seveda,pri tem čebelarju najbrž ni noter varoje.Pozimi bo pa kriv CCD.V nekaj panjih s podnicami mam not Bayvarol za test,pa lahko povem,odpad 3 varoje na dan,največja bedarija pa je,da so žive,samo ne morejo ven iz podnice.Če bi močno prdnil pred panji,bi odpadlo več varoje. :twisted:
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

yacksy
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Po Jul 31, 2006 12:33 pm
KrajCOLON Okolica Smarjeskih Toplic

OdgovorCOLON # 30046Odgovor yacksy
To Avg 05, 2008 11:08 am

S čebelarjem dobro sodelujeva, konec koncev je on tisti, ki mi je največ pomagal na začetku.
Obema je tudi jasno, da varoja v panjih je in da tako majhen odpad po vsej logiki pomeni rezistenco varoje na fluvinat. Čez kakšen teden, bo tudi naredil test z kakšno drugo učinkovino. Takrat bom vedel povedati več.

Do takrat, pa zbiram mnjenja ostalih udeležencev foruma. Če bo podobno stvar opazilo več članov foruma, je napoved za naslednje leto črna za vse tiste, ki se bodo zanašali samo in le na Bayvarol.
Shit happens

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30048Odgovor volk
To Avg 05, 2008 2:53 pm

Flumetrin,ki je v Bayvarolu pač ne deluje več na varojo.Fluvalinat pa baje naj bi še,pa je v srbskih palčkah,ni pa dovoljen v sloveniji.Čeprav tudi za fluvalinat ugotavljajo rezistenco
http://www.kis.si/pls/kis/!kis.web?m=100&j=SI

Kdor se zanaša na Bayvarol,bo drugo leto lahko obnovil panje.In čebelnjak,saj ga čebele ne bodo motile.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 30049Odgovor pavel
To Avg 05, 2008 3:07 pm

Ne vem, zakaj flumitrin ne bi deloval na varozo, saj ga še nikoli nisem imel v panjih, prav tako pa ne noben čebelar v krogu 10 km.Fluvalinata prav tako nisem uporabljal že vsaj 8 let- prej več.

lp pavel

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 30052Odgovor bloop
To Avg 05, 2008 6:20 pm

So ga pa zato v ostalih kmetijskih panogah in ce so ga cebelice prinasale v panje??? Morda bi tudi kaj taksnega slo skozi?

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 30055Odgovor boriss
To Avg 05, 2008 8:31 pm

PAVEL napisal/-aCOLONNe vem, zakaj flumitrin ne bi deloval na varozo, saj ga še nikoli nisem imel v panjih, prav tako pa ne noben čebelar v krogu 10 km.Fluvalinata prav tako nisem uporabljal že vsaj 8 let- prej več.

lp pavel
Dvom o učinkovitosti bayvarola izhaja iz dejstva da so Italijansko čebelarji že kmalu po 2000 javno oznanjali da pri njih ni več učinkovit. Kar smo čebelarski mojstri na nekem izletu videli v živo.

lp

imker
PrispevkovCOLON 580
PridruženCOLON Ne Dec 05, 2004 5:12 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Re: Učinkovitost Bayvarola

OdgovorCOLON # 30057Odgovor imker
To Avg 05, 2008 9:18 pm

yacksy napisal/-aCOLONZa tiste, ki ste Bayvarol že vstavili v panje me zanima, kako je z učinkovitostjo oziroma me zanimajo vaša opažanja.

Sosednji čebelar je vstavil Bayvarol že pred dobrim tednom, pa učinek ni velik. Odpade le par varoj na dan ali pa še to ne. Odpad je le malo večji od naravnega odpada, ki je bil merjen 10 dni prej. S tem, da do večjega osipa varoj ni prišlo ob vstavitvi Bayvarola v panje. Malo me skrbi rezistenca varoje na zdravilo, ki ga je veterina tako radodarno delila.
..............................................................
....Slišal sem od čebelarjev različna mnenja oz .rezultate tretiranj. Vendar je vse preveč pavšalno pripovedovanje. Če hočete dati oceno učinkovitosti, morate najprej ugotoviti stopnjo napadenosti čebelje družine in šele po tem lahko dajete ocene delovanja.
Jaz Bayvarol samo preskušam( ker mislim vstrajati pri svoje postopku).
Po prvih ugotovitvah upam trditi, da pri meni Bayvarol odlično deluje. Kakšen bo učinek(%), bom povedal čez 14 dni. I.J.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 30058Odgovor divji cebelar
To Avg 05, 2008 9:29 pm

[quote="yacksy"]

Učinkovitost Bayvarola

Za tiste, ki ste Bayvarol že vstavili v panje me zanima, kako je z učinkovitostjo oziroma me zanimajo vaša opažanja.

Obema je tudi jasno, da varoja v panjih je in da tako majhen odpad po vsej logiki pomeni rezistenco varoje na fluvinat. Čez kakšen teden, bo tudi naredil test z kakšno drugo učinkovino. Takrat bom vedel povedati več.
To so ugotavljali nekateri čebelarji na Štajerskem, ki so uporabljali Bayvarol, že lansko leto. Potem pa so bili obtoženi, da so ploščice nepravilno vstavljali v panje in da zaradi tega odpad ni bil v mejah pričakovanega.

Glede testiranja pa bodita previdna in pred uporabo drugega sredstva predhodno odstranita Bayvarol ploščice. To je v navodilu posebej povdarjeno, ker bi lahko prišlo do neželjenih posledic, če bi se v delovanju srečali dve substanci, ki nista kompatibilni.

bosko
PrispevkovCOLON 11
PridruženCOLON Če Sep 06, 2007 7:22 pm
KrajCOLON ©IKOLE

OdgovorCOLON # 30059Odgovor bosko
To Avg 05, 2008 9:38 pm

Mislim da bayvarol deluje.Prej je bil naravni odpad 1-2 varoji na dan,sedaj z bayvarolom pa 150 varoj v3 dneh,torej povprečno 50 na dan.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 30060Odgovor Fizikalec
To Avg 05, 2008 9:45 pm

uf mater to pa je kr prec :?

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492
PridruženCOLON Sr Maj 21, 2008 4:12 pm

OdgovorCOLON # 30063Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
Sr Avg 06, 2008 6:39 am

Spoštovani!

V petek sem na sestanku na MKGP zahteval, da NVI poda do konca tega tedna strokovno vmesno poročilo o učinkih Bayvarola na posameznih območjih.

Predvsem da NVI poda tudi morebitna dodatna navodila, če se kje opazi neučinkovitost sredstva.

Obljubljeno je, da v petek to dobimo. Takrat Vam bom tudi to posredoval.

lp

scopoli
PrispevkovCOLON 369
PridruženCOLON Ne Maj 30, 2004 3:04 pm

OdgovorCOLON # 30065Odgovor scopoli
Sr Avg 06, 2008 9:38 am

boriss napisal/-aCOLON
PAVEL napisal/-aCOLONNe vem, zakaj flumitrin ne bi deloval na varozo, saj ga še nikoli nisem imel v panjih, prav tako pa ne noben čebelar v krogu 10 km.Fluvalinata prav tako nisem uporabljal že vsaj 8 let- prej več.

lp pavel
Dvom o učinkovitosti bayvarola izhaja iz dejstva da so Italijansko čebelarji že kmalu po 2000 javno oznanjali da pri njih ni več učinkovit. Kar smo čebelarski mojstri na nekem izletu videli v živo.

lp
Več o rezistenci na spodnji povezavi, ki jo je čebelar že priložil na listo
http://www.biosecurity.govt.nz/pests-di ... ptions.htm

V Furlaniji Julijski krajini so priporočena vet. sredstva za zatiranje varoje APIGUARD, APILIFE VAR in APISTAN. Vsaj tako je sporočil dr. Moreno Greatti s tamkajšnega univ. čebelarskega laboratorija v Vidnu. Kaj poročajo v prejšnjem Slovenskem čebelarju pa ne vem??

p.s.
dodajam povezavo na predstavitev
http://www.coagandalucia.com/extras/sec ... atment.pdf

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30066Odgovor volk
Sr Avg 06, 2008 9:58 am

Bosko,pri takem odpadu jaz pogledam zalego.Zdravit boš moral kar intenzivno,pa še zimsko zdravljenje bo moralo biti res učinkovito.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30088Odgovor divji cebelar
Pe Avg 08, 2008 3:01 pm

[quote="BOŠTJAN NOČ"]Spoštovani!

V petek sem na sestanku na MKGP zahteval, da NVI poda do konca tega tedna strokovno vmesno poročilo o učinkih Bayvarola na posameznih območjih.

Predvsem da NVI poda tudi morebitna dodatna navodila, če se kje opazi neučinkovitost sredstva.

Obljubljeno je, da v petek to dobimo. Takrat Vam bom tudi to posredoval.

lp[/quote]

Petek velikih pričakovanj in senzacionalnih odkritij se izteka, obljubljenega poročila pa od nikoder. Je pa res, da ni nikjer navedeno kateri petek naj bi to bil in jih je tako do konca leta še kar precej.
Vsak naslednji petek bomo tako dočakali v nestrpnem pričakovanju.

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30095Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Avg 09, 2008 7:23 am

Spoštovani, dobil sem včeraj poročilo NVI, ki je nepopolno in sem zahteval dopolnitve.

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30096Odgovor divji cebelar
So Avg 09, 2008 7:36 am

[quote="BOŠTJAN NOČ"]Spoštovani, dobil sem včeraj poročilo NVI, ki je nepopolno in sem zahteval dopolnitve.

lp[/quote]

Spoštovani gospod predsednik ČZS, to je enako kot, da ne bi ničesar poslali. Če si zahteval "prave odgovore", pote jih ne pričakuj. Ne boš jih dobil kot jih nismo dobili na dodatna in bolj jasno zastavljena vprašanja glede Bayvarola in oporečnosti medu.

Vendar ne metati puške v ( zastrupljeno ) koruzo. Bodo odgovorili in to še pred iztekom letošnjega leta.

Pa lep pozdrav!

BOĹ TJAN NOĂ
PrispevkovCOLON 492

OdgovorCOLON # 30097Odgovor BOĹ TJAN NOĂ
So Avg 09, 2008 7:40 am

Vsekakor bom zahteval odgovore in jih bom posredoval.

lp

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 30100Odgovor Micky
Ne Avg 10, 2008 9:07 am

divji čebelar napisal/-aCOLON
yacksy napisal/-aCOLON
Učinkovitost Bayvarola

To so ugotavljali nekateri čebelarji na Štajerskem, ki so uporabljali Bayvarol, že lansko leto. Potem pa so bili obtoženi, da so ploščice nepravilno vstavljali v panje in da zaradi tega odpad ni bil v mejah pričakovanega.

Glede testiranja pa bodita previdna in pred uporabo drugega sredstva predhodno odstranita Bayvarol ploščice. To je v navodilu posebej povdarjeno, ker bi lahko prišlo do neželjenih posledic, če bi se v delovanju srečali dve substanci, ki nista kompatibilni.

Kaj pa lahko tukaj narobe vstaviš ?
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30103Odgovor divji cebelar
Ne Avg 10, 2008 7:14 pm

Navodilo govori, da je potrebno ploščice vstaviti na sredini sata. Nekateri pa naj bi vstavljali kar na začetku satja, da jim ni bilo potrebno izvleči skoraj vseh satov v plodišču. Ker je bila učinkovitost odpada minimalna, vsaj tako govorijo nekateri čebelarji, bi naj bil razlog te neučinkovitosti prav v tej nepravilni vstavitvi.
Sam v to malce dvomim, ker so bile ploščice v panjih v času, ko so čebelarji krmili za zimsko zalogo in so tako čebele masovno drle preko teh ploščic do pitalnika in nazaj in to cel mesec. Če na ta način substance Bayvarola niso raznosile po celotnem panju, potem se bojim, da tudi obešanje na sredini sata ne bo kaj veliko bolj učinkovito.

Saj sprašuješ o pravilnem vstavljanju ploščic Bayvarola in ne morda o oporečnosti medu po končanem tretiranju in krmljenju ????? Ker navodilo govori tudi, da v času, ko je Bayvarol v panjih ne sme biti dotoka medu-hrane !!! To je tudi stik na katerem z NVI ne uspemo reči jasne in nedvoumne besede. Sam stojim na stališču, da če čebele že morajo skozi zimo umreti, naj raje umrejo zaradi varoje kot pa zaradi lakote.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30104Odgovor Fizikalec
Ne Avg 10, 2008 8:28 pm

No pr meni so palčke nekje v sredini, da si jih vstavil ni bilo treba izvleči vseh satov ampak samo 4 treba pa je znati naredit.
Kot drugo o oporečnosti medu bomo lahko govorili drugo leto po točenju, ko damo med na analizo na vsebnost flumetrina vse ostalo je samo BV nakladanje. Če ga najdejo v medu potem je nekaj hudo narobe (vsaj pri meni) sedaj ni niti kaplje donosa in ga ne bo. Ob predpostavki da te palčke po 6 tednih ven vzamem in vse to vnesem v dnevnik zdravljenja. Torej sem delal po pravilih in navodilih "stroke" in se ni česa bat :twisted:

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 30105Odgovor volk
Ne Avg 10, 2008 9:14 pm

Danilo,bojis se lahko marsicesa,samo spomni se na pomlad,ko si imel pomore.Pa so kvazi resili,sedaj pa bodo spet vse dovolili,in drugo leto veselo pomori.Ce bo kaj ostalo.Flumetrin v medu je zadnja stvar,ce medu ne bo.Res sem mal crnogled,pa v tej dezeli je vse mogoce.Zal.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Gregor T.
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Pe Jan 26, 2007 7:50 pm
KrajCOLON Mirna

OdgovorCOLON # 30106Odgovor Gregor T.
Ne Avg 10, 2008 10:16 pm

Pri meni odpadejo 2-3 varoje na dan, vsaj polovica je še živih. Res, da ko sem spremljal naravni odpad, ni padlo skoraj nič 1-2 v dvajsetih dneh, ampak mislim, da vseeno odpada občutno premalo. Razmišljam, da bi vstavil še hlapilnike z MK. Ne vem pa, če bi res moral prej odstraniti bayvarol. Šest tednov vsekakor ne smem čakati.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30108Odgovor divji cebelar
Po Avg 11, 2008 7:13 am

Danilo pa nadaljujva z "BV nakladanjem". Kdaj krmiš čebele za zimsko zalogo ???
Boš s krmljenjem začel v sredini septembra ???

In tudi Bayer v svojih navodilih "BV naklada", ker jasno in črno na belem zapiše, da v času, ko je v panjih Bayvarol, ne sme biti dotoka medu-hrane v panje in to isto ponavlja NVI v svojem odgovoru na naša vprašanja.

Z analizami pa je tako, da če nečesa ne iščeš, potem tega tudi ne najdeš. In kdo bo izvajal te analize? Tisti, ki so si izmislili, da je Bayvarol potrebno dati v panje v času zimskega krmljenja ???

Bayvarol bi, vsaj v mojem okolju, moral biti čebelarjem razdeljen najmanj mesec dni prej kot so ga delili. Potem bi veliko teh dvomov in "BV nakladanj" odpadlo, ker bi se tako lahko odstranil iz panjev nekje v sredini avgusta in to bi bilo za začetek krmljenja še sprejemljivo. Sedaj se je pa ta kemična zgodba pričela prepozno in ima oziroma bo imela določene posledice.

Dobrikanje organom in posameznikom, ki so to kemično nasilje nad čebelami in čebelarji izvedli, teh dejstev ne spremeni. In, da ponovim: za moj pašni okoliš bi bilo sprejemljivo ter dopustno, da bi Bayvarol v panje dali v začetku meseca julija ali pa zgodaj spomladi tako, da bi ga odstranili pred začetkom cvetenja divje češnje.
Največja neumnost pa je: v celotni Sloveniji v istem času. To enostavno ne gre in vsaj čebelarjem ne bi smelo biti težko razumeti zakaj ne. Če že dame in gospodje v pisarnah in kabinetih bele Ljubljane tega niso v stanju razumeti.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 30110Odgovor boriss
Po Avg 11, 2008 7:45 am

divji čebelar napisal/-aCOLON....
Bayvarol bi, vsaj v mojem okolju, moral biti čebelarjem razdeljen najmanj mesec dni prej kot so ga delili. Potem bi veliko teh dvomov in "BV nakladanj" odpadlo, ker bi se tako lahko odstranil iz panjev nekje v sredini avgusta in to bi bilo za začetek krmljenja še sprejemljivo. Sedaj se je pa ta kemična zgodba pričela prepozno in ima oziroma bo imela določene posledice.

Počasi si preteral s kritiko. Pišeš vse več in več neumnosti.

Dejstvo je, da zatirarnje varoje en mesec prej sploh ni sprejemljivo ker:

1. Varoje v panju ni v kritični količini.
2. Je donos medu za točenje
3. Prezgoden "zaključek tretiranja" bi povzročil preveč varoje v septembru in oktobru in posledični izgubo družin
4. ...

Zatiranje pred češnjo pa ni vredno tvojih sposobnosti.
1. Zimsko zatirenj je po programu OBVEZNO
2. ČE narediš zimsko zatiranje dobro (to ap pač pričakujemo da boš naredil) potem spomladi v panju NI VAROJE (razen če hočeš pobiti tiste 3 varoje ki si jih zimsko zgrešil?
3. ČE bi zatiral spomladi bi med onesnažil enako kot sedaj.
4. Menda ti je znano, da se bayvarol nalaga v vosku? In NE v MEDU. Torej zatiranje poleti, jeseni , pozimi, spomladi - na koncu je to isti janez. Ker se to sredstvo NE IZLOČA IZ PANJA. Ostaja namreč v vosku.

Flumetrin namreč NI TOPEN V VODI! Med pa je voda + sladkorji. Flumetrin se topi v maščobah - kar pa so voski - dokazano!

Res da s epotem pojavi problem onesnaženja voska - kar pa zate očitno ni problem - saj tega očitno nikjer ne omenjaš.

Mislim, da bi bil čas da zadevo malo prespiš in morda za kak dan utihneš s takim pisanjem, dviguješ pritisk prvo sebi (lahko te kap) in nato še vsem bralcem.

Na vse tvoje pisanje (čeprav se delno strinjam) se mi sploh ne, da pisati kontra mnenj - to kar delaš je na preveč nizkem nivoju! Pa izgleda je še kakšen bralec foruma mojega mnenja - ker je izgleda forum poletno umrl (se jim ne da pisati)!

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30112Odgovor divji cebelar
Po Avg 11, 2008 8:15 am

Mojster v svoji maniri:

Počasi si preteral s kritiko. Pišeš vse več in več neumnosti.

Dejstvo je, da zatirarnje varoje en mesec prej sploh ni sprejemljivo ker:

1. Varoje v panju ni v kritični količini.
2. Je donos medu za točenje
3. Prezgoden "zaključek tretiranja" bi povzročil preveč varoje v septembru in oktobru in posledični izgubo družin
4. ...

Pa da te neumnosti malo pregledava:

1. to ti trdiš in bi sam, če bo se spustil na tvoj nivo, tudi lahko zapisal, da je podobno neumnosti
2. kakšen donos in za kakšno točenje ter česa ???? lepo sem zapisal, da govorim o MOJEM pašnem prostoru in ne tvojem ali kakšnem drugem. Po prvem juliju že nekaj let nimam več prav nobenega donosa v panje. Je to tako težko razumeti ???
3. To je tvoja hipoteza, ki mogoče ustreza pogojem v tvojem prostoru, vendar povsod ni tako in skušaj že enkrat razumeti, da tudi kdo drug ima kaj malega znanja, pridobljenih spoznanj in izkušenj
4. .... zakaj prebiraš moje neumnosti, če ti potem dvigajo pritisk in se tako infarktu bolj izpostavljaš kot se, po tvojem mnenju, sam.

In sedaj še tebi vprašanje:

1. Zakaj Bayer v svojem navodlu posebej opozarja, da se Bayvarola v panje ne sme vstavljati, ko je pričakovati dotok medičine oziroma v našem primeru zimske hrane in to podčrtuje tudi NVI v svojem odgovoru ???

2. Glede voska in njegove onesnaženosti ne pišem, ker voska ne jem in ga kot hrano tudi nikomur drugemu ne ponujam. Se pa strinjam, da to je problem, ki pa je trenutno v drugem planu prav zaradi tvoje pravilne ugotovitve glede topnosti flumetrina.

Tvoja trditev, da substanca ne more v med in da je tam ni mogoče najti pa ni točna. Na žalost. Še najmanj pa v pogojih, ko je v panju prisotna v času zimskega krmljenja.

S pisanjem pa bom utihnil, ne ko mi boš ti tako zapovedal, temveč šele takrat, ko bom dobil zadovoljive strokovne odgovore za to pristojne in pooblaščene stroke, ki po s tem podala tudi določene garancije in zastavila svoj strokovni ugled.

Dragi mojster okrog "nivoja" pisanja, ki se ga poslužujeva, pa le ne bi kazalo preveč razglabljati, ker si bova potem morala malo ogledati najine prispevke nazaj. Vendar te razumem in vem v katerem grmu tiči zajec ( strah in zaskrbljenost ) in sem tudi o tem pisal ter opozarjal iz istega razloga. In vse moje pisanje je namenjeno temu grmu in zajcu v njem. Pa bom ponovno, za zaključek, ponovil tvoje besede: jaz svoj med jem.

Pa lep pozdrav in vse lepo ti želim!
DH

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30115Odgovor Fizikalec
Po Avg 11, 2008 6:09 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONDanilo pa nadaljujva z "BV nakladanjem". Kdaj krmiš čebele za zimsko zalogo ???
Boš s krmljenjem začel v sredini septembra ???

In tudi Bayer v svojih navodilih "BV naklada", ker jasno in črno na belem zapiše, da v času, ko je v panjih Bayvarol, ne sme biti dotoka medu-hrane v panje in to isto ponavlja NVI v svojem odgovoru na naša vprašanja.

Z analizami pa je tako, da če nečesa ne iščeš, potem tega tudi ne najdeš. In kdo bo izvajal te analize? Tisti, ki so si izmislili, da je Bayvarol potrebno dati v panje v času zimskega krmljenja ???

Bayvarol bi, vsaj v mojem okolju, moral biti čebelarjem razdeljen najmanj mesec dni prej kot so ga delili. Potem bi veliko teh dvomov in "BV nakladanj" odpadlo, ker bi se tako lahko odstranil iz panjev nekje v sredini avgusta in to bi bilo za začetek krmljenja še sprejemljivo. Sedaj se je pa ta kemična zgodba pričela prepozno in ima oziroma bo imela določene posledice..

Ja sredini septembra to kar sedaj krmiš (razen, če jih dobesedno zalivaš) ne bo ostalo za zalogo čisto nič. V panjih je ogromno zalege (po 6 satov al kak več) torej vsak sat zalege te stane 2-2,5 kile medu ali pa hrane kokr češ. Torej se tega ni čisto nič za bati in dajat julija Bayvarol noter se ne strinjam. Moje čebele so na paši in julija so bili donosi po 2 kile na dan ali več. Tudi doma so bili donosi ampak ne omembe vredni. Medišča so suha kot poper in to kr se sedaj krmi kr pošteno kurijo, če so družine kot se spodobi tudi morajo. Čas za zdravljenje se začne po 25.7 in čisto nič prej razen kakega blesavega leta kot je bilo lani. To sem tudi sam zahteval ko so gospodje bili pri meni, da bayvarola ne dajemo pred 25.7 zato je prišlo do datuma 1.8... In bolj pomembno kot zdravljenje je krmljenje za zalego.
V bistvu pa je tako, da nikjer NE piše, da mora posameznik OBVEZNO dati Bayvarol noter torej ga pač ne daš in narediš po svoje. Jaz tudi ne grem na morje grem pa v toplice torej sem pač mal "smotan", ker ne rinem kot cel folk po avtocesti kilomeeetre daleč vsako leto samo zaradi tega ne govorim, da je to butasto.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30117Odgovor divji cebelar
To Avg 12, 2008 7:28 am

Dragi Danilo tale poduk o načinu in času krmljenja bi mirno lahko izpustil. Tvoja teorija in tvoja praksa na tem področju sta dobri za te, za me pa malce drugače. Glavno pa je, da so zadovoljne tvoje in moje družine. Koliko "popra" ima kdo od naju v medišču ali plodišču pa je odvisno od tega koliko pohlepa je kateri od naju v letošnjem letu izkazal.

Glede Bayvarola pa le toliko: če nekaj uporabljam oziroma moram uporabljati, ker kaj drugega mi pač oblast ne dovoli, potem želim o tem vedeti kar največ in še posebej tisto o čemer se ne piše ali govori rado. Želim torej vedeti tudi kaj o stranskih učinkih pa naj bodo ti pozitivni ali negativni.

In Bayvarol je povzročil to zanimanje. Posebej še, ker je mogoče na spletu prebrati veliko tega in ker si tudi stroka glede njegove uporabe ni enotna. Je pa pač tako, da smo v Sloveniji ujetniki ene multinacionalke, ki najprej iz ene svoje tovarne vse zastrupi, da bi nas potem iz svoje druge tovarne zdravila. Tako pač ostane vse doma. Pa o tem smo tako že vse povedali in nima smisla ponavljati.

To, da si ti imel julija donosa 2 kg na dan, ker si bil s čebelami na paši je tvoja stvar in kaj imam jaz in moje čebele s tem ??? Pri meni ni bilo v celem mesecu donosa 2 kg, če odštejem tisto kar sem jim sam dal. In zakaj naj bi torej jaz bil ujetnik čebelarjev prevoznikov ??? Nekam čudna filozofija, ki se je sam ne grem. Letošnje leto sem stisnjen v kot, ker je oblast tako naredila, drugo leto bom raje sam financiral Bayvarol in ga dal noter takrat, ko bom sam ocenil, da je za čebele in doktrino varne hrane najbolj primeren čas, ker na zdrav razum oblasti na tem področju ne morem več računati.

Daril v obliki strupa od države ne potrebujem. Ta naj raje poskrbi za druge pogoje na področju čebelarstva in se naj ne obeša na varojo ter s tem zakriva svojo nesposobnost in neučinkovitost na drugih in pomembnejših področjih. Nekoč so čebelarji s čebelami gradili hiše, danes niti preživeti ne morejo.
Ob tem pa država kaže svoje zobe vsem tistim, ki ji slepo in brezmejno ne verjamejo in "od sreče ne skačejo v nebo" ob vsakem njenem ukrepu, ki je lahko še tako bebav, na način, da jih zastrašuje, piše globe, straši s policijo in sodnimi nalogi ter podobnimi neumnostmi. Vendar se jim bo to hitro vrnilo v prav nič prijetni obliki.

Vsak od nas ima pravico do tega, da veselo ploska in poje hvalnice ukrepom državnih oblasti ali pa, da je do teh ukrepov zadržan, previden ter jim mogoče celo nasprotuje. Tej pravici se seveda tudi sam ne nameravam odreči.
Pa lep pozdrav na prelepo Goričko!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 30123Odgovor Fizikalec
To Avg 12, 2008 3:51 pm

Jasno imaš vso pravico bomo vsekakor v takih akcijah (če bom zraven močno upam, da ne) izpogajali, da za nekatere take ukrepe sprejmejo drugače. Kot prvo se jim bo zdravilo dalo 2 mesece prej kot ostalim in mrbit bo sodelavec-ka NVI tudi to zdravljenje opravil-a, da ja nebo težav.

Kolk popra imaš v medišču ni odvisno od pohlepa ampak od tega koliko poskrbiš, da kr je noter ne onesnažuješ. Torej pred vstavljanjem zdravil medišče sprazniš oziroma istočiš. Če to narediš se ni bati za ostanke samo pač kot povsod so tu tudi izjeme. In upam stavit, da bo marca 2009 v velikoooo panjih še ta Bayvarol noter kot se je nekoč dogajalo z fluvalinatom. Vse tole pisanje je tule povsem brezpredmetno in je samo za dolgočasenje in nobenega efekta nima.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 30129Odgovor divji cebelar
Sr Avg 13, 2008 6:29 am

Danilo zapiše:

" Kot prvo se jim bo zdravilo dalo 2 mesece prej kot ostalim in mrbit bo sodelavec-ka NVI tudi to zdravljenje opravil-a, da ja nebo težav."

Dragi kolega tega pa ne razumem najbolje.
Komu se bo dalo kaj dva meseca prej ????
Kakšno zdravljenje in komu naj bi opravil sodelavec/ka NVI ????

P.S. Točenja medu ni mogoče opravljati v skladu s koledarjem NVI. Še manj pa tega koliko teh točenj v letu sploh opraviti in koliko čebelam pustiti.

Pa lep pozdrav in še enkrat hvala za "tisto", saj veš kaj, kar mi je sedaj prišlo zelooooooo prav.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov