Zatiranje varoje

arhivirane teme 2008
dušans
PrispevkovCOLON 735
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 9:30 am
KrajCOLON homec

OdgovorCOLON # 31142Odgovor dušans
Sr Dec 10, 2008 10:22 pm

Jaz bi lepo prosil, da napiše svoje mnenje nekdo, ki je zvarek naredil in uporabil. Naj napiše, kakšen učinek je dosegel.

LP

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 31143Odgovor zver
Sr Dec 10, 2008 10:25 pm

že nekaj časa tuhtam da bi oprl temo na to knjigo, ki ni knjiga ampak skripta, pa sem strpen zaradi tega, ker jo mislim najprej prebrati do konca.

ne vem katerega leta se bo to zgodilo, ker me pogosto hitro mine branje takega teksta.

mene najbolj moti slovnica, kako lahko nekdo izda strokovno knjigo in pri tem ne upošteva stroke (slovenistov). Res bi jo lahko dali prebrat kakemu lektorju, to ja ni tako velik strošek.

bodi dovolj o skripti.

Jaz od samega mojega začetka čebelarjenja čebelam vsaj v dveh rundah dam pelinov zvarek. Zadnji dve leti sem dodal še meliso, kamilico in materino dušico.

lp zver
tij se samo fèi

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 31145Odgovor volk
Če Dec 11, 2008 1:43 am

Vcasih se je mnogo uporabljalo rastlinske dodatke.Sam mislim,da je to koristno,caji delujejo proti nosemi,poapneli....Ker pac delujejo proti glivam virusom ,bakterijam,plesnim...Za varojo pa je tako.Leta 80 je kar vecina cebelarjev dodajala pelin oz.kakssen drug dodatek v sladkorno raztopino.Pa ni potolklo varoje.Res ni bilo taksnih problemov z varojo,kot so danes.

Sam bi priporocil zmerno uporabo cajev.Varoja je namrec tako kot AIDS pri ljudeh.Sama varoja,ce jo nadzorujemo ni tak problem,je pa problem sirjenje virusov ter drugega sranja z varojo.Ker pac varoja dela luknje v cebele.Po domace povedano.

Vcasih so kmetje kosili travnike tako,da so roze in zelisca odcvetela in je bilo seme,ter drugo leto polno roz.Cebele so nabirale tako velike kolicine razlicnega cv. prahu in posledicno z medicino tudi etericnih olj.Kar je ugodno delovalo na cebele.Iz Francije porocajo,da na poljih sivke cebelje druzine ozdravijo,ter da se razvoj varoje ustavi.Seveda varoje ne unici,se pa ustavi razvoj.

Previdno pa pri uporabi zelisc,saj ostanki ostamejo,in najbrz prodaja medu s pelinom ni ravno uspesna.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 31148Odgovor divji cebelar
Če Dec 11, 2008 8:19 am

Kolega Volk ima le deloma prav. Primerno pripravljene čajne mešanice lahko pomagajo pri nosemi, griži ali še kakšni bolezni prebavnega trakta čebele, ne pomagajo pa pri poapneli zalegi še manj pa pri zatiranju varoje.

Strinjam pa se z njegovim opozorilom, da je tudi pri čajnih mešanicah potrebno biti previden kakšne in kdaj jih dajemo čebelam, ker se ostanki zlahka potem najdejo v medu.

Danilo pa ima še kako prav, da se v medu najde le tisto kar se išče. In išče se praviloma tisto kar ni registrirano, pa če je za zdravje potrošnika tudi veliko manj škodljivo od registriranega. Žal je pač tako. Bayer je car!

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

KAS-81

OdgovorCOLON # 31164Odgovor strickorle-Jani
Če Dec 11, 2008 11:18 pm

DAVCA najlepše se ti zahvaljujem za izčrpno poročilo.Letos (09) bom sigurno nabral te zeli in jih tudi uporabil.Predvsem bom to uporabljal pri rezervnih družinah ki jih pripravim za naslednje leto in od njih ne točilm medu in za zimsko krmljenje družin po zadnjem točenju.Menim,da zadeva nikakor nebi funkcijonirala v času nošenja medičine,saj bi kontaminirali med z pelinom.-grenkoba.
Vas obveščam,ko zadeva zalavfa.
:roll: :carovnica :potrdi
ne čist začetnik :klobuk
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 31197Odgovor Drago1
So Dec 13, 2008 5:43 pm

AHA KNJIGA JE ENO PRAKSA PA DRUGO

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 31199Odgovor Misko
So Dec 13, 2008 6:02 pm

Gospod Drago a bi lahko prosim pisali z izklopljeno CAPS LOCK tipko. Namreč VELIKE črke na forumu pomenijo kričanje in kolikor vidim ni razloga za kričanje.
Brez zamere.

Lep čebelarski pozdrav!

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 31212Odgovor davca
So Dec 13, 2008 11:27 pm

Drago1 napisal/-aCOLONAHA KNJIGA JE ENO PRAKSA PA DRUGO
To je res. Vendar s Stricem Korlom delava v timu. Jaz berem knjigo, on pa izvaja prakso. 8)
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

Uporabniški avatar
Drago1
PrispevkovCOLON 183
PridruženCOLON Pe Apr 20, 2007 7:34 am

OdgovorCOLON # 31215Odgovor Drago1
Ne Dec 14, 2008 2:43 am

evo sj pa nima veze male al pa vlke crkre, nikjer ni omenjenega pravila!!drugac pa povem da česen to je zravilo""zravilo za vse seveda pa se uporablja samo jeseni"mnogi bote rekli da pro poapneli zalegi česen nima veze,primen" jo ima vsaj spomladi se vidi kje je cesen notri!!uporabljal sem pelin sam se mi zdi brezveze

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 31223Odgovor boriss
Ne Dec 14, 2008 10:03 am

Na PRAV VSEH forumih so velike črke znak kričanja in prav veliko forumov je ko to moderatorji brišejo brez opozoril.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov