Divja češnja

arhivirane teme 2008
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

Divja češnja

OdgovorCOLON # 31627Odgovor Fizikalec
So Dec 27, 2008 9:39 pm

No če smo že pri pašah kakšna je "zasedba" divje češnje po slo? Na našem koncu jo imamo kar precej, če vreme dopušča je odličnaaa paša tako razvoj kot donos. Žal sem jo v 16 letni karieri točil samo 2x....

Slika

Slika

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31678Odgovor Fizikalec
Ne Dec 28, 2008 2:39 pm

Ja pri nas cvete sočasno z regratom obilno točenje pa je bilo isto leto, ko je bila Apimondia v Sloveniji. Če se ne motim je bilo povprečje 14 kil na panj in med je bil res fenomenalen. To je edino "odlično" točenje na tej paši problem je, ker cveti zgodaj aprila (zadnje 2 leti celo konec marca) in takrat je vreme zanič mrbit dan ali dva sta odlična.

Slika
Nekako takole je pri nas v času cvetenja češnje. Kar se razvoja tiče pa je pri meni to glavno. Družine izdelajo najmanj po 4 satnice tudi po 6 odvisno koliko rabim in odvisno od družine.

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 31687Odgovor zver
Ne Dec 28, 2008 8:11 pm

Češnja,

zanimivo drevo najprej za čebele in nato za ljudi. Poleg divje češnje obilno medi tudi češnja in sliva. V svoji okolici imam namreč ogromno češenj in sliv, ni pa divjih češenj, tu pa tam mogoče kaka. 1x semu uspel dobiti med te sorte (pomladno cvetje s povdarkom na češnji, še zdaj mi ježal da ga nisem kupil več, kot le vzorec).

Danilo, imaš mogoče kako kilo tistega starega medu ;) še iz časa Apimondie v Sloveniji?

Jaz delam vrsto let neo delo, ki ni povsem legalno. sadim divje češnje in prave kostanje v svoji okolici, na obronke gozdov, pa šredvsem divjo češnjo na bregove Mure. Nekaj s ejih je že prijelo.

Zakaj počnem to, da bom na svoja jesenska leta lahko imel čebel doma in od daleč spremljal prevaževalce.

Počnite to vsi čebelarji obrestovalo se bo, če ne vam pa vašim potomcem.

Če posadite vsako leto le 30 dreves in se jih prime 10, je to že nek napredek.
tij se samo fèi

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31688Odgovor Fizikalec
Ne Dec 28, 2008 8:19 pm

Ne žal ga nimam več prodajal se je dobesedno "za med", divje češnje pri meni ni nuja sadit jo je v izobilju. Kaj drugo pa ne škodi posadit.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 31714Odgovor volk
Po Dec 29, 2008 1:53 am

Sam sem to leto zasadil kar 40-50 cesenj,tudi ene 30 lesk,naslednje leto mislim zasaditi lipe,kostanja mam itak stotine ha,evodijo bom tudi zasadil,....pa facelije..Ker v druzini imamo kar precej zemlje,mislim saditi cesnje tudi po gozdovih.Cesnjev les je dragocen,seveda ne ce ga prodas v hlodih,ti ga bedaki dajo pod drva.Na zago ...Pa tudi drugo sadno drevje je zakon.Na cesnjah pri meni kar lepo nabirajo,ker sem v hribovitem podrocju,cebele imam v zavetrnih kotlinah,kjer so tudi nasadi starih sort sadnega drevja.Nihce ne skropi.....ker so vsi pomrli,ali pa so stari.\
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov