[b]Začetniška "sreča"[/b]

SUBTILNI ASPEKTI ČEBELARSTVA... nov pogled....
BUTTON_POST_REPLY
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

[b]Začetniška "sreča"[/b]

OdgovorCOLON # 38502Odgovor Fizikalec
Če Jan 28, 2010 9:39 am

Bom tule odprl novo temo, da ne pacamo po vseh ostalih in napisal nekaj o "začetniški sreči"
Ko sem prvo leto začel poleg tasta čebelarit sma nalila največ medu v vsej njegovi karieri.
Ko sem leta 2001 ali 2002 začel z vzrejo matic sem zaslužil 300.000 sit od prodaje matic odštevši stroške. Nikoli več nisem dosegel tako dobrega rezultata. Prvo leto je šlo vse kot po maslu, vzreja, prašenje skratka vseee...
Ko sem leta 2006 odpelo na notransko mojega starega TAM-a z 3/4 zrojenimi družina sem nalil z njega 2,5 tone medu samo v gozdu, povprečje na panj na kamion je tisto leto bilo okoli 95 kil. Nikoli tega do sedaj nisem uspel ponovit pa najbrž ne bom.
Ko sem 2008 imel zastrupitev sem "padel dol" in nekako v spletu okoliščin te čebele dal na lipovo pašo spet prvič v karieri z 80 družin sem dobil 1300 kil meda kljub temu, da so se na repci zastrupile.

Iz terga zaključujem, da vse kr začneš prvo leto gre kot po maslu in si v 9 nebesih potem pa naenkrat padeš na realna tla. Pride čas padcev tudi in ne samo vsponov. Da ne bo kdo to jemal kot "strah" ali, da hočem koga odvrnit ravno nasprotno, ko padeš se treba pobrat in narest analizo kje smo ga polomili (večino ne ugotoviš niti) in pač nadaljevati naprej.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov