Ose

Namenjeno objavi vseh tistih, ki resnično potrebujejo takojšnjo pomoč družbe in vseh prijateljev.
BUTTON_POST_REPLY
misler
PrispevkovCOLON 3
PridruženCOLON Če Sep 13, 2007 10:07 am
KrajCOLON Dolnji vrh, 1276

Ose

OdgovorCOLON # 26017Odgovor misler
Če Sep 13, 2007 10:47 am

Spoštovani,

že dva dni sedim za računalnikom in po netu iščem pomoč. Stanujem v brunarici in v nedokončano podstrešje so se mi naselile ose, ki sedaj rojijo.

S čebelami in osami nimam nobenih izkušenj, prav tako ne tudi moja draga, od daleč pa sem deležen njenih korajžnih nasvetov, kako naj se os znebiva.

Ker se obračam na večinoma moško združbo, imam vsaj malo upanja za razumevanje in morebitno pomoč. :x

Iščem izvajalca, pameti je okoli mene več kot dovolj.

Dragi čebelarji, pomagajte mi, obljubim, da bom prijazno pozdravljal vse čebele, ki bodo pribrenčale mimo hiše.

Lokacija: Dolnji vrh, (nad V.Gabrom, med Radohovo vasjo in Trebnjem ) 041/972-207, ali 01/89-75-116.
Nudim prevoz in plačilo po dogovoru.
Lepo Vas pozdravljam, MIĹ O

Uporabniški avatar
Mici
PrispevkovCOLON 481
PridruženCOLON Po Maj 22, 2006 10:08 pm
KrajCOLON Zagrac
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 26019Odgovor Mici
Če Sep 13, 2007 12:35 pm

ose ne rojijo.

ose-čebele, velika razlika. sicer v Sloveniji ljudje kar ločijo eno od drugega, ampak dajte se prepričat kaj so.

nadalje:
je gnezdo vidno?
a koga sploh motijo-pri delu ali biločem drugem?

ČE so ose, in je gnezdo vidno, bi se dalo zvečer kar popipsat?
Kdor veliko ve, malo verjame.
Slika

misler
PrispevkovCOLON 3

Ose

OdgovorCOLON # 26020Odgovor misler
Če Sep 13, 2007 2:05 pm

oSE SO! Tudi jaz poznam razliko.
Prostor je zaprt, vedno znova najdejo vhod, podnevi so zelo aktivne, v trgovini so se strokovno izrazili "da rojijo".
Seveda motijo, saj priletijo dol v bivalni prostor, na podstrešju pa je najina garderoba, od oblek do knjig itd.
Gnezdo je, samo nisem ga še našel, ker si ne upam dosti premikat stvari.

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 26021Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Sep 13, 2007 2:57 pm

Pozdravljen!

Pojdi na podstresje z zepno baterijo in pocasi osvetli streho. Osje gnezdo verjetno nebo med tvojo ropotijo. Bo nekje od kod bo prosto viselo. Najverjetneje nekje na vrhu kaksnega ogla, itd...

Najbolj verjetno te sedaj motijo ker u zadnji rundi njihovega gnezda so se izvalile samo matice in sedaj stikajo nos vsepovsod ker si iscejo primerni koticek/spranjo, kjer se bodo skrile in prespale zimo.
Ose delavke pa so verjetno ze pomrle - ce se niso, pa kmalu bodo. Samo matice prezivijo do spomladi.

Jaz se nebi prevec ubadal s to zadevo, je pa res da je nekdo lahko malo razburjen z vsem njihovim iskanjem simskega koticka.

Ko se malo bolj ohladi, bo pa vse koncano - do spomladi seveda.
Je pa najbolje da se to gnezdo (ce ga najdes) kar pusti na miru! To ti zagotovi da se tam drugo leto ne bodo naselile nove ose. Le-te so zelo teritorialne in spomladi, ko vidijo da je u tej okolici ze gnezdo - jo popihajo nekam drugam. . . .
Tukaj, pri nas u zadnjih nekaj letih prodajajo u stacunah "umetna" osja gnezda, tako da se jih nekaj obesi po vejah okoli bajte in nobena osa nebo prisla blizu. . . . .
Regards,
Frank

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 26023Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Sep 13, 2007 5:12 pm

Tukaj je vse o osah, zal u Anglescini...

http://www.pestcontrolcanada.com/INSECT ... ontrol.htm
Regards,
Frank

misler
PrispevkovCOLON 3

Ose

OdgovorCOLON # 26024Odgovor misler
Če Sep 13, 2007 8:54 pm

Spoštovani Frank in ostali.
Najlepše se vam zahvaljujem za vaše nasvete. G.Frank, pomirili ste tudi mojo drago, že Slake posluša, preje pa sem slišal bolj LAJBAH.
Moja obljuba do čebel velja, vsem vam pa hvala in 8)

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov